Skocz do zawartości

Jak znalezć Eurosport


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie trzeba było dziś dzwonić, bo sami się skontaktowali ;) Spory plus, choć nie wiem czemu sami nie wyszli z inicjatywą i jak zaczęły się problemy nie powiadomili co jest - dopiero tekst na SK "zmusił" ich do odpowiedzi. No ale dobra - zawsze to coś.

 

Jakby ktoś nie zauważył to wyjaśnienie od CP jest doklejone do wczorajszego newsa o braku Eurosportów.

 

Po części to co piszą jest prawdą, bo pomóc może albo poprawka soft, albo Eurosport się zlituje i zmieni kolejność CAID dając Nagravision 2 na górę - wtedy problem rozwiąże się sam (i zapewne na to liczą). Samo pisanie, że Eurosport ma problem średnio pokrywa się z rzeczywistością, bo mimo wszystko Sagemy i Echostary oraz nowe Samsungi sobie radzą.

 

Ogólnie odpowiedź w tonie "wszyscy są winni tylko nie my" hehehe

 

W każdym razie dziękujemy za odpowiedź i czekamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odezwa przyszła tradycyjna

 

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informuje, iż Cyfrowy Polsat nie pobiera dodatkowych opłat za poszerzenie oferty programowej o nowe kanały Eurosport oraz Eurosport2. Na chwilę obecną prowadzone są działania techniczne, a sygnał zostanie nadany w najbliższym czasie.

 

A że ja jestem kawał mendy więc odpisałem

 

Szanowna pani

 

Pragnę zwrócić uwagę że ja składałem reklamację z powodu niemożności korzystania z pełnych paktów programowych oraz z powodu korzystania z dekodera, który na chwilę obecną nie spełnia wymagań do odbioru programów, które znajdują się w moich pakietach,

 

w związku z czym proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji.

 

z poważaniem

*******

 

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po części to co piszą jest prawdą, bo pomóc może albo poprawka soft, albo Eurosport się zlituje i zmieni kolejność CAID dając Nagravision 2 na górę - wtedy problem rozwiąże się sam (i zapewne na to liczą). Samo pisanie, że Eurosport ma problem średnio pokrywa się z rzeczywistością, bo mimo wszystko Sagemy i Echostary oraz nowe Samsungi sobie radzą...

 

A kolejność kodowania ma jakieś znaczenie :?: Nie wiedziałem że to może być ta przyczyna :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. CAID są wysyłane w jakiejś tam kolejności - tuner przy przełączeniu na dany kanał sprawdza je tak jak je znalazł i z każdego próbuje dekodować. Niestety stare Samsungi i Thomsony muszą się najwyraźniej blokować na jakimś przed Nagravision. Wniosek: dać Nagrę na początek to wskoczą tam gdzie nie działają i do tego szybciej będą się przełączać 8) Ale to już musi zrobić nie Polsat, a nadawca, czyli Eurosport (o ile zechce ;) )

 

W mojej opinni jednak mimo wszystko powinni siąść nad poprawką softu i uczciwie to naprawić, bo niech kiedyś znowu taka sytuacja nastąpi, że trzeba będzie brać kanały z simulcryptem z dużą ilością innych systemów i znowu będzie to samo.

 

Ogólnie jednak dodam, że tak naprawdę nie wiemy co jest przyczyną problemów ze źródła oficjalnego - możemy tylko przypuszczać, że chodzi o ten nieszczęsny simulcrypt w wielu systemach - to najbardziej prawdopodobna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i aby być konsekwentny cytuję dalszą część korespondencji :lol:Szanowny Panie,

 

Przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Uprzejmie informujemy, iż nadawca kanałów Eurosport ciągle prowadzi prace związane z wyeliminowaniem problemów związanych z nadawaniem sygnału.

 

A ode mnie otrzymali:

 

Szanowna Pani

 

Uprzejmie informuję panią jako przedstawiciela Cyfrowego Polsatu, iż nie jestem klientem właściciela Eurosportów tylko Platformy Cyfrowy Polsat, który Pani raczy reprezentować, w związku z czym uważam że moją jak najbardziej słuszną reklamację kieruję we właściwe miejsce i do właściwej osoby, która wie dokładnie kto jest kompetentny do jej rozpatrzenia.

 

:wink::wink::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyslal ktos o tym, zeby wymienic dekoder na Sagem ?

 

Piszecie do CP i pytacie o wymiane na nowszy model, a wystarczy zeby wymienili na Sagem`a i Eurosporty beda Wam smigac.

 

Trzeba sie tylko dowiedziec czy w punkcie CP uznaja dekoder ktory nie lapie Eurosportow jako uszkodzony i go wymienia oraz jak z kosztami wymiany, bo ja placilem zdaje sie 20 zl za wymiane, ale bylo to w maju tego roku, a wymienialem Thomsona, ktory sie "troche" wieszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc z tym problemu, moj Thomson mial odchyly od normy. Kilka dni dzialal ok, a pozniej dostawal czkawki i bardzo czesto zdazaly sie kilkusekundowe stop klatki.

 

Oczywiscie jak gosc go podlaczyl to bylo ok i nic sie nie dzialo, ale skoro chcialem wymiany, to skasowal 20 zeta i dal Sagem`a.

 

Jesli ktos bardzo chce juz miec dostep do Eurosportow, to niech wymienia, a bardziej cierpliwi niech poczekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obowiazuje Cie jeszcze jakas umowa z CP :?:

 

Nie wiem jak to jest z tymi dekoderami, ktore sa wykupione na wlasnosc.

 

Jak ja wymienialem swoj, to nikt nie pytal mnie czy dekoder jest moj na wlasnosc czy nie. W sklepie powiedzieli tylko, ze poki oplacam abonament i mam aktywna karte, to dekoder jest objety gwarancja.

 

Musisz poczekac na wypowiedz kogos kto bardziej sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do punktu sprzedaży autoryzowanego i pytałem się o wymianę dekodera który mam na własność na innym to powiedzieli że nie ma takiej możliwości jedynie serwisowanie bądź zmian częstotliwości transportera, czy to coś może dać??

 

bogdan425 czy mógłbyś sprawdzić w cyfrowym polsacie czy coś w się ruszyło??

bo to czekanie bardzo denerwuje

Co to jest czestotliwość transportera (czy może 12.188 V jaką ma CP?)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery brane na własność nie podlegają wymianie. Serwisowanie, czy inne eksperymenty nie pomogą.

 

Co do samych Eurosportów - jak nikt nic nie pisze i nie chwali się, że mu działa to chyba logiczne, że nie działa.

 

Częstotliwości CP to: 11,158V, 12,188V i 12,284H, ale Eurosporty nie są na żadnej z nich, a na 11,240V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was, ale u mnie cos sie zaczęło dziać z eurosportem dzis rano. chwilke byl, pozniej pojawil sie jakis test, pozniej znowu byl tak przez 10 min i wyskoczylo okienko "tego kanalu nie ma w twoim abonamencie" a teraz znowu jest tylko czarny obraz. to bylo tak miedzy 8:30 a 9:00...

hmm... dziwne... nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie w dobrym miejscu, więc będzie odpowiedź:

 

Winne jest oprogramowanie - tkwi w nim błąd uniemożliwiający zdekodowanie Eurosportu; dopóki błąd nie zostanie poprawiony Eurosport działać nie będzie. Poprawić go mogą wyłącznie technicy CP, dosyłając nowe oprogramowanie do tunerów przez satelitę. Ma tą nastąpić "wkrótce" (czyli nie wiadomo kiedy), chociaż dzisiaj z rana coś kombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś może czy dosłali nowe oprogramowanie poprzez aktualizację?? Może są a nie wiemy tego ja sam póki co jest w pracy i niemogę tego sprawdzić

 

 

Człwieku, wyluzuj trochę. :wink: Jak coś będzie to na pewno ktoś to tu opisze. Przecież ty nic innego nie piszesz tylko zawsze pytasz czy juz jest i kiedy będzie. Skoro już wiedzą w czym jest błąd to już pewno niedługo sobie z tym poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...