Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swój sposób. Ja od wielu lat mam zaufanych recenzentów i przy takiej ilości produkcji jakaś selekcja musi być prowadzona. Oczywiście recenzenci też się czasem mylą, przynajmniej moim zdaniem, choćby przy chwalonym serialu Apple "Rozdzielenie". Trudno jednak podać dobry, polski serial Netflixa. Są daleko w tyle za HBO czy Canal+. Tego akurat jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

"Krakowskie potwory" warto obejrzeć?

Raczej ogólnie też  kiepsko serial jest oceniany.

Filmweb 4,4/10

Jak na razie bardzo pozytywnie oceniam, niektóre  tvn-owskie seriale na Playerze.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Z seriali Netflixa może załapałby się "Rojst 97".

Bo Rosjt kupili i dostali jeszcze w bonusie scenariusz na drugi sezon.

 

  

Godzinę temu, Pawop napisał:

HBO ma kilka polskich seriali na krzyż. Niezłych, ale na pewno Netflix nie ma gorszych.

Komuś się mocno humor poprawił ;) Np Odwilż tutaj krytykowana i porównywalna do seriali Playera (ale załóżmy że wtopa HBO) jest na poziomie najlepszych polskich produkcji od Netflixa. Więc z czym do ludzi :)

Dobre seriale (nie wszystkie) polskie to tylko jak na razie są na dwóch adresach - HBO i Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niemal wszyscy krytykują polskie seriale Netflixa, ale niech Ci będzie.
Za mnie nikt nie musi myśleć. Nie sugeruje się tym co ludziom się podoba, tylko sam ogląda produkcje, które mnie zainteresowały i wyrabiam sobie opinię.



Komuś się mocno humor poprawił ...ale załóżmy że wtopa HBO jest na poziomie najlepszych polskich produkcji od Netflixa.

Już się powtarzasz, jakiś czas temu pisałeś o sufitach i podłogach. Oszczędź sobie wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawop napisał:

Za mnie nikt nie musi myśleć. Nie sugeruje się tym co ludziom się podoba, tylko sam ogląda produkcje, które mnie zainteresowały i wyrabiam sobie opinię.


 

Dzięki za komplement, że za mnie ktoś musi myśleć. :) Ja napisałem przykłady dobrych seriali HBO, a Ty jakoś nie podałeś tych wybitnych Netflixa. Generalnie mój gust łatwo poznać, bo często piszę co mi się podoba lub nie. Ty jesteś bardziej tajemniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkon napisał:

Każdy ma swój sposób. Ja od wielu lat mam zaufanych recenzentów i przy takiej ilości produkcji jakaś selekcja musi być prowadzona. Oczywiście recenzenci też się czasem mylą, przynajmniej moim zdaniem, choćby przy chwalonym serialu Apple "Rozdzielenie". Trudno jednak podać dobry, polski serial Netflixa. Są daleko w tyle za HBO czy Canal+. Tego akurat jestem pewien.

Polskie seriale w C+ wyglądają biednie przy tych od Netflixa. To ze tłuczą 3 sezon Belfra po takiej przerwie to wiele mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ciężko jednoznacznie wskazać faworyta, gdy chodzi o polskie produkcje. Netflix na pewno jest najodważniejszy, gdy chodzi o eksperymentowanie z gatunkami, chociaż w tej dziedzinie goni ich Canal+. HBO miało świetne "Bez tajemnic", "Watahę", czy "Ślepnąc od świateł". Odwilż była już znacznie słabsza. Z Canal+ bardzo podobał mi się 1 sezon Kruka, 1 sezon Belfra, czy też The Office PL. Na Netflixie polecam obejrzeć "Otwórz oczy" - produkcja ma swoje mankamenty, ale fabularnie jest naprawdę ciekawa. "Sexify" - mimo że wielu zarzucało mu zrzynkę z Sex Education - też jest dość odważnym polskim projektem. Playera do tego zestawienia nie dodaje, bo dla mnie wszystkie produkcje oryginalne Playera które widziałem są na jedno kopyto i często absurd w nich goni absurd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bumerang wraca pojedynek wielkości ego. Pojedynek na gusta to wyłącznie gra ego.

A wyważacie już dawno otwarte drzwi. Każdy ma swój gust, wrażliwość czy inteligencję pozwalajacą na odbiór utworu na jakiejś płaszczyźnie.

Dla jednego eksperymenty to kreatywność dla innych to zaburzanie opowieści fabularnej.

Od ocen są krytycy (często zblazowani i skorumpowani) , festiwale czy akademie.

Pozostawmy radość (bądź rozczarowanie) ogladającym.  Jeden zachwyci się Rojstem, inny Królową . Nie zapominajmy o rankingach, które też trzeba uszanować.

Reszta to przekonywanie , że ktoś jest głupszy ode mnie. I jak widzę o tym ta dyskusja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Globus903 napisał:

Polskie seriale w C+ wyglądają biednie przy tych od Netflixa. To ze tłuczą 3 sezon Belfra po takiej przerwie to wiele mówi. 

Naprawdę? Kolejna dziwna opinia na tym forum. Akurat Canal+ robi najlepsze, polskie seriale i to nie jest tylko moja opinia, ale oceny widzów i krytyków. To nie tylko "Belfer"(i nie jest to jakieś wyjątkowe, że popularny serial ma kolejne sezony, zobacz na "House of cards' i mnóstwo innych przykładów), ale przede wszystkim "Kruk", "Król" czy "Klangor" i wiele innych. Netflix o tak jakościowych, polskich produkcjach może tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok lub za dwa lata inaczej możemy patrzeć. HBO przestaje produkować polskie seriale. C+ zapowiada 6 seriali, ale tylko 3 nowości. Kruk 3, Belfer 3 i The Office PL 2 są kontynuacjami. 

Za to Netflix zapowiada 9 nowości serialowych z Polski. Jeśli nie wszystkie będą udane, to jest większa szansa na perełkę. 

I wtedy w świadomości odbiorców pozostanie komunikat, że nowe polskie seriale tylko w Netflix, w HBO odgrzewane kotlety, a w C+ premier jak na lekarstwo.

Co ciekawe, nowości premium od Polsat Box Go zupełnie przeszły bez echa. Ktoś z Was oglądał "Mental"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bracia Duffer ogłosili dzisiaj założenie nowej firmy produkcyjnej Upside Down Pictures, która będzie realizować projekty filmowe i telewizyjne w ramach umowy ramowej z firmą Netflix. Firmą pokieruje Hilary Leavitt (Orphan Black, Ozark)."

 

W planach między innymi spin-off "Stranger Things" i "serialowa adaptacja powieści Stephena Kinga i Petera Strauba Talizman, której twórcą jest Curtis Gwinn, wyprodukowana we współpracy z należącą do Stevena Spielberga firmą Amblin Entertainment i wytwórnią Paramount Television."

 

Więcej: https://upflix.pl/aktualnosci/bracia-duffer-zakladaja-firme-upside-down-pictures-nowy-death-note-oraz-serialowy-talisman-w-drodze-2022-07-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 sierpnia niestety do oferty trafi "Kolejne 365 dni" ;).

 

A z lepszych informacji:

3 sierpnia "Buba", prequel serialu "How to sell...", 

5 sierpnia nowy serial Warnera na bazie komiksu DC "The Sandman" oraz animowane "Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie" od Paramount,

10 sierpnia nowy sezon "Locke&Key",

9 września nowy sezon "Cobra Kai".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytałem, czy z nowości jest coś fajnego do obejrzenia.

 

Nie chciałem nikogo urazić. 😉

HBO ostatnio rzadziej oglądam niż Netflix (ostatni film- musical " Annette", wcześniej  "Batman"), odpowiedź więc trochę nie na miejscu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś baita po prostu, to odpowiedziałem zbiorczo. Obejrzę coś dobrego to z pewnością polecę, tak jak "Krolową" niedawno.

Przy okazji, kolejny całkiem dobry serial TBS - "Close Enough" został anulowany. W Europie był na Netflixie, natomiast w Stanach to "HBO Max Original".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...