Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby się o to zapytać supportu Netflixa odpowiedź jest niezmienna- problem dotyczy dostawcy internetu.

Z kolei UPC twierdzą, że każdy sprzęt inaczej ...reaguje na Netflixa.

 

 

Prawda leży pewnie gdzieś pośrodku.

Dla św. spokoju korzystam z Apple 4K.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K są duże różnice, kiedyś wrzucałam skriny: https://forum.satkurier.pl/topic/26619-netflix-–-pytania-problemy-komentarze/?do=findComment&comment=1885048

W wolnej chwili zrobię porównanie na obecnych nowościach. W ogóle rozrzut jakościowy Netflix ma spory.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też macie kiepską jakość na Znachorze? 

Jest w 4K ale bitrate to 1,89Mbps.. fatalnie się ogląda... 

 

video format desc - codec:hvc1 video-range:SDR

audio format desc - codec:ec-3, channels:6, sample-rate:48000Hz display resolution:3840 x 2160, refresh-rate:24.00Hz, video-range:SDR

video approximate-display-size:3840 x 2160 natural-size:3840 x 2160

current frame rate:24.44

network bandwidth:104.28Mbps

average bitrate video:1.89Mbps audio:643.70kbps

indicated bitrate peak:9.77 Mbps average:2.91 Mbps

stalls total:0 current-variant:128

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał(a):

U mnie zarówno na Apple'u jak i Samsungu obraz ostry, bez zarzutów.

Ostra to jest ale stop klatka.. puść sobie może wiedźmina i zaraz po nim znachora.. przy każdym ruchu kamery tracisz ostrość.. to samo przy drugich planach... czym szybszy ruch postaci lub kamery tym gorszy obraz..

 

Co prawda bez porównania jest lepszy od standardowego HD.. ale szkoda że tak go puszczają.. no nic poczekam może za jakiś tydzień.. miesiąc.. poprawią.. 

Edytowane przez escapers
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej scenie z ruchem kamery czy postaci to widać.. np jak idzie z gazetą.. gazeta już traci wyrazistość.. itd.. itd..  

 

U mnie w chacie reszcie też to nie przeszkadza.. ale oni nawet jak leci w HD zamiast w UHD.. czy braknie HDR'a to też czasem nie zauważą różnicy.. może po prostu niektórym to w ogóle nie przeszkadza i dlatego ciężko im to zauważyć.. ja jednak wolę poczekać, może dadzą lepsze źródło.. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, escapers napisał(a):

Też macie kiepską jakość na Znachorze? 

Jest w 4K ale bitrate to 1,89Mbps.. fatalnie się ogląda... 

Jakość bez rewelacji, sam film też. Pewnie profil z niskim bitrate dlatego, że to premiera więc dużo osób będzie oglądać także oszczędności na transferze.

 

Z ciekawości zerknęłam sobie na "Kompanię braci", AVC 5,2 Mbps. Lepiej wygląda na amerykańskim Max. Ale z kolei dźwięk lepszy na Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przeczekam, może podniosą... bo się nie pali :)  

Byłem ciekaw czy u innych tak jest czy tylko u mnie bo może z mojego rejonu się rzucili na film i Netflix przyoszczędził.. 

 

A co do filmu to dla samego Lichoty chciałem obejrzeć no i porównania z oryginałem... ale taką poprzeczkę to ciężko nawet dosięgnąć a co dopiero przeskoczyć ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...