Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, mingo napisał:

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na to, jak poradzić sobie z problemem zmiennego IP. Mam internet w Netii,  codziennie mam inne IP. Jak mam udowodnić Netflixowi że korzystam z ich usług w jednym domu?


To są tylko moje domysły i tyle, bo inaczej tego nie widzę. Urządzenia dzielą się na stacjonarne i mobilne. Mobilnych nie tkniesz bo raczej bardzo trudno je kontrolować. Jeśli chodzi o zmienne IP to pula adresów twoich zazwyczaj się powtarza (jedna lub dwie początkowe liczby plus nazwa operatora), więc dzieki temu wiedzą że cały czas jest jeden operator. Netflix nie ma problemu z tym że ktoś się loguje na jedno konto a w tym że w tym samym czasie coś się ogląda. A jak ogląda to to coś (urządzenia) ma IP. No i teraz prosty (IF i ELSE)... jeśli jeden login ogląda [stacjonarny plus mobile] to nie sprawdzaj. Ale jeśli [stacjonarny i stacjonarny] to sprawdź czy mają to samo IP - a muszą być w jednym domu na tym samym IP bo innej opcji nie ma. Tak wykoszą TV. A mobilnie może być trochę inaczej, podobniej jak z zamysłu ma działać Spotify. Jeśli urządzenie loguje się czasem do jednej sieci (WiFi) i dostaje adres IP taki sam co TV to znaczy że tu mieszka a jeśli nigdy to go sprawdź kodem.

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy abonenci C+ i innych operatorów dostaną takiego meila, którzy opłacają przez operatora.

18 minut temu, aro napisał:

Dostaliście e-mail o takiej treści:

Z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie nowej funkcji o nazwie Przeniesienie profilu, pomocnej w zmieniających się okolicznościach życiowych.Skorzystacie z tej funkcji czy nie?

 

Artykuł jak ich wiele 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Netflix-walczy-z-wspoldzieleniem-konta-Znamy-szczegoly-8425259.html

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zmiennymi IP i lokalizacją to są faktycznie czary. Mam net z UPC i jak sprawdzałem lokalizację dwa tygodnie temu to pokazywało mi Rzeszów. Kiedyś pamiętam z dobre 3 lata non stop pokazywało mi Katowice przed wprowadzeniem ipv6 (jak miałem widget pogodowy na kompie to zawsze musiałem ręcznie wpisywać swoje miasto bo po lokalizacji to znałem pogodę w całym kraju tylko nie u mnie he. Dziś pokazuje prawie dobrze  ale jednak to nie moja lokalizacja :)

Na pewnej grupie dyskusyjnej było zabezpieczenie z lokalizacją i mac adresem i pamiętam że admin mi zdejmował zabezpieczenie lokalizacji bo u osób posiadające net z UPC nigdy lokalizacja się nie zgadzała.

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinemaniac4K napisał:

Możesz mi wskazać takie działanie... bo chyba gadasz bzdury. Nie ma czegoś takiego jak IP jeden na 20 osób... :) Jeśli sieć jest robiona prywatnie we wspólnocie to może być takowa jak podpięci są pod jeden wyjściowy router ale nie uwierzę że gdziekolwiek wykupując ofertę masz jeden IP. Udowodnij to.... bo nie ma czegoś takiego jak jeden IP dla wszystkich.

 

Czyli rzeczy, których Ty nie znasz nie istnieją i są bzdurami?

Dowiedź się co to jest Carrier Grade NAT to może trochę się rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattem ... i powiesz mi że jest to dostępny dla szarego kowalskiego? :) A to ciekawe... bo dalej nie udowodniłeś że tak jest w polskich sieciach (jakichkolwiek). Auta też śmigają na wodór wiesz? :) Ja nie mówię że nie istnieje takie coś, ja mówię że nie ma czegoś takiego u nas dla kogokolwiek. A jak się mylę to udowodnij że w jakiekolwiek sieci działa jeden IP na blok/ulicę/osiedlę... cokolwiek... :)
 

22 minuty temu, Woocash napisał:

Z tymi zmiennymi IP i lokalizacją to są faktycznie czary. Mam net z UPC i jak sprawdzałem lokalizację dwa tygodnie temu to pokazywało mi Rzeszów.


Geolokalizacja będzie potrzebna dopiero wtedy jak ludzie sobie wymyślą np grafik oglądania inaczej jest zbędny. Bo jaki problem aby jeden zobaczył film i jak skończy to ktoś inny go zobaczy w innym miejscu i powie że zmieniło mu się IP bo może. No i tutaj GEO się przyda bo jeśli takich ludzi/zmian z innych IP i innych miast będzie dużo to znaczy że kombinuje. Wszystko idzie ogarnąć tylko nie mobilne. Myślę że mobilnie będzie wolna amerykanka. Czytałem ten artykuł z bankiera i tam ciągle się zapomina że jest podział na odbiór stacjonarny i mobilny. Mobilnego nikt nie tknie chyba że będzie wymóg aby urządzenia mobilne co jakiś czas rejestrowało się z tym samym IP co stacjonarny.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty  chyba nie masz pojęcia że ponad 50% jak nie więcej  użytkowników   sieci kablowych nie ma nawet publicznego IP. Wszyscy ci użytkownicy w sieciach zwykle mają jeden IP publiczny i tak ich widać w internecie. 

Podstawy budowy sieci się kłaniają. 

 

Tak samo jest z sieciami komórkowymi, zwykle na jedno IP przypada kilkunastu użytkowników.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Ciekawe czy abonenci C+ i innych operatorów dostaną takiego meila, którzy opłacają przez operatora.

 

Artykuł jak ich wiele 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Netflix-walczy-z-wspoldzieleniem-konta-Znamy-szczegoly-8425259.html

 

Ja już dostałem taki email ;)ale niczego nie zamierzam przenosić.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz ! 

 

Do ciebie widocznie nie dociera  że można mieć routowalne ( publiczne ) i  nie routowalne ( prywatne )  IP . 

 Publiczne adresy IP w niektórych sieciach są dodatkowo płatne, bez opłat ma się prywatne.    

 

Niepubliczne adresy ( prywatne )  są wyłączone całkowicie z internetu i nie istnieją w sieci. Są zwykle wykorzystywane do obsługi urządzeń sieciowych. 

10.0.0.0 do 10.255.255.255

172.16.0.0 do 172.31.255.255

192.168.0.0 do 192.168.255.255

Jeśli ma sie IP routera z tego zakresu nie ma sie publicznego IP tylko IP bramki operatora.  Pod tym IP widzi każdy serwis użytkownika albo czasami setki użytkowników. 

Wszystko jest zależne od budowy sieci i sposobie zarządzania adresami  i podsieciami w sieci. 

 

Mając router w domu WSZYSTKO co jest do niego podpięte ma się zawsze  niepubliczny adres.    To czy router ma publiczny to już trzeba sobie samemu sprawdzić bo to nie problem. 

 

 

Ja mam akurat publiczne  IP ( jedno na cały świat )  , mój sąsiad nie ma publicznego ( podobne może je mieć każdy w innej sieci czy podpięty do swojego rutera ) .   Dla ścisłości sieć mamy taką samą nawet wpięci do tego samego switcha. 

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

 

Ja już dostałem taki email ;)ale niczego nie zamierzam przenosić.

Ja nie dostałem jeszcze.  Ciekawe co mi zrobią. Oglądam Netflixa w domu na 2 tv. Syn w 2 różnych miastach, bo się przemieszcza. Ogląda na kompie i komórce,  a ja za granicą na 2 tabletach i telefonie z roznych hot spotów, z polskiej karty GSM i francuskiej karty GSM 🤣

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

... i powiesz mi że jest to dostępny dla szarego kowalskiego? :) A to ciekawe... bo dalej nie udowodniłeś że tak jest w polskich sieciach (jakichkolwiek).

A jaki "dowód" chciałbyś, żeby tutaj załączyć? Przedzwoń sobie do Vectry, Inei, T-Mobila czy Netii i zapytaj czy w standardzie dostaniesz publiczne IP. 

Jeśli nie, to znaczy, że ci operatorzy domyślnie oferują internet z prywatnym IP z puli CGNAT.

 

No ale dobra, masz przykład:

 

Inea w swojej puli posiada obecnie 167,424 adresów. Powiedź w takim razie jakim cudem mogą mieć 300 tys. klientów (indywidualnych) ?

Przecież nie mają tylu adresów, aby obsłużyć wszystkich :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Przecież na razie nic nie zrobią. To jest zwykła informacja o tym, że można wydzielić sobie profil z konta, coś co ogólnie powinno być dostępne od dawna.

W dodatku jest informacja w mailu, że można z tego zrezygować.

"If you don’t want to allow this feature on your account, you can turn off profile transfers below. If you do nothing, this feature will automatically be enabled 10 days from October 20th, 2022."

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ircios napisał:

Ja nie dostałem jeszcze.  Ciekawe co mi zrobią. Oglądam Netflixa w domu na 2 tv. Syn w 2 różnych miastach, bo się przemieszcza. Ogląda na kompie i komórce,  a ja za granicą na 2 tabletach i telefonie z roznych hot spotów, z polskiej karty GSM i francuskiej karty GSM 🤣

Dokładnie oglądacie w ramach jednego gospodarstwa domowego, ale się przemieszczacie. Podobnie u mnie ;)

 

@bgmntteż mi się tak wydaje. A nawet jeśli, to ewentualnie zrobią, że właściciel konta będzie musiał potwierdzać logowanie(sms/e-mail) na urządzeniu, co utrudni współdzielenie z obcymi osobami.

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ktosiu napisał:

Przecież ty kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz ! 

 

Do ciebie widocznie nie dociera  że można mieć routowalne ( publiczne ) i  nie routowalne ( prywatne )  IP . 

 Publiczne adresy IP w niektórych sieciach są dodatkowo płatne, bez opłat ma się prywatne.   

 

Wszystko jest zależne od budowy sieci i sposobie zarządzania adresami  i podsieciami w sieci. 

 

Mając router w domu WSZYSTKO co jest do niego podpięte ma się zawsze  niepubliczny adres.    To czy router ma publiczny to już trzeba sobie samemu sprawdzić bo to nie problem. 


Ty mnie nie musisz mówić czym jest publiczne i prywatne IP. Ja mówię o zewnętrznym IP dzięki którym twój router/modem jest podłączony do sieci i tam masz IP. Ten IP jest twoim (zewnętrznym) identyfikatorem w sieci. Każdy wchodząc nawet na speedtest.pl ma pokazane jak cię widać w sieci (podane IP) i jest to identyfikowane dla każdego podłączonego urządzenia w sieci. Nie ważne czy masz tam 5-10 czy 15 urządzeń ale zewnętrznie masz to samo IP. No i tym IP cię identyfikuje Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ale nie musisz przecież posiadać publicznego adresu. 

Adres niepubliczny routera  widać zawsze pod IP bramki operatora jako publiczny bo inaczej się nie da mieć połączenia do Internetu. 

 

Netflix nie identyfikuje tylko po IP , jak już to wykorzystuje sie adresy MAC karty sieciowej, identyfikatory marki czy modelu   urządzeń i IP do określenia regionu. 

Netflix dokładnie wie z jakiego urządzenia oglądasz, może nawet podać markę czy model. 

 

Poza tym nigdy nie zastosuje blokad opartych na IP bo zablokował by przy okazji masę ludzi z  niepublicznymi adresami w sieciach. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mattem napisał:

Już kolega Ci dobrze wytłumaczył, że w dzisiejszych czasach STANDARDEM jest przydzielanie jednego routowalnego IP dla wielu klientów.

I nie dotyczy to tylko sieci mobilnych, ale też największych kablówek, czy mniejszych ISP.

17 minut temu, mattem napisał:

Przedzwoń sobie do Vectry, Inei, T-Mobila czy Netii i zapytaj czy w standardzie dostaniesz publiczne IP. 

Akurat standardem w dwóch największych kablówkach w Polsce (UPC, Vectra) jest adres publiczny przydzielany dynamicznie. W wyjątkowych sytuacjach Vectra daje IP za NAT, ale w nielicznych lokalizacjach.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją aby dwie różne osoby miały ten sam IP zewnętrzny/niepubliczny. Ile jest taki osób/wyjątków?
 

6 minut temu, Zuzia napisał:

Akurat standardem w dwóch największych kablówkach w Polsce (UPC, Vectra) jest adres publiczny przydzielany dynamicznie. W wyjątkowych sytuacjach Vectra daje IP za NAT, ale w nielicznych lokalizacjach.


Z tego co wiem to samo jest z Orange... to kto w takim razie stosuje to samo IP dla tak wielu jak się pisze użytkowników (50%) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sieci lokalne czy podsieci tak mają, nie w każdym mieście jest dostępna pula adresów dla wszystkich użytkowników to  dostają niepubliczne. 

 

Aktualnie duże  sieci zmieniają adresacje głownie na publiczne, czasami użytkownik mający latami prywatny nie ma pojęcia że działa już na publicznym. 

 

 

Nie można mieć w JEDNEN i ten sam IP w  sieci dla  dwóch różnych  urządzeń  ale może być np. w 

sieci UPC 192.168.1.22 

sieci Vectra 192.168.1.22 

sieci Orange 192.168.1.22 

 

 

Identyczne IP można mieć u operatorów komórkowych w telefonie  ale to odmiennej budowy siec i przydział IP działa na zasadzie mapowania portów. Takie IP nie są dostępne i  nie można sie do nich połączyć z zewnątrz. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K

 

route:          88.156.136.0/23
descr:          Vectra S.A. -= CGNAT NETWORK =-

 

Ciekawe dlaczego takie description... ;)

 

Albo tu:

route:          195.191.162.0/23
descr:          Vectra S.A. -= CGNAT NETWORK =-
origin:         AS29314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mattem napisał:

zdaje się, że u nich też stosunek liczba klientów a liczba posiadanych IP nie świadczy o tym, że to są nieliczne przypadki.

A całościowo jaką mają pulę zarezerwowanych adresów publicznych IPv4 dla swojej sieci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...