Skocz do zawartości

Jaki system pakietów na platformie najlepszy?


SatManiak
 Udostępnij

Jaki system pakietów na platformie najlepszy?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki system pakietów na platformie najlepszy?

    • Multitematyczne pakiety w różnych cenach (jak w CP czy Cyfrze)
      16
    • Pakiety tematyczne do wyboru (jak w n)
      10
    • Samodzielny wybór pojedynczych kanałów (system a la carte)
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Który według Was sposób organizacji pakietów na platformie cyfrowej najlepiej się sprawdza? Czy lepsze są multitematyczne pakiety ułożone w rosnących cenach, takie jak proponuje obecnie Cyfra i Polsat czy może lepszy jest system który proponuje brytyjska Sky albo n-ka czyli pakiety tematyczne, z których wybieramy tylko te które chcemy?

A może nie lubicie mieć kanałów podanych na tacy i sami chcielibyście komponować pakiety z pojedynczych kanałów, w tzw. systemie "a la carte"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest sposób A

Czyli rosnące pakiety...

Argument ZA:

-wszystkiego po trochu po niewielką cenę

-można dokupić pakiety dodatkowe

Argumenty PRZECIW

-przymusowe wykupienie pakietu dla jednego kanału

(np: dla samego TVN Turbo trze wykupić za 16zł pakiet Sport, dla CN trza wykupić bajkę znowu za 16zł, dla Comedy Central ponownie trzeba wykupić pakiet za 16zł, więc płacimy słone pieniądze aby mieć to co sie chce i masę czego nie chcę...)

-brak możliwości dostępu do części programów z pakietów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie C,pojedynczy wybor.Przy A zeby wziac konkretne,interesujace kanaly trzeba wziac i oplacic cala sieczke,ktora i tak niewielu interesuje,zwlaszcza ze tam sa najmniej ciekawe kanaly z oferty tematycznej.Rozwiazanie B opisal kolega wyzej,trzeba brac caly pakiet dla 1 kanalu.Totalny bezsens.Niestety rozwiazanie C jest niemozliwe do zrealizowania w naszych warunkach :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C jest nie realny więc zagłosowałem na B (najbardziej zbliżony do C), punk A - wszystkiego po trochu czyli tak naprawdę nic konkretnego (np. żeby mieć Eurosport 2 trzeba wykupić wyższy pakiet, w którym i tak nic nie ma oprócz tego kanału) mnie już nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na taki system jak w n-ce, bo wybór poszczególnych kanałów jest nie realny. N-kowy system jest dobry, bo jeśli przykładowo interesuję się sportem i dokumentem to mam wszystkie interesujące mnie kanały, a np. taka muzyka jaka leci na muzycznych kanałach mnie nie interesuje, to nie musze za nią płacić.

W pozostałych platformach, aby mieć wszystkie kanały z tematyki interesującej mnie, muszę więcej zapłacić i przy okazji płacić za wiele badziewnych kanałów (dla mnie), które mi wcale nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest multitematyczne wszystkiego po trochu.Jesli komus cos brakuje to dokupuje odpowiednia opcje.W N zrobili ten podzial az za doslownie np.TVN Turbo,zeby go ogladac , trzeba wykupic pakiet sport, ktory mnie akurat nie interesuje.Dobrze , ze mam CP tak jest wszystko dobrze dopasowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty PRZECIW

-przymusowe wykupienie pakietu dla jednego kanału

(np: dla samego TVN Turbo trze wykupić za 16zł pakiet Sport, dla CN trza wykupić bajkę znowu za 16zł, dla Comedy Central ponownie trzeba wykupić pakiet za 16zł, więc płacimy słone pieniądze aby mieć to co sie chce i masę czego nie chcę...)

Dlatego właśnie wybrałem opcję trzecią. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób C czyli system a la carte jest jak najbardziej realny, słyszałem nawet pogłoski że Komisja Europejska ma się tym zająć. Taki system z pewnością opierał by się o podstawową opłatę dla platformy cyfrowej (za przesył i obsługę techniczną) powiedzmy np. 20 zł i wtedy mamy możliwość dokupowania kolejnych kanałów płatnych w cenie od kilkudziesięciu groszy do kilku, kilkunastu złotych za kanał. Większość kanałów tematycznych zawierała by się w cenie od 50 gr do 2 zł za kanał, poza droższymi kanałami premium i bezpłatnymi kanałami ogólnodostępnymi.

 

Ja jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem i jak pokazuje ankieta większość abonentów także, opierać się będą przede wszystkim te kanały które mają słabą oglądalność i boją się że nikt ich nie dokupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wybrałem trzecią opcję. To co ja bym zrobił: Gdyby istniał "system a la carte" w Cyfrze+, zdecydowałbym się na kupno max. 8 kanałów TV. Na podobnych warunkach swoje kanały sprzedawała platforma easy.tv w Niemczech. Jak widać było, pomysł się nie sprawdził. Tak jak @Pawop napisał, jest to nieopłacalne ze strony operatora, ale dobrze by było, gdyby coś takiego by funkcjonowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagłosowałem na opcję trzecią. Po co mam płacić za jakiegoś gniota, którego nie oglądam...? Tak to chociaż mógłbym wybrać to, co mnie interesuje. A koszt... Niech będzie opłata za korzystanie 10-15 zł z pakietem bezpłatnym plus kanały do wyboru. To będzie korzystne. Tylko rynek nie dojrzał jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem jest wybór pojedynczych kanałów i na to zagłosowałem, ale z tego co nam oferują polskie platformy wole ofertę C+ i CP bo pakiety tematyczne w n maja lipny układ. Minusem dwóch pierwszych wariantów jest to że płacimy za masę kanałów których nie oglądamy ale plusem rozwiązania "A" jest to że w jednym pakiecie mamy kilka kanałów tematycznych które nas interesują i mamy większy wybór tego co chcemy ogladać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest nie realne, bo jest nieopłacalne dla platform, a przy większej liczbie kanałów wyszołby znacznie drożej niż obecnie.

 

Tylko że to klienci by zweryfikowali rynek telewizyjny i nie powstawałyby jakieś badziewne kanały typu TVN GRA lub Polsat Zdrowie i Uroda

 

To byłoby pół biedy gdyby te kanały zniknęły. Ale problem jest szerszy, bo upadłyby np. Superstacja, Wojna i Pokój i wiele innych. Wszyscy braliby tylko chwytliwe Discovery, TVNy, NG i ze 2 filmowe...

A to moim zdaniem jest baaardzo duży efekt uboczny tej propozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały wchodzące na polski rynek byłby dostępne w pakiecie z ogólnopolskimi stacjami dopiero po pewnym czasie- ustanawiałoby się na dany kanał abonament.

Wolna konkurecja dobrze zrobiłaby kanłom tematycznym, podwyższyłaby się jakość kontentu, zmniejszyłaby się ilość powtórek, może konkurencja wymusiłaby też spadek cen.

Wystarczy spojrzeć, jak konkurencja wpływa na rozwój telefonii komórkowej, czy providerów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP jest pakiet sport i z tego pakietu wybrałbyn tylko PSE i Eurosport 2 po co mam płacić za ESPN Classic i Extrem jak i tak nie będe tego oglądał. Napewno na forum są osoby, które do pakietu familijnego mają dokupiony pakiet film teraz gdy wejdzie HBO ilość użytkowników pakietu film może troszkę spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...