Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy przypomnieć sobie Euro 2008 pokazywane przez Polsat. Ze studia przenoszono się na boisko 10 minut przed rozpoczęciem meczu, zanim piłkarze pojawili się na murawie. Tak było przed każdym meczem dlatego zapadło mi to w pamięć. A jak jest w TVP? Studio zaczyna się 10 minut przed meczem. Jest na nie tak mało czasu, że goście zdążą się tylko przedstawić i powiedzieć jedno zdanie, później reklamy i w ostatniej chwili przenoszą się na boisko. Jeśli tak ma być to lepiej żeby tego studia w ogóle nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najgorsze to studio, ale podczas transmisji tak jak to wczoraj było w przypadku ceremonii wręczania medali. Wczoraj to były tylko ceremonie, ale jak dobrze pamiętam w czasie Igrzysk Olimpijskich były studia podczas zawodów. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak hymnów przed meczami Pucharu Konfederacji? Wisi mi to. Czasem oglądam jakieś mecze w różnych dyscyplinach na amerykańskich kanałach. Tam to dopiero wchodzą zazwyczaj równo z pierwszym gwizdkiem, a składy podają w czasie transmisji. O hymnach już nie wspominam ;).

Ważne żeby nie było takich sytuacji jakie jeszcze całkiem niedawno TVP przytrafiały się bardzo często, nawet na imprezach rangi mistrzowskiej - czyli rozpoczęcie transmisji kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego.

 

A co do transmisji z Superpucharu Ekstraklapy to jakby wydłużyli o te kilkanaście minut żeby pokazać dekoracje to znów odezwaliby się niezadowoleni fani żużla i psioczyli by na TVP Sport że z opóźnieniem rozpoczęła transmisję z zawodów żużlowych. Tak to jest często przy transmisjach live, które mogą się czasem nieco wydłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do osób, które często oglądają TVP Sport i znają mniej więcej ramówkę tego programu.

Osobiście nie oglądam tego programu, lecz przerzucając po kanałach już 2x trafiłem na dość ciekawą pozycję w TVP Sport. Przeglądałem To&Owo pod tym kątem, ale po ostatniej redukcji stron zrobiła się jeszcze większa sieczka w tej gazecie, i w efekcie nic sensownego nie potrafiłem znaleźć. Ale do rzeczy!

Raz (kilka miesięcy temu) oglądałem na TVP Sport fragment programu dokumentalnego o Michaelu Gerald "Mike" Tysonie.

Natomiast w piątek (24 lipca) trafiłem na dokument o Ayrtonie Senna.

Moje pytanie: jak często i czy w sposób regularny (cykliczny) pojawiają się w TVP Sport audycje dokumentalne o sławnych sportowcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jestem pewien, ale to chyba jest program "Nieśmiertelni". Dzisiaj będzie po trzynastej. Wydaje mi się, że jak mają trochę transmisji live to jest rzadziej, a gdy mają brak transmisji live to puszczają go regularniej.

 

Ważne żeby nie było takich sytuacji jakie jeszcze całkiem niedawno TVP przytrafiały się bardzo często, nawet na imprezach rangi mistrzowskiej - czyli rozpoczęcie transmisji kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Akurat z tą sytuacją spotykałem się na TVP1, a chodzi mi o Puchar Świata w skokach narciarskich jak to po studio była seria reklam i po niej wchodzili z transmisją z tym, że skok zazwyczaj zdążyło oddać już z pięciu skoczków. I nie ważne, że Ci skoczkowie zazwyczaj się nie liczą w rywalizacji. Transmisja to transmisja i winna być pokazana od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem oglądam jakieś mecze w różnych dyscyplinach na amerykańskich kanałach. Tam to dopiero wchodzą zazwyczaj równo z pierwszym gwizdkiem, a składy podają w czasie transmisji.

Nie musimy ślepo kopiować Amerykanów, szczególnie gdy nie świecą przykładem. Takich nieudolnych kopii widzieliśmy już w TVP dużo.

Ważne żeby nie było takich sytuacji jakie jeszcze całkiem niedawno TVP przytrafiały się bardzo często, nawet na imprezach rangi mistrzowskiej - czyli rozpoczęcie transmisji kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego.

Dla mnie to już jest skandal. Na miejscu Korzeniowskiego wywaliłbym tego co za to odpowiada. Przeciągają studio do ostatniej sekundy. Jeszcze, żeby mówili coś ciekawego, a oni tylko chrzanią dla samego chrzanienia. Po co wciskać studio w trakcie pływania, wykorzystując to, że jest ceremonia wręczenia medali. To też jest ważne. Z całym szacunkiem do prowadzących studio ale nie chcę ich oglądać kiedy są zawody. Niech sobie gadają przed i po zawodach, ale nie w trakcie!!! TVP nie ma wyczucia estetyki przy realizacji transmisji, nie ma wyczucia co jest ważne a co nie. Tkwią jeszcze w czasach głębokiej komuny, kiedy mogli odwalić największą lipę a ludzie i tak byli podnieceni, że w ogóle mogą coś oglądać. Jak przyjemnie ogląda się poranne eliminacje w TVP Sport (nie wiedzieć czemu zaczynające się dopiero o 9:25). Eurosport jest wtedy w tyle bo ciągle przerywa transmisję reklamami, nie widać przez to wszystkich wyników. Jest za dużo wywiadów, nieudolnie tłumaczonych na język polski, i nie podoba mi się dzielenie obrazu. Niech na pełnym ekranie pokazują rozmowy a jak się coś dzieje, np. są pokazywane wyniki w trakcie takiego wywiadu to niech zmienią ujęcie właśnie na te wyniki a wywiad niech leci z offu. A tak na mniejszych ekranach to już nic nie widać.

Za to wieczorne transmisje w TVP z tym ciągłym studiem w trakcie są nie do oglądania. Wtedy oglądam już transmisję w Eurosporcie.

Gdybym był odpowiedzialny za jakąś telewizję sportową to same pozytywne opnie byłyby na forum. Może to kiedyś nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to się zanosi, że w końcu uruchomią telegazetę na TVP Sport. :brawo: Szkoda, że jest to telegazeta z TVP 1, na TVP Sport powinna być bardziej rozbudowana. Mam nadzieję, że ją rozbudują bo w takiej okrojonej wersji to trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że TVP Sport będzie można oglądać bez comiesięcznego płacenia. Według informacji SatKuriera kanał znajdzie się w pakiecie bezpłatnym nowej platformy TVP ale by go oglądać będzie trzeba kupić kartę za maksymalnie 50 zł. Oby się to spełniło. Platforma TVP będzie nadawać z Astry 19,2 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwujące są w TVP Sport wyskakujące z prawej strony w najmniej odpowiednich momentach zapowiedzi różnych transmisji, relacji i magazynów. Jak już muszą być to niech je wyświetlają wtedy gdy na ekranie nic się nie dzieje. Oglądałem koszykówkę to nie było widać rzutów, a jak są na planszy z wynikami to już mnie szlag trafia. Nieudolna kopia z Eurosportu. Widać, że w wielu kwestiach kopiują Eurosport. Dziś widziałem "Sierpień w TVP Sport", które łudząco podobne było do Eurosportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Za wszystko odpowiada Korzeniowski. Myślał, że zrobi wielki kanał sportowy, a wyszło to co wyszło, czyli nieudolna kopia, parodia PS czy C+... Transmisje skracane, pomijanie dekoracji, aby tylko upchać reklamy. PS czy C+ też wciskają ile wlezie reklam, ale nie traktują tak [beep]ko widza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem całkiem zadowolony z TVP Sport. Dwie rzeczy które mogliby zmienić to format nadawania na 16:9 (oczywiście te wybrane transmisje, które teraz dają w letterboxie). Przydałoby się także wiecej transmisji z różnych lokalnych wydarzeń sportowych w Polsce czy też z mniej popularnych dyscyplin.

Pamiętam dwa lata temu ten wszechobecny pasek info, który co prawda mniejszy ale denerwował jak na nSporcie. Teraz ten pasek pojawia się sporadycznie. Np. podczas transmisji z ligi żużlowej co jakiś czas na pasku podawane są wyniki innych meczów. Uważam to za doskonały pomysł. Podobnie robią to stacje w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

16:9 to chyba za 10 lat będzie :lol2:

Na początek obowiązkowa byłaby poprawa jakości PLK czy CMSE. Obecnie pikseloza kłuje w oczy. Najwidoczniej mają bardzo "oszczędny" dosył.

O robieniu wielu rzeczy "na odwal" nie muszę wspominać. Kilkuminutowe studio, byle kto w roli ekspertów, pomijanie ceremoni dekoracji to skandal i [beep]two wobec widza. Dobrze, że TVP straciła LM, bo "manczesterowanie" Szpaka było nie do zniesienia. To nie MU TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mają Euro 2012, bo gdy Euro 2008 miał Polsat, a ja nie miałem możliwości wówczas go oglądać to było żenujące, a teraz będzie można i na TVP1 i na TVP2 nawet obejrzeć zapewne najważniejsze mecze.

W TVP 1 i TVP 2 będzie można obejrzeć wszystkie mecze. To, że Euro 2008 miał Polsat to bardzo dobrze bo jak jakieś ważne wydarzenia sportowe pokazuje TVP to często odczuwam zażenowanie. Można nie lubić panów z Polsatu ale podeszli do Euro 2008 bardzo profesjonalnie. Powtórki, komputerowe analizy akcji i brak sztywności - tego trudno szukać w TVP. Polsat pokrywa zasięgiem naziemnym 85% Polski, nie sądzę byś był w pechowych 15%. Tajemnica to zastosowanie odpowiedniej anteny naziemnej. Brak możliwości oglądania Euro możesz tłumaczyć jedynie brakiem wiedzy lub lenistwem ale nie pisz, że jest to żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...