Skocz do zawartości

Konferencje platformy n


melman-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już tak nie narzekajcie. W porównaniu z konferencją z zeszłego roku ta była o wiele lepsza. 4 kanały Hd to duży plus. Fakt, faktem Nfilm siłą rzeczy będzie miał sporo powtórek ale i tak znacząco wzmocni pozycję filmową w N/ do tej pory słabiutką/ Oba kanały przyrodnicze - szkoda,że o tej samej tematyce ale plus, że w HD i wprowadzone jako super nowośc.Poza tym wreszcie abo. N doczekali się wzmocnienia pakietu KNs gdyż ten pakiet był faktycznie najsłabszy. Tak więc uważam, że ta konfa N była jedną z lepszych dla abo. chociaż trzeba poczekac jak to będzie w "praniu" jakośc, cena /pewnie niedługo zmiana cennika/,zawartośc programowa-Nfilm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie czym mają odpowiedzieć? Musieliby przebić nowego Recordera, a w tym temacie nie ma wiele do przebicia, bo trzeba byłoby uruchamiać centrum multimedialne w stylu PlayStation czy xboxa. Czegoś innego już za bardzo nie da się wymyślić. Tym bardziej, że jeżeli NBox Recorder będzie potrafił ściągnąć gry małe, to może ściągać i te większe. Podejrzewam, że w którymś momencie mogą być uruchomione rozgrywki już nie gracza pojedynczego, czy wieloosobowego, ale po prostu gry w wersji online. Strony internetowy nboxy juz umieją przeglądać, więc w tym temacie liczyć się już będzie tylko poszerzanie oferty. Podobnie sprawa wygląda przy radiu. Jedynym nie ruszonym jeszcze tematem jest telewizja online, ale od you tube i radia to niewielka droga do agregowania telewizji online (tym bardziej, że narazie w zasadzie niewiele tych tv online jest).

 

Martwi mnie tylko, że ciągle N nie dołącza "niedobitków". Z niedobitków w N nie ma paczki ChelloZone, Hallmarku, FOX Life, Travel i Wedding TV. FOX Life, Travel i History HD od Zone zdecydowanie mogłyby się w N pojawić, żeby "domknąć" ofertę na amen.

 

PS. Z materiałów prasowych wynika, że nFilm ma prawa do przynajmniej części oferty Kino Świat (Largo Winch, Escorial Conspiracy) i SPI (Chromofobia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT]

 

pytanie szybkie:

wlasnie przez ebok wlaczylem nfilm - jak rozumiem bedzie mnie to kosztowalo 20 zl , bo 9,90 jest tylko dla nowych i przedluzajacych ??

 

ps. ostatnio pojawila sie informacja o pakietach w n - np. ze nscreen ( nseriale) wraz z nfimami beda lacznie za 30 zl - czy to jest oficjalna informacja i czy jesli przez ebok wlacze jeszcze nseriale to bede po prostu placil 30 zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT]

 

pytanie szybkie:

wlasnie przez ebok wlaczylem nfilm - jak rozumiem bedzie mnie to kosztowalo 20 zl , bo 9,90 jest tylko dla nowych i przedluzajacych ??

Ja chwile temu zamawialem nFilmy telefonicznie i powiedzieli mi ze bede placil za nie 9.90 przez 6 miesiecy od pazdziernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie czym mają odpowiedzieć? Musieliby przebić nowego Recordera, a w tym temacie nie ma wiele do przebicia...

Prawda jest taka, że tylko garstka ludzi zwraca uwage na dekodery. Z ofertą HD jest podobnie, ludzi interesują jakie kanały będą mogli oglądać (i co na nich będzie), a czy jest to w HD czy SD ma dla nich drugorzędne znaczenie.

 

PS. Z materiałów prasowych wynika, że nFilm ma prawa do przynajmniej części oferty Kino Świat (Largo Winch, Escorial Conspiracy) i SPI (Chromofobia)

Tak jak pisał @lucius i z tego co sam zauważyłem, to nigdy nie było tak, że wszystkie produkcje KŚ, SPI, czy też Best Filmu były u jednego nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu zero uatrakcyjnień sportowych :) Wydaje mi się, że sensacyjnym zakupem sportowym zdziałaliby 3x więcej niż tymi wszystkimi drobnymi kroczkami...

 

A tak w ogóle oglądając na żywo transmisję zdziwiła mnie jedna informacja - EskaTV jest na 2. miejscu pod względem oglądalności kanałów z pakietu SMM... No przyznam się szczerze - mega zaskoczenie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT]

 

pytanie szybkie:

wlasnie przez ebok wlaczylem nfilm - jak rozumiem bedzie mnie to kosztowalo 20 zl , bo 9,90 jest tylko dla nowych i przedluzajacych ??

Ja chwile temu zamawialem nFilmy telefonicznie i powiedzieli mi ze bede placil za nie 9.90 przez 6 miesiecy od pazdziernika.

 

 

a to dzieki i sorry za zamieszanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zaskoczenie z tą Eską. Tak było już od dawna, tylko teraz podali to do publicznej wiadomości. Na dekodery rzeczywiście niewiele osób zwraca uwagę (Przy czym tendencja większego zainteresowania jest i temu nie da się zaprzeczyć - choćby w temacie PVR i HD), nie znaczy to jednak, że N ma z tego rezygnować. Decyzja o wprowadzeniu turbo jest słuszna i znów mocno wyprzedza konkurencję. Dzięki takiej ofercie zbiera abonentów, którzy są w stanie płacić więcej, więc dla platformy jest to pozytywny sygnał. Co do Kina Świat, SPI to pewnie jest tak jak mówisz - teraz po prostu te prawa rozleją się nie na 2, a na 3 pakiety.

 

A co do tego braku zainteresowania nowinkami. Na konferencji Sojka opowiedział, że zdarzają się już telefony do BOKu z żalem, że abonentowi popsuł się telewizor. Po rozmowie okazuje się, że abonent ... przełączył się z kanału HD na SD. Innymi słowy - Polacy dobrej jakości szukają, nie jest z nami tak źle :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy, gdzie po spięciu nboxa z nboxem turbo kablem ethernet RJ45, będzie się podłączać internet do nowego recordera. Czy ma on dwa gniazda RJ45?

Wystarczy że podłączysz je przez MODEM-ROUTER... i masz po sprawie :)

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś.

 

Co do Multiroomu pojawiają się dwa pytania.

 

1. Wg schematu jaki pokazano na prezentacji, wynika że dwu kablowa instalacja kablowa będzie podłączona tylko do nboxa turbo, to wydaje mi się nieco dziwne.

2. jeśli połączymy kablem internetowym nboxa turbo z nboxem białym dla multiroomu, gdzie podłączymy do nboxa turbo internet?

 

Dobrze byłoby, gdybyśmy poznali model nowego boxa.

Może to będzie ten?

http://www.adbglobal.com/files/ADB_datasheet_5810TX.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że dziś po konferencji n będę musiał się przenieść na stałe do rodziców ... niestety tak nie będzie. Pójdę z ciekawości obejrzeć Nat Geo Wild bo to mnie zaskoczyło. I tylko to. Natomiast cala reszta już nie. Rozczarowany jestem kanałami nFilm. Z dużej chmury mały deszcz. Zgadzam się z przedmówcą iż m.in. ofertą sportową więcej by zdziałali. Co prawda - Tomasz Raczek - ma pojecie o filmie ale zapewne to co on by polecał to niewiele osób by zadowoliło. n ma najwięcej kanałów HD - no cóż ma, to prawda. Pytanie czy warto za nie płacić - pytam o ofertę programową.

 

jakby nie patrzeć - zawsze do przodu :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moga zadziałać oferta sportowa jak wszystko co ciekawe juz rozsprzedane. Trzeba poczekac...

Premiership jest ostatni rok w Cyfrze+ więc na pewno wielu będzie miało na nią chrapkę na wiosnę. Zgadzam się z Tobą, że oferta sportowa mogłaby być lepsza (LM to nie wszystko) ale podział praw do nadawania futbolu jaki jest obecnie, dla mnie, jako kibica tej dyscypliny, jest odpowiedni i daje możliwość zakupu kanałów "piłkarskich" w bardzo przystępnej cenie (pakiety w stopce).

A nową ofertę n oceniam różnie - niektóre rzeczy mi się podobają (lepszy multiroom mimo kabla, nowe kanały HD, nowy dekoder, nSeriale) inne wręcz mnie odstraszają od tej platformy (brak możliwości ułożenia listy kanałów, dodania nowych satelit, słaba oferta sportowa - dla mnie podstawa i mimo wszystko nienajlepsza filmowa).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek - a jak dla mnie to wiadomość zaskakująca, że EskaTV przebiła te Vivy, MTV, pewnie i TVN Style... Może nawet mają większą oglądalność niż MTV HD, a to już byłaby "sensacja", bo tak wszyscy pragną tego HD, a tu taka niespodzianka...

 

No ale były w sumie ważniejsze informacje, zwłaszcza ten Multiroom, który chyba został na końcu kwitowany salwą jęku zawodu, gdy powiedzieli, że usługa dostępna będzie za kilka miesięcy ;)

 

I jeszcze uwaga odnośnie strony Nfilm - znowu pełno flashów... Ja wiem, że to może ładniej wygląda, ale czy Flash nie może być dla nich jedynie dodatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam żadnej platformy, tylko jestem użytkownikiem FTA i mogę powiedzieć tak:

 

Odnośnie kanałów dokumentalnych to trochę mnie zaskoczyli, szkoda że tylko Nat Geo Wild HD a nie Nat Geo HD (kiedyś ta wyłączność się skąńczy, Do kiedy?). Brakuje mi History HD (trzeba do nich pisać w tej sprawie jak najwięcej), jakby dołączyli to by mieli wtedy najlepszą ofertę kanałów dokumentalnych i także w HD.

Co do kanałów premium nFilmHD to chwała im za to że są to kanały w HD i do tego własnej produkcji. Nie należ oczekiwać tylko filmów najnowszych z ostatnich lat (dwóch czy trzech) bo wówczas wytwórnie musiałby co dzień ogłaszać nową premierę filmów (tyle aż kasy nie mają, i tyle aż ich nie kręcą). Będą i stare i będą i nowe filmy. Canal+ stracił prawa do dwóch wytwórni filmowych i się nie zdziwię jak straci do kolejnych, a nie będę zaskoczony jak straci prawa do którejś ligi europejskiej (włoska i angielska ostatni sezon w Canal+). Canal+ powinien teraz liczyć się że ma konkurencję (nie tylko n chyba ????????!).

 

Co do nboxa turbo to należy poczekać do pierwszych wstępnych testów, jak będzie sie sprawował. Bo dysk 500GB, obsługa serwisu YouTube, 3-wymiarowa animowana grafika robi wrażenie (mam nadzieje, że redakcja Satkurier takowe testy przeprowadzi).

 

Ciekawe jestem co na to wszystko prezesi Cyfrowego Polsatu i Canal+. Teraz czekamy na ich ruch. Ciekawe jaką odpowiedzą ofertą???. Bo te kanały, które Canal+ wprowadził to konkurencja już miała dawno, a Polsat zamiast rozwijać ofertę HD (mają bardzo słabą) to jakieś tworzy swoje kanały(Kino, dla dzieci ) i to tylko w SD. Może tak Polsat Futbol HD. Teraz jeszcze należy poczekać na ofertę piątej platformy TVP (o ile nic się nie zmeini).

 

 

Obserwując rynek pay tv w Polsce stwierdzam ze gdyby nie n to dzisiaj w ogóle nie było by kanałów HD, no może jeden , dwa). Niech każdy sobie postawi pytanie: Ile n zrobiła przez 3 lata, a ile Polsat i Canal+ przez 10 lat (chodzi mi o HD, VOD, PVR, multiroom)???????????

 

I tak n jest do przodu od Canal+ i Polsatu, ale i tak nie jest jeszcze pierwsza.

 

Jest takie powiedzenie: Pierwsi będą ostatnimi, ostatni pierwszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...