Skocz do zawartości

Nagrywanie na DVD z cyfry


grzeshiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie a na forum odpowiedzi nie znalazłem.

 

Czy jak podłącze do dekodera cyfry nagrywarkę DVD poprzez dedykowanie EURO SCART z napisem magnetowid (Strong dekoder) to będę mógł nagrywać filmy ze wszystkich kanałów np Discovery, HBO... itp... czy są jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające??).. bo z tego co udało mi się ustalić filmów z 5.1 nagrać się da (tylko stereo)..

 

Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrać ścieżki 5.1 się nie da ponieważ gniazdo SCART nie przenosi takiej informacji i nie jest to żadne zabezpieczenie tylko taka specyfikacja tego złącza. Chyab że jako zabezpieczenie potraktujemy brak możliwości nagrywania przez component, SPDIF czy HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to jeszcze jedno pytanie odnośnie nagrywania. Mam gniazdo Scart w dekoderze cyfry podpisane magnetowid i podłączam do scart w nagrywarce DVD... Czy to umożliwia nagrywanie?? bo w nagrywarkach dvd scart jest opisany jako wyjście??

 

I drugie pytanie. Łączę Euro Scartem telewizor z dekoderem cyfry i dekoder drugim kablem z nagrywarką... czy nagrywarka musi być jeszcze podpięta do tv?? bo zazwyczaj nagrywarka ma tylko jedno gniazdo scart..

 

Proszę o odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zazwyczaj nagrywarka ma tylko jedno gniazdo scart..
Naprawdę? Może, nie wiem, ale nagrywarki z dyskiem twardym zazwyczaj mają dwa. Zapewne dlatego że nagrywarki bez dysku są raczej przewidziane do kopiowania płyt, natomiast z dyskiem do nagrywania również z zewnętrznych źródeł - w razie błędu można ponowić nagrywanie, wyciąć reklamy, itp

 

Można też nagrywarką podpiąć kablem antenowym jak ma takie gniazdo a dekoder posiada modulator UHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój problem już rozwiązałem, przedmówca ma rację nagrywarki z dyskiem mają dwa gniazda scart (jedno do nagrywania i drugie jako źródło do TV). Sprawdziłem w instrukcji do nagrywarki Samsung HR750 pod adresiem http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200705/20070514141857546_01392M_HR750_XEO-POL-0411.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam problemu z nagrywaniem na recorderze DVD z cyfry

pojawiają się tylko drobne "problemy" przy nagrywaniu z tunera HD:

-canal+ HD oraz NG HD- recorder dodaje czarne pasy u góry i na dole (aby oglądać w TV 16/9 trzeba przełączyć telewizor)

-canal+ 16/9 - nagrywa w formacie 4/3 ucinając boki

 

w przypadku tunera HD trzeba podłączyć tuner do TV klablem HDMI + dodatkowo kablami euro: dekoder > nagrywarka DVD > telewizor

 

w przypadku dekoderów SD - wystarczyło podłączyć jednym euro TV z dekoderem, a drugim euro dekoder z nagrywarką i na tej opcji mozna było bez problemów oglądać DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem, ale chodziło mi o to czy euro przekaże sygnał za pośrednictwem dekodera cyfry od nagrywarki do telewizora...
musisz zrobic odwronta konfiguracje czyli dvd podlaczyc pod tv a dekoder pod dvd wtdedy bedziesz mogl nagrywac z dekodera filmy na dvd a po wlaczeniu dekodera na funkcje standby bedziesz odbierac dekoder u mnie tak to wlasnie dzialalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

podbije troche temat ..

 

chce kupic nagrywarke dvd i polaczyc ja przez eurozlacze... czy ktos 'kumaty' moglby mi podpowiedziec przy jakim podlaczeniu mediasata z nagrywarka da sie nagrywac z jednego kanalu a ogladac inny :

 

- dekoder - nagrywarka - tv ?

- dekoder - tv - nagrywarka ?

 

od razu mowie ze jestem laikiem i z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze nagrywać, kiedy spisz. :wink: A tak poważnie przy użyciu splittera i drugiego dekodera będziesz mógł co innego ogladać i co innego nagrywać.

Polecam ten temat, do przeczytania w całości

:arrow: viewtopic.php?f=6&t=1101&start=0

 

Jednak jest to możliwe, tylko nie takie proste. Napisałem o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli do kablówki będziesz miał osobne "pudełko" czyli tuner sytuacja będzie taka sama jak w przypadku dekodera cyfry, chyba ze masz kanały wpuszczone w gniazdo tv i jest to kablówka analogowa. Wtedy rzeczywiście będziesz mógł sobie ustawić kanały i jeden nagrywać a inny oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
chce kupic nagrywarke dvd i polaczyc ja przez eurozlacze... czy ktos 'kumaty' moglby mi podpowiedziec przy jakim podlaczeniu mediasata z nagrywarka da sie nagrywac z jednego kanalu a ogladac inny

 

Ja sprawdzilem nagrywanie na 3 modelach Panasonic Diga DMR, oraz na 3 dekoderach (MediaSat, stary Philips, oraz Philips PVR).

Mozesz nagrywac jeden kanal Cyfry, a ogladac dowolne wczesniejsze nagranie, lub kanaly z kablowki.

Zeby nagrywac jeden kanal Cyfry, a ogladac inny z Cyfry, musisz miec PVR oraz twin converter (czyli dwa kable od anteny do dekodera).

Nagrania na kanalach, ktore sprawdzalem (20-30 kanalow) nie sa zabezpieczone (Canal+, HBO, National Geographic, CNN, BBC, TVN24, Fox Life, Zone Reality, Eurosport, ESPN, itp.)

Mozna nagrywac na PVR, HDD, DVD, DVD-RAM, itp. w roznych kombinacjach (przegrywac na tasmy VHS, itp.).

Jedyny wyjatek: kanaly Discovery, przez dwa lata (chyba az do Marca 2007) mialy mini-zabezpieczenie polegajace na tym, ze jezeli nagrywasz przez guzik Rec, to moze ci przerwac nagranie. A jak nagrywasz na Timer, to male fragmenciki nagrania (1-2%) sie nie rejestruja! Na szczescie, to zabezpieczenie/problem zniknelo i miejmy nadzieje, ze nigdy nie powroci.

 

Podsumowujac: chyba kazda nagrywarka ze Scartem poradzi sobie z wszystkimi kanalami Cyfry na dowolnym dekoderze. Ale jezeli kupujesz cos innego niz to co opisuje powyzej, sprawdz na 100%. Osobiscie polecam Panasonic z seri DIGA (np. DMR-EHxxx), oraz Cyfra Philips PVR (z zastrzezeniem, ze ich oprogramowanie jest b. niedopracowane, ale ... polepsza sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...