Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Do Kol. @pavl6

 

Ponieważ przy ostatnim starciu tutaj, dostałem rykoszetem :) a problem jest istotny, więc nie powinien pozostawać w próżni, zatem pozwolę sobie zacytować samego siebie:

 

Posłuchaj młody Kolego, tu nie chodzi o pieniądze, bo mnie to nie robi różnicy, czy o.T.Rydzyk jeździ Rolls-Royce, czy Bugatti Veyronem, albo czy lata helikopterem, czy prywatnym odrzutowcem.

 

To jego prywatna sprawa i być może jego zakonnych zwierzchników.

 

Zasadniczą sprawą jest to, że nie powinno się porywać z tak zwaną motyką na słońce i to nie mając żadnego zaplecza, jakim w takich przedsięwzięciach są specjalizowane kadry.

 

To, co robi TV TRWAM, to poziom wielkiej improwizacji, która jako mały wymiar jest tylko odrobinę zabawna, ale już na większą skalę, może to być po prostu komiczne.

 

WSSiM, niestety nie zapewnia napływu odpowiednio wyszkolonych fachowców, z czego można wysnuć wniosek, że to, czego się tam młodzi ludzie uczą jest zwyczajną stratą czasu, co można niejednokrotnie oglądać na własnych ekranach podczas trwania programów nadawanych przez tą telewizję.

 

Językowe błędy, fatalne wręcz akcenty, które brane są chyba z jakiejś nowomowy partyjnej, albo z góralszczyzny, poza tym setki technicznych bugów, które wyzierają z każdego kąta, skutecznie odstraszając od tego chwalebnego przedsięwzięcia, to chleb powszedni TV TRWAM.

 

Zanim więc zwiększy się skalę, trzeba zadbać o to by nie powiększać jednocześnie swojej śmieszności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, to bez różnicy, bo o. Rydzyk nie jest właścicielem ani TV Trwam, ani Radia Maryja. Jest tylko prezesem Fundacji Lux Veritatis i Radia Maryja. Ja tamto pisałem trochę z ironią.

2. Ja tam nie zauważyłem, żeby było aż tak źle. Być może nie jestem aż tak na to uwrażliwiony. Najważniejsze, aby wszystko się polepszało, a wydaje mi się, że z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zgody na kontrolę NiKu i wyraźny głoś pana prezesa w tej sprawie, który powiedział, że nie chce takiej kontroli, świadczy o czymś? Mam nadzieję, że ciągła ilość osób, która zaczyna otwierać oczy na brak równowagi w mediach i wiele miast, które podejmują w tej sprawie uchwały jak i marsze, które popierają TV Trwam w Muxie (m.in wczoraj w Białymstoku, Gdańsku) doprowadzi do tego, że TV Trwam dostanie swoje miejsce, które jej się należy. Katolicy, którzy w tym kraju są większością mają prawo mieć katolicką telewizję, i żadne inne mniejszości nie mogą nam narzucać swego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
1. Tak, to bez różnicy, bo o. Rydzyk nie jest właścicielem ani TV Trwam, ani Radia Maryja. Jest tylko prezesem Fundacji Lux Veritatis i Radia Maryja.

To kto, kolego, decyduje o TV Trwam, o wszelkich aspektach jej istnienia i o zmianach w niej zachodzących? Mam na myśli osobę fizyczną bądź osoby fizyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, trzymajmy się jakiejś logiki, na miły Bóg, bo inaczej zabrniemy na zupełne manowce absurdu.

 

Rydzyk jest dysponentem fundacji LV i jako jej fundator, i jako prezes, więc choćby prywatnie nie miał ani grosza, to swobodnie może opływać w dostatki.

 

A czy to robi, czy też nie, to tego nie wiem na pewno ani ja, ani Ty, ale biorąc pod uwagę, że nie oszczędza na funduszu reprezentacyjnym, to jakiejś szczególnej nędzy nie cierpi.

 

Problemem jest jednak to, że fundacji LV brak transparentności, co nie bez powodu mogą wytykać Rydzykowi takie osoby jak Dworak i to przy każdej okazji.

 

I jakoś nie słyszałem, żeby Rydzyk się do tych zarzutów odnosił.

 

Widać temat jest niezbyt dla niego wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Prezes. No, ale zasób jego portfela nie ma żadnego znaczenia. A zasób portfela o. Rydzyka reguluje statut zakonu redemptorystów, który mówi, że zakonnik nie może mieć żadnego majątku.

Widzisz kolego, a całkiem niedawno twierdziłeś, że kojarzenie Ojca Tadeusza Rydzyka z TV Trwam jest błędem. :) Tak, więc mamy już jakiś postęp. Może i nie może mieć, ale Ojciec Tadeusz Rydzyk jest dysponentem dosyć sporego majątku czyli między innymi: TV Trwam, W naszej Rodzinie, WSKSiM w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, w wypadku feudalnych stosunków, jakie panują wokół przedsięwzięć:

 

- Fundacja LV

- RM

- TV TRWAM

- WSSiM

- geotermia

 

i licho wie co jeszcze, to wcale nie jestem taki pewien jak Ty, że to nie znaczy to samo.

 

O.T.Rydzyk jest tu feudałem, dyktatorem i jedynym decydentem, nie wiadomo zatem jak to w ogóle oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Doskonale to rozumiem, ale jeśli myślisz dokładnie to co ja, to takie zarządy zapisywały się dość niechlubnie na kartach historii i kapłanowi nie wypada powielać takich wzorców.

 

Kościół, to formacja, w której demokracja nie ma racji bytu, ale działalność, jaką podjął ten szczególny redemptorysta, to ewenement nawet w samym Kościele, w którym panuje władza hierarchiczna, natomiast dziełami o.T.Rydzyka, jak już wcześniej mówiłem, zarządza jednoosobowo sam pomysłodawca.

 

Tu nie ma właściwie nic do powiedzenia, ani władza Kościoła, ani zakonu redemptorystów, ani tym bardziej władza świecka, więc nie dziw się, że patrzy się na te dzieła z olbrzymim zdumieniem i lekkim niepokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Warszawska Prowincja Redemptorystów nie zajęła ani razu w sposób oficjalny stanowiska w sprawie działań podejmowanych przez T.Rydzyka, więc wychodzi na to, że póki nie muszą, to udają, że po prostu sprawy nie ma.

 

Ciekaw jestem jak długo będą mogli stosować taką strusią politykę.

 

Pożyczyli za to pieniądze fundacji LV, choć też jakoś tak pod stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ojciec Tadeusz Rydzyk jest dysponentem dosyć sporego majątku czyli między innymi: TV Trwam, W naszej Rodzinie, WSKSiM w Toruniu.

Dysponent to nie to samo co właściciel.

Nigdzie nie napisałem kolego, że to jest to samo. Proszę, nie manipuluj moimi wypowiedziami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawska Prowincja Redemptorystów nie zajęła ani razu w sposób oficjalny stanowiska w sprawie działań podejmowanych przez T.Rydzyka, więc wychodzi na to, że póki nie muszą, to udają, że po prostu sprawy nie ma.

 

Ciekaw jestem jak długo będą mogli stosować taką strusią politykę.

 

Pożyczyli za to pieniądze fundacji LV, choć też jakoś tak pod stołem.

 

A obecność prowincjała warszawskiej prowincji redemptorystów na ważniejszych uroczystościach Radia Maryja i jego wypowiedzi tam udzielane to nie jest oficjalne stanowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

NIE, to nie jest oficjalne stanowisko, to tylko odpowiedź na zaproszenie, takie samo, jak wielu innych biskupów, którzy również bywają na uroczystościach organizowanych przez o.T.Rydzyka, jednak to nie znaczy, że Episkopatowi Polski jest przez to nawet o centymetr bliżej do dzieł stwarzanych przez wspomnianego redemptorystę.

 

To polityka, z którą jak widzę nie jesteś zbyt obyty, Kolego @pavl6. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to na grudniowej rocznicy powstania Radia Maryja nie tylko był, ale nawet się pochlebnie wypowiadał, a więc to jednak coś więcej. A ja widzę, że ty polityką to nawet przesiąkłeś, bo wszędzie chcesz dostrzegać jej elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest dysponentem dosyć sporego majątku czyli między innymi: TV Trwam, W naszej Rodzinie, WSKSiM w Toruniu.

Dysponent to nie to samo co właściciel.

Nigdzie nie napisałem kolego, że to jest to samo. Proszę, nie manipuluj moimi wypowiedziami. :)

Oczywiście, że nie napisałeś, bo to ja napisałem. Widać masz problem czytania ze zrozumieniem.

 

Doskonale to rozumiem, ale jeśli myślisz dokładnie to co ja, to takie zarządy zapisywały się dość niechlubnie na kartach historii i kapłanowi nie wypada powielać takich wzorców.

 

Kościół, to formacja, w której demokracja nie ma racji bytu, ale działalność, jaką podjął ten szczególny redemptorysta, to ewenement nawet w samym Kościele, w którym panuje władza hierarchiczna, natomiast dziełami o.T.Rydzyka, jak już wcześniej mówiłem, zarządza jednoosobowo sam pomysłodawca.

 

Tu nie ma właściwie nic do powiedzenia, ani władza Kościoła, ani zakonu redemptorystów, ani tym bardziej władza świecka, więc nie dziw się, że patrzy się na te dzieła z olbrzymim zdumieniem i lekkim niepokojem.

Wójt, Burmistrz – to też zarząd jednoosobowy. Czy zatem tu też patrzysz na te podobne dzieła z olbrzymim zdumieniem i lekkim niepokojem. Czyż te zarządy wg Twojej dedukcji podobnie zapisują się niechlubnie na kartach historii i wg Twego mniemania nie wypada powielać takich wzorców. Chyba zabrnąłeś za daleko a raczej się pogubiłeś. Wszak cały czas piszemy o czasie teraźniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, nie jestem przeciwnikiem takich inicjatyw obywatelskich jakie podejmuje Rydzyk, tylko jestem zdecydowanie przeciwny kiedy brak jest przejrzystości w takich działaniach.

 

Statut LV jest przynajmniej dla mnie niedostępny, podobnie jest z finansami fundacji, które są w znacznej części niejawne.

 

Nie tak sobie wyobrażam dzieło sterowane przez księdza i zakonnika, choćby i nawet jego założenia były i najpiękniejsze, czy najszczytniejsze.

 

Poza tym nie mieszaj tu urzędów samorządowych do naszej rozmowy, ponieważ żaden burmistrz nie jest dyktatorem swego miasteczka, ani żaden wójt despotą swojej gminy.

 

Zgoła jednak inaczej sprawy się mają z dziełami kierowanymi przez znanego nam redemptorystę, który wszystkie decyzje podejmuje jednoosobowo i nie ma nad nim żadnej kontroli.

 

Znam takie przykłady z historii, ale pozwolę sobie nazwisk nie przytaczać, żeby nie gorszyć Koleżanek i Kolegów, którzy mogą zajrzeć na ta stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja zwykły śmiertelnik mam Ci napisać, że nie lubisz ludzi.

Dla mnie TV Trwam, to telewizja jak każda inna. Nie podoba mi się, to pstryk na inny kanał. W życiu się nie bawię w jakąkolwiek bijatykę a Ty kolego uprawiasz jakąś "wojnę". Tylko pytam. Po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, bijatykę, chyba jednak nie? ;)

 

Dla mnie ważna jest PRAWDA i to ta, której każda litera pisana jest z dużej litery, czyli ta obiektywna, bo tak między nami mówiąc, przecież nie ma innej.

 

A dla Twojej wiadomości, to jestem stałym i wiernym widzem TV TRWAM i słuchaczem RM, co jednak nie zmienia faktu, że ubolewam nad brakiem transparentności działań ich założyciela, którego szanuje znacznie mniej, niż dzieła które stworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe te zamieszani to jest chore, nie normalne w tym kraju to że atm lub tvpuls2 powiedzmy straci koncesje to nie oznacza że to już musi być dla trwam :!::evil: są inni nadawcy którzy nie dostali koncesji na nadawanie, gdyby było 5 minut bezprawia totalnie zjechałbym to co jest związane z tv trwam, dlaczego inni nadawcy nie poszli do premiera?? bo mają poukładane w głowach...totalnie brak słów....rany co za naród :!::x:censored::crazy: nic nie musi ale krajowa rada nie\ma czego się czepić to myśli żeby nie było łyso odbieramy atm koncesje i damy trwam żeby [beep]ki odczepili się... i był spokój....dużo by tu pisać ale po\co urażać innych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...