Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ba, kiedyś emitowali wymyślone przez siebie oznaczenie "od 14 lat"... :P

Zastanawia mnie jedno - niektórzy oznajmili, że przez nieprzyznanie koncesji dla TV Trwam na nadawanie cyfrowe, wyrzucą ich z kablówek. Na jakiej podstawie? Bo ja nie widzę żadnego połączenia pomiędzy dvb-t, a kablówkami.

Bodaj wszyscy bezmyślnie kopiują artykuł z "Rzeczpospolitej" i takie są skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest też wyjaśnienie sprawy kablówek

https://satkurier.pl/news/71572/tv-trwam ... i8221.html

Jak ich nie oglądam tak rękami i nogami bym się podpisał. Niech konformiści z TVNu poczują oddech konkurencji.

Trzęsą portkami bo np. dziś ma być pan M. i ma mówić co już ustalili w sprawie S. ;) Po co naród ma tego słuchać, lepiej niech sobie disco polo puszczą (z całym szacunkiem dla disco polo).

Ewentualnie Fakty, w których tłumaczą jak rząd dzielnie walczy z kryzysem.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatuje mi tu niebezpiecznie wiecie czym ośmioliterowym na "p" :> Prosiłbym jednak podejść od strony merytorycznej, a nie światopoglądowej, czyli przykładowo jak to się stało, że była mowa o DVB-T, a tu nagle jest o kablówkach?

 

To poszło w drukowanej Rzeczpospolitej, czy w sieci? To jest ten tekst z głównej z rp.pl? Bo zerknąłem na onet.pl, tam powołują się na Rzeczpospolitą i ilość bredni w tamtym tekście przekracza wszelkie normy, kolejno:

 

"Brak koncesji spowoduje, że telewizja Trwam nie będzie dostępna m.in. w kablówkach." - nie prawda, to nie ma bezpośredniego związku - będzie nadal tam gdzie była

 

Cytaty jakichś ludzi z tekstu:

"Wszystkie inne telewizje prywatne, publiczne, także telewizje, które dopiero wchodzą na rynek, dostały tę koncesję" - przecież to jest nieprawda, choćby 4fun.tv nie dostał - duży nadawca o solidnej pozycji na polskim rynku (tyle że kanałów muzycznych byłoby wtedy za dużo, sam fakt jednak jest)

"rządząca partia decyduje o tym, która telewizja będzie miała prawo nadawania programu w telewizjach kablowych" - to nie ma związku z kablówkami :shock:

"wszystkie stacje, które nadają w wersji analogowej, powinny mieć możliwość nadawania w wersji cyfrowej" - gdyby tak było, to TV Trwam tym bardziej nie dostałaby koncesji na DVB-T, bo nie jest nadawana analogowo, polecam więc wprowadzić taki zapis Panu, który to bezmyślnie proponuje - tak to jest jak do głosu dochodzą ludzie nie mający żadnego pojęcia o sytuacji; co gorsze publikując takie brednie wprowadzi się w błąd wiele ludzi, może nawet celowo

 

Główny mój zarzut to to - czemu dyskusja jest podejmowana teraz, a nie gdy decyzja zapadła, czyli wiele miesięcy temu? Ta dyskusja powinna ruszyć natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu na miejsca (jeśli którykolwiek z nadawców czuł się pokrzywdzony).

 

Osobną sprawą jest to, że faktycznie należałoby się przyjrzeć kluczowi, wg którego miejsca przyznano, bo jak tu można mówić o jakiejkolwiek logice, jeśli miejsce otrzymuje ATM Rozrywka TV - kanał nieistniejący, a jego właściciel nawet nie specjalnie ukrywa, że nie ma kasy na jego uruchomienie, zresztą podobnie jak Puls 2, którego nadawca odwleka start na tak odległy okres, jak tylko się da. Obydwaj nadawcy powinni być już na dywaniku w KRRiT i się gęsto tłumaczyć. Jak nie ma kasy na start - kolejne kanały z "kolejki" wchodzą. Także chętnie zobaczyłbym szczegółowe wyjaśnienia dotyczące części kanałów. W ogóle powtórzę to, co albo już gdzieś pisałem, albo czytałem u kogoś - w ogóle miejsca w multipleksie DVB-T powinny móc otrzymywać tylko kanał istniejące i to najlepiej nadające nie mniej niż rok.

 

Wojna jest podejrzewam o coś innego - obecność w DVB-T może być wyjściem do wymuszenia dystrybucji tam, gdzie TV Trwam jeszcze nie ma, ale na platformach cyfrowych nie zrobi to większego wrażenia, bo dodadzą do listy kanał z Astry i sprawa będzie zamknięta. Większe szanse byłyby na siłowe wprowadzenie kanału do kablówek, w których go nie ma, ale to nie musi się udać, bo zapisy ustawy nie są dość jasne, w obecnej chwili "must carry" są te stacje, które były w analogu, a TV Trwam w analogu nie było, więc i obowiązku, nawet po wejściu w DVB-T, kablówki mieć raczej nie będą (najwyżej jeśli moja interpretacja jest błędna). Skąd więc mowa o kablówkach w ogóle? U kogo jako pierwsze się pojawiły kablówki w kontekście sprawy? Jestem ciekaw kto dał czterech liter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita -Słuchałem w RM, co o.Rydzyk mówił o tym i to jeszcze jako tako trzymało się kupy, ale te brednie niektórych mediów o kablówkach, itp. Teraz doszło do tego, że niektórzy już zaczynają twierdzić, że TV Trwam w ogóle nie będzie mogło nadawać :). Co do szybkości reakcji - o tym temacie, choć tylko przelotnie, słyszałem od jakiegoś czasu w mediach redemptorystów, chyba gdzieś właśnie od ogłoszenia decyzji o nieprzyznaniu dla TV trwam miejsca. Zapewne zastanawiali się co zrobić, aby jakoś wpłynąć na Krrit i te kilka miesięcy to trwało.

 

Jak ich nie oglądam tak rękami i nogami bym się podpisał. Niech konformiści z TVNu poczują oddech konkurencji.

 

No to się podpisuj. Pod tym linkiem możesz znaleźć wzór pisma do KRRiT: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1141192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakieś takie zamieszanie powstało wokół tego kanału. Nie wiem w jaki sposób TV Trwam chce sobie wywalczyć miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej? Przecież wszystkie miejsca zostały już przyznane. Dla mnie także niektóre decyzje są kontrowersyjne, jak np. dwa kanały muzyczne w pierwszym multipleksie, ale mówiąc kolokwialnie - wszystko już zostało zaklepane. Chcą wyrzucić jakiegoś innego nadawcę? Kto na to sobie pozwoli? Jedyną dla nich szansą jest kolejny konkurs (2013) na pierwszy multipleks albo komercyjne multipleksy. Jest jeszcze trzecie wyjście. Jeden z nadawców może zrezygnować z przyznanego miejsca jak to było w przypadku Kino Polska Nostalgia.

Co do powielania błędnych informacji to SatKurier także nie popisał się.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odrzuciła wniosek TV Trwam o koncesję na miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Jej przyznanie znacznie zwiększyłoby zasięg tego nadawcy, zapewniłoby bezpłatną obecność w sieciach kablowych i w platformach satelitarnych, gdyż taki obowiązek jest nałożony na operatorów wobec wszystkich kanałów obecnych w NTC.

Obowiązek ten dotyczy tylko kanałów nadających w analogu przed startem Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak zdaje z tym analogiem, ale nie mam pewności jak to jest ostatecznie, bo dałbym sobie rękę uciąć, że w ustawie czytałem o tym, że "must carry" dotyczy tych kanałów w DVB-T, które dostały koncesje rozszerzającą analog. Ale znowu ze wszystkich stron nadchodzą informacje temu przeczące, czyli że wszyscy z DVB-T mają być "must carry". No ja już zgłupiałem. Rozejrzę się za tekstem ustawy jak to w końcu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystkie miejsca zostały przyznane, ale posłuchaj tego http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1141169 przecież to jawne złamanie prawa względem TV Trwam, ale kto by się tym przejmował. KRRiT nie zna prawa i nie zna terminów, które je obowiązują, a koncesji specjalnie im nie dali.

 

P.S. Mam nadzieję, że teraz każdy mój post nie będzie wylatywał do kosza, za to że ośmieliłem się pisać na adminów i że wątek jakoby Cenzura na forum, został zamknięty przeze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst ujednolicony z 1.01.2012

 

Art. 43. 1. Operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania programów „Telewizja Polska I”, „Telewizja Polska II” i jednego regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A. oraz programów rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną przez Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o. W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.

 

To chyba rozwiewa wątpliwości: nie dość, że analog to wskazane są konkretne podmioty, których kanały są tematem objęte, czyli: Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o., a więc wydaje mi się, że (odnosząc się do mojej wypowiedzi z poprzedniej strony) - dobrze interpretuję ten zapis i po prostu nawet jakby TV Trwam weszła do DVB-T, to nie miałoby to jakiegokolwiek wpływu na inne drogi dystrybucji, co oznacza także, że na satkurier.pl w tekście jest również błąd merytoryczny (ale na pocieszenie - nie takiego kalibru jak w innych miejscach :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem kij w mrowisko - ale to dobrze :)

Ale stąpając twardo po ziemi - w tej sprawie władze pozostaną nieugięte. Nie pozwolą sobie na wyrwę w murze dezinformacji bo wiedzą czym to pachnie. Nie na telewizję i to odbieraną u każdego na kawałku druta. Dlatego nie ma nawet żadnych pojednawczych gestów, prób wyjścia z sytuacji, tylko chłodna odmowa i uzasadnienie. Samo uzasadnienie mówi wiele, to nie jest niekompetencja, to jest po prostu pokazanie kto tu rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nieobecność TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej wpływa tylko na to, że zasięg tego kanału nie powiększy o zasięg naziemny. Oczywiście to wielka strata dla kanału, ale podawanie nieprawdziwych argumentów przez różne media jest po prostu oszukiwaniem. Przed chwilą przypomniało mi się, że za argument podawano nawet to, że w 2013 roku w Polsce zostanie wyłączony analog. Nie wiem tylko w jaki sposób miałoby to wpłynąć na sytuację TV Trwam, która nie jest dostępna poprzez analog, a gdyby była to w Naziemnej Telewizji Cyfrowej miałaby zagwarantowane miejsce.

Rozumiem, że niektóre media chcąc pomóc TV Trwam, ale opierając się na nieprawdziwych argumentach mogą tylko zaszkodzić, a nie pomóc.

 

I niestety kolejne powielenie błędu na SatKurierze, tym razem we wpisie blogowym Daniela Gadomskiego.

Oczywiście, gdyby kanał o. Rydzyka dostał miejsce w DVB-T, to musiałby trafić do bezpłatnych pakietów wszystkich platform cyfrowych i sieci kablowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Daniela już nie mam wpływu - to blog... W newsie to wyedytowałem i wstawiłem cały tekst tego Art. 43. 1., żeby nie było niejasności. Mam nadzieję, że to się faktycznie zgadza, bo nie lubię obcować z polskimi przepisami prawnymi, gdzie od każdej reguły jest wyjątek, a od tego wyjątku kolejny wyjątek :P

 

Jako ciekawostkę odnotuję, że to, co podlinkował @pharphocel nie zawiera żadnych błędów merytorycznych, czyli jakby sam zainteresowany - nadawca - z prawdą się nie mija. Niestety później interpretacja tego się posypała i każde kolejne podejście do tematu przez poszczególne media oraz osoby później wypowiadające się po przeczytaniu opisu w mediach - generowało coraz więcej przekłamań, jak zabawa w głuchy telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg - tym bardziej nie można składać broni. Na razie wszyscy, którzy się nie zgadzają z tą decyzją powinni pisać apele do KRRiT, później może trzeba będzie organizować pikiety, demonstracje. Ja też pozostanę nieugięty. Nie dość, że nie została zachowana zasada pluralizmu, to jeszcze poziom NTC jest bardzo słaby. Tego nie można tak zostawić.

@Wiking - mnie to trochę irytuje. Niektórzy po prostu za bardzo chcą dopiec władzom, za bardzo podnieść emocje. To prawie jak sabotaż akcji.

@Mr. Orbita - #1ten tekst już kiedyś był gdzieś na forum cytowany, po jakimś czasie wszyscy o nim zapomnieli, coś się pokręciło, teraz znowu wraca i mam nadzieję, że wszyscy się z nim dokładnie zapoznają i nie będzie dochodzić już do nieporozumień.

#2 - tak, to faktycznie coś jak głuchy telefon :). Aż dziwne, że zagrały dziś w to media niezależnie od poglądów popieranych (od niezależna.pl do gazeta.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tym bardziej nie można składać broni. Na razie wszyscy, którzy się nie zgadzają z tą decyzją powinni pisać apele do KRRiT, później może trzeba będzie organizować pikiety, demonstracje. Ja też pozostanę nieugięty. Nie dość, że nie została zachowana zasada pluralizmu, to jeszcze poziom NTC jest bardzo słaby. Tego nie można tak zostawić.

Tylko, kto zgodzi się oddać swoje miejsce na rzecz TV Trwam? Nikt! I nie dziwię się temu. Nadawcy będący obecnie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej otrzymali to miejsce legalnie, a już na pewno nie spowodowali obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niedobra sytuacja dotyczy także pozostałych kanałów, które nie otrzymały miejsce na pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. ;)

Jedyne rozsądne wyjście dla TV Trwam to czekać na konkurs po zwolnieniu pierwszego multipleksu przez TVP albo czekać, aż ktoś zrezygnuje ze swojego miejsca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, a tu nie ma żadnej pewności, że miejsce to zajmie TV Trwam, gdyż o tym także zdecyduje konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że politycy mylą tv analogową z cyfrową i naziemną z kablową mnie nie dziwi. Ten typ tak ma - tam potrzebne są szerokie plecy a nie tęgie głowy :lol2:

Tym niemniej zgadzam się - nieświadomie (choć nie wykluczam premedytacji) wprowadzają w błąd. Jak przeczytałem na pewnym portalu o proteście polityków opozycji i ich argumentach to włos zjeżył mi się na głowie.

@Wiking, TRWAM z tą jakością obrazu zajmie jedynie z 1 Mbit przepływności, zatem da się upchnąć w każdym multipleksie bez odczuwalnej straty :lol2: Oczywiście żart.

@pavl6, Miejsce po ATM jest chyba zaklepane. Nowy właściciel będzie się nazywał Solorz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobra sytuacja dotyczy także pozostałych kanałów, które nie otrzymały miejsce na pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. ;)

 

Tylko, że one w dużej części nie prezentowały takiego poziomu programu jak TV Trwam. TV Trwam emituje programy o różnorodnej tematyce. Poczynając od porgramów religijnych, które stanowią tam największą część, poprzez programy publicystyczno-społeczne, nadawane najczęściej wieczorem (nie zawsze zajmujące się tematami ściśle politycznymi), informacyjne (oprócz Informacji Dnia także watykański Octava Dies), poradnikowe (np. Drogowskazy Zdrowia), interwencyjne ("Po stronie prawdy"), motoryzacyjne ("Jazda Próbna"), wędkarsko-łowieckie ("Z wędką nad wodę", "Na tropie"), młodzieżowe (np. "Kalejdoskop Młodych"), a kończąc na rozmaitych transmisjach (m.in. z podróży Ojca Świętego Benedykta XVI, czy Europejskiego Spotkania Młodych Taize).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego każdy z nadawców kanałów przedstawiłby swoje argumenty dlaczego to akurat jego kanał powinien zająć jedno z nielicznych miejsc w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. ;)

Dla wielu TV Trwam to także bardzo kontrowersyjna telewizja i Ci zapewne też znaleźliby argumenty przeciwko TV Trwam.

Mi zależy tylko na tym, aby argumenty za czy przeciw były zgodne z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów to powtórzyli. Tym razem w tvn24 że od 2013 trwam straci koncesje na nadawanie cyfrowe.

 

 

Moim zdaniem krrit powinna w trybie pilnym zwołac konferencję prasową albo co najmniej wydac stosowny komunikat.

Ktos kto naskrobał te kłamstwa powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@andyg

TV 6 nie dostał miejsca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej w wyniku konkursu. W tym wypadku nadawcy komercyjni, którzy do tej pory nadawali kanał w analogu dostali po dwa miejsca w drugim multipleksie. Pierwsze miejsce na kanał z analogu, a drugie na inny własny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...