Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może choć my nie zajmujmy się szukaniem dziury w całym, tylko faktami. Przytoczę ciekawą wypowiedź, podawaną też w innym temacie. Pochodzi z posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z 28 maja 2013, a wypowiedziała ją Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w MAC: "Jeżeli chodzi o pierwszy multipleks, to w planie również zapisane jest, że jest to sieć ogólnopolska z przeznaczeniem – w wyniku postępowania konkursowego – na potrzeby rozpowszechniania lub rozprowadzenia programów w sposób cyfrowy w standardzie SD lub SD i HD z obowiązkiem nadawania programów TVP 1, TVP 2, TVP IFO do czasu wyłączenia analogowego. Po tym terminie, częstotliwościami będzie mógł dysponować operator multipleksu.". Czy to znaczy, że TV Trwam ma święte prawo domagać się od TVP, Emitela i UKE, aby umożliwić im start w DVB-T od 1 sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy to znaczy, że TV Trwam ma święte prawo domagać się od TVP, Emitela i UKE, aby umożliwić im start w DVB-T od 1 sierpnia?

Nie, bo Olszewka mówiła to w dużym uproszczeniu. :) Tak na prawdę wyłączenie analogu nie ma nic do rzeczy. :)

 

Wiążący jest tylko ten zapis z ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej:

Telewizja Polska S.A. rozpowszechnia w multipleksie I programy telewizyjne „Telewizja Polska I”, „Telewizja Polska II” oraz regionalne programy telewi-zyjne na podstawie rezerwacji częstotliwości, o której mowa w ust. 1, do dnia pokrycia sygnałem tych programów terytorium RP, na którym zamieszkuje co najmniej 95% ludności, przy wykorzystaniu częstotliwości ustalonych w planie zagospodarowania częstotliwości dla multipleksu III na podstawie art. 112 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne, jednak nie później niż do dnia 27 kwietnia 2014 r.

Dla Fundacji oznacza to tyle, że nadawanie będzie mogła rozpocząć dopiero wtedy, gdy MUX-1 opuści Telewizja Polska, ale nie później niż 27 czy tam 28 kwietnia 2014 roku. :)

Jednak może mieć miejsce też taka sytuacja, że Telewizja Polska MUX-1 będzie musiała opuścić już 23 lipca 2013 roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może choć my nie zajmujmy się szukaniem dziury w całym, tylko faktami. Przytoczę ciekawą wypowiedź, podawaną też w innym temacie. Pochodzi z posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z 28 maja 2013, a wypowiedziała ją Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w MAC: "Jeżeli chodzi o pierwszy multipleks, to w planie również zapisane jest, że jest to sieć ogólnopolska z przeznaczeniem – w wyniku postępowania konkursowego – na potrzeby rozpowszechniania lub rozprowadzenia programów w sposób cyfrowy w standardzie SD lub SD i HD z obowiązkiem nadawania programów TVP 1, TVP 2, TVP IFO do czasu wyłączenia analogowego. Po tym terminie, częstotliwościami będzie mógł dysponować operator multipleksu.". Czy to znaczy, że TV Trwam ma święte prawo domagać się od TVP, Emitela i UKE, aby umożliwić im start w DVB-T od 1 sierpnia?

 

 

przecież w ostatnim zdaniu masz odpowiedź czy jakiekolwiek gadanie Rydzyka coś da. No chyba, że ja źle interpretuję słowa o tym kto dysponuje multipleksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będzie wiadomo, że będzie miał taki zasięg? Poza tym prawo prawem, ale prawo raczej nie włącza/wyłącza kanałów - to robią odpowiedni ludzie, instytucje ;). Prawo też określa, że ministrem polskiego rządu może być tylko obywatel RP, a ministem jest też Vincent Rostowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A skąd będzie wiadomo, że będzie miał taki zasięg?

Za takie rzeczy odpowiada UKE. :)

 

Poza tym prawo prawem, ale prawo raczej nie włącza/wyłącza kanałów - to robią odpowiedni ludzie, instytucje .

Pytałeś się kto zmusi TVP do opuszczenia MUXa, a nie kto włączy/wyłączy kanały. Tak, więc odpowiadam, że nie osoba fizyczna, a polskie prawo. W momencie, w którym MUX-3 osiągnie odpowiedni zasięg, Telewizji Polskiej wygaśnie decyzja rezerwacyjna na MUX-1. A nadawanie bez decyzji rezerwacyjnej jest łamaniem prawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem na blogu SK, że treści religijne powinny zajmować 26 proc. ramówki, publicystyczne 12 proc., natomiast informacyjne 5 proc.

Wg mnie, wbrew temu co sugeruje autor bloga, jest sporo miejsca na publicystykę i informacje. Myślę zatem, że publicystyka polityczna nie zniknie, wprost przeciwnie, a KRRiT nie bedzie się miała czego przyczepić.

PS. Co ma być w pozostałych ponad 50 proc. czasu emisyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuka, bo jeśli sama Fundacja nie zrezygnuje z miejsca, to nikt inny jej go nie zabierze. :) Chyba, że szykują się kolejne teorie spiskowe, jak to było na przykład z Boską TV czy Religią.tv. :D

Wikingu przecież doskonale wiesz,że jeszcze jest procedura odwoławcza i nadawca, który przegrał może iść do sądu i wygrać z KRRIT,więc twoje twierdzenie,że nic już nie może zabrać TV Trwam koncesji nie jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] wyczytałem [...] że treści religijne powinny zajmować 26 proc. ramówki, publicystyczne 12 proc., natomiast informacyjne 5 proc. [...] Co ma być w pozostałych ponad 50 proc. czasu emisyjnego?

Reklamy, ogłoszenia nadawcy, czaty, ezoteryka, telesprzedaż, a w nocy flitry ;)

 

^ Jasne że kąśliwie żartuje. Wg mnie, skoro stacja ma profil społeczno-religijny w MUXie, to te treści religijne to powinno być 50% lekko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem na blogu SK, że treści religijne powinny zajmować 26 proc. ramówki, publicystyczne 12 proc., natomiast informacyjne 5 proc.

Wg mnie, wbrew temu co sugeruje autor bloga, jest sporo miejsca na publicystykę i informacje. Myślę zatem, że publicystyka polityczna nie zniknie, wprost przeciwnie, a KRRiT nie bedzie się miała czego przyczepić.

PS. Co ma być w pozostałych ponad 50 proc. czasu emisyjnego?

 

Nic nie zniknie, z tego co czytałem to te proporcje mają odpowiadać obecnemu stanowi rzeczy. Co do dokładnych wytycznych ws. programu to może na stronie KRRiT coś więcej pisze, a jak nie ma, to będzie wkrótce, jak opublikują na stronie internetowej decyzję koncesyjną (w każdej wszystko jest dokładnie wypisane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...