Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@pavl6, wprowadźmy odrobinę logiki do naszych rozważań i spróbujmy pewne pojęcia wyjaśnić.

 

Fundacja Lux Veritatis nie jest własnością ani Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, ani Kościoła Katolickiego w Polsce i jest dziełem trzech ludzi, z których dwóch to znani nam redemptoryści, czyli ojciec T.Rydzyk i ojciec Jan Król.

 

Jeśli więc tak, to stawianie tezy, że owi założyciele są bez grosza jest absolutnie nieuprawnione.

 

Oczywiście pozostaje pytanie, czy można zająć mienie fundacji, gdy na jej założycielu ciążą zobowiązania sądowe, czy nie można, ale to zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To nie dezinformacja tylko twoja nieznajomość tematu. O. Tadeusz Rydzyk nie ma pieniędzy, ponieważ jako zakonnik nie może ich mieć. O. Tadeusz Rydzyk nie jest jednak właścicielem TV Trwam. Jest nim Fundacja Lux Veritatis i to ona ma pieniądze. Proste?

Znam temat doskonale. Przeczytaj mój post jeszcze raz i spójrz, że nic nie pisałem o samej TV Trwam (specjalny zabieg oczekując na przykład takiej reakcji, jak Twoja).

To jest dezinformacja, a już tłumaczę dlaczego:

Rydzyk jednak od wielu lat utrzymuje tę telewizję. Zarzucanie mu, że nie ma pieniędzy... można stwierdzić, że powinien mieć większą przejrzystość finansów, ale nie można powiedzieć, że nie ma pieniędzy.
Oprócz habitu i osobistych rzeczy ojciec Rydzyk nie ma nic, bo wszystko należy do zgromadzenia redemptorystów lub fundacji

Jedna osoba twierdza, że Ojciec Tadeusz Rydzyk ma pieniądze i do tego utrzymuje za te pieniądze TV Trwam. Natomiast druga osoba twierdzi, że Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma pieniędzy, a jedyną rzeczą, jaką ma własność jest habit. Czy uważasz, że nie jest do dezinformacja ze strony zwolenników TV Trwam, która w po części bezpośrednio odnosi się do TV Trwam?

Albo Ojciec Tadeusz Rydzyk ma pieniądze i utrzymuje TV Trwam, albo Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma pieniędzy i nie utrzymuje TV Trwam.

 

PS. Dotarłem do informacji, że TV Tram oraz Radio Maryja znalazły się w decyzji rezerwacyjnej dla telewizji mobilnej, więc jest szansa na oglądanie TV Trwam i słuchanie Radia Maryja w telefonie komórkowym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zmienia postać rzeczy. No cóż, zwolennicy RM i TV Trwam są różni, ale ja nic na to nie poradzę. Jednak to co ja piszę (że o.Rydzyk nie może mieć majątku, ale FLV już tak) to fakt i jeśli nie wierzysz, to znajdź jakiś e-mail, czy adres kontaktowy do Warszawskiej Prowincji Redemptorystów i ich o ot zapytaj.

 

A co do telewizji mobilnej - no to fajnie. Ktoś kiedyś pisał, że TV Trwam nie interesuje się tv mobilną, ale jeżeli to prawda, to znaczy, że jednak się interesuje, tylko tak trochę po cichu.

@pavl6, wprowadźmy odrobinę logiki do naszych rozważań i spróbujmy pewne pojęcia wyjaśnić.

 

Fundacja Lux Veritatis nie jest własnością ani Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, ani Kościoła Katolickiego w Polsce i jest dziełem trzech ludzi, z których dwóch to znani nam redemptoryści, czyli ojciec T.Rydzyk i ojciec Jan Król.

 

Jeśli więc tak, to stawianie tezy, że owi założyciele są bez grosza jest absolutnie nieuprawnione.

 

Oczywiście pozostaje pytanie, czy można zająć mienie fundacji, gdy na jej założycielu ciążą zobowiązania sądowe, czy nie można, ale to zupełnie inna sprawa.

Jeżeli wymienieni przez ciebie redemptoryści posiadają rzeczywiście jakiś majątek, to formalnie powinni zostać wyrzuceni z zakonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej brzmi to tak: niby utwierdzają się nawzajem w przekonaniu, że nieba „nie ma”, ale co z tego, kiedy widać, że jest – a skoro taki dysonans poznawczy występuje nawet w sprawie nieba, to cóż dopiero w sprawie istnienia lub nieistnienia TV Trwam w DVB-T!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto odnotować opinię prof. Tadeusza Kotarbińskiego, bądź co bądź filozofa, według której „nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym”. Czy ktoś może żywić jakieś wątpliwości, że komu jak komu, ale KRRiT, która pieczołowicie przygotowała – znaną włącznie tylko sobie staranną selekcję przyznania koncesji – i pomyślnie dla siebie przeprowadziła, a następnie – nadzorowała i nadzoruje, taki zaszczytny atrybut.

Więc jak wiadomo, TV Trwam „nie ma”, ale ta oficjalna nieobecność jest tylko wyższą formą obecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, w 2013, ta nieobecność może się jeszcze bardziej zwiększyć, jako że wówczas będzie czas na przedłużenie koncesji na nadawanie satelitarne, a pozytywne rozpatrzenie tego wniosku wcale nie jest z góry przesądzone. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncesji satelitarnej nie da się nie uzyskać (albo inaczej: nie istnieje możliwość uniemożliwienia jej uzyskania, bo można ją zdobyć nie tylko w Polsce). "Nieobecność" nie zwiększy się. Mając to na uwadze nie jest prawdopodobne, aby z uzyskaniem koncesji na emisję satelitarną był także jakikolwiek problem w Polsce (nie będzie sensu blokowania - bezskuteczne, pociągnie za sobą tylko zły PR, więc nikt nie zaryzykuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie zapominajmy o wpływowych środowiskach, które są w tej sprawie mocno zdeterminowane.

 

Wcale nie jestem pewien, czy uzyskanie przez TV TRWAM koncesji na nadawanie satelitarne będzie takie proste.

 

Gdyby to było takie proste, to ktoś przytuliłby ich już dziś na jakimś tp z HB, ale nie ma takiej woli, więc są tam, gdzie są.

 

I to wcale nie jest w tym wypadku kwestia pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem "przytuliłby ich już dziś na jakimś tp z HB". Nie ma żadnego problemu z rozpoczęciem emisji na 13°E dla kogokolwiek, pojemności można w każdej chwili wynająć od zagranicznego podmiotu (zresztą tak jak na Astrze TV Trwam dzierżawi obecnie). Miejsca nie jest dużo, a ceny są zaporowe, ale jest to możliwe; od zagranicznych nadawców miejsce dzierżawią w tej chwili (bezpośrednio lub pośrednio): TV.Disco, Polo TV, TVR, Czwórka (Polskie Radio) i Rebel:tv. Gdyby TV Trwam chciał rozpocząć emisję na 13°E, to nie ma z tym problemu. Fakt że tego nie robi jest spowodowany tym, że nie chce - tylko i wyłącznie (a nie chce m.in. bo migracja na inną pozycję satelitarną dla obecnych odbiorców byłaby niewygodna). No chyba, że masz na myśli, żeby im ktoś miejsce dał za darmo na swoim transponderze - to nie nastąpi (tak samo jak nie następuje na Astrze; to jest biznes). Emisja z 19,2°E zamiast z 13°E nie ma także związku z koncesją, bo miejsce kupuje się nie od KRRiT, tylko od firm prywatnych, których ogólnie nie bardzo obchodzi kto od nich kupuje miejsce (i czasami później tego żałują - kanały irańskie przyciągają kłopoty :lol2: ).

 

Nie rozumiem także sugestii z pierwszego zdania - jaki wpływ na przyznanie koncesji w Czechach, czy w UK ma ktokolwiek z Polski, nawet "wpływowy"? To rzecz jasna pytanie retoryczne, bo żaden. Nawet gdyby w Polsce ktokolwiek spróbował sprawę utrudnić (co z uwagi na brak sensu i opcji doczepienia się - jest bardzo mało prawdopodobne), to i tak koncesję na emisję satelitarną można zdobyć zawsze, obawy są nieuzasadnione.

 

Niniejszym uspokajam, że TV Trwam w przekazie satelitarnym nic nie grozi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rydzyk obraża polityków, media i lekceważy prawo, to ja się nie dziwię że nie dostał i możliwe nie dostanie koncesji do dvbt. Ale jak ma tyle zwolenników to może być taka sytuacja że jak omamił tych ludzi to pujdą za nim nawet w ogień. Kto z was użytkowników odwiedźił stronę Głos Rydzyka to się przekona co ten polityko-ksiądz gada w radiu maryja po północy. Tam są wszystkie jego wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Posłanka Anna Sobecka z PiS zapłaciła około 4,5 tys. zł za o. Tadeusza Rydzyka grzywnę, którą dostał za prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy - informuje Gazeta Wyborcza powołując się na słowa rzecznika Rady Izby Komorniczej w Gdańsku

 

zrodlo: media2.pl

 

O czym My w ogole rozmawiamy, pytam sie kolejany raz ?

 

Dla mnie, o. Rydzyk jest spalony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mr. Orbita, bardzo Cię Kolego przepraszam, ale jeśli pierwsze zdanie z mojej poprzedniej wypowiedzi brzmi cośkolwiek niejasno, to ja bardziej opisowo nie mogę naświetlić jej sensu, zresztą pro publico bono, cokolwiek by to znaczyć miało.

 

Czytałeś "Folwark zwierzęcy" Orwella?

 

Tam właściwie znalazłbyś większość odpowiedzi na poruszone przeze mnie kwestie, choć bezpośrednich odniesień do techniki satelitarnej oczywiście tam nie będzie.

 

Przepraszam, że tak enigmatycznie, ale temat należy do tych trudniejszych, więc inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rydzyk obraża polityków, media i lekceważy prawo, to ja się nie dziwię że nie dostał i możliwe nie dostanie koncesji do dvbt. Ale jak ma tyle zwolenników to może być taka sytuacja że jak omamił tych ludzi to pujdą za nim nawet w ogień. Kto z was użytkowników odwiedźił stronę Głos Rydzyka to się przekona co ten polityko-ksiądz gada w radiu maryja po północy. Tam są wszystkie jego wypowiedzi.

 

Po pierwsze - o. Rydzyk nigdy nie ubiegał się o koncesję na nadawanie w DVB-T. O koncesję na nadawanie w NTC ubiegała się Fundacja Lux Veritatis, często kojarzona z o. Rydzykiem. Po drugie - bardzo często słucham wypowiedzi o. Rydzyka i nie zauważyłem jakoś tam obrażania kogokolwiek.

 

Posłanka Anna Sobecka z PiS zapłaciła około 4,5 tys. zł za o. Tadeusza Rydzyka grzywnę, którą dostał za prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy - informuje Gazeta Wyborcza powołując się na słowa rzecznika Rady Izby Komorniczej w Gdańsku

 

zrodlo: media2.pl

 

O czym My w ogole rozmawiamy, pytam sie kolejany raz ?

 

Dla mnie, o. Rydzyk jest spalony !

 

W jakim sensie? Poza tym w tym temacie piszemy o stacji TV Trwam, ewentualnie o jej właścicielu, czyli Fundacji Lux Veritatis, a nie o tym, że jakaś posłanka zapłaciła za jakiegoś zakonnika.

 

 

-----

Pojawiały się czasem zarzuty, że w sprawie koncesji do NTC porusza się tylko sprawę TV Trwam, a nie też innych podmiotów, które nie dostały koncesji. Tak się składa, że podczas dzisiejszej transmisji z Sejmu, ojciec redaktor z TV Trwam przedstawił podobny zarzut posłance PiS, prof. Pawłowicz, na co ona odpowiedziała: "Niech każdy broni siebie". Tak więc jak chcecie innych stacji w NTC, to się organizujcie, a nie wyżywajcie się na TV Trwam, bo oni za was nie będą wszystkiego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Po pierwsze - o. Rydzyk nigdy nie ubiegał się o koncesję na nadawanie w DVB-T. O koncesję na nadawanie w NTC ubiegała się Fundacja Lux Veritatis, często kojarzona z o. Rydzykiem.

Kolego, z tego co wiem to prezesem Fundacji Lux Veritatis jest Ojciec Tadeusz Rydzyk, więc chyba prawidłową rzeczą jest kojarzenie Ojca Tadeusza Rydzyka z tą fundacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 lutego TV Trwam rozpoczęła systematyczne nadawanie programów w formacie 16/9 są to m.in.:

Rozmowy Niedokończone o godzinie 18:15,

Po Stronie Prawdy,

Transmisje Spotkań RRM, a także niedzielna transmisje Modlitwy Anioł Pański z Ojcem Św. Benedyktem XVI i środowe Audiencje Generalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A prezesem TVP jest Grzegorz Braun, a jakoś nikt nigdy nie napisał, że Braun ubiega się o koncesję dla TVP Rozrywka, albo że Braun nie zapłacił kary, więc TVP nie ma pieniędzy ;).

Nikt też nie nigdy nie napisał, że kojarzenie Brauna z Telewizją Polską jest błędem. A w przypadku Ojca Tadeusza Rydzyka i Fundacji Lux Veritatis takie twierdzenia padały, między innymi z Twojej strony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

O koncesję na nadawanie w NTC ubiegała się Fundacja Lux Veritatis, często kojarzona z o. Rydzykiem.

...

 

I co, uważasz że niesłusznie, skoro o. Rydzyk jest nie tylko redemptorystą, ale także ojcem założycielem fundacji Lux Veritatis?

 

Zajrzyj do KRSów i sam zweryfikuj co i jak, bo widzę, że masz nieusystematyzowaną wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pozwolę sobie poprawić mały błąd w Waszych wypowiedziach, bo prezesem "TVP" nie jest Grzegorz Braun, tylko Juliusz.

 

A tak w ogóle chyba dzisiaj znów była mała przerwa w emisji "Tv Trwam", bo chyba w okolicach 9:00 mama mnie zaalarmowała, że na "Tv Trwam" jest komunikat "brak sygnału audio/video" (później już nie sprawdzałem czy działa - coś "Astra" sobie chyba nie radzi czasami z "dosyłem" tego kanału, a ktoś wie skąd oni dostają sygnał do "uplinku", chyba, że samo "Tv Trwam" ma swój "uplink"???) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prezesem TVP jest Grzegorz Braun, a jakoś nikt nigdy nie napisał, że Braun ubiega się o koncesję dla TVP Rozrywka, albo że Braun nie zapłacił kary, więc TVP nie ma pieniędzy ;).

Nikt też nie nigdy nie napisał, że kojarzenie Brauna z Telewizją Polską jest błędem. A w przypadku Ojca Tadeusza Rydzyka i Fundacji Lux Veritatis takie twierdzenia padały, między innymi z Twojej strony. ;)

 

No dobra, może z tym przesadziłem. No, ale to przez to, że co niektórzy twierdzili, że O.Rydzyk = Fundacja Lux Veritatis i chciałem to w końcu uciąć. No, ale wszystko zostało już wyjaśnione.

 

Ja tylko pozwolę sobie poprawić mały błąd w Waszych wypowiedziach, bo prezesem "TVP" nie jest Grzegorz Braun, tylko Juliusz.

 

A to też mój błąd. Chyba nawet miałem pisać Juliusz, ale doszedłem do wniosku, że jednak Grzegorz. No, a to jednak Juliusz Braun :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...