Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Agresją? W którym miejscu? :>

Też uważam, że koncesji nie powinno się w żaden sposób wymuszać bezprawnie ani nie powinno sie jej otrzymywać poza prawem i ustalonymi zasadami. Sam nie byłem orędownikiem TV Trwam.

Nie mniej jednak TV Trwam jako jedyna ruszyła ten syf jaki stworzyła KRRiT i kibicuję im , żeby doprowadzili sprawę do końca. (wątpliwe decyzje KRRiT, które każdy widzi jakie są, nawet Mr. orbita zwrócił uwagę, że KRRiT stosuje niejasne praktyki udzielając koncesji). W końcu poruszono tematykę przyznawania koncesji w ogólnopolskich mediach (m.in dziś w Wiadomościach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Puls 2 nie otrzymał miejsca w drugim multipleksie w wyniku konkursu, tak jak to było w przypadku kanałów komercyjnych, które otrzymały miejsce na pierwszym multipleksie.

Agresją? W którym miejscu? :>

Jeśli przeczytasz swoją wypowiedź to będziesz wiedział o co mi chodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak mój przedmówca Sorek21,

nie jestem i w dalszym ciągu nie zamierzam zostać widzem czy też słuchaczem tego typu stacji, jednak mam mieszane uczucia czytając, słuchając wypowiedzi pokazujące obraz „demokracji” w tak zwanym Polskim wydaniu.

Ma sens odbieranie ponad milionowej rzeszy odbiorców - ludzi często starych, schorowanych, biednych, samotnych dostępu do programów które w ich odczuciu dają im przeświadczenie o bezpieczeństwie i solidarności duchowej tylko dlatego, że tej czy innej partii Trwam jest ona niewygodna. Dlatego bo ma różne od naszego zdanie światopogląd a na dodatek nie chce klaskać w rytmie unijnej i PO demokracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tej unijnej to nie czepiałbym się, gdyż to między innymi ona powoduje, że w tej chwili w Polsce w ogóle mamy Naziemną Telewizję Cyfrową.

Unijnej demokracji nie lubimy, ale to co daje to z chęcią bierzemy. Oj, nie ładnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie oglądam tej stacji to popieram te działania.Do DVB-T powinny wchodzić gotowe kanały a nie plansze testowe wkurzające widzów jak np Puls 2

Nikt nikomu nie każe tego oglądać, jeśli mamy być szczerzy. Trwam zrobiła zamęt i nic tym nie ugra w swojej sprawie, a fakt, że KRRiT to narzędzie polityczne to nic dziwnego - tak było od początku. Kontrowersyjne decyzje podejmowano zaraz po jej utworzeniu, dając koncesję Polsatowi, dzięki czemu ex-przewodniczący p. Markiewicz dostał własny program, który mimo kiepskiej formuły i beznadziejnej oglądalności ciągle trzymał się na antenie.

 

Generalnie nie widzę problemu w czepianiu się KRRiT, trzeba to robić jak najbardziej. Ale litości - czemu płacz ciągle obejmuje TV Trwam, przecież już większy sukces komercyjny odniosłoby iTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking przedstawia swe racje dość jednostronnie (przy okazji zarzucając innym agresję) nie zaważa ,że oficjalnie w dokumentach KRRiT ogłosiła szczegółowe zasady, a potem i tak działała według uznania , a szkoda,że nie widział tego spotkania w sejmie. Występująca w imieniu Rydzyka referentka (oczywiście sam Rydzyk coś na temat katolików-polityków wtrącił) z LV była opanowana, przedstawiała swe racje spokojnie. Niestety to co zaprezentowali Dworak i Luft było co najmniej aroganckie. Wytykał komisji zaproszenie LV na spotkanie.

Powstała nowa fama, że to co się dzieje wokół Trwam to sondowanie społeczeństwa przez władzę w stopniowaniu kroków. Trwam za rok MUSI przedłużyć koncesję satelitarną i jeśli łaska dworakowa na pstrym koniu jeździ stąd obawy nadawcy.

Przypomnijmy, jeśli DVBT będzie jako narzędzie do moderacji umysłów to dlaczego życzycie sobie 7 stacji ze stajni Polsatu, 5 z TVN i kilku muzycznych? To mi dopiero pluralizm. To raczej pranie mózgów.

Moim zdaniem Trwam dostanie miejsce, ale dopiero w drugim etapie (po zejściu TVP z MUX1).

Kiedyś Trójka robiła społeczną akcję na rzecz zbierania środków, skoro Rydzyk ma swych wiernych słuchaczy czemu ma nie namawiać do poparcia?

 

P.S. jeśli jesteśmy tacy merytoryczni to skąd przekonanie (nasze, KRRiT) , że takie czy inne projekty są rokujące, a inne nie.

Koncesji udzielono na 10 lat. Skąd przekonanie, że disko polo nie wyjdzie z mody i będzie to niekończący się sukces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udaję kolego Greka tylko odpowiadam Ci na pytanie, a Ty nagle twierdzisz, że pytałeś o coś zupełnie innego.

Ależ ja o nic nie pytałem :>

Dodam, że do zejścia TVP z mux1 może w ogóle nie dojść, bo kroją sie następne kanały ze stajni TVP. Gdzie oni to pomieszczą? A TVP1 HD już zapowiadali w mux1.

Wytykali im zaproszenie LV na spotkanie (a kto jak nie gospodarz decyduje o gościach :lol2:) bo boją się sporu na argumenty, a chcieli zrobić spektakl pt. Jak poważna państwowa instytucja jest nękana przez jakąś sektę fanatyków, która, jak widać na załączonym obrazku, po prostu nie zasługuje na koncesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - nie oglądam na Co dzień Trwam , Nie słucham Radia Maryja . Nie podzielam również poglądów politycznych prze owe media głoszone ... Ale

 

Racja mamy stacje typu Widmo - ATM , Puls 2 , Sztucznie twór jakim jest TV6 . Ponad Milion osób korzysta z owych mediów - i według mnie Trwam powinna znaleźć się w FTA DVB-T

 

PS. Nie było by sprawy gdyby TVN dał Religię TV do DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na moment powrócę do mojego wątku .W chwili obecnej w związku z opóźnieniami w wprowadzaniu NTC jesteśmy pół roku w plecy ,znając polskie realia opóźnienie się powiększy .Czekają nas kary finansowe .Dziwne ,że KRRiTV martwi się skąd Trwam weźmie 10 mln na nadawanie ,a nie martwi się z czego Polska pokryje kary finansowe nałożone przez UE zwłaszcza,że działania KRRiTV pośrednio przyczyniły się do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam artykuł http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20 ... d=po03.txt

Ja również, rzadko oglądam TV Trwam jeszcze rzadziej słucham Radia Maryja, ale jest za tym, by były w multiplexie.

Co do kar, to w tym kraju nikt się nie przejmuje nimi, wszak to społeczeństwo się na nie i tak zrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że znajdują się głosy wyważone. Jeśli dziś jakaś opcja arogancko powie : mam większość - mam rację, to jak wyborcy odwrócą status sił może nie być miło (Węgry).

Rydzyk również manipuluje słuchaczami bo przecież te tysiące podpisów zbieranych przez babcie-aktywistki powinny mieć zupełnie inny tytuł.

Nie słyszałem ze strony zagorzałych pytania o sens nadawania z astry. Przecież przeniesienie lub kopia na HB daje ojczulkowi dostęp do 6-7 mln anten. To jakby ktoś zbudował sklep w lesie , a nie przy drodze.

Sam pomagałem poszerzyć dostęp o zeza, ale ile trzeba było tłumaczyć i uzasadniać wydatek 50 zł.

Babcie z zapamiętaniem protestują, ale jedynie pojedyncze osoby z tej grupy są w stanie odbierać dziś DVBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wzbudza spore emocje, więc i ja postanowiłem wyrobić sobie jakiś pogląd na sprawę. Wniosek fundacji LV odrzucono, bo rzekomo nie gwarantował powodzenia finansowego. Należy domniemywać, że podmioty, które te koncesje dostały takich gwarancji udzieliły. Obejrzałem zlinkowaną wyżej wypowiedź pani dyrektor Kochanowicz w Trwam, w sieci można też znaleźć jej wystąpienie na posiedzeniu senackiej komisji. Interesujące są zwłaszcza porównania aktywów, dochodów, zobowiązań w stosunku do posiadanego majątku podmiotów, którym przyznano miejsce w multipleksie. Czego się z nich m.in. dowiadujemy? Otóż:

- 3 firmy z czterech którym udzielono koncesji nie dołączyły sprawozdań bankowych za okres 12 mies., tylko odpowiednio za 1, 3 i 3 miesiące.

- 3 firmy nie mają żadnego majątku (aktywa=0)

- 1 wykazała kapitał własny 91 tys. zł

- 2 firmy wykazywały kapitały ujemne przez 2 kolejne lata, co kwalifikuje je raczej do postępowania upadłościowego a nie do starań o koncesję

Nie ma chyba powodu by nie wierzyć pani dyrektor, te dane musiał ujawnić każdy kto starał się o koncesję. Widzimy więc, że argument finansowy na rzecz odrzucenia wniosku LV to oględnie mówiąc ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lux Veritatis ma największą (oprócz Grupy ATM) wysokość aktywów trwałych. Przekraczają one 86 mln zł (2010 r.) wobec 23 tys. zł Eski, 246 tys. zł Lemon i 1 zł Stavki. (...)- To są wybiórcze dane nieuwzględniające wszystkich okoliczności - twierdzi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT. "

 

Po zestawieniu danych z decyzjami KRRiT ręce mi opadają. Jak dzieci, uparli się, to nie będzie. Jeżeli fakty im przeszkadzają, to tym gorzej dla faktów...

(więcej: http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,T ... caid=1dc4c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie można pisać na tym forum o polityce, choć akurat w przypadku przyznania koncesji dla TV Trwam, aż ciśnie się żeby o niej mówić. Uszanuję jednak regulamin, którego nie chcę łamać świadomie. Finanse, które przedstawiła pani z Fundacji Lux Veritatis i porównała je do podmiotów, które otrzymały koncesję są jasne, nie ma w nich żadnej manipulacji. Więc odpowiedź jest jedna.

Prawda zawsze zwycięża!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ZPR-y chcą odkupić od Pulsu ich drugie miejsce na potrzeby Super Express TV. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem dla Rydzyka byłoby szybciutko pobiec z pieniędzmi do ATM-u, zanim ktoś ich ubiegnie lub zdecydują się jednak to uruchomić. Z KRRIT nie da rady. A kasiorka się znajdzie. [beep]rki dadzą. Trwam ma jak najbardziej płynność finansową, z tego źródła chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie może być problem. Do Pulsu i ZPR'ów pewnie Rada się nie przyczepi. ZPR chyba zawsze miały gładko w przejmowaniu stacji. Natomiast do Trwamu mogą się od razu przyczepić, chyba że przestraszą się protestujących (aż dziw, że pod byle pretekstem nie zabrali koncesji Radiu Maryja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...