Skocz do zawartości

Sport w polskich platformach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz Rosenborg - Legia także w Orange Sport

Stacja Orange Sport poinformowała, że nie tylko pierwszy mecz, ale także spotkanie rewanżowe IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a norweskim Rosenborg BK zostanie wytransmitowane na antenie tej stacji.

Pierwszy mecz odbędzie się jutro o godz. 19:00 w Warszawie. Rewanż tydzień później o tej samej porze w Trondheim.

 

źródło: 90minut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hahaha! Jak się o tym dowiedziałem to niemal się ze śmiechu nie posikałem! Football w PPV! Ciekawe jakie jeszcze cuda w Polsce ujrzymy? Nie będę już nawet dyskutował ceny, która jest horrendalna (jak na jakość "widowiska", które się szykuje) ale chcę tylko powiedzięć, że idea pobierania jednorazowej opłaty za mecz piłki nożnej to jest najlepszy dowcip jaki słyszałem! Nie żeby mnie ta reprezantacja w jakimkolwiek stopniu obchodziła, ale sytuacja sama w sobie jest wprost żałosna i zasługuje na politowanie... Ciekawi mnie po co opłacam abonament za kanały sportowe skoro nie mam możliwość przegapienia takiego meczu na poziomie?

 

Jednak najzabawniejsze w tej sytuacji jest to, że ta sprawa rozejdzie się po kościach w mgnieniu oka, tak jak inne niedorzeczne sytucje w tym kraju, gdzie w innym kraju wywołałoby to narodową burzę i nikt by już o czymś takim więcej nie pomyślał! Zaś u nas połowa ludzi będzie psioczyć pod nosem, druga połowa wykupi ten przekaz, żeby pokazać, że ich stać, a media nawet nie będą poruszały tego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś broniłem tej reprezentacji, a teraz nawet ciężko coś napisać. Po kompletnej klapie na Euro, braku drużyn w fazie grupowej LE i LM, przychodzi nam płacić za mecz piłkarzy-celebrytyów(choć takimi nie są !), którym się wydaje, że jeszcze im mało kasy. Myślicie, że im tak nie na rękę ? Wystarczy 1mln sprzedanych dostępów i 20mln zł. do podziału, a naszym kopaczom pewnie też coś skapnie. Jak dla mnie to kompletne nieporozumienie z tym całym PPV i to wszędzie. Nie rozumiem tej idei. Dość, że płacisz za daną platformę(nie ważne czy 10zł czy 100zł na miesiąc) to jeszcze dopłacasz do wydarzeń, które w/g niektórych osób są jakimiś niepowtarzalnymi wydarzeniami, których nie mogą pokazać na tym, czy innym kanale. Skoro kryzys, no to puszczamy co się da w PPV. Brawo. Pewnie nikogo to nie będzie obchodzić, ale przestaję już w ogóle oglądać tych piłkarzy. Nie będę szukać streamów, bo niczym nie zasłużyli, aby ich oglądać. Widać, gdzie mają kibiców(a kto to w ogóle jest tak naprawdę ?) - wyjdą po nieudanych eliminacjach na rynek i pomyślą, że to uspokoi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kłamał, nie znam się na całym procesie sprzedaży i kupna praw, nie wiem dlaczego taka, a nie inna agencja posiada te prawa. Interesuje mnie jedynie jedna rzecz, dlaczego każdy inny europejski kraj (czyt. stacja telewizyjna) radzi sobie z tym "problemem" a u nas są takie cuda i cała ta heca z PPV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie kto będzie komentować ten mecz w PPV?
Każda z platform wyśle swoich komentatorów, więc po raz pierwszy w historii wyjazdowy mecz polskich piłkarzy komentowany będzie z trzech stanowisk. Polsat wyśle do Podgoricy Mateusza Borka, Wojciecha Kowalczyka i Marcina Feddka, Canal+ wyśle Rafała Dębińskiego, Tomasza Wieszczyckiego i Żelisława Żyżyńskiego. Platforma N zamierza wysłać także wóz realizacyjno-transmisyjny, co oznacza, że widzowie tej stacji zobaczą specjalnie przygotowane materiały reportażowe. Telewizje kablowe, które mają w swojej ofercie kanały sportowe wszystkich trzech platform, same wybiorą zestaw komentatorów.

http://www.sport.pl/pilka/1,65037,12424927,Reprezentacja_Polski__Chcesz_obejrzec_mecz__plac_20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groteskowe "Cafe Futbol" - Telewizja Publiczna taka zła, ale niby w czym lepszy Polsat?

Oglądaliśmy dzisiaj „Cafe Futbol” i mieliśmy wrażenie, że ktoś po prostu z nas żartuje. Sprawa PPV nie jest jednowymiarowa, sami zrzucaliśmy winę na TVP, ale dzisiaj – kiedy słuchaliśmy pracowników Polsatu – nóż się nam w kieszeni otwierał. Przykro to stwierdzić, ale nasz ulubiony piłkarski program był dzisiaj zwyczajnie groteskowy. Tak bywa, gdy dochodzi do konfliktu interesów, z którego na antenie trudno się wykaraskać.

Przez godzinę słuchaliśmy, jaka to Telewizja Publiczna jest zła, jak nielogicznie działa, jak dziwny na pomysł na budowanie oglądalności. A przecież prawa do meczu Czarnogóra – PZPN były tanie, trzeba było kupować – tak mówili dziennikarze Polsatu. Mało tego – jeszcze 10 dni przed meczem prawa można było kupić bez pośrednika, prawdziwa okazja. Śmieszne jest TVP, że się nie dogadało, że produkuje jakieś badziewne programy, że płaci Nergalowi, zamiast brać mecz. Za grosze! Jak to możliwe? Dlaczego? Czy TVP nie ma tak małych pieniędzy, by pokazać mecz kibicom w otwartym kanale?

Nie padła niestety odpowiedź na najważniejsze pytanie – skoro mecz był taki tani, skoro 10 dni wcześniej można było go kupić bez pośrednika, to dlaczego nie kupił go Polsat? Mógł w przeszłości kupić na wyłączność finały mistrzostw świata (2002), mógł kupić finały mistrzostw Europy (2008), to mógłby także mecz z Czarnogórą. Niech nie tłumaczy, że kadra powinna być w TVP, bo w poprzednich latach takich obiekcji Polsat nie miał… Do tego nikt się nie odniósł – czym w tym całym dealu różni się TVP od Polsatu, poza tym, że TVP w ogóle wyraziło chęć przystąpienia do negocjacji, a Polsat nie? Naskakując na TVP, dziennikarze Polsatu zapomnieli naskoczyć na własnego pracodawcę, który miał CO NAJMNIEJ taką samą pozycję negocjacyjną, jak TVP. I który – dla odmiany – nie płaci Nergalowi, tylko Ibiszowi. Wielka różnica.

Tak naprawdę w Polsce trzy podmioty spełniają warunek ustawowy i mogą pokazać mecz w telewizji otwartej: TVP, TVN i Polsat. Telewizja Publiczna przystąpiła do rozmów, ale się nie dogadała, TVN i Polsat w ogóle nie wyraziły zainteresowania. Można się przecież pytać – dlaczego? A w „Cafe Futbol” można było powiedzieć: dla TVP za drogo, dla nas też za drogo. Proste, koniec tematu. Ale nie, Telewizja Publiczna zła i śmieszna, a my dobrzy.

Padł argument: jeśli Telewizja Publiczna zacznie być lepiej zarządzana, to nie zabraknie jej pieniędzy na kupno praw do meczów reprezentacji. Chcieliśmy zaznaczyć, że znamy już jedną telewizję, która jest dobrze zarządzana i nie brakuje jej pieniędzy – to Polsat, który w 2012 roku notuje rekordowe zyski („W drugim kwartale br. przychody Cyfrowego Polsatu w porównaniu z tym okresem ub.r. wzrosły o 14 proc. – do 715 mln zł. EBITDA zwiększyła się o 24 proc. – do 270 mln zł, a marża EBITDA urosła z 34,6 proc. do 37,8 proc. Spółka osiągnęła 100 mln zł zysku netto – wzrost o 43 proc.). Mógł więc Polsat kupić mecz, prawda? Zwłaszcza, że to Polsat ma ponad 3,5 miliona klientów abonamentowych (Cyfrowy Polsat) i ściąga go w zasadzie od wszystkich, podczas gdy TVP ściąga abonament od niewiele ponad miliona osób. To Polsat ma u siebie kanały tematyczne, w tym sportowe, za które trzeba dodatkowo płacić. Aż nasuwa się pytanie – skoro Polsat pobiera od nas pieniądze w zamian za to, że będziemy mogli oglądać jego kanały sportowe, to dlaczego chce od nas jeszcze dodatkową sumę za kolejną transmisję? Ktoś powie – bo tej akurat transmisji nie było w umowie, którą zawarliście z Polsatem. No dobrze – ale przecież jeszcze do niedawna Polsat oferował możliwość oglądania Ligi Mistrzów i Ligi Europy, na to się umawialiśmy, a teraz już na antenie nie ma ani tego, ani tego. Czy w związku ze stratą praw do LM i LE opłata za kanały sportowe spadła? Chyba nie. Czy telewidz dostał coś faktycznie interesującego w zamian? Nie. Dostał mecz z Czarnogórą, jeśli zapłacił jeszcze raz.

No to jakże to tak? Polsat zgarnia kasę z wielu frontów, w tym od kibiców piłkarskich, którzy wnoszą dodatkową opłatę. Teraz się okazuje, że w ramach tej dodatkowej opłaty dostaje się w zamian coraz mniej, a za obejrzenie meczu kadry trzeba jeszcze raz zapłacić. Może więc dziennikarze Polsatu zajmą się w pierwszej kolejności swoim pracodawcą?

Śmieszne są wszystkie strony „konfliktu”, ale niestety o pierwsze miejsce w kategorii śmieszności bije się także Polsat – i bolejemy, że w „Cafe Futbol” tego nie dostrzegają.

 

źródło:weszło.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rację ma weszło.com . Prawda jest taka,że Sportfive chce sprzedać cały pakiet meczów, za sumę blisko 50mln złotych,a sam Kmita mówi,że "mógłby dać "maksymalnie 10mln złotych. Ja popieram zacvhowanie TVP- To,że jest to telewizja publiczna nie oznacza,że musi płacić każdą cenę jaką zażąda Sportfive. Teraz będzie wielka klapa z PPV(wykupiło jedynie 50 tys),a podejrzewam,że z Mołdawią(rywal nie jest atrakcyjny) będzie jeszcze gorzej. Powiem więcej CP kłamie w swoim oświadczeniu,że to była jedyna oferta pośrednika i możliwa prawnie i oni w ramach,że są tacy wspaniali chcą dać możliwość obejrzenia meczu Polakom. Otóż to nieprawda,jak wiadomo CP-właściciel telewizji Polsat dostał ofertę transmisji meczu na antenie właśnie tej telewizji,ale nie był nią kompletnie zainteresowany(ważniejszy Got to Dance). Polsat-jako całość szeroko pojęta-skrót myślowy to kawał cwaniaczków,którzy kłamią tak samo jak z transmisjami z EURO2008,które w większości miały być w kanałach kodowanych, kiedy było wiadome o czym mówili przdstawiciele UEFA po podpisaniu umowy,ze wszystkie mecze będą w TV otwartej na żywo. Ale chodziło o to by nabić abonentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...