Skocz do zawartości

NBox Recorder i Antena 60cm


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie quad bo mam jeszcze inny dekoder. Ale w takich normalnych warunkach będzie ok? Mam cyfrę ale planuję rozwiązać umowę bo się nie rozwija. Jak stracą BBC Prime to będę mógł bez konsekwencji. Zatem na antenie cyfry+ będzie ok, ale przy złej pogodzie będzie kicha z kanałami HD - tak? Mieszkam w Warszawie. Cyfra jak narazie odbiera mi bez zarzutu - burzy jeszcze nie było to nie wiem :) Ale w czasie deszczu jest ok - bez najmniejszych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się musiałem nakręcić. Powiem tak - złapać sygnał na cyfrę to pryszcz. Co do n-ki to już jest więcej roboty. Ale też się da. Warszawa, antena standardowa cyfry i wszystko pięknie działa. Jak już będę zmieniał to na 3m :) do Astry 2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD raczej nie odbierzesz, kanały nadawane w MPEG 4 i DVB-S2 będą przy gorszej pogodzie (deszcz, śnieg itp.) przycinały lub ich wogóle nie będzie. Dla świętego spokoju lepiej wymienić antenę na większą.

Ja mam 2 60 i mam obie podłączone do Nboxa recordera i wszystko odbiera ładnie wraz z TVN HD tylko precyzja przy 60 musi być idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, opierałem się na opiniach userów z oficjalnego forum, którzy twierdzili, że mają problemy na małych antenach, sam miałem problemy na 90-tce ustawionej pod C+, trzeba było ją precyzyjnie dostroić, żeby sygnał nie zanikał podczas silniejszego deszczu. Tydzień temu sprawdziłem, jak jest z odbiorem analogowego TVN-u i odbiór był zły (pełno dropów), dwa miesiące temu jeszcze obraz był dobry, więc możliwe, że jest silniejszy sygnał na TVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogorszenie analogowego TVN-u to efekt włączenia (i podzielenia transpondera) TVN HD, jak by to powiedzieć... power transpondera musi wystarczyć na dwie stacje ;)

Stosowanie anteny "60" do TVN HD to średni pomysł, przykładowo, na mojej "60" sygnał raz jest, a raz go nie ma (często ta druga opcja) ;) Winna głównie tragiczna korekcja błędów (7/8 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą nadal nadawać analogowo to niech przeniosą TVN na Astrę. Za niedługo schodzi CNBC Europe, a TV Shop nie będzie nadawało samo. W taki sposób zwolni się transponder 51 który może zająć TVN. Poza tym jest tam mnóstwo niemieckich stacji, a większość anten odbiorników analogowych w Polsce jest skierowanych właśnie na Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzyś, ten zwolniony analogowy transponder na Astrze najszybciej zostanie przeznaczony na potrzeby CanalSat, operator już uskarża się na brak miejsca.

 

Korekta FEC dla TVN HD na lepszą wartość, np: 3/4, wiązałaby się z koniecznym większym wykorzystaniem pojemności transpondera, a to by się wiązało z dalszym obniżeniem mocy sygnału analogowego TVN. Tak więc, coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam antenę 60 którą dostałem wraz z dekoderem.Jest tragicznie TVN hd nigdy nie ma .Dziś podłączyłem n box do neta ,ani jednej stacji.Ciekawe czy można to jakoś reklamować .Pewnie powiedzą że antena źle założona Chyba będę zmuszony kupić anteną 90 na Allegro.

http:// :censored: Mam nadzieję że to dobry wybór i będę miał Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni powiedzieć, że jest źle ustawiona, tylko, że za mała, bo TVN HD jest teraz wymagającym kanałem pod względem jakości sygnału, antena musi być większa a by go odebrać, czyli taka 90-tka wystarczy.

 

Co do stacji radiowych, muszą być, poczytaj ten temat viewtopic.php?t=3496 może coś źle zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kontynuując...

 

Mam mały problem. Mam podłączoną N-kę i czasem przerywa. Dzieje się tak na prawie wszystkich kanałach. Sygnał mam 62-68%, siła 91%. Jak przerywa to miga lampka antena w diagnostyce (taka zielona w lewym-górnym rogu - zmienia się na czerwoną).

Piszę na tym forum, bo może ktoś z dekoderem n-ki też miał ten problem,

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, ustawienie anteny + konwerter to podstawa! O potrzebie totalnej precyzji przy ustawieniu anteny przekonalem sie przy "lapaniu" TVN HD - doslownie delikatne dotkciecie anteny pozwolilo na odbior stacji.

Mam czarnego boxa oraz fergusona podlaczone do anteny po Wizji TV, konwerter quad.

Kanaly n odbior ok TVN HD odbiera ale przy silniejszych opadach tnie az do zaniku.

Kanaly z Astry bez problemow.

 

Ale uwaga! - antena 60 to tylko na zachodzie kraju, na wschodzie zdecydowanie nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem prosto: ktoś komu zależy na telewizji w domu nie weźmie anteny 60 cm, tylko np. 80 cm, która zapewni poprawny odbiór, a żeby mieć pewność, że w czasie deszczu, śniegu czy jakiejkolwiek innej zawieruchy odbiór będzie w miarę poprawny to osoba, która będzie chciała mieć lepiej weźmie 90-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jedna z moich anten to właśnie 60 cm. i to w dodatku z zezem (HB + Astra). Działać działa, ale i tak polecam minimum 70 cm do odbioru jednej pozycji satelitarnej oraz minimum 80 cm. do dwóch pozycji. :)

Aha, wynik odbioru transpondera z TVN HD na antenie 60 cm. - żałosny. :/ (przy 70cm. już zadziała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Refleksje po jakimś czasie... :)

60-tka całkowicie mi wystarczała do odbioru n-ki i c+ (w tym TVN HD). Sygnał gasł jedynie podczas burzy i ostrej (ale to już naprawdę ostrej) ulewy. W zimie większych problemów nie było.

To o czym pisałem wcześniej (na chwilę gasł sygnał) to była po prostu źle zmontowana f-ka przy konwerterze - człowiek się uczy na błędach :)

 

A teraz coś zupełnie z innej beczki:

Mam 2 anteny z singlami i potrzebuję twina do recordera. Wiem, że to bez sensu, że twin kosztuje grosze, ale przesyłka trwa kilka dni i nie chce mi się czekać.

1. Czy można jakoś z 2ch singli zrobić twina, czy tylko pozostaje montaż 2ch anten

2. Jeżeli tylko 2 anteny to czy 1 uchwyt wytrzyma? (jakoś go będzie trzeba przedłużyć) :)

Rozwiązanie tymczasowe do momentu kupna twina... Proszę o jakieś ciekawe pomysły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Wstrzymaj się do poniedziałku - oficjalnie wiadomo, że ma być nowy soft dla recordera, a @Arsenal wspominał w jednym z tematów, że w nowej wersji oprogramowania do 'czarnego' nboxa wystarczy single :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...