Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiednia ilość światła na stadionie to i jest jakość. Już kiedyś pisałem że transmisja w 4K wymaga odpowiedniej ilości luxów.

 

Zresztą tak się składa że wszystkie mecze ekstraklasy wyglądają dobrze w 4K więc widać że angole mają jakieś felerne stadiony. Na szczęście problem się niebawem sam rozwiąże bo Canal+ pozbył się z ramówki tej szmatławej ligi. Będziecie teraz mieć 4K w Viaplay jak się nie zatnie :D

Edytowane przez andjaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia ilość światła na stadionie to i jest jakość. Już kiedyś pisałem że transmisja w 4K wymaga odpowiedniej ilości luxów.
 
Zresztą tak się składa że wszystkie mecze ekstraklasy wyglądają dobrze w 4K więc widać że angole mają jakieś felerne stadiony. Na szczęście problem się niebawem sam rozwiąże bo Canal+ pozbył się z ramówki tej szmatławej ligi. Będziecie teraz mieć 4K w Viaplay jak się nie zatnie
bzdura. Jakoś mecze LM wyglądają w 4k dobrze z angielskich stadionów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cidik napisał:
9 godzin temu, andjaw napisał:
Odpowiednia ilość światła na stadionie to i jest jakość. Już kiedyś pisałem że transmisja w 4K wymaga odpowiedniej ilości luxów.
 
Zresztą tak się składa że wszystkie mecze ekstraklasy wyglądają dobrze w 4K więc widać że angole mają jakieś felerne stadiony. Na szczęście problem się niebawem sam rozwiąże bo Canal+ pozbył się z ramówki tej szmatławej ligi. Będziecie teraz mieć 4K w Viaplay jak się nie zatnie emoji3.png

bzdura. Jakoś mecze LM wyglądają w 4k dobrze z angielskich stadionów

Tylko to 4K z Polsat Box to jakiś żart raczej jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno spostrzeżenie, pisałem że ten kanał jest mega ciemny szczególnie na meczach. W weekend na nowym tv u taty(też Sony ale xj 94) pomimo słabszej ilości nitów (około 700) niż mój tv da się oglądać ten kanał. U niego w opcjach jest takie coś jak ,,mapowanie HDR,, jeśli tam ustawi na jasność to wtedy mecz wygląda całkiem ok. U mnie w tv XG95 (wyższa półka z 1000 nitów) nie ma takiej opcji jak mapowanie HDR i niestety nie mogę tego rozjaśnić. Ktoś ma na to jakiś sposób?  dodam że pozostałe opcje mamy ustawione bardzo podobnie (tak wiem że każdy tv ustawia się indywidualnie )

 

Swoja droga kiedy oni naprawią ten kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączoną opcje C+UHD od roku ale rezygnuje. Obraz jest za ciemny w stosunku do pozostałych kanałów . Liczyłem na piękne kolory niestety C+UHD ma kolory mdłe bez wyrazistości. W dodatku kanał nie posiada treści premium które zachęcałyby do jego oglądania. Na okrągło w kółko to samo. Liczyłem że jakość C+UHD mnie powali . Spore rozczarowanie. To nie to .   

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
41 minut temu, Jaś Fasola napisał:

Oni o problemie dobrze wiedzą,bo nie wierzę że nikt ważny z C+ tego kanału na własne oczy nie widział. Może to ponad ich możliwości? Ale śmieszne że przez tyle czasu nic z tym nie robią.

Może dlatego, że osoby które mają np. do 600 nitów w telewizorach nie widzą różnicy a wręcz piszą o dobrym obrazie.

*

501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu

751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża

1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...