Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie straszne Ci finanse to N, bo ma najszerszy wachlarz:

 

Zarówno kanały telewizyjne:

1. HBO

2. Cinemax

3. Filmbox (+Nonstopkino + HD)

4. Hity filmowe

 

Jak i VOD:

5. nScreen

6. Picture BOX

7. Premiery VOD

 

To co ma C+ z tej listy to HBO, Cinemax i porozrzucane w różnych pakietach kanały filmowe. To czego nie ma N to jedynie (choć może i aż) Canal+

 

Tylko też należy pamiętać, że w C+ myślę, że musiałbyś pewnie wziąć Prestiżowy pakiet jeśli miałbyś być całkowicie zadowolony (145zł)

W N płacisz za wyżej wymienione pakiety (Bez Premier VOD, tam platnosc za jeden film, przy zalozeniu ze Filmbox = 15zł, HBO =30zł --> ceny poki co nieznane, z jeszcze jednym pakietem obowiązkowym i darmowym "informacja i rozrywka") to 32+15+15+30+40=132zł

 

Decyzja należy do Ciebie, w N masz większe zróżnicowanie filmowe chyba. No i wydaje mi się, że nie musisz brać wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły piątek - też stałem przed dylematem, co wybrać. Oferta programowa, ułożenie kanałów w pakietach oraz cena jest lepsza w "n"ce.

Jednak wybrałem Cyfrę+.

Tuner i czaszę z konwerterem kupiłem w Cyfrze+

za 80 zł., zainstalowałem sobie ten zestaw w garażu / warsztacie, a w domu zostawiłem sobie wcześniej kupionego za 49 zł. od Cyfry Philipsa 3010. (Co ciekawe Philips 3010 jest szybszy od stronga 6860 i poręczniejszego ma pilota).

Mam telewizję satelitarną w dwóch miejscach za tą samą cenę, przenoszę tylko kartę Cyfry+.

Z tunerem mogę robić co chcę, bez żadnych kar finansowych.

Poza tym nie lubię koncernu ITI - za propagowanie neoliberalizmu i kłamliwe TVN [beep]Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie straszne Ci finanse to N, bo ma najszerszy wachlarz:

 

Zarówno kanały telewizyjne:

1. HBO

2. Cinemax

3. Filmbox (+Nonstopkino + HD)

4. Hity filmowe

 

Jak i VOD:

5. nScreen

6. Picture BOX

7. Premiery VOD

 

 

C+ i HBO bije na głowe całą oferte filmową nki. Z prostego powodu, są praktycznie wszystkie filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz..., ale nie ma BSG :P a np w SciFi jest :) Tak się jednak składa że w nowościach czy to C+/HBO czy to VOD jest zaledwie kilka filmów godnych uwagi w miesiącu, a miesiąc jest długi, także trzeba się posiłkować starszymi filmami i oczywiście serialami, tym bardziej jak ktoś nie ogląda piłki kopanej. A właśnie, C+ jest najlepszym wyborem dla osób lubiących socker i jednocześnie film, a pozostali muszą niestety dotować tę nie najwyższych lotów ligę, która coraz bardziej się ceni co niestety nie zawsze przekłada się to na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny dylemat... otóż zastanawiałem się czy zakończyć umowę z cyfrą+ i wziąć n-kę, jednakże brak canal+ w n zaważył na mojej decyzji. W/g mnie canal+ ma bardzo dobrą ofertę filmową oraz to co głównie przyczyniło się do mojej decyzji to liga angielska i hiszpańska ;) a póki co to one zostają w cyfrze plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram Cyfrę+ ze względu na bardzo ciekawą ofertę, to znaczy, w innych platformach nie dostanę takich kanałów jak 6xCanal+, AleKino!, BBC Prime (i tak zaraz zniknie), Hyper, Planete, 2xNGC, Trace TV. A HBO i CineMax są za drogie a i tak nic ciekawego niema prócz jakiś paru premier.

 

Również myślałem nad N, bo chciałbym mieć Sci-Fi, ale Cyfra+ i Canal+ to przebijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zart stary sam przez chwile dalem sie nabrac :) Juz widze HBO ktore emituje film ktoregos z kanalow NBC albo MGM :P

O czym Ty mówisz? Filmy MGM bedą w HBO kilka lat wcześniej niż na MGM HD. To samo z kanałami NBC, jak już pisałem na Universal Channel nie będziesz miał filmów kinowych przed premierą w C+. Tak samo jak ma to miejsce z AXN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram Cyfrę+ ze względu na bardzo ciekawą ofertę, to znaczy, w innych platformach nie dostanę takich kanałów jak 6xCanal+, AleKino!, BBC Prime (i tak zaraz zniknie), Hyper, Planete, 2xNGC, Trace TV. A HBO i CineMax są za drogie a i tak nic ciekawego niema prócz jakiś paru premier.

 

Również myślałem nad N, bo chciałbym mieć Sci-Fi, ale Cyfra+ i Canal+ to przebijają.

 

Canal+ dla samych filmów ... ja wybrałem VOD. Szczegolnie ze nawet jak na C+ powtarzaja to albo pora barbarzyńska albo w srodku dnia.

W wypadku obu kolekcji w cenie C+ ogladam kiedy chce.

 

Oczywiscie zaluje ze w N nie ma NGC ale sa dwa Discovery

ktorych Cyfra nie ma. Oczywiscie jest jeden kanal ktory utrzyma mnie

w powitalnym Cyfry czyli "Mini Mini" i byc moze wezme podstawowy

pakiet z Cyfrze rezygnuja z dwoch pakietów Nki wyjdzie taniej a kanaly

porownywalne na Nsporcie mi nie zalezy.

 

Rezygnujac w N ze sportu i Muzyka i Styl trace (-32zl)

Nsport, Nasn, TVP Sport, SPortkluby, nTalk i Owsiak.

 

Ale biorac zamiast powitalnego w cyfrze podstawowy (+20)

dostaje za te stracone w N inne kanaly: TV4,Superstacja, Ale Kino, Hallmark, Extreme, Minimini, Hyper, Zone Club Planet, Zone Reality.

 

hmmm najlepiej miec wszystkie platformy jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi zależy Ci na filmach, to weź N. w VoD będą pozycje przed premierą w kanałach kodowanych.

Pod względem oferty sportowej... lepiej poczekać na finał przetargu w sprawie OE. Na razie OE ma Canal+, ale nie jest powiedziane, że nie będzie zmiany. N ma Bundesligę i LM.

Oferta programowa w wielu sferach podobna. Choć w N brakuje kilku ciekawych kanałów typu NGC, Planete, Mezzo. N ma jednak wyższość w postaci w miarę optymalnej pakietyzacji. Zatem wybierzesz to, na czym Tobie zależy. Na pewno N ma przewagę w HD, które nie jest dodatkowo płatne.

Ja wybrałbym N. Ale, jak wyżej napisałem, poczekać lepiej do grudnia na wynik przetargu na emisję OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

C+ i HBO bije na głowe całą oferte filmową nki. Z prostego powodu, są praktycznie wszystkie filmy.

 

No nie wiem, czy ma wszystkie filmy, ja jednak w ramówce nie widzę dużo filmów z gatunku SCI-FI, nowego kina rosyjskiego też jest trochę mało, Ty piszesz głównie o produkcjach z USA, a to nie koniecznie znaczy najlepsza oferta filmowa.

 

Do autora tematu, zdecydowanie więcej obejrzysz biorąc nBox Recordera z nScreen + HBO w N-ce , do tego na korzyść HBO przemawiają dobre seriale typu Californication, Rzym czy StarGate i znakomite filmy dokumentalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze kolega musiałby w końcu sobie odpowiedzieć sam na to pytanie. O gustach się nie dyskutuje. Zreszta chyba już nie śledzi tematu skoro nie zabiera głosu. Ja w każdym rezie niezależnie od platformy brałbym dekoder z dyskiem. To zupełnie inny wymiar telewizji i nawet na TVN można cos fajnego wyłapać nie męcząc się na reklamach i o dowolnej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ dla samych filmów ... ja wybrałem VOD. Szczegolnie ze nawet jak na C+ powtarzaja to albo pora barbarzyńska albo w srodku dnia.

W wypadku obu kolekcji w cenie C+ ogladam kiedy chce.

Troche mnie rozbawiłeś, tym porównaniem C+ do kolekcji VOD :lol:

To już lepszą oferte filmową (nie serialową) ma Polsat czy TVN.

Na PictureBoxie masz tylko filmy Universalu i to niejednokrotnie po premierze w otwartej TV.

tVOD wychodzi dużo drożej i nie ma (przynajmniej na razie) wszystkich wytwórni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wybierzesz to, na czym Tobie zależy. Na pewno N ma przewagę w HD, które nie jest dodatkowo płatne.

Ja wybrałbym N. Ale, jak wyżej napisałem, poczekać lepiej do grudnia na OE.

 

I właśnie dla mnie Cyfra to tym abonentom, którzy mają dekoder HD do prestiżu powinni dawać te kanały HD bez dopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale jak naprzykład w wypożyczalni pracuje jakaś ładna pani to idzie się z przyjemnością po krążek :lol::wink: Tak naprawdę to marzy mi się żeby nasze wszystkie platformy połączył się w jednego giganta na którym było by wszystko czego dusza zapragnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...