Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Sport... sport... sport... Tylko sport słyszę wokół. A ja mam głęboko w 4-rech literach sport inny niż sportowy poker i wybrałem n-kę! Niestety za sport będę musiał płacić, aby TVNTurbo mieć. Cóż - poświęcę MTV i VH1 bo to chyba MTV powinno mi płacić abonament za oglądanie ich [beep]ich programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz za jeden kanał będziesz musiał płacić 16zł. :lol2: a tak płaczecie na opłaty w cyfrze. Wy nie przekonacie abo. cyfry,że N jesst lepsza i pewnie nawzajem.Poza tym zauważyłem dziwną zależność czym słabsza konferencja tym więcej bicia piany jaka to N jest fantastycznaa czyżby kompleksy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kanały HD są w N niby bezpłatne ale tak sprytnie rozmieszczone że aby miec wszystkie (nie licząc opcji dodatkowych) trzeba wziąc aż 4 pakiety, a niedługo 5 (ma byc Bebe TV HD dla dzieci). Dla jednego kanału musiałbym wziąc cały pakiet (Style... dla MTVNHD). A kolega musi wziąc Sport chociaż go nie lubi aby mieć Turbo... Ot cała strategia N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , odpuśćmy sobie sport, bo oczywiście kazdy ma inne preferencje.Meritum mojej wypowiedzi osadzone jest na wyrażeniu -"jednak HD robi swoje". Pytam więc , jakie HD? .Ogłupianie potencjalnego nabywcy "N" polega właśnie na wmówieniu mu (większość jest o tym święcie przekonana) że wszystkie kanały na platformie, łącznie z roma uno sa w jakości hd. Slogan "telewizja nowej generacji" , u większości ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tv sat, wywołuje conamniej uśmieszek zdumienia, bo to z rzeczywistością i porównaniem do konkurencji ma się mniej więcej tak , jakby reklamować samochód , który ma kierownicę , silnik i 4 koła. Żeby nadawać kanały HD trzeba mieć materiał , Cyfrowy Polsat nie ma więc i oferty tak naprawdę brak.Czy filmy w MGM z lat 70 nagrywane były w formacie HD?. Oczywiście można w kółko oglądać na discowery hD ,jak zyrafa zjada nietoperza , ale czy to jest jakiś specjał , który stawia "N" przed konkurencją.

I do tego "świetny" n-box , na 10 trzy uszkodzone ,w obudowie sandwitch tostera(białyyy :shock: ) , o dystrybucji i obsłudze technicznej abonentów nie wspomnę.Czym tu więc się zachwycać , i na czym polega "lepszość"???

(ktoś wcześniej pisał że kanały TVP na N mają lepszą jakość niz w C+, bardzo obiektywne , biorąc pod uwagę że nadawane są z tego samego TP(C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy nie przekonacie abo. cyfry,że N jesst lepsza i pewnie nawzajem.

 

3 lata byłem abo śp.WizjiTV, a następnie 7 lat abo C+. Znudziło mi się. A i nie mam telewizora HD, ani nawet HDReady żeby było śmieszniej :-)

A co do sloganu "telewizja nowej generacji", to n-ka wywołała małą rewolucję, bo gdyby nie ich nbox hd czy rekordery to wątpię, aby żabojady coś takiego szybko wprowadziły, że o Solorzu nie wspomnę nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meritum mojej wypowiedzi osadzone jest na wyrażeniu -"jednak HD robi swoje". Pytam więc , jakie HD? .Ogłupianie potencjalnego nabywcy "N" polega właśnie na wmówieniu mu (większość jest o tym święcie przekonana) że wszystkie kanały na platformie, łącznie z roma uno sa w jakości hd.

 

Dlaczego tak uważasz? W n podkreślają, że mają NAJWIĘCEJ kanałów HD i to jest prawda. Nigdzie nie mówią, że wszystkie kanały są HD.

 

Slogan "telewizja nowej generacji" , u większości ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tv sat, wywołuje conamniej uśmieszek zdumienia, bo to z rzeczywistością i porównaniem do konkurencji ma się mniej więcej tak , jakby reklamować samochód , który ma kierownicę , silnik i 4 koła.

 

Absolutnie się z Tobą niezgodzę. Pomimo, iż mam "jakiekolwiek" pojęcie o tv sat.

 

Telewizja nowej generacji - to oczywiście tylko hasło. Ale odnoszące się do tego, że n jako pierwsza wprowadziła prawdziwy PVR, VOD czy HD. Czy zatem z tego względu, że konkurencja także wprowadziła niektóre z tych usług, n powinna zmienić swoje hasło? NIE!

 

Czy filmy w MGM z lat 70 nagrywane były w formacie HD?. Oczywiście można w kółko oglądać na discowery hD ,jak zyrafa zjada nietoperza , ale czy to jest jakiś specjał , który stawia "N" przed konkurencją.

 

Tu pokazuje się Twój brat optymizmu (o brak wiedzy nie chcę Cie posądzac).

 

Po 1. Są również nowe filmy, nie tylko z roku 70

Po 2. Film nie musi być nagrany w HD. Wystarczy, że jest nagrany na filmie bardzo dobrej jakości i dobrze zeskanowany.

 

Poza tym, oprócz MGM i Discovery HD, jest jeszcze: HBO HD, Filmbox HD, TVP HD, nSport HD (głównie LM, czy NHL, NFL).

 

I do tego "świetny" n-box , na 10 trzy uszkodzone ,w obudowie sandwitch tostera(białyyy :shock: ) , o dystrybucji i obsłudze technicznej abonentów nie wspomnę.Czym tu więc się zachwycać , i na czym polega "lepszość"???

 

Porównaj NAJSŁABSZY dekoder z n z NAJSŁABSZYM z C+ lub CP. I powiedz, który z nich obsługuje HD? Który obsługuje DD? Który oferuje usługi internetowe itp?

 

Porównaj NAJLEPSZY dekoder z n (nbox recorder) z najlepszym z C+ i CP. I oceń, który jest lepszy?

 

Nie wiem czemu piszesz że 3/10 są uszkodzone. Ja mam drugi (druga umowa) i nie mam żadnych problemów.

Poza tym u mnie napisy nie rozjeżdżają się na nagraniach (porównaj Philips PVR), nie mam problemu z dźwiękiem, obrazem itd. itd. PVR działa bardzo dobrze.

 

 

 

(ktoś wcześniej pisał że kanały TVP na N mają lepszą jakość niz w C+, bardzo obiektywne , biorąc pod uwagę że nadawane są z tego samego TP(C+).

 

A nie wpadłeś na to by spojrzeć na daty? Że OD NIEDAWNA TVP jest nadawane z transponderów C+, a wcześniej był nadawany z transponderów n-ki? Byc może w momencie kiedy ktoś pisał, że w n jest najlepsza jakość jeszcze nie był nadawany z C+.

 

Poza tym, weź pod uwagę że jakość nadawania to nie wszystko. A na jakość odbioru odpowiada również sprzęt (dekoder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównaj NAJSŁABSZY dekoder z n z NAJSŁABSZYM z C+ lub CP. I powiedz, który z nich obsługuje HD? Który obsługuje DD? Który oferuje usługi internetowe itp?

 

Porównaj NAJLEPSZY dekoder z n (nbox recorder) z najlepszym z C+ i CP. I oceń, który jest lepszy?

Co z tego że jeden tuner jest lepszy od drugiego kiedy oba dostają sygnał marnej jakości :D I prawda jest taka że Cyfra w końcu będzie musiała wymienić dekodery. Zrobi to na tunery które raczej na pewno będą ciut nowocześniejsze niż nbox-y. 2 lata w technice satelitarnej to jednak sporo. A n wymianę na sprzęt następnej generacji przeprowadzi dopiero za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że jeden tuner jest lepszy od drugiego kiedy oba dostają sygnał marnej jakości :D

 

Co do jakości zgoda. Ale takiej samej jakości dostają dekodery Polsatu i C+. Można sobie wymieniać nazwy kanałów i jak nie są wspólne, to jedne są w lepszej jakości w n, inne w C+. Czyli generalnie - to samo.

 

I prawda jest taka że Cyfra w końcu będzie musiała wymienić dekodery. Zrobi to na tunery które raczej na pewno będą ciut nowocześniejsze niż nbox-y. 2 lata w technice satelitarnej to jednak sporo. A n wymianę na sprzęt następnej generacji przeprowadzi dopiero za kilka lat.

 

Hehe, bawisz mnie. Spoko - będzie musiała. Ale kiedy? Za rok? Za dwa? Im dłużej czeka tym więcej ją to będzie kosztować :)

 

Przypomnę - n wprowadziła swoje dekodery już dawno. Cyfra swoje najnowsze cudo wypuściła PO n. Także dlaczego uważasz, że to Cyfra szybciej wypuści nowy dekoder?

 

Poza tym chodzą już plotki, że to w n będą większe dyski :) Czy też, że to w n w końcu uruchomią USB. (Spójrz na tempo zmian oprogramowania w dekoderach. Porównaj częstotliwość zmian w nboxach i dekoderach C+. Naprawę uważasz, ze to C+ szybciej rozwija swoje dekordy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra raczej nie wymieni masowo wszystkim dekoderów, bo po co? Ja mam Mediaseta od samego początku (ten sam egzemplarz) i mi to wystarcza, jak ktoś chce nowoczesny dekoder to kupuje na własną ręke. Ci którzy bedą zainteresowani HD i VOD to będą mogli wymienić dekodery, poza tym Cyfra startowała 10 lat temu, więc siłą rzeczy ma troche przestażały sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hehe, bawisz mnie. Spoko - będzie musiała. Ale kiedy? Za rok? Za dwa? Im dłużej czeka tym więcej ją to będzie kosztować :)

 

Przypomnę - n wprowadziła swoje dekodery już dawno. Cyfra swoje najnowsze cudo wypuściła PO n. Także dlaczego uważasz, że to Cyfra szybciej wypuści nowy dekoder?

Wiesz, wypadałoby w końcu wymienić 10 letnie Pioniery i Philipsy :D Chociaż i tak cud że jeszcze działają. No ale wtedy nie było jeszcze chińszczyzny :lol: Chyba im dłużej nie wymieniają tym taniej ich to wyjdzie. Raz że sprzęt tanieje a dwa że każdy miesiąc to pieniążki z wynajmu :D Sprzęt to już im się zwrócił w dwójnasób :D W CP Sagemy też już są wiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy..... Jednak nie mogę się powstrzymać od porównania n-ki ze STP wizją tv.

Analogie nasuwają się same. Snobizm, Panasonikowatość, itd....i wszyscy wiemy jak to się skończyło. Telewizja nowej generacji , która posiada wysoko rozwiniętą sieć dystrybucji , oferującą swoje usługi w sklepach z warzywami i artykułami gospodarstwa domowego definitywnie zmierza w kierunku swojej poprzedniczki.

Wystarczy zabawić się w złykłego "chłopka roztropka" ,zabawiając się w potencjalnego klienta platformy cyfrowej , odwiedzamy punkty c+,cp,oraz n. Konkluzja jest taka że ambicje "najnowocześniejszej platformy" nijak maja się do rzeczywistości ,w postaci przedstawicieli reprezentujących najlepszą ofertę .

Większość "dystrybutorów" n-ki , nigdy w życiu nie" widziała na oczy" anteny satelitarnej nie mówiac już o ofercie i promocjach.

Każdy logicznie rozumujący uczestnik rynku platform cyfrowych, analizujac historię pay tv w polsce , zdaje sobie sprawę że twór o nazwie N prędzej czy później zniknie z rynku jak np wizja tv czy multichoice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bawisz mnie. Spoko - będzie musiała. Ale kiedy? Za rok? Za dwa? Im dłużej czeka tym więcej ją to będzie kosztować :)

 

Przypomnę - n wprowadziła swoje dekodery już dawno. Cyfra swoje najnowsze cudo wypuściła PO n. Także dlaczego uważasz, że to Cyfra szybciej wypuści nowy dekoder?

 

Poza tym chodzą już plotki, że to w n będą większe dyski :) Czy też, że to w n w końcu uruchomią USB. (Spójrz na tempo zmian oprogramowania w dekoderach. Porównaj częstotliwość zmian w nboxach i dekoderach C+. Naprawę uważasz, ze to C+ szybciej rozwija swoje dekordy?)

 

A ja przypomne, ze abonent C+ nie musi brac dekodera swojego operatora.

Moze sobie kupic wlasny, o niebo lepszy, anizeli ten "szajs" z N.

Bo niby jak porownac tu jakis n-box recorder do dobrego Technisat,a czy Fergusona?

Nie badz smieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj w ten sposób bo też mogę powiedzieć, że jak tu porównywać Fergusona do Humaxa, itd. Chodzi o stosunek ceny do jakości. A sorry, ale za 38zł nie dostanę nigdzie PVR/HD.

Co do kanałów to jak dla mnie c+ schodzi na psy a n-ka idzie do góry. Pozostawia cały czas wiele do życzenia, ale jest bardziej przyszłościowa...

A dla wybierających cały czas powtarzam - to naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Każda z platform oferuje coś specyficznego i może być dla poszczególnych klientów interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj w ten sposób bo też mogę powiedzieć, że jak tu porównywać Fergusona do Humaxa, itd. Chodzi o stosunek ceny do jakości. A sorry, ale za 38zł nie dostanę nigdzie PVR/HD.

Co do kanałów to jak dla mnie c+ schodzi na psy a n-ka idzie do góry. Pozostawia cały czas wiele do życzenia, ale jest bardziej przyszłościowa...

A dla wybierających cały czas powtarzam - to naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Każda z platform oferuje coś specyficznego i może być dla poszczególnych klientów interesująca.

w

przyszłościowa? tzn kto ją przejmie Cp czy cyfra+ he.

O czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmie? Póki co inne plotki się mnożą w sieci. Nka wrosła już w rynek TV SAT i raczej nic tego nie zmieni. Za duży partner za plecami. Pamiętaj, że ITI może jeszcze zastosować parę chwytów niebiznesowych. Ot widocznie nie musi tego teraz robić, skoro nie robi. Kolega dobrze napisał - inwestycja w sprzęt dla N ITI się opłaci. N będzie dużo szybciej powiększała przychody i zyski po osiągnięciu rentowności niż jej konkurenci. A z tą rentownością też nie są aż tak do tyłu... Poza tym uważam, że także telewizja na kartę odniesie sukces. Ofertą TNK ITI zamyka ofertę targetową. Będzie mieć ofertę dla mniej wymagających widzów - ale za to tanią i atrakcyjną oraz usługę z segmentu premium w postaci N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - plotki. N-ka wrosła się w rynek ale tylko na zasadzie folkloru póki co - "jest coś takiego' , i to tyle.

Wszelkie biznes plany i strategie biznesowe w tym wypadku można sobie wsadzić.. między bajki.Nieważne jak wielkie plecy stoją za przedsięwzięciem, to nikt nie będzie się bawił w caritas. Firma MUSI zarabiać. Nie mam najmniejszego zamiaru uważać się za eksperta z dziedziny biznesu, czy doradcy strategicznego grupy ITI ,ale z doświadczenia wiem że niektórzy (pseudo)eksperci potrafią mieć bardzo wybujałą wyobraźnię i niezwykle optymistycznie podchodzą do swoich pojektów.W wielu przypadkach taki stan rzeczy i odpowiednie wodolejstwo potrafi zaćmić umysł prezesa , który uwiedziony wspaniałą perspektywą wykłada swoją kasę. Potem mamy syndrom Wizji -end.

Telewizja na kartę?, cóż, patent który ma już konkurencja. Powitalny i mini , tyle tylko że nikt na nim nie zarabia i jest tylko po to by przyciągnąć potencjalnych abonentów , którzy niby nie potrzebują duzej ilości kanałów , ale kiedy popykają pilotem i zobaczą masę czrnych ekranów dzwonią w sprawie podniesienia pakietu. Rzecz w tym że teoretycznie Cyfrę i Polsat przy obecnej ilosci abonentów na to stać (ekonomia) ,N-kę niekoniecznie.Pomijam oczywiście zawartość pakietową oraz fakt że Cyfrowy polsat ma tu ogromna przewagę nad konkurencją , jako ze jedyny ma ofertę (substytut anteny naziemnej) skierowana do grupy zainteresowanej taką opcją. (target 100%)

Sedno sprawy nie polega jednak nie na produkcie lecz na oprawie z nim związanej. Telewizja cyfrowa to nie targ warzywny gdzie kupujemy sałatę. Wysoko rozwinięta sieć dystrybucji, rzetelna informacja o produkcie oraz wykwalifikowana obsługa techniczna mają największy wpływ na sprawne funkcjonowanie operatora. Jak więc ma się do tego dostępnosć "Nowej generacji"m w sklepach hydraulicznych spożywczych i zieleniakach ? O wiedzy i profesjonaliźmie osób obsługujących sprzedaz nie wspomnę bo nadciśnienie straszne więć...

Kolejnym faktem przemawiajacym za tym, że N rozpaczliwie próbuje bocznymi drogami ratować reputację (i kasę) związaną z moim zdaniem bezsensownym projektem stworzenia platformy , są maile wysyłane do wszelkiej maści firm zwiazanych z tv-sat z propozycją współpracy (o sugestiach pomocy prawnej , przez dobre wychowanie nie wspomne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj masz starcie:

- wszystko pier*olących żabojadów (vide TP SA)

- Solorza co to tylko następny metr sześcienny kasy widzi

- Waltera & Company co jak z TVN starował 11 czy 12 lat temu to na wejściu pod każdym względem był najlepszy

Zresztą o czym my gadamy! Sprawdźcie jaką fonię i wizję macie dostępną na kanałach TVP, Polsatu i TVN - obojętnie w jakiej platformie. I co wam wyjdzie? Że TVN jest czasami dostępny w AC3 i HD, że Polsat jest dostępny w 16:9 co najwyżej, że TVP jest dostępny w AC3... jak skoki narciarskie są... parodia jakaś - po ch*ja mi AC3 na skokach narciarskich to nie wiem i nikt mi tego nie wytłumaczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...