Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądałem na NSK HD Złego Mikołaja w wersji oryginalnej. Całego. Widziałem także np. Cube2. Na nonstop kino oglądałem Marzyciela i Pinokia. Na Filmboksie np. seksmisja. Tak więc do najgorszych kanałów nie zaliczyłbym tego. Zwłaszcza, że jest to darmowy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to HD nawet dobrze im wyszło. Dla mnie powinni zrobić dwa kanały. Jeden dobre SD 16:9, a drugi HD. Cóż, zapewne na razie nastawiają sie na przeciętnych abonentów kablówek i platform którzy mają 20" CRT i w nosie nasze marudzenia.

 

Czy ten wątek nie powinien być w Hyde Park? Czuję tu preferowanie Cyfry :) Poza tym chyba zeszliśmy z tematu. Kanały nie są na wyłączność. Rozumiem że jak trafią do Cyfry to poprawi im sie jakość i EPG? W każdym razie życzę Cyfrze pod choinkę takiego EPG jak ma N. Zrobili naprawdę kawał dobrej roboty. Na wszystkich polskich kanałach jest EPG i działa. Działa dobrze z nielicznymi wyjątkami, często zależnymi od "fochów" nowego nadawcy. Jak jestem zmuszony wpisać ręcznie czas nagrywania to owczuwam dyskomfort.

 

HBO czy Nonstopkino mogłyby mieć teraz lepszą ramówkę od Canal+ bo nie będzie ich ograniczał zasięg. Gdyby tylko chciały. Nie pomogą tu podpisane umowy bo one kiedyś się kończą a dla wytwórni liczy się głównie mamona, zresztą HBO to nie jest jakiś pionek. Przykład BBC i Universal pokazał że takie gadanie o związkach z jedyną słuszną platformą jest psu na budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko! :D A kto ogląda ten kanał wojna i pokój :?: Przecież to jakieś ruskie przedwojenne badziewie a nie kanał filmowy :evil::twisted::!::idea:

 

Ostatnio mój tata mnie zszokował stwierdzeniem "W tej telewizji to ostatnio w ogóle nie widać rosyjskich filmów" Więc pokazałem mu grzecznie Wojnę i Pokój - i czasem na nią spogląda. Podobnie mama, która czasem rzuca okiem na Wojne i Pokój. Dlatego powiem tak, że wcale nie znaczy, że nikt nie ogląda czegoś jak ty tego nie oglądasz. Prawda jest taka, że w tej chwili będą powstawać tylko takie kanały - ściśle sprofilowane, niszowe - taki jest biznes i taka jest idea telewizji cyfrowej.

 

Dlatego ja nie popełnię tego błędu i nigdy nie zostanę abonentem tego kanału bo już by mnie pewnie starzy do telewizora nie dopuścili ( wychowani w socjalizmie) hahaha :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mam podchodzić do tego na poważnie, ale dzisiaj dowiedziałem się, że taki jeden ciul co ze mną chodzi do klasy ma ojca, który jest w radzie nadzorczej Canal+ i mi dzisiaj powiedział, że C+ coraz gorzej przędzie i na 90% w pierwszym półroczu 2009 ma nastąpić fuzja Cyfry i N-ki, nie będzie Cyfry tylko N. Jest to informacja nieoficjalna i na pewno długo nie ogłoszą żadnych informacji o takich rozmowach. Ten koleś z natury nie kłamie, a jest za psitowaty, żeby se jaja robić, więc nie wiem co o tym myśleć. Nie jeździjcie mnie jakby co... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol: Smichy,chichy :lol::lol: Nie chce sie zbytnio zaglebiac we wrozenie z fusow,ale ja po ostatnich poczynaniach platform spodziewam sie fuzji 2 platform,mniej wiecej za rok.Jednak dla mnie bardziej prawdopodobna jest ta stara ewentualnosc...Obie platformy zbytnio nie wchodza sobie w droge,uzyczaja wzajemnie miejsce na satelicie i usiluja tepic N-ke.Jesli CP nie wrzuci do oferty HBO,to po olaniu tematu kanalow BBC przez Cyfre itp ruchach obu firm,bedzie to dla mnie niemal oczywiste,zwlaszcza ze N-ka w tym tempie moze stac sie wlasnie za rok potentatem na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut temu skończył się temat HBO w CP po kilku latach oczekiwań.

Więc... powracamy do równie gorącego tematu - fuzja z C+ :lol:

Yeaaah 8)

 

Tak na marginesie - przydałaby się taka fuzja oj przydała... Nie wykluczam jej, bo faktycznie coraz ciężej C+ będzie utrzymywać asy w rękawie. Już o Premieship bić się ma NASN (ESPN)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,ja nie bede sie w to zaglebiac i dyskutowac.Realnie ocenilem sytuacje i tyle.Nawet jesli ktos cos napisze,nie mam zamiaru tego komentowac.To nie sa ani moje zyczenia,ani wrozenie,tylko omowienie ich ostatnich poczynan...Wzajemne nie wchodzenie sobie w droge wlasnie zazwyczaj do tego prowadzi,a udzial CP w przetargu na OE jest pozorowany.Wiadomo,ze sami i tak nie wyloza takiej kasy na zadne prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mam podchodzić do tego na poważnie, ale dzisiaj dowiedziałem się, że taki jeden ciul co ze mną chodzi do klasy ma ojca, który jest w radzie nadzorczej Canal+ i mi dzisiaj powiedział, że C+ coraz gorzej przędzie i na 90% w pierwszym półroczu 2009 ma nastąpić fuzja Cyfry i N-ki, nie będzie Cyfry tylko N. Jest to informacja nieoficjalna i na pewno długo nie ogłoszą żadnych informacji o takich rozmowach. Ten koleś z natury nie kłamie, a jest za psitowaty, żeby se jaja robić, więc nie wiem co o tym myśleć. Nie jeździjcie mnie jakby co... :P

Generalnie to mi wszystko jedno jak się będzie nazywała platforma, nawet fuzja byłaby z korzyścią dla abnentów, bo pojawiłyby się nowe kanały. Nasuwa się jednak pytnie: Czy gdyby Cyfra planowała fuzje, inwestowałaby miliony w nową siedzibe i uplink? Wątpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fuzji to raczej zapomnijcie na dzisiaj to zbyt odległy wariant. Wszystkie platformy są rentowne z wyjątkiem N która w takim tempie rozwoju też będzie. I bardzo dobrze, kto pamięta poprzednią fuzję to przyzna rację.

Zamieszanie, kiepsko z kanałami, wysokie ceny. Wszystkie umowy z kanałami trzeba było renegocjować więc na początku było ich mało potem dopiero powoli dochodziły. Ceny w Cyfrze tak naprawdę spadły dopiero wtedy, gdy pojawiła się trzecia platforma. Ja tam wolę silną konkurencję niż jak paru kanałów miałoby mi brakować, których i tak nikt mi nie zagwarantuje po fuzji. Nie będzie to po prostu suma kanałów dwóch platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A na jakiej to podstawie kolega tak sądzi i rozsiewa plotki że po fuzji to muszą być podwyżki i to znaczne.Tak się buduje stereotyp.Więc cytuje po raz nie wiem który cennik Wizji TV/ważny od 1.04.2001/bo to była jak na razie jedyna fuzja a tu najwięcej się powołuje jak to wcześniej było tanio a po fuzji drogo.nie chce mi się wystukiwać jakie programy były w pakietach/Wspomnień Czar-Wizja TV/Pakiet podstawowy tzw.Wizja Rodzinna 67 zł oraz Wizja Filmy/podstawowy + HBO/88,99 to teraz masz podstawowy +Canal+/lub HBO/38zl+29 zł=67zl lub komfortowy58 zł+C+/lub HBO/29 zł=87zł. Więc jest pytanie czy będą po fuzji znaczne podwyżki jeżeli tak na na jakiej podstawie tak twierdzisz.Proszę o nie straszenie na przyszłość że jak fuzja to będą znaczne podwyżki bo jak na razie nie miało to miejsca.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wszelkie takie operacje to według mnie praktycznie zawsze pretekst do podwyżek. Wiadomo że uzasadnienie zawsze się znajdzie: albo wzrost kosztów obsługi abonenta albo wymiana tunerów lub oprogramowania itd..itp... :roll::|:? a i tak wiadomo że po fuzji przybywa dyrektorów i członków rad nadzorczych a chyba nie muszę pisać że ci panowie bez Merca S klass, karty z limitem milona złotych i komórki z limitem 100 000 złotych pracy nie podejmą. :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja podejme się owej pracy nawet za 1/3 wynagrodzenia i bez Mercedesa :P A tak poważne żeby zarobić trzeba ponieść koszty. Z kolei poniesione koszty są rekompensowane wyższym abonamentem i w ostateczności zawsze abonent płaci za rozwój operatora... Ale to dobrze, bo dzięki temu mamy więcej... A za jakość się płaci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to wszystko ma związek z tematem co lepsze, N czy Cyfra? Domniemana fuzja chyba nie wpływa na tę "lepsiejszość"

 

Prównanie, stan na 1.02.2008:

  • VOD - wygrywa N
  • kanały filmowe premium - wygrywa Cyfra
  • kanały filmowe "zwykłe" - wygrywa N
  • technologia - wygrywa N
  • ceny - obecnie powiedzmy że remis, chociaż to właśnie pojawienie się trzeciego operatora to wymusiło
  • HD - ilością wygrywa N, cenowo też, bo bez dodatkowych opłat i dekodery dla każdego, tylko w nowych filmach "n" przegrywa zdecydowanie bo straszna posucha, jak na VOD coś się trafi to święto lasu, przynajmniej do czasu pojawienia się HBO HD. Jedynie Nonstopkino HD ratuje sytuację. Fajne też jest coś starszego od czasu do czasu obejrzeć na MGM w nowej jakości.
  • sport - w Polsce panuje dyktatura piłki, więc trzeba poczekać co będzie z ligą
  • KNŚ - jeden woli rybki, drugi akwarium, a ja mam dylemat bo najczęsciej oglądam Da Vinci, Discovery Historia i TVN Lingua więc byłbym nieobiektywny :D
  • Dzieci - hmm, niech będzie ze Cyfra
  • muzyka i okolice (np nTalk) - hmm, niech będzie że N (kiedy w końcu ruszy ten drugi kanał 5.1?, pierwszy działa już od dwóch miesięcy)
  • Działanie ku poprawie jakości - obie platformy minus za dublowanie kanałów, jednakże Canal+ daje 16:9 i napisy i ma lepsze TVP, za to N poprawia co może - lepsze AXNy, VOD - wszędzie ładne 16:9, zaczynają wchodzić napisy, z HBO też już działają, czyli idą do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ja wolałem się nie wychylać z taką opinią bo za Disneya wielu dałoby się pokroić, a ja tego kanału nie oglądałem i moja latorośl też. Co prawda mamy go w rodzinie całkiem po sąsiedzku na Polsacie, ale jakoś nie było okazji dłużej oka zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...