Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie bez zmian, jutro zamontuję przy czaszy nowo zakupionego quada (GI) w miejsce wysłużonego singla , może to coś pomoże...

Bo może jest tu potrzebny jakiś konwerter o wyśrubowanych parametrach, świetnej separacji, minimalnych interferencjach, prawie zerowym BER ? I do tego metrowa czasza...

Może odezwie się ktoś, kto ma włożony do Icorda moduł CAM Polsatu i odbiera odkodowany tvn7...

Kupimy sobie takie same jak on konwentery 8)

 

hi hi no to ciekawie by bylo, ja dzis mialem zakladanego monoblock twin maximum i powiem szczerze ze tvn7 itp nie dzialaja jak nie dzialaly

 

Ps. Ostatnio przegladalem ta stronkę z listą czestotliwosci na kanaly CP / C+ itp i w przypadku CP sa zmiany przy TVN i TVN7 (i chyba turbo) wlasnie 05.01.br - czyli wtedy gdy cos [beep]yknelo...sprawdzcie sobie, lyng..cos tam:) zainteresowani znajdą :)))

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Szanowni Koledzy sprawdzali na swoich iCORD'ach ile maksymalnie można jednocześnie nagrywać kanałów przy włożonym do górnego slotu module CP. Ja mam dual monoblock, dwa kable i nagrywać mogę jednocześnie tylko jeden program, a drugi oglądać. Tak jest normalnie, czy coś mam skopane? (ustawienia anteny - kabel dwa takie same)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem z pomocą kilku osób batalię z tym samym problemem u siebie, na monobloku twin od maximum, górny slot i CP. Ile kanałów jednocześnie możesz zapisywać zależy przede wszystkim od modelu. W iCord masz możliwość zapisu 4 (w SD na 100%) i oglądania piątego. Jak coś o szczegóły to wal na priv do pomogę w miarę możliwości.

 

Ps. czy u Ciebie jest TVN7 i TVN Turbo (zakładam ze uzywasz CAM)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLUSKY- najśmieszniejsze jest to, że miałem wcześniej CP i C+ (z tym, że C+ w module PowerCam Pro) i dekoder ciągle się wieszał. Zadzwoniłem z problemem do SENSOR i tam mi powiedzieli, że na chwilę obecną iCORD nie pracuje z modułem PowerCAm a jedynie z ASTON. Więc u swojego sprzedawcy przedstawiłem problem i wymienił mi na ASTONA 2.20. Jednak iCORD dalej się wiesza. Zrobiłem zmianę softu na 14 i też nic nie dało, więc wróciłem do 13. Ale gdzieś od początku stycznia zauważyłem, że oprócz tego, że nie mam paczki TVN (na CP) to dodatkowo nie mogę nagrywać kilku programów jednocześnie. Próbowałem już różnych kombinacji, instalacji itp. i..... nic. Mogę nagrywać tylko jeden program, ajak przełączam na inne programy (w trakcie nagrywania tego pierwszego) to mi wyświetla - brak sygnału. NIE WIEM GDZIE JEST PROBLEM. BLUSKY - będę Ci wdzięczny za wszystkie wskazówki. Pozdro.

 

dodam jeszcze, że mam dwa kable, dual monoblock twin MAXIMUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady114 - poczytaj sobie choćby w temacie o Fergusonie 8900 o module C+ HD ostatnie posty, moim zdaniem problem DariusX jest także z tym powiązany. Dodatkowo były dwie wersje hardware'owe modułu C+ HD - jedna utknęła na aktualizacji 4 i nowszej nie pobierze, druga ma ostatnią wersję opisaną jako Aktualizacja 9 - obydwa mogą zachowywać się różnie, sprawa była wielokrotnie wałkowana, modułu C+HD nie polecam, ale jak Tobie działa - możesz się cieszyć, jesteś w mniejszości zadowolonych

@DariusX - moim zdaniem winny jest moduł Canal+ HD

@Dolo - w PowerCAM miałeś powyłączane pozostałe systemy? Ma być odpalony MOSAIC-S i najlepiej nic więcej. Aston nie jest zalecany, nie wiem czemu Sensor nadal go poleca - już wcześniej na forum wyliczane były kłopoty z nim (w tym np.: nie chce dekodować stacji radiowych z C+ - na kanale Cyfra+ Radio dekoduje tylko pierwsze dwie stacje) Problem z nagrywaniem musi leżeć w konfiguracji układu antenowego - spróbuj skontaktować się z @Blusky, który jak mniemam rozwiązał problem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to fakt, udało się i już podaję recepturkę (sorry ze tak późno ale work..)

 

Przede wszystkim , masz monoblock ustawiony tak, ze HB masz na PORT A, a Astrę na pocie B. Obie końcówki starannie wkręcasz do LNB 1 i 2 IN (zewnętrznych), środkowe gniazdo (LNB 1 OUT) zostawiasz wolne. W ustawieniach tunera wchodzisz w ustawienia anteny i wybierasz środkową opcję, czyli te same kable (! - dla uściślenia, jedna czasza, monoblock i 2 kable wychodzące do tunera). Po wyborze system chce usunąć listę kanałów, wiec dobrze jest wcześniej zrobić kopię na pendrive...czyli idziemy dalej i wydzimy w oknie mozliwosc ustawiania transponderów i tylko jeden "zaszarzony" tuner o numerze 1. Wybieramy HB i podajemy PORT A - powinniśmy widzieć na dolnych 2 paskach ze mamy sygnał (siła i jakość sygnału - u mnie siła 80-85% a jakość 100%) i DAJEMY ZAPISZ. Następnie jeszcze raz wchodzimy w to samo menu (już system nie chce kasować listy) i wybieramy ASTRE (przykładowo) i wybieramy PORT B - analogicznie ZAPISZ. Teraz EXIT (do skutku) i podajemy listę kanałów albo przeszukujemy odpowiednie transpondery .

 

Sytuacja o której pisałeś "brak lub słaby sygnał" związana jest z czasem, a dokładniej gdy tuner jest szybszy niż zgłaszanie się modułu CI. Czasami sie ponoć pojawia jak sie 2 modułu np C+ i CP i wowczas karty muszą się ponoć dogadać a to są ułamki sekundy. Taką informację dziś przynajmniej uzyskałem. Reasumując: "tuner czasem zdąży wyświetlić komunikat a oznacza on tylko tyle że moduły nie zwróciły w wymaganym czasie zdekodowanego strumienia danych".

 

Ja miałem ten problem i wiem ze udało się go rozwiązań, dokładniej dokręcając kable antenowe (ten miedziany lekko zakrzywiłem by zwiększyć ew. powierzchnię styku). Dodatkowo może też być taka akcja, ze kabelek jest za długi albo nie do końca sprawny (i tym się inspirowałem poprawiając wkręcenie do gniazda):)

 

Powinno działać. Ps. Mam ideantyczny monoblock V-22 jak przypuszczam... musi działać..

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULSKY- DUUUŻY SZACUN dla CIEBIE! Faktycznie poszedłem za Twoją radą i ..... niestety, wtyczki "F" wchodzące do dekodera były poluzowane, tzn kabel nie do końca był wkręcony w samą wtyczkę (jedną i drugą). Na tej podstawie stwierdziłem, że częste ich wykręcanie i wkręcanie właśnie to powoduje. Mało tego po poprawieniu wtyczek siła 80% jakość 100%. Nagrywa teraz do 5 kanałów i nie ma z tym najmniejszego problemu. Podczas instalacji ustawiłem dodatkowo jeszcze dwa satelity: AMOS na porcie C i SIRIUS na porcie D. Dekoder wyszukał na nich dodatkowe kanały w sumie mam ich zapisanych 5002. Nie wiem tylko czy te kanały które rzekomo pochodzą z AMOSA i SIRIUSA są z nich faktycznie, bo jakoś wydają mi się zbieżne (częściowo) z kanałami na ASTRZE. Ale sygnał na nich jest 75% na 100%. Czasza 110cm. Może jakoś sygnał tak zachodzi, że je widzi.

 

MR ORBITA- jeżeli chodzi o PowerCAMa, którego miałem wcześniej to były w nim powyłączane wszystkie systemy oprócz MOSAIC-S - i tak się wieszało wszystko. CP miałem w górnym slocie a PowerCAM w dolnym. Ich zamiana również nic nie dawała.

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za skuteczne i trafne sugestie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sory że wracam so tematu o zaniku od 5 stycznia tvn ,tvn turbo,tvn7, polsat sport HD, eurosportHD,tvn24,na icordzie,posiadam moduł z kartą polsatu. czy da się coś zrobić,czy trzeba dzwonić do polsatu i dochodzić swojego, proszę o podpowiedż, czy istnieje jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abue - póki co to miały nie działać TVN, TVN7 i TVN Turbo, więc nie wiem czemu u Ciebie brakuje więcej. Dodatkowo TVN jest skopiowany na innej częstotliwości, więc w zasadzie powinno Ci brakować TVN7 i TVN Turbo i to tylko w przypadku, gdy masz sam moduł Polsatu i nic więcej, bo jak się ma C+, czy TNK to dociągnie brakujące kanały z drugiej karty.

 

Rozwiązania problemu jednak póki co nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników iCordów

 

Łączę się z Wami w "bólu" braku TVN,TVN7,TVN Turbo. Do tej pory myślałem, że jestem sam teraz wiem, że wszyscy mają tak samo jak ja.

Potwierdzam wczoraj zniknął alternatywny TVN także i u mnie.

BOK CP poradził mi zrestartować tuner do ustawień fabrycznych, żenada. Oczywiście restart nic nie dał.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się z Wami w "bólu" braku TVN,TVN7,TVN Turbo.

 

osobiscie mam C+, ale radze przeszukac czestotliwosci:

 

1) cala paczka TVNow

11393 V

tp 10

SR 27500

FEC 3/4

 

2) TVP1, TVP2 oraz TVN - modyfikacja na LygsSat z 090105

12188 V

tp 74

SR 27500

FEC 3/4

 

link do zrodla:

 

http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html

 

pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po modyfikacji 5.01.2009 TVNy są niedostępne na zestawie HUMAX+CAM CP nikt z nas nie pogubił częstotliwości nie o to chodzi.

Alternatywny TVN z poza transpondera TVNu wczoraj przestał działać na modułach CAM CP.

To na prawdę nie o to chodzi że trzeba przeskanować jakiś inny niż dotychczas transponder. Zresztą wywalanie listy kanałów i ponowne skanowanie jak najbardziej znajduje te kanały co z tego jak są zakodowane a nie powinny być bo po to każdy z nas w końcu ma CAM CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum od kilku miesięcy i również chcę dodać, że na moim icordzie nie da rady oglądać niektórych TVN-ów. Zauważyłem jednak, że przeglądając układ kanałów kodowanych przy nagravision nie wyświetlają się w/w kanały z którymi tyle moich kolegów i ja sam mamy kłopoty. Po wcisnięciu niebieskiego przycisku TVN, TVN 7, TVN Turbo ukazane są jako kodowane w MediaGuard, Viaccess, Conax ALE !!!!! nie w Nagravision. Myślę, ze tutaj coś nawaliło. Panie Orbita proszę o sprawdzenie i odpowiedź. Dla przykładu TV4 jest kodowany przez MediaGuard i Ngravision dlatego chyba odbieram. Czy można z tym coś zrobić aby icord załapał że TVN-y są również kodowane w Nagravision?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kwestii, która się tu już wałkuje. Czy firma SENSOR ma jakieś możliwości usunięcia usterki ICORDA polegającej na wieszaniu się odbiornika z pracującymi w nim modułami CP i ASTON 2.20???? Bo jak zadzwoniłem do nich pytając o rozwiązanie tego problemu to serwisant mi odpowiedział, że jak dostarczę sprzęt do nich to oni postarają mi się to naprawić. Czy usterka leży faktycznie po stronie softu, czy o czymś nie wiemy???

 

Teraz w kwestii drugiej, czyli brak TVN-ów na module CP. Serwisant-konsultant CP poinformował mnie, iż nie jestem odosobnionym przypadkiem braku TVN-ów. Według niego problem leży po stronie dekodera, bo to nie ICH dekoder (oczywiście). Nie potrafił mi odpowiedzieć czy firma coś robi w tym kierunku, żeby to zmienić. Wymyślił, że może pomoże mi wprowadzenie PID-ów bezpośrednio do tunera (przyznam, że nie wiem czy iCORD ma taką możliwość - i tu liczę na Wasze podpowiedzi), które dla TVN7 wynoszą: PID VIDEO-514, PID AUDIO-670 i PCR-130; dla TVN TURBO: PID VIDEO-520, PID AUDIO-730, PCR-148. Nie podał mi ich dla TVN - sam nie miał podanych. Nie wiem czy to coś pomoże, zaraz będę szukał. Jak ktoś się w tym lepiej orientuje to proszę o sugestie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat modułów został (bodajże dwa dni temu) oficjalnie zgłoszony do Cyfrowego Polsatu, ale nie na infolinię, bo tam kompetentnych ludzi ze świeczką szukać, tylko bezpośrednio do osoby, która może coś w tej sprawie zrobić, tj. zatrząść tym, kim trzeba.

 

W drodze jest też podobno nowy soft dla nas (źródło: Sensor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolo- te wartości wpisujesz np w programie uniformula, a konkretne wartości ze stron typu lyngsat, w razie czego mogę Ci podesłać listę programów zawierającą tylko programy paczki Polsatu Cyfrowego, z wartościami sprawdzonymi na 500% tych wszystkich pid'ów prawidłowymi- sprawdzane kilkadziesiąt razy.

Neti- podpisuję się czterema ręcami pod tym, co piszesz 8) .

W sumie problem zawiera się z czysto praktycznego punktu widzenia w tym, jaka jest różnica w nadawaniu, z jednej strony zestawu: tvn, tyvn7 i tvn turbo, a z drugiej strony zestawu: tvn 24, tvn meteo i tvn style. Wszystkie te programy w nagravision 3(między innymi), wszystkie z tego samego transpondera.

Na marginesie, czy CP sprzedaje jakiś "swój" tuner z kieszeniami CI, jedynie słuszny do "swoich" modułów CAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było retoryczne....

Dzięki za informację o oficjalnej informacji do Polsatu, szkoda tylko, że to znowu poprzez jakiś pośredników, którzy znają tych, którzy mają dojścia do tych, którzy mogą potrząsną tymi, od których coś zależy 8)

Przejaskrawiłem może troszkę z tym opisem, ale wiadomo, w czym sens.

Ja zniecierpliwiony tym wszystkim zamówiłem sobie moduł Conax Technisata z kartą tvnk... Tam chyba nie braknie "tvn'ów"?? :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN-ie pojawił się komunikat "jeżeli nie mogą Państwo oglądać tego kanału proszę o ponowne zainstalowanie listy kanałów", postąpiłem zgodnie z komunikatem i ......... NIC. LIPA!! To jednak oznacza, że problem nie tkwi chyba w Naszym sprzęcie, tylko leży po stronie nadawcy. W tym momencie jest to podstawa do złożenia reklamacji pisemnej bądź telefonicznej (zgodnie z warunkami umowy) i w tym momencie operator powinien nam zwrócić koszty (proporcjonalnie do okresu) wniesionych opłat z tytułu oglądania (oczywiście NIEOGLĄDANIA) nadawanych kanałów w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marklar- sprawa dotyczy współpracy Humaxów (nie wiem, czy wszystkie modele z gniazdem Ci) z modułami CAM Polsatu, MR Orbita zresztą dodał kilka typów odbiorników sat w postaci karty, które też mają identyczny problem.

Fergusonów sprawa nie dotyczy.

Dolo: ten komunikat świadczy o jednym- z tego akurat miejsca na transponderze dany program skończył nadawanie, ponowna instalacja owszem załatwia problem, ale... w dekoderach "firmowych" Polsatu.

 

I jeszcze jedno, co do wyżej cytowanej rozmowy z konsultantem wiadomej platformy, potwierdza się ignorancja i brak kompetencji.

Po pierwsze jak już sobie napisaliśmy, nie ma "ich" dekoderów z gniazdem CI...a modułów CAM z kartą sprzedali i sprzedają chyba wiele tysięcy, czyżby uważali, że wszystkie natychmiast trafiają na Marsa..

Drugi argument- wina dekodera. Czy 5 stycznia wszystkie Icordy i inne Humaxy z niewinnych stały się winne? Nie trzyma się kupy. Chyba, że udowodnią jakąś potężną burzę tego dnia nad całą Polską, uszkadzającą dekodowanie 3 kanałów wyłącznie w Humaxach... Tego nie powstydziłby się scenarzysta dobrego thrillera sci-fi..

No i tak jakby całkiem przypadkowo się złożyło, że tego dnia grzebali na tym transponderze.

Oj, naród się śmieje z was, państwo "konsultanci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mam Humaxa HDCI-2000 z modułem CI Aston 2.20 i kartą C+. Poza krótkim EPG i niedziałającymi napisami dekoder w ogóle się nie sypie, przełącza bardzo szybko, żadnych problemów, ale zauważyłem, że brakuje mi dysku i przymierzam się do iCorda. Czy działa on poprawnie w ww. konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo poinformowany został także TVN i Sensor jeszcze raz, bo w modelu HDCI-5000 jest niestety ten sam problem :(

 

@Michel - iCord póki ma jeden moduł działa całkiem dobrze, z dwoma CI jest już nieco filozofii, ale są przykłady w tym temacie, że także da się zrobić tak, żeby działało to stabilnie. Jeśli jednak zerkniesz do dyskusji wstecz - akurat AstonCrypt nie jest najlepszym wyborem w tym przypadku - lepiej sprawdza się PowerCAM Pro. Możesz spróbować, a najwyżej w ostateczności sprzedasz Astona i zakupisz na jego miejsce PowerCAM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...