Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Aż tak szczegółowo nie musiałeś, ale dzięki.

Teraz zadziałało. Zgrałem sobie wszystkie pliki dotyczące jednego filmu, ale zauważyłem, że ten główny (z rozszerzeniem "ts") został skompresowany z ok 3,5GB do 0,9GB. To normalne?

 

Jaki program polecacie do obróbki materiału. Można z tych plików zrobić dysk DVD, który można odtwarzać w standardowym sprzęcie?

 

Pliki po kopiowaniu powinny +/- kilka % mieć tą sama objętość, jedyna różnica może wynikać z innych algorytmów podliczania sektorów dla ext3 i NTFS. Może transmisja się przerwała po jakimś czasie? Sprawdź przede wszystkim obraz na początku i końcu pliku. Zapewne został obcięty po przerwanej transmisji.

 

Panowie i Panie rewelacja.

 

Cyfra zaczęła nadawać EPG zgodnie z normami i iCord je odbiera.

Kolega już zauważył, że są pełne opisy audycji.

I ładują się audycje na kila dni do przodu.

NA transponderach Cyfry gdzie były 2 audycje znalazłem opisy do piątku 20 Listopada 23.40

a mamy wieczór we Wtorek.

No to panowie z Cyfry - WRESZCIE NARESZCIE. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie mamy jakiś ruch we właściwym kierunku.

 

Przy okazji, jestem Wam winien informację na temat dalszych losów kupionego przeze mnie modułu dostępowego Cyfry. Jak pisałem na początku listopada, Cyfra nie chciała mi zwrócić pieniędzy za moduł, który działał znakomicie, ale miał jeden drobny feler - nie rozkodowywał wszystkich kanałów HD. Dlatego byłem zmuszony do zakupu trzeciego z kolei modułu - Astona.

 

W końcu zadzwonił do mnie pewien bardzo uprzejmy Pan z Cyfry i rzekł co następuje:

1. Cyfra nie może przyjąć zwrotu tego modułu, ponieważ został on zakupiony na własność :lol2:. Zapewne powiedział to trochę inaczej, ale tak zapamiętałem sens, a nagraniem nie dysponuję.

2. Po zmianie FEC na 3/4 moduł rzeczywiście przestał działać poprawnie na iCordach. Rozmawiali w tej sprawie z Humaxem, który - uwaga :!: - obiecał przygotować poprawkę oprogramowania tunera. Jednak nie wiadomo, kiedy ta poprawka będzie gotowa.

3. Ponieważ jestem długoletnim klientem (prawda!) i na dodatek mam wysoki pakiet (jeszcze jak prawda!), to Cyfra zrekompensuje mi koszt nietrafionego zakupu, księgując pieniądze, które zapłaciłem za moduł, w poczet należności za abonament.

4. Moduł pozostanie moją własnością i mogę z nim zrobić co chcę (np. sprzedać).

 

Ja w swoim liście do Cyfry w zasadzie reklamowałem niezgodność towaru z umową, ale nie będę się upierał przy zwrocie modułu, w końcu nie zajmuje on zbyt wiele miejsca :wink:. Coś mi się widzi, że w systemie komputerowym nie przewidziano takiej ewentualności, więc prościej było zrobić tę sztuczkę z przeksięgowywaniem. Ale z mojego punktu widzenia, rozwiązanie zaproponowane przez Cyfrę jest całkowicie akceptowalne, więc nie mam pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą stabilnością 18-tki byłbym raczej ostrożny. Ja niestety musiałem wrócić do 17-tki bo miałem problemy z łączem LAN gdyż wywalało mi IP (po prostu miałem w HUMKU same 0.0.0.0.) i miałem problemy z nagrywaniem, gdyż w przypadku chęci nagrania drugiego programu pokazywało mi na kanałach "brak sygnału". Dopiero twardy restart załatwiał sprawę. Może to było spowodowane również nakładką - czyli minirootFS cortex, takiej pewności nie mam. Po powrocie na nowy soft i minirootFS 1.0 wszystko wróciło do normy.

Dla Kolegów z problemami HD jest chyba jakaś nakładka na icord FORUM - HD-FOX 1.00.04 :!:

 

A teraz z innej beczki. Może jakiś moderator - przy akceptacji Szanownych Kolegów - zdecydował by się na założenie forum odrębnego tylko dla HUMAX'a iCORD'a, bo nie oszukujmy się ten dział - Humax, Golden Interstar, TechniSat, Topfield, S-Radix - się "trochę" zdeaktualizował, tak naprawdę to większość dotyczy naszego HUMKA. Poza tym klepiemy jeden temat i tak naprawdę nowi Koledzy przeglądający FORUM dot. iCORD'a powielają pytania, a przecież, gdybyśmy mieli omawiane tu rzeczy tematami zawsze można do nich łatwiej dotrzeć i rozwiązać problem niż czytać 80 stron jednego tematu. Moderatorzy założyli temat "Humax iCORD - listy, softy, programy." w którym nie ma nic aktualnego a ostatni wpis miał miejsce 1,5 roku temu :shock: Poddaję tą kwestię pod dyskusję z udziałem Szanownych Kolegów, może uda się wypracować coś konstruktywnego, nie tylko nawijanie "papieru na rolkę" jak to ma miejsce w przypadku tego działu. Pozostaję z Poważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą stabilnością 18-tki byłbym raczej ostrożny. Ja niestety musiałem wrócić do 17-tki bo miałem problemy z łączem LAN gdyż wywalało mi IP (po prostu miałem w HUMKU same 0.0.0.0.) i miałem problemy z nagrywaniem, gdyż w przypadku chęci nagrania drugiego programu pokazywało mi na kanałach "brak sygnału".

 

To na pewno kwestia nakładki. Niestety trzeba ją stosować do wersji softu do której została napisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie dotyczące programu, którym obrabiacie pliki filmowe:

 

Jaki polecacie do obróbki plików *_ts? Chciałbym nagrywać te filmy na dysk DVD, tak by można je odtworzyć w zwykłym odtwarzaczu?

Czy w drugą stronę też się da? Tzn. można pliki AVI lub z innym rozszerzeniem konwertować na *_ts, wgrywać do tunera i oglądać z biblioteki mediów?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było ale napiszę

 

ts-MPEG-DVD

najprośćiej konwersję .ts robić DVR Studio - 1 miesiąc trial potem 50 EUR jeśli dobrze pamiętam ale dobrze zrobiony soft,

można też robić ProjectX ale skomplikowany w obsłudze

 

DVD-ts

Paltoon - bezpłatny dostępny na icordforum.de

tutaj opis: http://www.icordforum.com/index.php?pag ... dataID=275

link może wymagać rejestracji i logowania na forum

tutaj link do zipa: http://www.icordforum.com/index.php?pag ... dataID=275

Platoon działa po zainstalowaniu w Windowsie .Net minimum 2.0 ( w razie co dostępny w microsoft.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ts-MPEG-DVD

najprośćiej konwersję .ts robić DVR Studio - 1 miesiąc trial potem 50 EUR jeśli dobrze pamiętam ale dobrze zrobiony soft,

można też robić ProjectX ale skomplikowany w obsłudze

albo TsReMux -- .ts --> .m2t, potem obrobka wszystkim co czyta mpeg2, np Pinnacle Studio;

 

TsReMux --> http://www.icordforum.com/index.php?pag ... &dataID=36

zbior softu do obrobki plikow .ts --> http://www.icordforum.com/index.php?pag ... ew&katID=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, mamy "już" w iCordach EPG z Cyfry na cały tydzień. Ale, delikatnie mówiąc, nie jest idealnie.

Jeśli się nie mylę, to żeby tuner przeczytał EPG z danego kanału, trzeba wejść na ten kanał i chwilę poczekać. Czyli, jeśli chcę mieć komplet to muszę się przelecieć przez wszystkie kanały. To by się jeszcze dało zaakceptować, gdyby raz odczytane EPG nie znikało w niebycie, po wyłączeniu tunera. Tutaj już trudno się doszukać winy Cyfry - problem wyraźnie leży po stronie tunera.

 

Na dodatek iCord co kilka godzin włącza się sam i przez kilkadziesiąt minut ogłasza, że sprawdza system. Ktoś tu chyba pisał, że to sprawdzanie polega przede wszystkim na ściąganiu EPG, oczywiście z platform innych niż Cyfra+ (ciekaw jestem, czy wśród szczęśliwców, którym ta operacja się do czegoś przydaje są odbiorcy Cyfrowego Polsatu?). Mnie to zwykle wkurza, bo próba włączenia normalnego odbioru podczas owego sprawdzania systemu, kończy się u mnie zwykle komunikatem, że kanał jest kodowany (choćby to był program 1 TVP). Pomaga dopiero reset maszyny.

 

Wobec tego mam pytanie, czy waszym zdaniem jest szansa na załatwienie tego problemu? Czy Cyfra coś jeszcze musi zrobić, czy też wszystkie pretensje należy kierować do Humaksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to żeby tuner przeczytał EPG z danego kanału, trzeba wejść na ten kanał i chwilę poczekać. Czyli, jeśli chcę mieć komplet to muszę się przelecieć przez wszystkie kanały.

Nie, EPG na 7 dni pobiera się dla wszystkich kanałów z jednej częstotliwości, ale jednocześnie powinno (teoretycznie) ściągać bieżącą i kolejną pozycję programową dla pozostałych kanałów - tak nadaje je Cyfra+. W praktyce trzeba wstrzelić się na 4-5 kanałów, żeby mieć komplet. Nie patrzyłem jak to obrabia iCord, przy okazji jak mi się jakiś trafi, to zerknę co on robi.

To by się jeszcze dało zaakceptować, gdyby raz odczytane EPG nie znikało w niebycie, po wyłączeniu tunera. Tutaj już trudno się doszukać winy Cyfry - problem wyraźnie leży po stronie tunera.

Jakby zostawało, to by się nigdy nie odświeżało - kiedyś się musi skasować, żeby pobrać nowe ;) Jakby się nie kasowało, to na następny dzień zamiast na 7 dni miałbyś na 6, a pojutrze na 5, aż by się skończyło 8) Ktoś powie: można by dociągać brakujące dane - ja odpowiadam: a jak się zmieni program ten, co jest? Po prostu kiedyś się musi kasować.

 

EPG Cyfra+ nadaje teraz na 7 dni dla wszystkich kanałów z wybranej częstotliwości i lepiej nie będzie, bo jakby chciała nadawać dla wszystkich kanałów z oferty naraz, to:

1) Ściągałoby się potwornie długo (już teraz aby pobrać wszystko trzeba czekać conajmniej półtorej minuty)

2) Tunery, które mają mało pamięci - nie mogłyby pobrać całego programu, bo brakowałoby pojemności pamięci

 

I tak dobrze, że tyle zrobili, bo do niedawna była tylko bieżąca i kolejna pozycja programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie czcionki na duże litery widać ze Cyfra nadaje EPG dla większości swoich i nie swoich kanałów.Np. pojawiło się EPG dla Telewizji Silesia.Na kanałach Polsatu czy TVN-u można zaobserwować ze najpierw wczytywane jest EPG Cyfry (drukowane) a dopiero za chwilę macierzyste.

Tak to wygląda na moim Inverto bynajmniej.

Nie wiem jak odczytuje je Humax ale być możne jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja poprzedniej wypowiedzi: widzę, że z 10,796V leci więcej EPG - także dla części kanałów z innych częstotliwości (ale nie wszystkich, przykładowo TVP Info, Zone Club i Zone Reality jest tylko bieżąca i kolejna pozycja, ale na 11,488H też jest tylko tyle - dziwne), ale to straszny klocek, bo zajmuje 6 MB danych :shock: Można spróbować wybrać jeden kanał z tej częstotliwości, poczekać jakieś 10 minut (no niestety :lol: Myślę, że Polonia 1 idealnie nadaje się do oczekiwania :P ) i zobaczyć, czy EPG jest i dla ilu kanałów ;) Dla TVS widzę tylko bieżącą i kolejną pozycję programową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie: można by dociągać brakujące dane - ja odpowiadam: a jak się zmieni program ten, co jest? Po prostu kiedyś się musi kasować.

Powiem :). Przecież, jak pisałem, iCord co kilka godzin bezczynności włącza się na kilkadziesiąt minut i wyświetla komunikat o sprawdzaniu systemu, to co on wtedy robi? Rozgrzewa dysk? ;) A skasowanie nieaktualnych pozycji nie powinny być problemem, jeśli się wie, która jest godzina. A iCord to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...