Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Moja teściowa podpisała dzisiaj umowę z Cyfrą+ w jednym z Centrum Handlowych. W środę ma przyjechać montażysta Cyfry+ zamontować antenę i pytanie brzmi. Czy gdyby z przyczyn technicznych montażysta nie będzie w stanie zamontować anteny w ten sposób by odbierała sygnał z satelity Hot Bird to czy moja teściowa może rozwiązać umowę w takim wypadku (pomijam fakt że montażysta powinien wydać oświadczenie teściowej że z przyczyn technicznych montaż anteny jest nie możliwy). Proszę o informację jakiegoś przedstawiciela Cyfry+ lub kogoś z CTA Cyfry + ewentualnie osób, które miały podobny przypadek. Dzięki za informację :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Tak, jeśli okaże się, że nie można ustawić anteny - musisz mieć oświadczenie od dystrybutora(ważne - z pieczątką APSu), wtedy piszesz pismo(musi być odręczny podpis właściciela), robisz xero zaświadczenia i wysyłasz to poleconym na adres wymieniony na poprzedniej stronie :) umowa ulega rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym. Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cyfraplus.pl są regulaminy dla osób zawierających umową po 5.09.ur. czyli po tzw : Repatywizacji oferty na pakiety z HD i też brak tam Polsatu dziwne przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma Polsatu na liście w regulaminie, to faktycznie Cyfra+ nie gwarantuje jak długo będą te kanały,

a skąd one się wzięły w naszej ofercie - tego nie wiemy,

jednak dziwne jest to, że nastąpiło to po zmianie FEC, która była przeprowadzana wspólnie z Polsatem...

może Polsat nie wywiązał się ze współpracy i udostępnił swoje kanały "za karę" na jakiś czas?

 

To jedna wielka zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię mały off topic ale pokuszę się o małą teorię spiskową dotyczącą sprawy dostępności kanałów Polsatu w Cyfrze+. Na początek przytoczę wypowiedź

skoro nie ma Polsatu na liście w regulaminie, to faktycznie Cyfra+ nie gwarantuje jak długo będą te kanały,

a skąd one się wzięły w naszej ofercie - tego nie wiemy,

jednak dziwne jest to, że nastąpiło to po zmianie FEC, która była przeprowadzana wspólnie z Polsatem...

może Polsat nie wywiązał się ze współpracy i udostępnił swoje kanały "za karę" na jakiś czas?

 

To jedna wielka zagadka.

 

W moim odczuciu to nie jest udostępnienie kanałów za karę bo jest to niedorzeczne - gdyby tak było wystarczyło by udostępnić tylko sam kanał Polsatu głównego w ofercie Cyfry. Myślę że ma to inne podłoże. Wydaje mi się że Cyfra mogła podpisać umowę z Cyfrowym Polsatem na mocy której planują szerszą współpracę. Dziwne jest tylko to że Polsat udostępnił Cyfrze wszystkie swoje kanały tematyczne oprócz sportowych (moje przeczucie coś mi mówi że pojawią się one w chwili rozstrzygnięcia przetargu na prawa do transmisji ekstraklasy na kolejne sezony). Może mieć to swoje wytłumaczenie w tym że Polsat nie chciał ryzykować udostępnieniu tychże kanałów sportowych z powodów biznesowych. Niby dlaczego abonenci Cyfry mieliby oglądać np. siatkówkę i Ligę Europejską na kanałach sportowych Polsatu bez gwarancji wygrania praw do transmisji ekstraklasy. Wydaje mi się że gdy tylko Cyfra wygra przetarg na ekstraklasę do Cyfry trafią Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Futbol i tym samym nastąpi niepisana fuzja platform Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu. Stąd brak tych kanałów w regulaminie z dnia 5 września 2010r. Takie jest moje zdanie. Cyfra po prostu nie wie czy wygra przetarg na prawa transmisji ekstraklasy. Jak wygra to na 100% w/w kanały pojawią się w ofercie Cyfry (tak było z kanałem Orange Sport) i dopiszą piszą je w regulaminie. Gdyby się jednak okazało że Cyfra przegra ten przetarg wtedy zapewne kanały Polsatu znikną też z oferty Cyfry+. Stąd brak zapisu kanałow Polsatu w regulaminie z 5 września 2010 r. W chwili obecnej Cyfra się zabezpiecza na wypadek gdyby Polsat zniknął z oferty stąd brak jego kanałów w regulaminie z dnia 5 września. Takie jest moje zdanie. To by też tłumaczyło długość obecnych umów np 22 miesiące, 25 miesięcy. Cyfra się asekuruje na wypadek gdyby straciła ekstraklasę (swój produkt flagowy) a abonent będzie związany z nimi umową na długie miesiące. Pozostanie im wtedy ściągać abonament z niezadowolonych abonentów i liczyć straty z braku możliwości pokazywania ekstraklasy. Zrobiłem mały off topic ale już koniec na ten temat. Trzymajmy się problematyki tego wątku. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje zapytanie o treści:

Witam.

Na stronie internetowej, ulotkach informacyjnych jest informacja o dostępności 7 kanałów Polsatu w Cyfrze+. Zawarłem umowę 21 stycznia 2011 r. i w załączniku do niej, w miejscu gdzie są wymienione kanały nie widzę ani jednego kanału Polsatu. Czy to znaczy że nie mam zagwarantowanego dostępu do tych siedmiu kanałów przez okres umowy?

otrzymałem następującą odpowiedź:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż w ramach obecnej umowy uzyskuje Pan dostęp do 7 kanałów Polsatu: Polsat, Polsat 2, Polsat Film, Polsat Jim Jam, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat News.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

Według mnie ta odpowiedź niczego nie wyjaśnia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może należało by do nich zadzwonić i poprosić o rozmowę z osobą która podpisała się pod mailem. wtedy jak zadasz jej to pytanie będzie musiała Ci jakoś odpowiedzieć na to pytanie o które pytałeś w mailu. Odpowiedzi na maile mają wg. wzoru więc nie oczekuj że odpowiedzą rzeczowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu informatycy Cyfry+ przy u udostępnianiu nowego regulaminu zapomnieli to dodać i tyle a kanały Polsatu pojawią się w nowej wersji regulaminu a teraz nadrukowali taki to co wywalą kartki i tusz to koszta :D

 

Sorry za : OFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie W czerwcu 2010 roku podpisałem umowę z Cyfrą która obowiązuje do grudnia 2011. Umowa na pakiet Komfortowy + HD MIX + CANAL + HD. W między czasie Cyfra zmieniła pakiety i ustawione mam Optimum HD. Kupiłem właśnie N za 48 zł głównie dla piłki, ale jest tam masa kanałów które się powtarzają. Obecnie za Cyfrę płacę 134 zł z wynajęciem dekodera za 20. Oczywiście nei chcieli mi obniżyć pakietu bo podpisana umowa się liczy. A gdybym im powiedział, że nie chcę HD MIX które kosztowało 24.90 wtedy czy powinni mi przywrócić pakiet komfortowy ? Jak to rozwiązać, żeby płacić mniej bo po co powielanie kanałów ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, musisz sprawdzić najpierw, co składa się na opłatę abonamentową. Podejrzewam, że np. HD mix masz za 8zł, bo była taka promocja i dużo abonentów z tego korzystało. Natomiast pytanie do Ciebie jest też takie, czy sam dzwoniłeś lub przez ica/mailowo prosiłeś o zmianę pakietu z Komfortowego/Optimum obecnie na Optimum HD. Bo jeśli nie to masz pakiet Optimum z opcją HD mix. To się nie zmieniało z automatu... Napisz coś więcej, to będę mogła Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator CYFRY+ zobowiązany jest do terminowego przygotowania i przesyłania co miesiąc Polecenia

Zapłaty do banku Abonenta za pośrednictwem Banku współpracującego z Operatorem CYFRY+

w zakresie obsługi Polecenia Zapłaty. Uiszczanie Opłaty Abonamentowej za pośrednictwem Polecenia

Zapłaty dokonywane będzie 6 dnia miesiąca, którego płatność dotyczy („Pobór Główny"). W przypadku

odrzucenia przez bank Abonenta płatności w Poborze Głównym, próba poboru zostanie ponowiona 17

dnia miesiąca, którego płatność dotyczy („Pobór Dodatkowy"). W wypadku, gdyby dzień 6 i/lub 17

danego miesiąca był dniem wolnym od pracy, Pobór Opłaty Abonamentowej dokonywany będzie w dniu

roboczym bezpośrednio poprzedzającym wyżej wymienione dni.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...