Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiążę teraz umowę w związku ze zmianami i zostanie mi Sagemcom HD. Jakbym chciał wziąć w maju nową umowę, to mogę wziąć samą kartę. I teraz, czy do Sagemcoma dają jakieś inne karty niż do innych dekoderów (bo Sagemcom ma inne kodowanie) i czy dostanę samą kartę, taką, która będzie działać z Sagemcomem? I czy taka karta jest od razu aktywowana czy też trzeba na jakiś czas włożyć do dekodera? I czy w takim przypadku muszę brać jakieś kanały HD na umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda karte ktora ci da cyfra bedzie dzialac na sagemcom, wiec podpisujac umowe mozesz wziac sama karte bez dekodera, i nie musisz brac kanalow hd jesli nie chcesz do nowej umowy, wkladajac karte bedzie trzeba ja aktywowac jak dotychczas czyli wkladajac karte dekoder musi ustawiony np na filmboxie(kanal 58) lub national geografic(kanal 71)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi załącznik nr 5 mojej umowy to faktycznie brakuje kanałów polsatu i nie tylko bo naliczyłem ich 78 a w ofertach cyfry + podanych jest 99 kanałów jeżeli wyłączą te kanały po jakimś krótkim czasie to jest j nabijanie ludzi w butelkę. Jeszcze jedno w załączniku 1 cena pakietu optimum jest 63.90zł a w aneksie rabat do końca okresu minimalnego na ten pakiet otrzymuje rabat 13.90zł to rozumiem że do końca umowy płace 50zł i zmiany z 1maja 2011r mnie nie obowiązuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena pakietu optimum jest 63.90zł a w aneksie rabat do końca okresu minimalnego na ten pakiet otrzymuje rabat 13.90zł to rozumiem że do końca umowy płace 50zł i zmiany z 1maja 2011r mnie nie obowiązuja

 

 

obowiazują, podwyzka w Towim przypadku o 5,10 zł czyli Twoja nowa cena za abonament to 55,10 zł ( nowa cena za Optimum 69 minus rabat 13,90).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno jak pisałem wcześniej jest to nabijanie bo tak naprawdę to porównujemy oferty operatorów a nie umowy które mamy do podpisania przed nosem siedząc z przedstawicielem przedstawia ci ofertę a później w umowie jest o 20programów mniej i nie tylko polsatów jeżeli ich nie ma w umowie to wyłączą bez najmniejszych problemów albo karzą sobie zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoją opinią . Podpisując umowę na miejscu nie jesteśmy w stanie w całości ją przeczytać i przeanalizować ( kolejki itp.itd. ) , to nie jest umowa w kilku konkretnych punktach , to jest plik papierów , aneksów i załączników do podpisania.

Konia z rzędem temu , kto dokładnie przestudiuje umowę na miejscu i zrozumie ją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... 63.90 pomniejszoną o rabat 13,90 to co przychodziły aneksy z nowymi cenami

 

Ale teraz z wejsciem nowego regulaminu , dla osob ktore podpisały umowe przed 18 marca , nowy regulamin wchodzi z dniem 1 maja i on bedzie Cie obowiazywał i według niego ten swój rabat bedziesz odejmował juz od nowej ceny za Optimum czyli od 69 zł czyli abonament za Optimum wzrosnie Ci z 50 zł na 55.10 zł.

 

121xvds.jpg

 

Co do tej tabeli ,

Tak samo ja brałem Kompakt HD za 46 zł majac w tym juz rabat 8.90 od ceny jaka wtedy była za Kompakt HD ( przekreslone 54.90 minus rabat 8.90 dawało mi te 46 tak jak Tobie za Optimum (przekreslone) 63,90 minus rabat 13,90 dawało Ci 50 zł) ale teraz po wjesciu nowego regulaminu i cennika te rabaty Ty swoj w kwocie 13,90 i ja swoj w kwocie 8.90 bedziemy odliczac od nowych cen za swoje pakiety , Ty od Optimum w nowej cenie czyli od 69 zł a ja od Kompakt HD w nowej cenie czyli od 59 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... 63.90 pomniejszoną o rabat 13,90 to co przychodziły aneksy z nowymi cenami

 

Ale teraz z wejściem nowego regulaminu , dla osob ktore podpisały umowe przed 18 marca , nowy regulamin wchodzi z dniem 1 maja i on bedzie Cie obowiazywał i według niego ten swój rabat bedziesz odejmował juz od nowej ceny za Optimum czyli od 69 zł czyli abonament za Optimum wzrosnie Ci z 50 zł na 55.10 zł.

 

121xvds.jpg

 

Co do tej tabeli ,

Tak samo ja brałem Kompakt HD za 46 zł majac w tym juz rabat 8.90 od ceny jaka wtedy była za Kompakt HD ( przekreslone 54.90 minus rabat 8.90 dawało mi te 46 tak jak Tobie za Optimum (przekreslone) 63,90 minus rabat 13,90 dawało Ci 50 zł) ale teraz po wjesciu nowego regulaminu i cennika te rabaty Ty swoj w kwocie 13,90 i ja swoj w kwocie 8.90 bedziemy odliczac od nowych cen za swoje pakiety , Ty od Optimum w nowej cenie czyli od 69 zł a ja od Kompakt HD w nowej cenie czyli od 59 zł.

 

witam

jestem zainteresowany ofertą cyfry dla osób z innych sieci i będąc w punkcie cyfry+ pytałem się jak to jest, a raczej będzie z tą podwyżką dla takich osób jak ja i panienka powiedziała mi (po konsultacji telefonicznej z centralą) że powyższa podwyżka mnie nie obejmie.

Czyli jeśli dziś podpiszę umowę ( do 16 marca bo niby do tego dnia ona obowiązuje) to za pakiet Optimum + filmbox + multiroom będę płacił przez cały okres - 22 miesiące ( 3 pierwsze miesiące - 1 zł za multiroom) 66 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markul

 

Czyli sa dwie rozne wersje .... Czyli musialbys miec w umowie wpisana stala cene ( nie mam tu na mysli Symulacji Platnosci z wykazanymi kolejno miesiacami ) a nie wpisany rabat. Jesli bedziesz mial wpisana stala cene to ok. Ja mam wpisany rabat (8.90) i pan z infolini poinformowal o podwyzce . Przed podpisaniem postaraj sie przeczytac uwaznie umowe odnosnie tego co bedziesz mial w niej wpisana stala cene czy rabat .

 

E: Ja odnosilem sie glownie do wpisu @warszawski ktory tez ma wpisany rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofert promocyjnych jest dużo.

 

Oferty dla osób przechodzących od innych operatorów, z którymi się dotychczas spotkałam,

mówiły o określonej kwocie rabatu (liczonym od aktualnej ceny).

Na stronie cyfry+ faktycznie jest informacja, że pierwsze 3 m-ce gratis + stała cena przez całą umowę,

natomiast zapisy w aneksie mówią o rabacie kwotowym.

 

Podpisując umowę masz prawo zapoznać się z jej treścią.

Będziesz miał do podpisania dokument UMOWA O ABONAMENT, gdzie będą wszystkie dane i pakiet jaki wybierasz,

oraz ANEKS RABAT, gdzie w pierwszych punktach może być napisane, że (to oczywiście przykłady):

 

Abonent nabywa prawo do rabatu w wysokości 30% na ratę miesięczną za odbiór pakietu Optimum przez okres 12m-cy...

LUB

Abonent nabywa prawo do kwoty rabatu w wysokości 13,90zł na ratę miesięczną za odbiór pakietu Optimum przez okres 12m-cy...

LUB

Abonent nabywa prawo do odbioru pakietu Optimum za kwotę 50zł przez okres 12m-cy...

 

i w tylko w trzecim przypadku jest gwarancja stałej ceny,

a w przypadku pierwszym i drugim rabat kwotowy/procentowy zawsze będzie naliczany od aktualnie obowiązującej ceny za pakiet.

 

Dlatego, zanim podpiszesz umowę, przeczytaj początek ANEKSU i wszystko będzie jasne.

A jak dystrybutor będzie jęczał, że szybko szybko, bo on nie ma czasu, to mu powiedz, że masz prawo się z tym zapoznać :)

I nie piszcie, że nie możecie tego przeczytać, bo aneks określający rabaty to zaledwie 3 pierwsze jego punkty, które nawet średnio ogarnięty człowiek przeczyta w 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Podpisałem umowę z cyfrą jako abonent przechodzący od innego operatora w dniu 21 stycznia 2011 r. na pakiet Optimum z opcją PREMIUM CANAL+ kod promocji (TSPO) czy mogę dokupić do tej umowy opcję CANAL+ HD. Dodam że wczoraj kupiłem sobie dekoder HD na portalu aukcyjnym i byłbym zainteresowany poszerzeniem oferty o kanały CANAL+HD. Jakby to wyglądało cenowo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...