Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy pytanie umieściłem w dobrym dziale, ale problem dotyczy w zasadzie głównie kwestii modułu, także uznałem, że tu będzie najlepiej zadać to pytanie. Mam moduł Polsatu, chciałem wypowiedzieć umowę w związku z wycofaniem kanałów BBC. Chciałbym w związku z tym zapytać o pewną rzecz. Czy po wypowiedzeniu umowy muszę oddać kartę używaną teraz w module? Jeżeli kartę będę musiał oddać, to wtedy moduł stanie się przecież bezużyteczny. Pytam z tego względu, że chciałbym już po wypowiedzeniu umowy zawrzeć nową umowę, tak by korzystać jedynie z Pakietu Mini HD. Wtedy jeżeli miałbym moduł z kartą, to mógłbym zawrzeć umowę na ten pakiet? Jeśli kartę musiałbym oddać, to czy jest możliwość nabycia nowego modułu z kartą, bo przecież samej karty nie dostanę, bo jest sparowana z modułem? Przy okazji mam pytanie, czy jedyną możliwością, żeby korzystać z tego pakietu jest zawarcie umowy na Familijny HD z możliwością zejścia na HD?

Pozdrawiam

gizior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie jest to możliwe technicznie, technicy musieli by zaprogramować moduł na twoją kartę

 

co do przepisania, piszesz do CP żeby wysłał umowę cesji, podajesz parametry użytkowników, jak dotrze to podpisujesz ty, sprzedający i odsyłasz jedną kopię do CP, do 7 dni od otrzymania przepisują na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to możliwe technicznie, technicy musieli by zaprogramować moduł na twoją kartę

 

Ja się nie zgodzę, że nie jest to technicznie możliwe, a nawet napiszę więcej - jest i to przez satelitę.

 

Ja nabyłem moduł na abonament pod koniec 2006 roku, kiedy były jeszcze stare czarne karty w "Nagravision 2", a w trakcie wymiany kart na "Nagravision 3" dostałem pocztą przecież nową kartę (z innym numerem), więc podczas jej aktywacji musieli zdalnie i przez satelitę (nigdzie przecież nie chodziłem, tylko zamieniłem karty w module) zmienić parę moduł-karta, żeby wszystko działało.

 

Wniosek z tego taki, że technicznie jest możliwe bardzo dużo, tylko nie zawsze operator się do tego przyznaje i udostępnia taką możliwość (z oczywistych powodów :D ).

 

Podobna sytuacja jest chyba, jeśli chodzi o telefony komórkowe "prepaid", bo kiedyś chciałem "przelać" pieniądze z karty "Bluconnect" na doładowania na kartę "Tak Tak", bo modem w którym używałem kartę "Blueconnect" nawalił, a na karcie była spora suma, której nie chciałem zmarnować (obie karty były zarejestrowane), ale Pani na infolinii (po kilkuminutowych konsultacjach pewnie z kimś "z góry") też powiedziała, że się nie da, jednak ja po doświadczeniach z kartą "CP" podejrzewam, że się da, tylko też w normalnej sytuacji tego po prostu nie praktykują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn źle to napisałem. bo technicznie jest to możliwe. przecież jak karta jest uszkodzona to dostajesz za 50dych nową i działa w starym modele/dekoderze. technicznie myślę że jest jakaś suma kontrolna czy coś takiego która pozwala na to lub nie (zdażali się klienci którzy mieli stare tohmsony które pozwalały między sobą karty zamieniać - i to już nowe karty po wymianie) więc da się to zrobić napewno tylko CP nie pozwoli na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wymianie kart piszesz jakby to z satelity spadł komunikat nakazujący dekoderowi sparować się z kartą abonencką, a tak nie było, sprawdzałem czy karta sparuje się z innym dekoderem, nie zrobiła tego, dlatego że była zaprogramowana pod ten sam RSA i BoxKey który miałeś już w dekoderze, z Thomsonami i Sagemami była zupełnie inna akcja ale o tym nie wolno chyba pisać na forum.

 

Co do wymiany kart to nic nie kosztuje bo karta jest własnością CP, wystarczy odesłać i przyślą inną ale zaprogramowaną tymi samymi danymi i z tym samym numerem (albo i nie z tym samym, to od nich tylko zależy)

 

Technicznie najłatwiej jest po prostu przepisać uprawnienia z jednej karty na drugą, robią tak po wymianie dekodera. Zmienia się numer karty i dekoder ale dalej masz to samo za co płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli karta jest jakby fabrycznie przypisywana do konkretnego "box-key`a" i nie zadziała jeśli moduł lub dekoder się właśnie nim nie "wylegitymuje"???

 

To teraz jasne, bo ja myślałem, że to jest tak, że np. operator może przez satelitę nakazać modułowi lub dekoderowi zmianę swojego "box key`a" na ten zapisany w aktualnie włożonej do niego karcie i zacząłem nawet fantazjować nad tym czy jest możliwa zdalna operacja "odparowania" przez operatora karty od modułu/dekodera, czyli sprawienie, że będzie ona w pełni działać w dowolnym innym (przy "CP" nie miałoby to większego sensu, bo chyba teraz mało modułów/tunerów, nawet na nieoficjalnych "softach" obsługuje "Nagravision 3", ale w przypadku "Nki" byłaby to ciekawa sprawa :D ... ) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam takie pytanie czy jest możliwe zarejestrowanie modułu CAM, którego jestem właścicielem na własne nazwisko tak by był widoczny w ICOK-u. Pytam dlatego, że w chwili gdy go nabyłem i gdy dzwoniłem do CP w celu uruchomienia promocyjnego pakietu familijnego +relaxmix + kanały HD przez 4 miesiące nie podawałem konsultantowi moich danych. Teraz jednak chciałbym je podać tak bym mógł logować się w ICOK i mieć podgląd danych (cennik pre-paid itp.). Zaznaczę że nadal chciałbym używać moduł cam tylko jako pre-paid. Czy rejestracja na dane personalne modułu wiąże się z podpisaniem umowy???? Proszę o wyjaśnienie osoby, która była w podobnej sytuacji lub pracownika BOK Cyfrowego Polsatu bo takich tutaj nie brakuje na forum :wink: Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się wpakowałeś :) oczywiście można ale... zależy na kogo trafisz na lini, jesli będzie ktoś spoko to zarejestruje jak mu podasz wszystkie dane, jeśli będzie ktoś nie spoko, to będzie wymagał oświadczenia i kopii dokumentu zakupu wysłanego do Cyfrowego Polsatu na Łubinową, inna opcja że w ogóle nie będą chcieli Ci tego zrobić, ale to rzadko się zdarza, pytanie tylko czy się uaktualnią, w APSie po wprowadzeniu nic się nie zmieniło przy kolejnym sprawdzeniu dacnych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CSA co do dokumentów zakupu to takie posiadam, posiadam również kartę gwarancyjną a rejestruję go na siebie tylko dlatego bo pomyślałem że w przyszłości jak CP zmieniłby sobie system kodowania to nie wyśle mi karty do modułu bo po prostu nie będzie wiedział że ja taki moduł posiadam. Poza tym nie mam zamiaru go nikomu sprzedawać. To jedyny powód dla którego chciałbym go zarejestrować. Dzwoniąc na party line CP konsultant w pierwszej kolejności przyjął moje dane oraz dane modułu po czyym stwierdził że nie może zarejestrować mojego modułu z uwagi na to że jest on zarejestrowany jako anonimowy. Stwierdził jednak że że spróbuje coś zrobić w tej sprawie i podał mi nr zgłoszenia na które mam się powołać za miesiąc (forma reklamacji). Myślę że jak będą mi robić pod górkę to wystosuje do nich pismo z moimi danymi i załączę kopię dokumentów zakupu oraz karty gwarancyjnej. Poza tym w przyszłości gdyby czasem zmieniali system kodowania to zarejestrowanie tego modułu może być utrudnione bo będzie się wiązało z podpisaniem umowy z CP na ten moduł a tego chcę uniknąć. A tak będą mieli moje dane więc wyślą mi kartę do modułu. Tak sobie pomyślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...