Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U siebie wyłączam komunikaty z modułu, ale czytelniej jest ich nie wyłączać, jako że przynajmniej widać o co chodzi, gdy masz na ekranie stosowne obwieszczenie. ;)

 

Moduł aktywuj poprzez infolinię 222127222, po czym wybierasz z automatu 3, a później 1 i następnie podajesz numer karty, która ma być aktywowana i wybierasz 1.

 

TV na kanale TV6 (niektórzy z CP powiadają, że również można na Polsat News).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu aktywowałem na kanale ATM Rozrywka. Po prostu zaprogramowałem uprzednio odpowiednie kanały w moim tunerze, włożyłem do niego polsatowski moduł, ustawiłem tuner na kanał ATM Rozrywka i tak zostawiłem. Nigdzie nie dzwoniłem na żadną infolinię. Karta w module zaktywowała się samoczynnie po ponad 20 minutach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostanę po łapach. Mam inny sprzęt, więc nie mogę odpowiedzieć wyczerpująco. W każdym razie nie da się zrobić czegoś takiego, żeby wyszukać tylko kanały z oferty Polsatu - to jest pewne. Nie musisz też dodawać transponderów - to prawie na pewno. Musisz przeszukać tylko satelitę z którego nadaje Polsat czyli HotBird. Wiem o co ci chodzi. Po przeszukaniu masz kilkaset kanałów, które są wymieszane jak groch z kapustą i znaleźć te, które cię interesują to jest trudna sprawa. Musisz te kanały sobie "na piechotę" posortować, względnie ułożyć własną listę ulubionych. Taki już urok posiadania własnego sprzętu :? Ale są też zalety :D Miłego sortowania.

 

Jeśli chodzi o link z gotowcami, to twój telewizor tego nie wspiera, więc wszystko musisz zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry dział - czy znajdę gdzieś (w jednym miejscu) wszystkie aktualne parametry do wszystkich kanałów z oferty MiniHD (coś takiego jak parametry dla kanałów z oferty SmartHD+). Mam moduł i na razie wyszukałem wszystkie kanały a chcę zrobić własną listę. Pozdr. G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z modułem, że potrzebujesz aktualizacji?

 

Dobrze gdyby umożliwili korzystanie z modułu jako odbiornik dodatkowy dla MR, ale poznając coraz bardziej CP od strony technicznej, zaczynam mocno w taką opcję wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pojawia się komunikat: brak karty, kanał kodowany (mimo, że jest w MiniHD). Wiedziałem, że mogą być problemy z tym modułem w Technisatach, ale problem leży po części w samym module bo sprawdzałem z modułem Technisata i kartą SmartHD+, oraz nCam (N na kartę) i takich problemów nie było. Czytałem, że w innych dekoderach podobny problem z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu również występuje. Nie miałem czasu przetestować modułu z Philipsem. Ale jak czytam o nowym sofcie do dekoderów Made By CPT, które absolutnie nic nowego nie wnoszą (lub prawie nic) to na cuda nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, bardzo trudno o doszlifowanie pod względem kompatybilności sprzętu, który haczy i to z niezwykle prozaicznych przyczyn, głównie z powodu braku dostępu przez producentów do problematycznego hardware.

 

Przerabiałem ten temat z kilkoma urządzeniami i niewiele dało się zrobić, a producent dekodera i właściciel/dystrybutor praw do modułu zamieszkiwali na terytorium Polski.

 

Właściciel modułu (s-ka Canal+ Cyfrowy), kompletnie olała temat, odsyłając do producenta dekodera, natomiast "producent" dekodera okazał się zdecydowanie niekompetentny, jako że powinno się go nazywać właściwie montażystą, ponieważ faktyczny projektant podzespołów, jak i twórca oprogramowania znajdowali się poza granicami naszego kraju (i to daleko), a "producent" nie miał z nimi kontaktów na takim poziomie.

 

Mam nadzieję, że z Technisatem pójdzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking, złożyłeś i co, jaki efekt?

 

Osobiście złożyłem już 6 (słownie: sześć) od maja br. i CP pogrywa nadal, że aż mnie szlag trafia.

 

... ale teraz już nie odpuszczę (brak obsługi napisów w dekoderach CP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...