Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Literki DiSEqC to nie jest Lotto, musisz wiedzieć jak to masz podłączone do przełącznika, bo waląc w ciemno to nie zadziała. SAR 422 ma bardzo precyzyjnie opisane co gdzie ma być. Jeśli w przełączniku masz zamienione przewody (tj. pierwszą parę podłączysz Hot Bird-Astra a drugą odwrotnie: Astra-Hot Bird, to przy nagrywaniu utnie Ci sygnał nawet z tego samego satelity jak tylko pośle komendę DiSEqC, jeśli w tunerze tego też nie rozróżnisz, na pocieszenie powiem tylko, że litery C i D odpadają, bo przy DiSEqC na dwie pozycje satelitarne C=A, a D=B i nie ma sensu ich ustawiać). Z poprzednich postów wnioskuję, że podłączenie masz przypuszczalnie dobre, bo twierdzisz, że nagrywałeś FTA i kodowany i szło (mam nadzieję, że z różnych częstotliwości, bo jak z tej samej, to szło z jednej głowicy i w ten sposób w zasadzie nic nie sprawdziłeś).

 

Idąc dalej: jak wspomniałem ja (i nie tylko). Moduł i CI (stary) i CI+ (nowy) są jednostrumieniowe, działają identycznie w kwestii nagrań. Jak Ci nie działa CI+, to CI też nie zadziała, ani wymieniony CI+, bo trudno mówić o uszkodzeniu modułu, jeśli dekoduje. Oglądanie ma zawsze priorytet, bo miło byłoby widzieć, co się ogląda :> W efekcie nagrania są zapisane jako zakodowane (na każdym odbiorniku PVR), ale... mając wsadzony moduł CAM powinny się odtwarzać, przynajmniej przez jakiś czas (mogą przestać po zmianie uprawnień). Teraz pojawia się zagadka - czy nagranie w ogóle zostało zrealizowane - czy zajmuje na dysku tyle miejsca, ile teoretycznie powinno? Jeśli nie - wracamy do punktu wyjścia - masz coś z połączeniem na przełączniku lub konfiguracją w tunerze, ale co dokładnie - nie wiadomo, to się da stwierdzić będąc na miejscu, bo trzeba widzieć co i jak dokładnie jest podłączone. Jeśli natomiast plik zajmuje "na oko" tyle miejsca, ile powinien, to przypuszczalnie przeszło i teraz trzeba zbadać dlaczego CAM nie startuje z dekodowaniem. Oprócz kwestii uprawnień (co jednak mimo wszystko powinno pozwolić na bezproblemowe oglądanie nie mniej niż miesiąc od nagrania) można spróbować sposób z innego odbiornika, który kiedyś miał trudności ze startem oglądania zakodowanych nagrań - pomagało mu przełączenie na kanał, z którego pochodzi nagranie, a po tym start odtwarzania samego nagrania.

 

Wszelkie testy, aby mieć pewność co do ich wyników powinny być prowadzone na kanałach z różnych częstotliwości i najlepiej różnych polaryzacji, aby przypadkiem odbiornik nie skusił się strumieniem tylko z pierwszej głowicy, co utrudni namierzenie ew. problemu z konfiguracją odbiornika.

 

Przykładowe pary:

FTA-kodowany: odpal nagrywanie na TV Biznes (11,158V), przełącz na Superstację (12,284H). Jeśli nagranie z TV Biznes będzie urwane od momentu przełączenia lub w ogóle się nie nagra: sygnał. Jeśli po przełączeniu na Superstację zgłosi brak sygnału - też sygnał. Jeśli się nagra - test kodowany-kodowany poniżej.

kodowany-kodowany: odpal nagrywanie Polsat Sport w SD (11,158V), przełącz na Superstację (12,284H). Ponieważ test FTA-kodowany był z tych samych częstotliwości, to teraz sygnał nie ma prawa wejść w drogę, bo wyżej działało (jak nie działało, to nie ma sensu tego wykonywać, przyczyna jest już znaleziona). Nagranie z Polsatu Sport SD powinno mieć znaczek dolara - wiadomo - kodowane. Wyjmij CAM. Teoretycznie powinien polecieć kawałek, który nagrał się jeszcze jako FTA zanim przełączyłeś kanał. Odtwarzanie się urwie, gdy odbiornik dojedzie do miejsca zmiany kanału, gdy CAM nie mógł już dekodować, bo został zajęty czym innym. Wsadź CAM, odpal plik od nowa. Powinno przejść przez moment urwania i odtwarzać dalej. Jeśli nie - nagranie masz z Polsatu Sport (SD) - przełącz na niego i spróbuj jeszcze raz wystartować odtwarzanie.

 

W trakcie prób w odbiorniku ma być tylko moduł Polsatu, żadnych innych kart.

 

Tyle mogę zrobić zdalnie bez macania sprzętu osobiście. Posiadaczy Arivy TT proszę o ew. korektę jeśli dostrzegą tu jakąś nieścisłość, piszę z pamięci.

 

PS: @Gregor11 - przeczytaj uważnie dyskusję z tego wątku - tu nikt nie wspominał, że moduł jest wielostrumieniowy, tylko że nagranie z kolejnego kanału kodowanego powinno zostać zrealizowane. Plik powinien być zakodowany (znaczek dolara) i powinno się go dać odtworzyć później z CAM w kieszeni. Dlatego tak, bo jest jednostrumieniowy właśnie. Moduł nie ma nic do samego procesu nagrywania strumienia. Nagranie ma być zrealizowane zawsze, a jak moduł nie daje rady go zdekodować - to w formie zakodowanej - nadającej się do oglądania z CAM umieszczonym w kieszeni. Tak jest na każdym znanym mi Twin PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co da 1. Nagranie TV Biznes i przelaczenie na Superstacje sie powiodlo. Nagranie Superstacja przelaczenie na TV Biznes sie nie powiodlo. Po przelaczeniu na TV Biznes urwanie nagrania.

Co do 2. Nie dziala Polsat Sport ucina po przelaczeniu na Superstacje.

Sprawdzilem jeszcze jedna konwiguracje:

VOX Astra 12188H nagrywanie TV Biznes ogladanie. Nagranie na VOX sie powiodlo.

Rownoczesne nagranie VOX Astra i Comedy Central Polska 11075V. Nagranie na VOX sie powiodlo na Comedy Central Polska po przelaczeniu na VOX uciete.

Rownoczesne nagranie VOX i TV Biznes. Nagranie na VOX sie powiodlo na TV Biznes takze.

 

Zaprogramowalem film na HBO HD 12265V i VOX 12188H. Nagrania sie powiodly. To na HBO HD nagralo sie z symbolem dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak potrafię: Nagrywam sobie np Polsat Sport HD i oglądam cokolwiek, z innego TP Cyfrowego Polsatu i jest ok. Nagranie będzie zakodowane, ale oczywiście możliwe do odtworzenia. Wszystko działa tak samo jak z samą kartą C+ z wyjątkiem ZAKODOWANEGO nagrania (na module CI+ CP). Poczytajcie post Mr. Orbity!

 

@Gregor - chłopie kurde, jak Ci to wytłumaczyć, że wszystko działa - jedynie nagranie będzie zakodowane! (podczas oglądania innego kanału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie podczas nagrywania zakodowanego programu dekoder odkodowuje go i zapisuje na nośniku w formie odkodowanej.

Tego typu nagranie może przenieść na komputer i oglądać z wykorzystaniem prawie każdego oprogramowania. Ja na przykład korzystam z Splash od Mirilisa.

 

W przypadku odtwarzania i jednoczesnego nagrywania, to odtwarzany program będzie odkodowywany przez dekoder, a nagrywany już nie.

Tego typu nagranie może być odtwarzane tylko w dekoderze, bo tylko on jest w stanie je odkodować w trakcie odtwarzania.

Próba odtworzenia na komputerze tego typu nagrania zakończy się niepowodzeniem, bo komputer nie jest w stanie go odkodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek_34 - coś jest totalnie zwalone, ponieważ już przy pierwszym teście jeśli masz parę kodowany-FTA, to moduł nie może przerwać nagrania - nie ma powodu, nic innego nie musi dekodować.

 

Zrób następujący eksperyment:

- odłącz kabel z głowicy 2, zostaw tylko pod 1 (zabawy kablami TYLKO przy wyłączonym odbiorniku!)

- przełącz na następujące kanały: Vox (ten z Astry), TV Biznes (11.158V), TV Polonia (11.488H), Rai 1 (11.804V), Hot TV (12.245H)

- odłącz kabel z głowicy 1 i podłącz do niej ten, co był pod głowicą 2, do głowicy 2 nadal nie podłączaj nic

- przeleć ten sam zestaw kanałów

 

Celowo wybrałem FTA, żeby moduł nie namieszał. To odpowie na pytanie, czy w przełączniku przewody są na 100% wpięte tak samo i czy jest sygnał ze wszystkich pasm i polaryzacji (HL, VL, HH, VH). Jeśli w którymkolwiek momencie przy przełączaniu coś nie zadziała - sygnał. Jeśli wszystko ruszy - cuda jakieś, może problem z jedną z głowic w odbiorniku, ale objawiający się losowo, czy coś, nie wiem... Na pewno odbiornik nie powinien przerwać nagrywania jeśli przechodzi na kanał FTA.

 

To nagranie z HBO HD z dolarkiem Ci startuje?

 

Dodam, że mówimy cały czas o oglądaniu tylko i wyłącznie na odbiorniku. Jak słusznie zauważa S_beast - jeśli nagranie jest zakodowane (dolarek), to na komputerze nie zadziała - do odtwarzania wymagany jest moduł. Na odbiorniku ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobilem test nastepujaco:

Utworzylem liste ulubionych tak jak mi napisales. Na glowicy A wszystko smiga na glowicy B niestety brak sygnalu, ale po przelozeniu kabla do glowicy B przeszedlem w ustawieniach anteny na "antena 2 glowica B " i ustawilem DISEqc dla Astry na 1 dla Hotbird na 2. Zatwierdzilem ustawienia i sygnal jest. Osobno glowice dzialaja bez problemu. (Wnisek z tego taki ze DiSEqc jest podlaczony i funkcjonuje poprawnie. Problem jest w ustawieniach odbiornika) :evil::twisted:

Nagranie z HBO HD z dolarkiem startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowie w czym leży problem. Posiadam moduły CP i TNK HD. Po burzy, bądź innej dłuższej przerwie w dopływie sygnału moduł CP muszę każdorazowo zrestartować by złapał uprawnienia, natomiast moduł TNK HD łapie uprawnienia bez problemu, bez restartu natychmiast po przywróceniu sygnału.

Powoduje to poważne problemy jeżeli mamy zaprogramowany program z oferty CP do zapisu za pośrednictwem timera. Nagrany materiał jest zakodowany i nadaje się tylko do skasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mr. Orbita!

 

Niestety Nagranie z HBO HD startuje do momentu rozpoczecia nagrania na VOX. Zrobilem jessze raz test.

Nie wiem gdzie lezy problem. Z glowicami wydaje mi sie ze jest wszystko w porzadku. Zaprogramowalem nagranie na VOX i RAI1 i wszystko poszlo. Pozniej RTL z TV Biznes itd... Tak jak powiedziales dobieralem tak programy aby mialy inne czestotliwosci i oczywiscie satelity. Wszystko chodzi jak burza na FTA. Kodowany-FTA do momentu rozpoczecia nagrania na FTA i odwrotnie.

Test para RTL-POLSAT HD i POLSAT HD - RTL. Pierwsze zaczelo sie na RTL a drugie na POLSAT HD. Na POLSAT HD od poczatku czarny obraz.Druga para obraz na POLSAT HD do momentu rozpoczecia nagrania na RTL.

Wydaje mi sie,ze to cos z modulem sam juz nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem modulu CI+ cyfrowego polsatu. Modul wsadziłem do telewizora, który ma oczywiście tuner satelitarny. Telewizor to plazma panasonica vt30. Do tej pory mialem N na Kartę HD, ale chcialem mieć coś wiecej, wiec kupilem sobie polsat. Mam pewien niesmak, bo kiedy przelączam programy, to dosyć dlugo trwa odkodowanie programu, kilka sekund. Kiedy mialem N na Karte HD dekodowanie trwalo o wiele szybciej. Praktycznie zaraz po przelaczeniu na inny kanal, juz mozna bylo go ogladać. Czy może ktoś z Was wie, co można zrobić, by to odkodowywanie kanałów w systemie polsatowskim trwalo szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft w module CI+ Cyfrowego Polsatu być może wymaga sprawdzenia i delikatnych poprawek - jest grupa kanałów, na którą przełącza się szybko, m.in. TVN HD, mam to sprawdzone na wielu różnych tunerach. @Zulus_JG, zerknij, czy TVN HD wskakuje Ci szybciej.

 

@Misiek_34

Ja bym prędzej powiedział, że coś z odbiornikiem, bo dzieją Ci się jakieś cuda po prostu. Moduł nie ma nic do roboty przy odbiorze FTA, a zrywa Ci dekodowanie - gdzie tu logika? Pomysłów więcej nie mam. Musiałbym mieć ten tuner u siebie i się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

A pomoze zmiana napiecia konwertera z 13/18V na 14/19V?

PIP dziala bez problemu. Ogladajc CP mam podglad na kanaly na Astrze 19.2 a to nie moze isc z jednej glowicy.

Ma znaczenie na DISEqc czy Hotbird jest ustawiony jako 1 a Astra jako 2. Teraz mam ustawienie Astra jako 1 i Hotbird jako 2.

Jest jesze funkcja wyboru typu konwertera (LNB):

"Wybór typu konwertera (LNB) – w

przypadku korzystania ze standardowych typów konwerterów wybieramy ustawienia wartość LNB 9750/10600 lub 9750/10750. Wtedy tryb 22 KHz zostanie ustawiony automatycznie.

Jeżeli korzystamy z niestandardowych typów konwertera należy wybrać opcje Pojedynczy Użytkownika lub Podwójny Użytkownika, wprowadzić bezpośrednio wartość częstotliwości LNB, a następnie nacisnąć przycisk OK, aby zatwierdzić. Wtedy również

należy wpisać ręcznie stan przełącznika 22kHz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...