Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysztofuks Wymiana dekodera na moduł może nastąpić przy nowej umowie, klient żąda tego i łaski nie robią bo inaczej tracą klienta. Moduł pracuje z TV tylko zależy od tego jaki masz na myśli model, bo nie ze wszystkimi TV tak dobrze współpracuje, ale to zależy od firmy nie od modułu z tego co do tej pory zauważyłem bo testowałem na LG i mam potwierdzenie że na Samsungu też dobrze się sprawuje, nie wiem jak na innych bo na moim Sony nie zawsze tak kolorowo, ale to już wina Sony która do tej pory nic nie robi z tym problemem mimo że dostali ode mnie i kilku moich znajomych info dotyczące nieprawidłowej współpracy modułu z ich modelami TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skywatcher W SAT Kurier 9/2012 jest artykuł o modułach Cyfrowego Polsatu czyli CI, CI PRO i CI+ i jest tabelka przedstawiająca współpracę kilku dekoderów mających CAM i jak działają wspomniane moduły, jest też Dreambox DM7020 HD i on działa poprawnie i porównując wyniki z pozostałymi dekoderami Dreambox najlepiej spisuje się.

@SlaWasII Jest też w tym artykule wspomniane o TV Samsung UE40ES6800 i to że jak na starym module CI były problemy, tak na nowym CI+ dekoduje wskazane stacje bez najmniejszych problemów (tu chodziło o TVN-y) więc myślę że też chodzi i o inne, bo osobiście potwierdził mi jeden kolega że moduł nie ma takich problemów na Samsungu jak na Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy modułu w tv lg seria LM (może nawet ma ktoś w modelu 860v). Jak to chodzi?

1.Czy po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej kanały faktycznie przełączają się szybciej

2. Czy są problemy z wieszaniem się modułu z dekodowaniem kanałów

3.Czy sypie jakieś błędy

4. Jak jest z nagrywaniem programów. Czy można nagrywać jedno a oglądać coś innego

5. Czy macie jakieś uwagi już po testowaniu modułu w TV.

6. Czy warto przechodzić na moduł plusy minusy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, najpierw włożyłem moduł, potem zapuściłem wyszukiwanie po nadawcy. Potem była zabawa w przesuwanie kanałów na liście.

 

U mnie dosyć długo trwała aktywacja modułu, udało mi się po dwóch godzinach i po ponowieniu sygnału przez telefon na kanale Boomerang z częstotliwości 12.284.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie żeby nie zaśmiecać. Jak jest z aktualizacją listy. Np teraz doszły nowe kanały tlc hd i 13th jak one są dołączone do listy jakoś automatycznie, czy sam musisz je wyszukać. Czy jak przelecisz jeszcze raz po automatycznym wyszukiwaniu to Twoja lista idzie w rozsypkę czy nowe kanał są dodawane na końcu listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlaWasII Jest też w tym artykule wspomniane o TV Samsung UE40ES6800 i to że jak na starym module CI były problemy, tak na nowym CI+ dekoduje wskazane stacje bez najmniejszych problemów (tu chodziło o TVN-y) więc myślę że też chodzi i o inne, bo osobiście potwierdził mi jeden kolega że moduł nie ma takich problemów na Samsungu jak na Sony.

Mucios gracias urgentino!

Już wziąłem HD3000, ale może kiedyś powalczę z CI+. Na razie mam 18 miesięcy spokój... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie żeby nie zaśmiecać. Jak jest z aktualizacją listy. Np teraz doszły nowe kanały tlc hd i 13th jak one są dołączone do listy jakoś automatycznie, czy sam musisz je wyszukać. Czy jak przelecisz jeszcze raz po automatycznym wyszukiwaniu to Twoja lista idzie w rozsypkę czy nowe kanał są dodawane na końcu listy.

 

Tu niestety nie pomogę. Jeszcze nie skanowałem nieba po zmianach.

 

Planuje wziac modul cam do tv lg, i to bedzie jako drugi odbiornik w mr. Jak wyglada sytuacji MR z modulem CAM? Tez trzeba co tydzien parowac to jak w zwyklym? Nie ma wowczas problemu z lista kanalow i ponownym wyszukiwaniem/instalacja za kazdym razem?

 

Modułu CAM nie weźmiesz nigdy jako drugi do multiroomu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi @tu_es. :/

Moduł CAM Cyfrowego Polsatu może być tylko jako tzw. urządzenie główne. Jako dodatkowe już tylko dekoder dedykowany. Wynika to z charakterystyki Multiroom'u w CP, która polega na blokowaniu się po określonym czasie dekodera dodatkowego i konieczności przełożenia na chwilę karty z dekodera głównego lub modułu CAM do dekodera dodatkowego w celu jego odblokowania. Moduł CAM takiej funkcji blokowania się nie posiada. To takie zabezpieczenie przeciwko dzieleniu się Multiroom'em z sąsiadem albo z kimś z innego miasta. ;)

 

Ja jestem abonentem Cyfrowego Polsatu od trzech dni i od tego czasu korzystam też z modułu CAM w moim Fergusonie Ariva 202E. Generalnie wszystko działa dobrze. Kanały przełączają się w miarę szybko. Aktywacja modułu trwała jakieś 20 minut. Problemy natomiast miałem z niektórymi kanałami, które to moduł po aktywacji nie chciał dekodować. Był to kanał MTV Polska, BBC HD, Wedding TV i chyba jeszcze jakiś. Jednak już sobie z tym poradziłem. Wystarczyło na danym kanale ustawić opcję "Dekoduj przez" na "interfejs wspólny CI". I teraz wszystko już hula elegancko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie była poruszana taka kwestia ale nie chce przeglądać tylu stron wstecz. Chciałbym zapytać o moduł polsatu jak to wygląda, mam Arive 250Combo w niej smart HD i wolne gniazdo CI i tu pierwsza sprawa, modul polsatu jest CI czy CI+ ? jeśli CI+ czy będzie współpracował poprawnie ? Druga rzecz jak nabyć moduł ? Podpisanie umowy i otrzymam go zamiast dekodera ? Jaki Koszt ? Chciałbym więcej sportu a w smart hd za wiele nie ma a tutaj miałbym conajmniej polsat sport i ekstraklase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o moduł polsatu jak to wygląda, mam Arive 250Combo w niej smart HD i wolne gniazdo CI i tu pierwsza sprawa, modul polsatu jest CI czy CI+ ?
Są dwa rodzaje modułów CI i CI+.CI rzadko kiedy można dostać w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży CP a CI+ jest nowym modułem.

 

? jeśli CI+ czy będzie współpracował poprawnie ?

Moduł CI+ powinien współpracować poprawnie,ale aby dobrze współpracował trzeba będzie wyłączyć kontrole rodzicielską.

 

Druga rzecz jak nabyć moduł ? Podpisanie umowy i otrzymam go zamiast dekodera ? Jaki Koszt ?
Moduł można nabyć praktycznie w każdym APS Cyfrowego Polsatu.Tak trzeba podpisać umowę i wtedy zamiast dekodera otrzymamy moduł CI+. Moduł CI+ jest wydzierżawiany i koszt takiego modułu wynosi 1 wynosi jednorazowo 1 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...