Skocz do zawartości
  • 0

Problem : monoblock - hotbird + astra


rygi
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem calkowitym amatorem w technologii tv sat, zaczalem grzebac przed

dwoma dniami gdy tato kupil zestaw :). Mam antene offsetowa (85),

konwerter monoblock (10,7-12,75GHz) i tuner Globo 1006. Problem polega

na tym, ze metoda macajewa krecac wszystkim co sie dalo znalazlem w

koncu Hotbirda, niestety wyglada to tak, ze (patrzac w kierunku czaszy)

konwerter jest zaczepiony za prawa "glowke" natomiast lewa zamiast byc

obok niej jest przekrecona nad nia (niemalze w pionie). Elewacja jest

ustawiona na ~~30stopni. Hotbird odbiera bardzo ladnie, z tego co

czytalem, aby odbierac astre wystarczy zlapac hotbird a drugi konwerter

obok od razu zlapie astre (o ile jest poziomo, a u mnie niestety tak

nie jest). Wnioskuje ze hotbirda odbiera ten wyzszy konwerter, bo gdy

tylko go przekrece trace sygnal. Co w takiej sytuacji powinienem

zrobic? Tzn. jak przekrecic czasze? Na chlopski rozum wydaje mi sie ze

powinienem ja odgiac w pionie jednak wtedy nie bedzie 30 stopni... i

dlatego mi tu cos nie pasuje... prosze o pomoc bo juz sie gubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli masz umieszczoną lewą trąbkę w uchwycie (patrząc od tyłu anteny), to antena ta musi być skierowana na HotBird (Twój kierunek główny). Drugą sprawą jest odpowiednie przypisanie portów przełącznika DiSEqC dla naszych satelitów w menu tunera. Z reguły wybór ten powinien wyglądać następująco: DiSEqC 1 (A) - HotBird, DiSEqC 2 (B) - Astra 19.2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim kierunkiem głownym jest napewno Astra bo cały czas miałem pojedynczy konwerter i odbierałem kanały z Astry...teraz gdy założyłem Monoblocka prawą trąbką w uchwyt zgodnie z rysunkiem to odbierałem HotBirda a Astry nie... Mam tuner GLOBO 4100C jak go skonfigurować bo moze własnie w tym jest problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz wszystko się wyjaśnia. ;) Jak masz antenę ustawioną na 19.2E, to stojąc od tyłu czaszy, w uchwycie powinna znaleźć się prawa trąbka. Ustawienia portów DiSEqC w menu tunera: DiSEqC 1 (A) - Astra 19.2E, DiSEqC 2 (B) - HotBird 13E - jeżeli ten sposób nie zadziała, to przydziel odwrotnie te satelity do portów.

 

Pomocny rysunek:

Jeżeli ustawimy antenę na Astrę, w uchwycie powinna znaleźć się prawa "trąbka".

--------------------------------------------------------------------------Astra 19.2Emonoblockog7.jpgHotBird 13E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozwiązanie jest trochę dziwne (ale działa), ponieważ aby odebrać sygnał z monocblocka a później przełączyć na ten kolejny konwerter trzeba będzie podejść i pstryknąć przełącznikiem, aby uzyskać sygnał. Ja jeśli mógłbym zmienić coś to sprzedałbym monoblock'a kupił dwa osobne konwertery, wszystko co do nich potrzebne i podłączyłbym to przez przełącznik DiseqC, bo nie musiałbym ręcznie przełączać "pstryczka" na tym ręcznik przełączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam tuner Echostar DSB 616 (CP) i monoblock tak jak w temacie i mam taki problem:

 

Gdy np oglądam TVP1 (12188 ) i przełącze na Polsat (11158) i po paru sekundach znów wróce na TVP1 to nie mam sygnału na stacjach o wyzszych częstotliwościach z HB i wszystkich z Astry. Co zawiniło?(bo nie jestem pewien czy to konwerter) i jak to można naprawić? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na moje oko wygląda to tak, że twój Echostar nie dogaduje się z przełącznikiem DiSEqC w monoblocku (nie musi być uszkodzony). Dekodery Polsatu ogólnie pod względem DiSEqC wypadają kiepsko - niby jest, ale jego obsługa jest taka sobie... Wskazuję na wymianę monoblocka, ale na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie też to samo. Dsb-616 ma problemy z monoblockiem, co chwila zanika sygnał ale dopiero jak się przełączy kanał. Monoblock z wyjściem na 2 tunery. Podłączam echolite 791 i fergusona 6018 i wszystko śmiga ok. Na fergusonie sygnał siła/jakość 99/99%. Po podłączeniu monoblocka pare dni było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma na to innej rady, jak szukać innego konwertera (innego producenta, inna marka). Winny jest oczywiście Echostar DSB-616, sam konwerter jest sprawny, ale z dekoderem Polsatu nie chce się dogadać. Trochę dziwne, że przez pierwsze dni nie zaobserwowałeś problemów, powinny raczej także występować, być może mniej "rzucały się w oczy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro Echostar DSB 616 ma problem z monoblockami, to takie szukanie może być kosztowne. Kupować konwertery, aż się trafi na ten co nie będzie sprawiał problemów :?: No i właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi forum :D

leonsyo jakbyś przeczytał kilka postów wcześniej, to zauważył byś, że ja to sprawdziłem i zapewniam na 100 %, że model który tam podałem, bez żadnych problemów działa z tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...