Skocz do zawartości
  • 0

Problem : monoblock - hotbird + astra


rygi
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem calkowitym amatorem w technologii tv sat, zaczalem grzebac przed

dwoma dniami gdy tato kupil zestaw :). Mam antene offsetowa (85),

konwerter monoblock (10,7-12,75GHz) i tuner Globo 1006. Problem polega

na tym, ze metoda macajewa krecac wszystkim co sie dalo znalazlem w

koncu Hotbirda, niestety wyglada to tak, ze (patrzac w kierunku czaszy)

konwerter jest zaczepiony za prawa "glowke" natomiast lewa zamiast byc

obok niej jest przekrecona nad nia (niemalze w pionie). Elewacja jest

ustawiona na ~~30stopni. Hotbird odbiera bardzo ladnie, z tego co

czytalem, aby odbierac astre wystarczy zlapac hotbird a drugi konwerter

obok od razu zlapie astre (o ile jest poziomo, a u mnie niestety tak

nie jest). Wnioskuje ze hotbirda odbiera ten wyzszy konwerter, bo gdy

tylko go przekrece trace sygnal. Co w takiej sytuacji powinienem

zrobic? Tzn. jak przekrecic czasze? Na chlopski rozum wydaje mi sie ze

powinienem ja odgiac w pionie jednak wtedy nie bedzie 30 stopni... i

dlatego mi tu cos nie pasuje... prosze o pomoc bo juz sie gubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Marcelek zrozumiałem o co Ci chodzi :wink: Tak więc: jeżeli masz antenę ustawioną na Hot Birda i monobloka (do Astry) to wystarczy odkręcić konwerter i zaczepić go za drugą "główkę" (od przodu anteny: jak było za prawą część to teraz będzie za lewą). Następnie należy zmienić ustawienia w tunerze, port DISEqC który był przypisany na Astrę teraz trzeba przypisać do Hot Birda, a ten od HB do Eutelsata W3.

I to wszystko, powinno działać, powinno... ale czasmi występuje złośliwość przedmiotów martwych :) być może trzeba będzie trochę wyregulować skręcenie konwertera. Sygnał z W3 jest dosyć dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam jeszcze takie pytanko czy da się ustawić monoblocka tak aby antena była nakierowana na astre 19E i po której stronie mam wtedy mieć dodatkowy konwerter z monoblocka. Wychodzi na to ze stojac za antena skierowna na astre19E mam "dodatkowy" czyli w instrukcji opisany jako A konwerter po lewej natomiast B w uchwycie. Zgadza się? Mam kłopoty z namierzeniem HB13E. Dodam ze te kombinacje sa przez ustawienie mojego balkonu i sciany bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chce odbierać sygnał z Astry i HotBirda mam do wyboru takie opcje:

 

1.Monoblock

Gdzie można kupic najtańszy monoblock i za ile?

 

2.Obrotnica, ale to odpada bo jest za drogie i nie umiałbym tego zamontować.

 

3.I teraz mam takie pytanie czy można zrobić tak żeby na 1 antenie sat. mieć 2 konwertery (czyli do 1 którego mam dokupić 2-gi)i czy jest taki uchwyt żeby te 2 konwertery połączyć. Do dwóch konwerterów potrzeba 2-ch kabli, a więc czy jest takie coś żeby te kable odchodzace od konwerterów połączyć je w 1 kabel i przez co.

 

Który z tych sposobów jest najtańszy i najprostrzy w montowaniu i czy ten 3 da sie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad. 1. Google wyłączyli? Ceny Monoblocków zaczynają się od 50 PLN

 

Ad. 2. Można przecież skorzystać z usług monterów. Monter też człowiek i z czegoś musi żyć :wink:

 

Ad. 3. Oczywiście, że tak można zrobić. Są odpowiednie mocowania dodatkowych konwerterów (musisz wybrać odpowiedni do Twojej anteny). Połączenie kilku konwerterów jest realizowane przez przełączniki (DiSEqC lub napięciowe).

 

Sposób 1 i 3 cenowo wygląda mniej więcej tak samo. Jeśli chodzi o trudność (dla całkowitego "lajkonika") to Monoblock łatwiej zainstalować. Natomiast układ zeza (sposób 3) wygrywa w możliwościach ustawienia, łatwości rozbudowy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Hollexie najtańszą mamy za 220 zł, ale ważna uwaga - wadą obrotnicy jest fakt, że przełączając po kanałach trzeba czekać aż antena zostanie przekręcona - kanały z różnych satelitów nie wskakują natychmiast. Lepiej nie mieszać kanałów z różnych satelitów, bo można zamęczyć obrotnicę szybko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zasilać też ją trzeba, jest do tego wykorzystywane napięcie wędrujące do konwertera (13 - 18 V). Dostarczane jest po kablu koncentrycznym.

Starsze obrotnice lub siłowniki wymagają odrębnego zasilania, z pozycjonera w tunerze lub z odrębnego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie jestem tez pewny

ustawien czestotliwosci konwertera w tunerze (obie ustawilem na 10600)

 

Zdaje mi się, że pierwszą częstotliwość (dolne pasmo) powinieneś ustawić na 9750, a drugą (górne pasmo) na 10600.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Zezem" nazywamy dołożenie jednego (lub więcej) konwerterów do anteny.

Na zeza składa się:

- konwerter - 2 sztuki (pojedynczy, twin, quad - wedle uznania)

- uchwyt na konwerter - odpowiedni model do Twojej anteny

- przełacznik DiSEqC - ten pozwala na połączenie dwóch konwerterów, są też wersje na maksymalnie 4 LNB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do wyboru masz dwa rodzaje mocowań:

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=135 (kształtownik)

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=134 (rurka)

 

Lub uchwyty uniwersalne zakładane nie na mocowanie, a na główny konwerter:

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=136 (pojedyncze)

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=310 (podwójne)

 

Tak więc zawsze coś dobierzesz, co byś nie miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, na tym uchwycie możesz regulować ustawienie konwertera. Uchwyt jest tak "wygięty", że zamocowany konwerter zostanie odpowiednio obniżony i "skręcony".

Nie możesz ustawić "na satelitę jaką się chce" tylko, tu cytat z opisu uchwytu, "do odbioru satelitów z pozycji satelitarnych oddalonych od siebie na orbicie o 3 do 20 stopni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...