Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh... to sobie Franek- łowca bramek nie pogra w ekstraklasie za długo.... Ile jeszcze klubów zostanie zdegradowanych? Może po prostu ekstraklase zamienmy od razu na I lige zdegradowanych?

W czerwcu ma być abolicja klubów. A jesli chodzi o ewnetualne degradacje to Lech, GKS Bełchatów, Groclin Warszawa, RUch, ŁKS i Cracovia. Jeśli ktoś ma być jeszcze zdegradowany przed abolicja z Extraklasy to będzie to ktoś z tej 6.

 

Punkty jak punkty, ale po prostu dowalić karę na kwotę całego budżetu klubu, na dzień dobry jesli wyrok sie uprawomocni to degradacja o 2 klasy i koniec. No ale o czym rozmawiamy? PZPN święty? W końcu swoich nie będzie karał...

To, że wymyślił kare która zniszczyła by po prostu naszą piłke. Już degradacja jest lepsza karą. Twój pomysł oznaczałby jedno wycofanie sie sponsorów z klubów bo nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci 10-15mln złotych kary i bedzie dalej inwestował w klub walczacy o lokaty 7-12.

 

Co do samej afery to najbardziej mnie boli to, że człowiek którego szanowałem, znałem, a także ceniłem za wiedze, umiejetnosci stykcie szkoleniowe jak i motywacyjne okazał się czarną owaca. A mianowicie mówie o Andrzeju Blasze ktory był jeden z njlepiej zapowiadajacych się trenerów młodego pokolenia.

Jedna dochodze też do wniosków po własnych obserwacjach, co także wspomina Forbrich w wywiadzie dla Polski The Times, że on czy Reiss czy Blacha dodany przezemnie są medialnymi ofiarami tej afery. I mówi coś tam waznego, że jaśli ktos coś powie na temat korpucji po 22 h zostaje zwolniony znaczy przyzna sie do winy. I dlatego mam wrażenie, że ci własnie najwiecej sypiący tak naprawde moga byc głównimi autorami tego bagna. A powoli to zaczyna sie wymykac spad kontroli tak jak chocby z Gilewskim który według moje wiedzy jest czysty ale pewnie musiał nadeonąc komus na odcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje, bo mecze tych druzyn zawsze sa na Canal+Sport, wiec nie ma sensu transmisja tego samego meczu na dwoch kanalach

 

to nie do końcatak jest jak mówisz np. w rundzie jesiennej mecze Lech- -Legia czy Legia-Wisła leciały jednocześnie na canal+ sport i orange sport

 

do adriM -z pierwsze kolejki to raczej nic nie będzie.Jak wiemy tvp ma prawo do 2 meczów w rundzie i na 100% będą to 2 z tych 3 tzn:

Wisła-Legia

Legia-Lech

Lech-Wisła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To czemu nie pokazali meczu Lech-Wisła tylko sama Legia z Wisłą i Lechem. Wygląda to tak, jakby Legia była najlepszym klubem w Polsce. A tak nie jest.

 

P.S. mecz Piast-Odra- wolałbym już jakiś mecz z Armenii :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP pokazuje najatrakcyjniejsze mecze. Takie na których można zarobić. Derby Krakowa, Śląska czy trójmiasta są niszowymi derbami ze wzgledu na to, że to jedna druzyna walczy o mistrza w przypadku Krakowa albo graja nich drużyny z dołu albo środka tabeli. Mecz pokazywane w TVp maja sprzedać lige dla kibiców zachecic ich do przyjscia na stadion itd. I ogladaja te mecze tak naprawde przypadkowi ludzie bo kibice albo pójda na stadion albo maja dostep do C+ i OS i dlatego to mecz musi być widowiskiem a nie spotkanie drużyn z konca czy srodka tabeli bo jest to mecz derbowy. I w tym momencie tylko derby Warszawy Groclin - Legia spełniały by ten aspekt sportowy o który chodzi. A mecz Arka - Lechia miałby znikoma oglądalnośc w skali kraju ze wzgledu na przecietność obu klubów za czym ida mniejsze wpływy dla TVP. Dlatego TVP bedzie pokzywac zawsze mecze najlepszych drużyn.

 

A co do Legii to jest ona najbardziej medialny klubem i tym majacym najwieksza marke w Polsce. A jest tak dlatego bo Legia u każdego sympatyka piłki wywołuje emocj, nikomu nie est obojetna albo sie ja Kocha albo nie nawidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do medialności to się nie zgodzę. Obecnie najlepiej sprzedaje się jednak Lech, a wcześniej przez kilka lat Wisła, Widzew itd. Gdy zespół zachodzi wysoko w pucharach, to od razu wrasta zainteresowanie nim, szczególnie wśród kibiców, którzy na co dzień nie interesują się nadgorliwie polską piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczyk.medialnośc i zainteresowanie klubem buduje sie latami ,a nie przez 7 miesięcy,jak to jest w przypadku Lecha.Poza tym liczy sie też marka,ktora buduje sie latami.Legia to najbardziej rozpoznawalny klub w Europie.Na 2 miejscu pod względem rozpoznawalności w Europie jest Górnik Zabrze,klub ,który przez ostatnie lata nic w polskiej piłce nie znaczył,a tymbardziej europejskiej ,a jednak jest rozpoznawalny w Europie,dzieki temu co osiągnał w histori.Myslisz że Allianz zainwestowałby w ten klub ,gdyby nie nazywał się Górnik Zabrze? Ja muśle że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim samym tokiem rozumowania nie ma Lecha Poznań jest Amica Poznań... Nie lubię ani Legii ani Lecha lecz każdemu kibicowi powinno zależeć na rozwoju polskiej ligi i takie dyskusje na tym forum są bezsensowne. Są inne fora kibicowskie na których wręcz powinno się poruszać takie tematy. Szkoda zaczynać niekończącej się dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej troszkę inaczej rozumiemy pojęcie medialności ;) Z tym co pisałeś o marce itd. to wszystko się zgadza, ale w chwili obecnie najlepiej medialne sprzedaje się zdecydowanie Lech. Troszkę siedzę w tym temacie, więc co nie co wiem ;)

Masz racje ale mówimy o czymś innym. Pod twoja medialnością wiąża sie przypadkowi kibice. Tacy którzy nagle kibicuja mu dlatego, że ma sukcesy. Ostanio w GW były jakies badania. Najbardziej lubianym klubem była Wisła ale nie ma co sie dziwic bo budowały to sukcesy z ostanich lat od momentu narodzenia sie tej WIsły, Legia zajeła 2 miejsce. Ale patrząc na kogo nie lubią Polacy to Legia ma az tam 14 procent przy spełna nie 3 Wisły któa ma 2 miejsce.

 

Tomo21 Polonia gra chyba w 5 lidze. A to jest jakiś Groclin. Wiadomo lepiej było kupić awans niż go wywalczyć. A sytuacja negocjacji Śląska z Drzymała i tego co potem się stało pokazuje, że Polonia byłą pozbawiana jakiegokolwiek ruchu kibicowskiego,

 

Takie mecze a nie inne sa wybierane dla rozwoju ligi dla przyciagniecia na stadiony wiekszej liczby osób. Bo dorby mecz Legia - Wisła przyciagnie ich nawet na mecz Odra - Legia a słaby mecz Arka - Lechia uświadomi o tym, że nie warto. A kibice tych klubów albo pójdą na stadion albo obejrzą w C+ wiec dla nich to rybka czy TVP pokaze. TVP ma za zadanie sprzedac lige w jak najlepszym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polonia gra chyba w 5 lidze. A to jest jakiś Groclin.

 

Większej głupoty nie słyszałem od dawna. Tym bardziej, że nie ma żadnej Polonii II, jest tylko drużyna z ekstraklasy, drużyna ME i drużyna juniorów, więc nie wymyślaj już na siłę swoich śmiesznych teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...