Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stały podział sezonu piłkarskiej ekstraklasy na 17 kolejek w rundzie jesiennej i 13 w wiosennej planuje wprowadzić zarządzająca rozgrywkami Ekstraklasa SA. Jest też pomysł, aby znieść baraże.

 

- Takie rozwiązanie (podział 17/13) przyjmuje się coraz częściej w Europie. Po prostu, gdybyśmy chcieli dokonać równego podziału, to musielibyśmy zacząć grać już na początku lutego, co w naszych obecnych warunkach jest nierealne - powiedział dyrektor logistyki rozgrywek Marcin Stefański na spotkaniu podsumowującym rundę jesienną.

 

- Będziemy dążyli do stałości kalendarza. Runda jesienna będzie co roku ruszać na przełomie lipca i sierpnia i kończyć się w pierwszej dekadzie grudnia. Runda wiosenna rozpoczynałaby się w drugiej połowie lutego, a kończyła 15 lub 31 maja - dodał Stefański.

 

Podkreślił, że układając terminarz rozgrywek musi się kierować wytycznymi FIFA.

 

- Poinformowano nas już, że w następnym sezonie rozgrywki muszą się zakończyć do 16 maja. Od 21 maja będzie obowiązywał tzw. okres ochronny przed mistrzostwami świata w RPA. Nawet kraje, które się nie zakwalifikują do mistrzostw, muszą tego przestrzegać - wyjaśnia dyrektor logistyki.

 

Według Stefańskiego Ekstraklasa SA chciałaby likwidacji baraży. - Baraże burzą kalendarz rozgrywek. Chcielibyśmy od nich odejść.

 

Prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko uważa, że z każdym rokiem rozgrywki cieszą się coraz większą popularnością. - Po raz pierwszy w tym sezonie wszystkie mecze były pokazywane na żywo w Canal Plus i Orange Sport. Strzałem w dziesiątkę okazał się pakiet spotkań w TVP. Mecz Lech - Legia obejrzało 2 mln widzów, a Legia - Wisła - 2,4 mln. To pokazuje skalę zainteresowania ekstraklasą w Polsce.

 

Rusko przyznał, że średnia widzów na trybunach (6058) była mniejsza niż w poprzednich dwóch latach.

 

- To efekt tego, że na wielu stadionach są prowadzone prace modernizacyjne. Poza tym np. Piast Gliwice rozgrywa swoje mecze w Wodzisławiu i przychodzi tam zaledwie po ok. 1000 widzów.

 

Szef Ekstraklasy SA poinformował, że dopuszcza możliwość poszerzenia ligi, ale nie wcześniej niż w 2011 roku, gdy gotowe będą budowane i modernizowane obecnie stadiony.

 

Jak dla mnie dobry pomysł ze zniesieniem baraży, według mnie tylko wprowadzały zamęt. Co do systemu 17/13 to niestety musi on obowiązywać bo takie mamy stadiony, chociaż za 4 lata to się zmieni. Nowe stadiony budują: Wisła Kraków 35k, Lech Poznań 46,5k, Legia Warszawa 34,5k, Lechia Gdańsk 44k, Śląsk Wrocław 44k, Jagiellonia Białystok 22k, Zagłębie Lubin 20k (oddany do użytku już w sezonie 2009/2010), Cracovia Karków 15k, Górnik Zabrze 30k, ŁKS Łódź 35k(zamiar), Widzew Łódź 25k(zamiar), Arka Gdynia 16k(zamiar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może dostęp do informacji

gdzie jaki klub EKSTRAKLASY

wybiera się na zgrupowania zimowe ??

 

WISŁA KRAKÓW - 2 zgrupowania w Hiszpanii.

 

 

Lista potencjalnych sparingpartnerów:

 

17 stycznia - drużyna z III ligi polskiej

22 stycznia - drużyna z III ligi hiszpańskiej

24 stycznia - FC Zurich

27 stycznia - Steaua Bukareszt

29 stycznia - Austria Kaernten lub zespół z I ligi rosyjskiej

7 lutego - MFK Rużomberok

11 lutego - Broendby Kopenhaga

14 lutego - Dynamo Kijów

16 lutego - Dynamo Moskwa

17 lutego - zespół z I ligi norweskiej lub Zenit Sankt Petersburg

21 lutego - Piast Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
I liga pod nazwą Orange Liga od rundy wiosennej

 

Dziś na zebraniu Piłkarskiej Ligi Polskiej zrzeszającej kluby I ligi podpisano umowę z firmą Orange na sponsoring tych rozgrywek - poinformował menedżer GKP Mariusz Niewiadomski.

 

Umowę podpisano na 2,5 roku, a do równego podziału na kluby będzie 3 miliony złotych. Na najbliższą rundę wiosenną przeznaczono milion złotych. Kolejne 3 miliony złotych Orange przeznaczy na tzw. premie udziałowe dla tych klubów, które nieprzerwanie będą uczestniczyły w rozgrywkach pierwszoligowych. Od rundy wiosennej I liga będzie nazywana Orange Ligą. Z każdej kolejki będą przeprowadzane 2-3 transmisje, ale po nabyciu specjalnego dekodera. Natomiast wszystkie skróty spotkań pokaże TVP.

 

W rundzie wiosennej kluby, które nie zalegały z różnymi opłatami w PZPN, będą zwolnione z opłat za delegatów i sędziów.

 

Tak więc szykuję nam się T-Mobile Ekstraklasa oraz Orange Liga ciekawie... Ten dekoder to chyba od N-ki bo tylko tam można oglądać TVP Sport :/ Szkoda, mogliby dać jeden mecz kolejki np. w niedziele na TVP Info tak jak to było do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Orange ma coś wspolnego z N. Z tego co obiło mi sie o uszy to rozgrywki 1 ligi wzbogacą Orenge Sport. Zreszta to także jest logiczny tok myslenia i na mysli jest tutaj dostęp ale do tego kanału. Orange nabyła oprócz praw sponsorkich także prawa medialne prawdopodobnie. TVP i tak z nich nie korzystała wiec żadna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty tam oglądasz w I lidze; chyba jakiś patriotyzm mocno lokalny :D ; swego czasu jak się dowiedziałem że w sezonie 2008/09 dzięki OS mogę zobaczyć wszystkie mecze Jagiellonii (to mój lokalny patriotyzm) to się cieszyłem jak dziecko; ale jak ta Jaga zaczęła przegrywać na potęgę to już żałowałem że te mecze oglądam bo mi nervosolu brakowało (a Probierza to chciałem powiesić :> ); teraz jak patrzę na zakupy Górnika i Cracovii to tylko we Franku nadzieja; ale co by nie mówić to ta przerwa zimowa jest stanowczo za długa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest niedzielnym kibicem. Bardzo dobrze, że 1 liga będzie w Tv raz jest to kasa dla klubów dwa szersza możliwość zobaczenia zawodników nie tylko dla kibiców. To właśnie z tej ligi do klubu walczącego na wiosne w pucharach i strzelalający dla niego bramki trafił Lewandowski. Ba w Poloni pewnie za pół roku Jodłowca Daniel Kokosiński. Tv daje możliwość nie tylko kibicom ale także zawodnikom bo wtedy łatwiej ich wstepnie wyłapać. Poza tym zastrzyk kasy z czym idzie chocby poprawa infrastruktury bo nie każdy 1 ligowy klub dysponuje taka bazą i zapleczem techniczym jakie jest w Pruszkowie mimo skromego budzetu klubu.. A to wszytsko ma zawsze efekty przy szkoleniu graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Przed chwilą słuchałem wypowiedzi rzeczniczki KKS Lech Poznań, która zapewnia, że Lechowi nie zagraża degradacja. Karany może być tu tylko zawodnik, bo miało miejsce sprzedanie meczu, a nie jego kupienie (więc to była strata punktów dla Lecha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lech gra na licencji Amiki, a ta grała m.in. w "dziwnym finale PP Amica-Aluminium Konin 5-3... :roll::/

Komuś rzeczywiście przeszkadza miejsce Lecha w tabeli...

Piotr R. będzie przesłuchiwany jutro we Wrocławie (PN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...