Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jedno zastanawia. Dlaczego nie zbuntują się sponsorzy? Postawić twarde warunki i albo PZPN się zreformuje albo nie będzie kasy.W polskich warunkach można wypromować każdy sport. Przykładem są skoki. Obiektywnie patrząc sport głupi i niedostępny dla ludu a gromadzi tysiące na trybunach i miliony przed telewizorami. Jeśli firmy koniecznie chcą sponsorować jakiś sport to niech zagrożą PZPN-owi. Wizja braku kasy od razu ich zmobilizuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarinho i co da ci te rozwiązanie? Nic. Jedynie zabiorą nam Euro. I wywalą z organizacji międzynarodowych. I kto powiedział, że ci sai ludzie nie wezmą się znowu za organizacje związku od początku? Nie mamy takiej pewności.

PZPN trzeba gruntownie zreformować ale problem w tym, że nik tego nie chce i nie widac ludzi z planem na to. Plany Latów. Engelów czy Piechniczków można do jednego wora włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad czyli co mamy nic nie robic i siedziec cichutko? Wystarczyloby zeby UEFA odeszla od zasady nie mieszania sie do spraw zwiazkowych i zobaczyla co u nas sie naprawdę wyrabia. I wtedy zadne Euro nie byloby zagrozone. A tak poza tym uwazam ze jak mamy miec Euro ktorego glowna twarza bedzie Listkiewicz to ja za takie cos dziekuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winę za obecny stan polskiej piłki ponoszą wszyscy. Media domagały się od PZPN-u degradacji, to Wydział Dyscyoliny a następnie Związkowy Trybunał Piłkarski spełniały ich życzenie, nawet wbrew prawu. Bo jeśli czyny Widzewa faktycznie się przedawniły, to Trybunał Arbitrażowy przy PKOl nie miał innego wyjścia. Korupcja w polskiej piłce zdestabilizowała rozgrywki ligowe w naszym kraju. Teraz trzeba jakoś zjeść tę żabę. Uważam, że należy przede wszystkim przyjąć jasny i spójny system karania klubów za korpucję. Powinny być jasno określone przewinienia i katalog kar. Ostateczne orzeczenia dyscyplinarne powinny zapadać w trakcie sezonu, tak żeby przed rozpoczeciem następnych rozgrywek było jasne, kto w jakiej lidze ma grać. Jeżeliby się nie dało ostatecznie rozstzygnąć dajmy na to do końca maja danego postępowania dyscyplinarnego, to kary degradacji i ujemnych punktów powinny obowiązywać od następnego sezonu. Niestety nie ma tu dobrego rozwiązania i trzeba znaleźć jakieś kompromisowe wyjście. Co do Zagłębia. Chyba lepiej, żeby ewentualna kara degradacji została wykonana w nastepnym sezonie niżby miałąby być wykonana teraz a następnie okazałoby się, że została uchylona. Ludziom z PZPN-u zabrakło rzecz jasna wyobraźni, ale media też mają w tej całej zaistniałej sytuacji niemały udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd PZPN ma podjąć decyzję, w jakim składzie i kiedy rozpoczną się rozgrywki ligowe.

 

Przed wejściem na obrady zarządu były selekcjoner kadry Jerzy Engel powiedział telewizji TVN, że PZPN rozważy powiększenie ekstraklasy do osiemnastu zespołów: - Konsultowałem się z trenerami ligowymi. Dla nich najważniejsze jest, aby rozpocząć rozgrywki jak najwcześniej. Czy w ekstraklasa będzie liczyła szesnaście czy osiemnaście zespołów, to już sprawa drugorzędna.

 

Za powiększeniem ligi opowiedział się także minister sportu, Mirosław Drzewiecki.

 

źródło: sport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

We wtorek Arka była na 100% w ekstraklasie. Odbyła już karę za korupcję. Ateraz zastępuje ją Zagłębie które nie odbyło kary... Je :censored: tą całą ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest powiększenie ligi do 18 zespołów a nie przekładanie meczów. A co się stanie, jeśli z jakichkolwiek powodów Trybunał nie wyda orzeczenia w sprawie Zagłębia 22 sierpnia, bo okaże się, że sprawa jest np. bardzo zawiła. Co do Korony, to ten klub jeszcze nie złożył odwołania od orzecznia organów dyscyplinarnych PZPN, więc jego sprawa może zostać rozpatrywana w Trybunale najwcześniej we wrześniu. To Korona ma nie grać 6-7 pierwszych kolejek, a potem grać co 3 dni? Powiększenie ligi do 18 zespołów jest jedynym rozsądnym wyjściem. Orzeczone wobec tych dwóch klubów kary, jeśli się staną ostateczne można wykonać w następnym sezonie. Czy spraw Korony i Zagłębia nie mógł PZPN rozpoznać dopiero teraz, tak żeby nie destabilizować rozgrywek. Ale presja mediów odnośnie walki z korupcją była tak wielka, że Wydział Dyscypliny i Związkowy Trybunał Piłkarski uległy i wydały orzeczenia naprędce, a teraz mamy ten cały bałagan. PZPN może i chciał dobrze, ale wyszło jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad czyli co mamy nic nie robic i siedziec cichutko? Wystarczyloby zeby UEFA odeszla od zasady nie mieszania sie do spraw zwiazkowych i zobaczyla co u nas sie naprawdę wyrabia. I wtedy zadne Euro nie byloby zagrozone. A tak poza tym uwazam ze jak mamy miec Euro ktorego glowna twarza bedzie Listkiewicz to ja za takie cos dziekuje :wink:

Tego nie napisałem. Reformy są konieczne i to gruntowne. Jak może odejść od tego Uefa skoro związki są niższą instacją Uefy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja jest nie możliwa. To wszystko regulowane jest prawnie. Problem jest taki, że nie ma osoby która wie jak tą reformę zrobić może nawet nie wie a chce ją zrobić. Zmiana samego prezesa to będzie tylko przytuszowanie sprawy. Zresztą tak samo jak byo po Dziurowiczu. Wszytsko nagle ucichło i po kilku latacg wróciło. teraz to samo. Dlatego trzeba od dołu do góry zreformowac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa prze(po)łożona. Będą "sypać" - kolejne miliony - siedemnastemu i osiemnastemu. Może od razu:

19.

20.

A co tam! Będzie więcej kasy na różne przekręty.

W końcu, jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze :lol2:

 

lubię się z tobą kłócić bo często różnimy się w spojrzeniu na sport, ale tym razem podpisuję się pod tym tekstem obiema rękami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że piłka nie zdąży się wtoczyć do bramki, jak znowu wybuchnie kolejny skandal lub afera. Listkiewicz gdzieś się schował. Drzewiecki bezradny z nadzieją na cud. PZPN "niewinny i nieszczęśliwy" Ekstraklasa SA spekuluje twierdząc, że "porządkuje" Trybunał PKOL - osobowo, przeważnie w trzech osobach - decyduje?

Jeszcze ci od spraw "nagłych" przy malutkim "pzpn"-nie - to takie nieboraczki. A karuzela się kręci, jak ruletka.

Śmieszność polega na tym, że im to przepadło i się przedawniło. A w ogóle, to tylko się wyśniło, bo nic nie było :roll:

Pozostał jeszcze jeden "partner" - co ma kasę - dawać z podziałem. "Skromnie milczy" A wszystko to w ideę "rozwoju" piłki nożnej.

Martwię się! Co z tego wyniknie, gdy wszystko już "ustalą" a później nastąpi powtórka z "rozrywki"

A jak to się ma sportowo!

Są takie piękne słowa - fair play - i tego wszystkim życzę.

Czyż nie nastapiło już zniecierpliwienie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, że z roku na rok nasza piłka będzie zmieniała się na lepsze a tu widzę, że jest coraz gorzej. Dziwi mnie hipokryzja PZPN-u wylewająca się ustami pana Koźmińsiego, który rozżalony mówi, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl zakończył walkę z korupcją. Tylko, że prawda jest taka, że Trybunał nie miał innego wyjścia. Skoro czyny Widzewa się przedawniły, to orzeczenie nie mogło być inne. Pytanie tylko, dlaczego się przedawniły. Odpowiedź jest prosta, bo PZPN kiedyś uchwalił, że korpucja przedawnia się z upływem 2 lat. Potem, implementując postanowienia FIFA i UEFA o nieprzedawnianiu się korupcji w sporcie, zmieniono tę uchwałę (10 maja 2007 roku), ale niestety czyny Widzewa zdążyły się do teog czasu przedawnić. Teraz biedni "leśni dziadkowie" płaczą nad rozlanym mlekiem, sobie nie mając nic do zarzucenia. Teraz są wielkie pretensje do Trybunału. Tylko o co? O to, że stosuje prawo. Po to przecież jest ten Trybunał. Jakby Sejm dajmy na to znowelizował kodeks karny, mocą którego morderstwa i brutalne gwałty przedawniały się z upływem 2 lat i sądy umarzałyby tego typu sprawy, to co posłowie mieliby prawo krytykować sądy, że puszczają wolno najgroźniejszych przestępców. Mogliby mieć pretensje tylko do siebie. Ja wiem, że środowe orzeczenie Trybunału ws. Widzewa jest nie do przyjęcia od strony moralnej, ale nie można zwalczać korupcji w sporcie łamiąc ustalone przez siebie zasady. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest powiększenie ligi do 18 zespołów. Nie dziwię się pozostałym klubom, że nie chcą się dzielić kasą z klubami, które z własnej winy doprowadziły do takiej sytuacji, jaką mamy w tej chwili. Bo gdyby Zagłębie i Korona kiedyś tam nie kupowały meczów, to nie mielibysmy dzisiaj całej tej sytuacji. Z korupcją trzeba walczyć nadal. Tyle, że na przyszłość, trzeba wszelkie postępowania dyscyplinarne zakończyć do końca maja, a jeśli przed tym terminiem nie udałoby się wydać ostatecznej decyzji, to wszelkie decyzje powinny skutkować od następnego sezonu. Wydaje mi się, że akurat w przypadku Zagłębia i Korony PZPN się pośpieszył. Mógł teraz w trakcie nowego sezonu przeprowadzić postępowania dyscyplinarne i ostaeczne orzeczenia wykonać w następnym sezonie. Przecież w kolejce są kolejne kluby i problem może się powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że piłka nie zdąży się wtoczyć do bramki, jak znowu wybuchnie kolejny skandal lub afera.

W totka - choć zagrałem - nie wygram :( A tu jestem bliski :(

 

Gdy czytam prasę, to nic, tylko skamlanie i płacz decydentów "słyszę". Ich "troskę o ducha sportowego" i w ogółe "wielkie" słowa i słówka :>

Pożyjemy zobaczymy, jakie to "szczęście" na to nieszczęście, nam przygotują.

Canal+ "wytrzyma" kolejne koszty. Czy raczej ("pzpn i ta cała reszta") kibiców zrobią w balona :?:

A może już zrobili :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extraszambo powinni zawiesic na rok i wyjasnic wszystkie sprawy korupcji . Bo jak teraz wyjasnic kibicom, ze ich druzyny moga kupowac mecze i nic zlego im niezrobia??Skandal Zaglebie zagra w extraszambie, mimo ze kupywal mecze w 2 lidze by awansowac. Korona nielepsza kupila awans do 2 ligi.Skandaliczne decyzje tego szamba przy PKOL. Widzew kolejny co wyszedl zwyciesko, mimo kupowania meczy. Czyny korupcyjne sie przedawniaja tylko u nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...