Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chyba odwrotnie niż piszesz powinno być. Gdy jest taki moment, że akcja może zadecdydować o wyniku nie można wchodzić w szczegóły takie jak 2 sekundy za długo przetrzymana piłka. Identycznie jest z rzutem karnym - jak ktoś kogoś lekko kopnie w środku boiska to jest faul, ale jak to jest w polu karnym to za takią błahostkę się faulu i jedenastki nie gwiżdże. Takiego czegoś jak w poniedziałek to jeszcze nie widziałem. Przecież wielokrotnie bramkarze dłużej przetrzymywali pilkę i nic się nie działo, leciała jedna, druga powtórka akcji w tv, a bramkarz jeszcze nie rozpoczynał lub rozpoczynał z opóźnieniem. Sędzia by się lepiej zachował gdyby puścił tę akcję, a tak wypaczył wynik spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego jest ten przepis aby skończyć z oszustwami, typu przetrzymana piłka. Tak nie powinno być. W końcu bramkarze się nauczą i nie będą przetrzymywać piłek.

 

 

PS. Można powiedzieć że jestem bezstronnym obserwatorem. Nie jestem fanem legii, ani cracovii, ani żadnej z drużyn grających w ekstraklasie. Oglądam mecze, bo chcę widzieć dobre, ale przede wszystkim uczciwe widowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomo21 przecież sam przyznałem, że taki przepis istnieje, więc nie czepiam się Stefańskiego, chodź w tym meczu też nie był konsekwentny w kilku sytuacjach. Raczej miałem na myśli ogólny poziom sędziowaniaw naszej Ekstraklasie a jeśli oglądasz magazyn Liga+, to będziesz wiedział o czym mówię. W meczu piłki nożnej główną rolę powinni grac piłkarze a nie sędziowie, tylko czasem ci drudzy o tym zapominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabaj przetrzymywał piłkę ok 13 sekund, więc nie ma przebacz. Gdyby nie poprawiał getry, to sędzia by to puścił, ale Cabaj przegiął.

Zresztą przez cały mecz zawodnicy Cracovii zalegali na boisku. Jestem przeciwny wybijaniu piłki za każdym razem jak przeciwnik leży dłużej niż 3 sekundy, bo często jest to wykorzystywane do wybicia drużyny z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie ze kilka razy w meczu przetrzymywal pilke dluzej niz mozna i wtedy sedzia nie gwidzal ale sprawdzcie czy wtedy poprawial tez getry w chociaz jednej sytuacji. Poprawianie getr przy wznowieniu pilki to dla sedziego znak ze komus pasuje wynik i mu sie nie spieszy zeby go zmienic. Poza tym Cracovia byla lepsza i powinna byla wygrac ale nie wykorzystane sytuacje sie mszcza..

 

Moje aktualne nerwy to na canal plus ze w piatek na zywo idzie legia a nie polonia (nie jestem kibicem zadnej druzyny tylko ogladam mecze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie miał styczności z "polską myślą szkoleniową" to powinien być dobry.

Po co piszesz takie bzdury ?

 

Trener totalna nie wiadomo ale widać Cupiał idzie tropem Wojciechowskiego ten zatrudnił Toma Slota, ten potem znalazł trenera. Cupiał zatrudni chyba albo zaraz to zrobi Stana Valckx-a a ten zapewne pomógł w szukaniu trenera. A ten człowiek ma dość słabą renomę w Holandii ze względu na współpracę z jednym z nielubianych bardzo menagerów.

 

Co do Maaskant-a przypomnę, że jego Breda była bardzo słaba w meczu z Polonią a potem uległa w 2 meczu 2-9 Villareal więc jednak z hura optymizmem bym nie przesadzał ale trzeba mu dać czas ale czy Cupiał mu go da ? To nie jest pewne.

I tutaj jeszcze jedna informacja istotna jego ojciec współpracuje z dużą agencją menagerską. I

 

 

Zagraniczny trener wcale nie oznacza dobry co poniektórym się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek Radomski, który troche w Holandii pograł wypowiada się o nim bardzo dobrze.To samo Iwanow, który komentuje Eredivisie.

A jak jest na prawde to trzeba poczekać do wiosny, bo teraz za wiele w klubie nie zmieni.

Zagraniczny trener wcale nie oznacza dobry co poniektórym się tak wydaje.

Gdyby tak było to mógłbym uznać Liczke, Radolskiego i im podobnych za dobrych trenerów.Ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radolsky miał wyniki nie tylko w Polsce, pracował z kadrą Słowacji U.21 i 4 miejsce na Euro U21 czy kilka meczy jako selekcjoner U21. W Grolicnie też ciekawy zespół.

 

Co do Licki to także podobnie. Nie był to anonimowy trener w swoim kraju . Ale w Polsce nic nie zrobił i trzeba go negatywnie oceniać.

 

I na pewno Radoslkiego trzeba oceniać pozytywnie za pracę w naszej lidzę, Liczkę już nie koniecznie.

Tylko na to czy trener się sprawdzi w danym klubie, kraju wpływa x czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny początek piłkarzy Bełchatowa na starcie ligi, po wygranej nad Legią maja 9 punktów w czterech spotkaniach i są w czubie tabeli. Z kolei dramatyczna sytuacja Cracovi, cztery spotkania i zerowy dorobek punktowy, Ulatowski może miec problemy z pracą mimo dwuletniego kontraktu. Wracając jeszcze do meczu w Warszawie, wielkie brawa dla kibiców Legii za doping, coś pięknego :brawo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym piłkarzem PGE GKS-u Bełchatów został 28 -letni Amerykanin Jeremiah White który z klubem podpisał roczny kontrakt. Będzie to piąty europejski klub w karierze zawodnika który ma na koncie 1 występ w reprezentacji USA.

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Legła poległa z GKS Bełachatów. Coś ITI nie powiodły się inwestycje w kiepskich zawodników, jak Mezengi, Cabrale i inne Kneżevicze, ale do ostatecznych osądów jest jeszcze trochę czasu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]o prawda.Na legia.com pojawił się komentarz, gdzie jakiś typ o nicku @jacuLek ,na ciągłe pytania użytkowników do niejakiego @tomaszka67 o wzmocnienia, napisał, że "widział dziś Morientesa na lotnisku".Potem ktoś to powtórzył, no i tak zrodziła się plotka.A że dziennikarze często zaglądają na fora klubów ekstraklasy(zawsze pojawiają się tam jacyś "informatorzy) to uwierzyli w ten żart o Morientesie.Informacja jako pierwsza pojawiła się na eurosport.pl, a za nią powtórzył OSI.Nie zdziwie się jak jutro w jakimś "Fakcie" czy "PS" na pierwszej stronie pojawi się wielki tytuł: "Morientes w Legii?"

To tyle z mojej strony.

 

PS. Kilka minut temu pojawiło się info, że na testy przyjechał Benińczyk Razak Omotoyossi.Jak dla mnie super piłkarz, na prawde porządny napadzior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła w zarabianiu pieniędzy jest mistrzem, ale z ich wydawaniem są już problemy.Ale to i tak nie przeszkadza być im w czołówce Ekstraklasy.Na puchary ten zespół to już za mało.

Opchnięcie Diaza za 1,5 mln euro(podobno...) to mistrzostwo świata.Człowiek chaos, tyle, że miał serce do gry i Skorża zrobił z lewego obrońcy piłkarza uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest nasza liga. Niemal jak Odra Wodzisław w Ekstraklasie pod tym względem. Wypromować, sprzedać i tkwić w tym samym miejscu. Na europejskie puchary to nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...