Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.legia.net/news.php?id=28344

 

Przeginają niektórzy [beep]e. Ja rozumiem, że mogą sami protestować, ale żeby zmuszać kogoś kto dopinguje drużynę do tego żeby przestał, to trzeba nie mieć honoru. A ochrona ma wszystko w d**.

Żenada po prostu.

Nie no dobre. Kolejny serwis zaczyna pisać artykuły na zlecenie. Nie ma to jak anonimowe żrodła. Skoro tak był czemu nie chce powiedzieć tego osobiście? A anonim do serwisu to sobie może każdy napisać, kto chce.

Ale oczywiście niedzielni kibice, jak Tom, to we wszystko uwierzą, bo opinie mają wyrobioną przed tym.

 

PS. Ciekawi mnie co powiedział Ziutek, co Mietek a co Gienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś żałosny. Nie pierwszy raz się słyszy o czymś takim, ale wy jesteście zbyt tępi żeby w ogóle zrozumieć, że są kulturalniejsze formy protestu i że drużynę trzeba wspierać a nie podcinać jej skrzydła w czasie meczu. I wmawiacie wszystkim, że ITI jest złe a wy święci, jak napisał kolega wyżej. A to wy sami robicie z Legii pośmiewisko swoją postawą. Nic tylko [beep]two i prostactwo. Ja się nie dziwię, że ITI nie chce z wami gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie słyszysz a nie widzisz więc najpierw zobacz. A ci niby wielcy poszkodowani niech złożą zawiadomie i pod konsekwencjami karnymi to zeznają a nie gadają głupoty.

Jak zawsze największymi spacami od tegotypu spraw są ludzie którzy nigdy nie widzieli tego na oczy bo na stadionie nie bywają. I to jest żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 - sorry że to napiszę, ale muszę... Bo Wam to się w du.ie poprzewracało. Wielka Legia za dychę... Nie bez przyczyny uważani jesteście za najbardziej brutalnych kibiców w Polsce.

Uwierz mi, że te wszystkie przypadki huligaństwa w Polsce - nie tylko Warszawskie, ale i Krakowskie itp. to nie jest wymysł ITI. To nie ITI zabija kibiców na drodze, to nie ITI demoluje stadion w Wilnie... Twoje gadanie i odwracanie kota ogonem typu - bo to wina Wilna, że stadion był źle zabezpieczony jest śmieszne! Albo jeszcze ta sytuacja, że ITI opisuje jak to kibic został zabity...

 

Widzisz w ITI wszelkie zło. Zresztą nie tylko Ty, ale i kibice Legii... I to jest najlepszy przykład na to, że Wam nie zależy na KIBICOWANIU, tylko na szukaniu zaczepek. Gdybyście mieli wiarę w klub, to mielibyście konflikt/spór słowny z ITI, ale w sobotę/niedzielę darlibyście się na stadionie aż by ciarki przechodziły. A jak na razie to nawet stadion 13 tys nie jest zapełniany w mieście gdzie jest 2 mln ludzi!...

Sorry, ale Twoje zachowanie świadczy o tym, że jako kibic Legii jesteś kibicem awanturnictwa, a nie klubu piłkarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz problem w tym, że po takich wpadkach jak miało ITi to w Barcelonie czy Realu prezes by poleciał. Zmiana loga, zrobienie koszulek i pamiątek w barwach Śląska Wrocław, grafiti Polonii itd.

I kocham te łączenie z WIlnem. Soryy ale to nie ma nic do sprawy po raz kolejny napisze. Dlaczego do zakazów za WIlno włączono jeszcze 3 osoby za coś innego? A dostali oni zakaz za odpalenie rac podczas meczu z Wisłą na które zgodził się klub, wszystko było uzgodnione z ochroną i władzami to czemu daje się im zakazy a publicznie tylko przywołuje argument Wilna. Winnych ukarana i tyle i nikt nie komentuje tego. Ale oczywiście w mediach jest tylko ten argument przytaczany.

Wiesz barwy czy herb to może nic ale dla mnie inych to historia symbol. Dlaczego Jacka Zielińskiego potraktowano jak śmiecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widzisz znowu nie wiesz o co piszesz. Bo nie chodzi o to, że go zwolniono a jak go zwolniono. O to jak go o tym poinformowano. Jackowi należy się szacunek za to co zrobił nawet wtedy gdy okazało się, że trenerem był słabym. Mozna kogos zwolnić ale po ludzku. To co zrobiono z Surmą czy Włodarczykiem to tez było [beep]two. W kwestia sportowych dobrze ze zwolniono go i sprzedano Łukasza i Nędzie a sposób w jaki to zrobiono jest smieszny. Jak mozna kogoś szanować jak on nie szanuje Legii.

 

Co smieśzniejsze Legia to najbogatszy polski klub z około 10 mln budzetem co pokazuje wynik finasowy ITI tylko ciekawe na co idzie ta kasa bo klub nie ma ani dobrych graczt ani nie inwestuje w nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAD ITI - nie jest złem a włascicielem KS Legia Warszawa :D . A wy kibice jestescie niepowazni , niewspieracie druzyny tylko jej przeszkadzacie. Janek Urban powinien zrezygnowac z pracy w takim klubie. :> W UEFA CUP tez tak bedziecie kibicowac ? a moze znowu zadyme zrobicie, na jakims stadionie w Europie???Badzcie powazni nie szkodzcie druzynie , pomozcie jej w zdobyciu PP lub 2 miejsca. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec kar za korupcję. Bez względu na to czy na najbliższym zjeździe PZPN zwycięży koncepcja przygotowana przez Ekstraklasę SA czy też przez zarząd PZPN - czytamy w Dzienniku.

11 maja podczas najbliższego związkowego zjazdu ma zostać przyjęty projekt uchwały, która w praktyce uniemożliwi stosowanie kar degradacji wobec klubów, które były w przeszłości zamieszane w aferę korupcyjną. Władze Ekstraklasy SA są właśnie w fazie dopracowywania swojej koncepcji. - W zeszłym tygodniu przeprowadzane były konsultacje z wszystkimi klubami ekstraklasy. Chcemy wypracować taki kompromis, który będzie do zaakceptowania przez 16 klubów. Zależy nam właśnie na tym, żeby pod tym projektem podpisali się wszyscy - przekonuje rzecznik prasowy spółki Adrian Skubis.

 

Projekt Ekstraklasy SA zakłada łagodniejsze kary dla tych, którzy przyznają się do winy. Jeżeli uwikłany w przeszłości w korupcję klub okaże skruchę, może być ukarany ujemnymi punktami w przedziale od minus 4 do minus 10. Jako karę dodatkową będzie można orzec grzywnę finansową w wysokości od 500 tys. zł do 2 mln zł. Te kluby, które mimo dowodów do końca będą szły w zaparte, muszą się liczyć z surowszymi sankcjami. W stosunku do nich organ dyscyplinarny związku miałby możliwość karania do minus 15 punktów i grzywną finansową w wysokości od miliona zł do czterech.

 

Ekstraklasa SA stoi na stanowisku, że trzeba skończyć z degradacjami za korupcyjną przeszłość, natomiast trzeba orzekać jak najsurowsze wyroki za ewentualne przypadki ustawiania wyników meczów w przyszłości. W takim przypadku projekt spółki zarządzającej rozgrywkami nakazuje stosować karę wykluczenia ze struktur PZPN.

 

Źródło: Sportowe Fakty / Dziennik

 

Co o tym sądzicie? Według mnie jest to niepsrawiedliwe dla klubów które zostały już zdegradowane. A dla obecnych to bardzo dobrze, bo nadal będą grały w 1 lidze piłkarze może nie odejdą. Tylko, że jeśli klub celuje w puchary albo mistrzostwo Polski to chyba się nie uda a to z tego powodu, że mogą mieć minusowe punkty. A i z Korony może właściciel nie odejdzie i nadal będzie sponsorował klub :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrln nie rozsmieszaj mnie. Nie mam zamiaru nie udawać, że nie ma problemu bo jest. Legia Warszawa to zabawka ITi i skoro tak powołują i dążą do modelu hiszpańskiego to zapomieli o jedej istotnej rzeczy jak to w Hiszpani jest z kibicami.

taka mała sytuacja po zdobyciu przez Barcelone nastąpiła niezła demolka miasta czy Laporta robił potem śmieszne popisowe akcje? Co roku takie rzeczy dzieją się z udziałem Liverpool finał w Atenach czy mecze angielsko tureckie gdzie gineli ludzie. Problem w tym, że tam szukano winnych a nie uogulniano to jak to u nas. A co do samego WIlna to winna jest też KP Legia Warszawa zaniechania. Dlaczego bilety były anonimowe skoro SKLW wystapił do władz Legii jak i Vetry aby to polski klub zajął się dystrybujcją biletów na mecz w WIlnie dla swoich kibiców? A takowy standard podowania imienia i nazwiska i peselu to obowiązuje w 2 lidze u nas. Cała sparwa nie łączy się z Wilnem choć przez śmiesznych działączy uważana jest tak. Nikt w żadnym stopniu nie neguje zakazó wydanych za Wilno i ich nie komentuje bo nrozrabiali i musieli liczyć się z tym, że poniosą konsekwencje i je poniesli. I mowa tutaj o konkretnych osobach co coś tam robiły a nie o całości.

 

A co do Urbana to tutaj także mnie śmieszy twój pogląd. Dostaje bardzo słabą drużynę, składowo 5-7 miejsce ligowe i walczy z nią o wice mastra mimo kontuzji i pozbywania się najlepszych graczy grając praktycznie tylko juniorami na ławce.

Uraban ma nowoczesną koncepsje gry taką m.i jaka jest w Barcelonie czy wielu innych klubach grających Diament tylko niestety brak mu jest do niego wykonawców bo może 5-6 zawodników zasługuje o walke o miejsce w składzie Legii reszta jest do odstrzału.

Kiełbowicz, Wawrzyniak, Giza, Grzelak, Bronowicki czy Ekwueme to są zasłabi mentalnie zawodnicy na grę w Legii. Kilku nastepnych to kwestie sportowe.

I z takich słabiaków zrobił druzyne walczącą o najwyższe cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laki13 - ja się z tym zgadzam bo degradowanie klubów w sposób w jaki jest robione obecnie jest bez sensu. Takie rzeczy jeżeli już to powinny być robione tylko w przypadku gdy korupcja zadecydowała o awansie. Ale powinno to mieć miejsce przed rozpoczęciem sezonu a nie w jego trakcie. Odstrasza to potencjalnych inwestorów, sprawia, że klubom przestaje zależeć na wynikach bo i tak spadną, a najbardziej cierpią na tym ci piłkarze, którzy obecnie grają w danym klubie a z korupcją nie mieli nic wspólnego. Poza tym za korupcję powinni cierpieć ci, którzy są za nią odpowiedzialni - oni powinni dostać słone kary finansowe i dyskwalifikację dożywotnią lub na jakiś czas zależnie od tego na jaką skalę oszukiwali i ustawiali. A w przypadku klubów myślę, że powinno się kończyć na ujemnych punktach, ew. dodatkowych karach ale bez degradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pod tym mogę się podpisać. Należy skupić się na karaniu ludzi a nie klubów. Dlatego musi powstać sensowny projekt abolicji dla klubów. A kluby karać punktami i finansowo w zależności od stopnia. Ważnym aspeketm jest także na co ma być przeznaczona kasa z kar to jest trzeba ja wykorzystać na promocje piłki czyli budowę boisk trawiastych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myślisz jak by ją kupił PS i N-ka to by ją nie przepłacili ? Czy OE Canal + przepłacił dowiemy się za 3 lata ,ale myślę że ma bardzo dobrą pozycję wyjściową do następnego przetargu na OE który nastąpi za 3 lata.Wie na czym stoi i może jeszcze bardziej przyzwyczaić kibiców do OE pokazywanej w Canal+ Sport lub na nowym kanale OE. Trzy lata to dużo czasu , a co rok zwiększa się zainteresowanie naszą piłką. Powstaną nowe bezpieczne stadiony które przyciągną nowe rzesze kibiców.Tak-że czas pracuje na konto Canal+ - tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Przecież tyle samo punktów ma Lech.

Wyniki ostatniej kolejki:

 

Wisła Kraków 5-2 ŁKS Łódź

Zagłębie Lubin 3-1 Cracovia

Odra Wodzisław Śląski 0-2 Polonia Bytom

Korona Kielce 1-1 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Ruch Chorzów 0-0 Legia Warszawa

Lech Poznań 6-1 Jagiellonia Białystok

Widzew Łódź 0-1 Zagłębie Sosnowiec

GKS Bełchatów 0-0 Górnik Zabrze

 

Co ja widzę, co ja widzę? - Widzę Widzew w 3 lidze. Prawie, ale bardzo prawdopodobne i nie wydaje mi się aby się obronili. Bo jak się przegrywa na własnym stadionie z drużyną, która jest już w 3 lidze i ma już wszystko gdzieś to nie ma już chyba ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy władz miejskich Wrocławia z prezesem Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. Zbigniewem Drzymałą przebiegają bardzo dobrze i wskazuje na to, że fuzja Śląska z Groclinem jest już przesądzona - powiedział PAP w poniedziałek dyrektor departamentu ds. społecznych Urzędu Miasta Wrocławia Michał Janicki.

 

"Rozmowy są coraz bardziej zaawansowane. Przygotowywane są również końcowe dokumenty, wyceny i analizy finansowe obu spółek" - mówił Janicki.

 

Groclin do nowej spółki wniesie swoje prawa materialne i niematerialne. Najważniejsze to przede wszystkim baza sportowa w Grodzisku oraz kontrakty piłkarzy. Nowa drużyna nazywać się będzie Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław. Miasto w nowej spółce będzie miało 80 procent udziałów, a Groclin 20. Prezesem klubu będzie Drzymała.

 

Rzecznik prasowy Groclinu Dyskobolii Grodzisk - Jerzy Pięta wyjaśnił, że jednocześnie trwają obserwacje piłkarzy pod kątem ich gry w nowym klubie. "Mecze Śląska Wrocław obserwuje m.in. dyrektor sportowy Groclinu - Tadeusz Fajfer. Co do osoby trenera, wszystko jest możliwe. Może być to Ryszard Tarasiewicz, Jacek Zieliński ewentualnie ktoś trzeci" - powiedział.

 

Z prawnego punktu widzenia, dla połączenia się obu klubów nie ma znaczenia czy piłkarze Śląska awansują do pierwszej ligi, czy nie.

 

"Najlepiej byłoby, gdyby zawodnicy Śląska sami wywalczyli awans do ekstraklasy" - podkreślił Janicki.

 

"Istotne jest to z moralnego punktu widzenia, bowiem w przypadku awansu Śląska, nikt piłkarzom nie zarzuci, że zdobyli awans poza boiskiem" - dodał z kolei Pięta.

 

Ostateczna decyzja o połączeniu zostanie ogłoszona prawdopodobnie pod koniec maja, kiedy zapadną wszystkie rozstrzygnięcia w pierwszej i drugiej lidze.

 

Jeśli grodziszczanie wywalczą prawo gry w europejskich pucharach, w rozgrywkach weźmie udział nowy klub. "Groclin wówczas do spółki wniesie prawo gry w Pucharze UEFA" - wyjaśnił Pięta.

 

Tymczasem wiele wskazuje na to, że futbol w Grodzisku nie przestanie istnieć. Do rozgrywek nowej trzeciej ligi zostanie zgłoszona Dyskobolia. Są już pierwsi sponsorzy, którzy pomogą w utrzymaniu klubu. Drużyna swoje spotkania rozgrywać będzie na stadionie, na którym obecnie występują piłkarze Groclinu. Obiekt ma być użyczony bezpłatnie. W zamian miasto zrezygnuje z pobierania podatku od nieruchomości od Śląska Wrocław, który będzie właścicielem stadionu i bazy treningowej.

 

Decyzję o przeniesieniu Groclinu z Grodziska Wlkp. do Wrocławia, właściciel klubu Zbigniew Drzymała podjął na początku rundy wiosennej. Jednym z powodów była niska frekwencja na meczach grodziskiej drużyny.

 

źródło: Wirtualna Polska

 

I to mi się podoba - 80% akcji dla miasta Wrocław, 20% dla Groclinu, i najważniejsze - klub Dyskobolia pozostanie w Grodzisku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...