Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie za moment rozerwie !! :evil:

 

Wgrałem ten nowy soft (85/FT1ready) i przy każdym uruchomieniu muszę przyciskiem HD na pilocie zmieniać format obrazu, który został wstawiony w czarne ramki i jest mniejszy. Sprawdziłem na ustawieniach 1080i -> Szeroki -> Pal -> Stereo -> Pal -> Stereo // 1080i -> Normalny -> Pal -> Stereo -> Pal -> Stereo // SD -> 19/9 -> Pal -> Stereo -> Pal -> Stereo. Zmieniam format przyciskiem HD na poprawny, po wyłączeniu dekodera znowu jest zmniejszony obraz w czarnych ramkach lub z czarnymi pasami po bokach, zmieniając kanał ustawia się poprawnie. Nie było tego problemu na starym sofcie 7x.

 

Co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobi666: A jakie masz ustawienia ?? Jak możesz to napisz więcej.

 

@cyfraplus1234: Teraz jest kiepska promocja (20%), poczekaj na nową, najprawdopodobniej będzie w czerwcu. Co do dekodera, to daj spokój z kombinacją SD na Allegro, później wezmę PVR'a.

 

Wracając do tematu ustawień i softów, to powinien się pojawić lada moment, miał być w ten weekend, ale ... przestraszyli się pewnie tej sqchy z HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
mam pytanie pośrednio dotyczące dekoderra hd pvr mianowicie chodzi mi o coś takie go czy jeżeli podpisze umowe z cyfrą w obecnej promocji i wezmę któryś z dekoderów sd to po jakim czsie będę mógł wydzierżawić od nich dekoder pvr. Bo chciałbym zrobić coś takiego że biore dekoder sd na własność za zeta sprzedaje go na alegro a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczam na opłate za wynajem dekodera pvr.

 

Wydzierżawiłem po 5 dniach od podpisania umowy, dokładnie zrobiłem taki sam numer jak ty planujesz.

Dostałem DSX 6010 za 1,22zł a przedałem na Allegro za 2zł. Tylko poszli po rozum do głowy i dekodery na sprzedaż są za 149zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć co to właściwie jest MODUŁ CAM? Ponoć jest to do dekoderów HD (DSR/PVR) ale... ja mam kartę abonencką. :(

Wiadomo ze na karcie chodzą dekodery ale jeżeli jest ten MODUŁ CAM to dlaczego ja go nie mam? I jaka jest właściwie różnica pomiędzy tym a tym? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM (ang. Conditional Access Modules)

 

Urządzenie - karta chipowa stosowana wraz z modułami CI do odbioru płatnych programów danej platformy cyfrowej. Posiada ona własny numer, numer abonenta i zakupione pakiety. Może być ściśle powiązana z dekoderem jak to ma miejsce w Cyfrowym Polsacie. Stosowana w ofercie abonamentowej jak również PRE-PAID.

 

CAM - moduł dostępu warunkowego. Urządzenie, które po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując z kartą abonencką, umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania: MediaGuard. CAM-y do odbioru HDTV wprowadzone przez CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. zostały przetestowane przez CYFRĘ+ pod kątem poprawnej współpracy z kartami abonenckimi. W związku z powyższym są kompatybilne z tunerami cyfrowymi dostępnymi na rynku, posiadającymi gniazda Common Interface (CI) na zewnętrzne moduły dostępu. CAM z oferty sprzedażowej CYFRY+ jest jednostrumieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tego odbiornika na własność (zwykły HD można) bez długoletnich planów bycia z Cyfrą mija się zatem z celem.

W związku z tym pojawia się jeszcze pytanie czy karta kliencka (uniwersalna) splittera potrafi odblokować DVB-T...Na mój nos raczej tak ale może ktoś sprawdzi?

 

Ja mam odbiornik w tzw. "wieczystej dzierżawie" tzn. jak go brałem zapłaciłem 290zł i miesięcznie nie płacę. Fakt- dopiero po 20 miesiącach się zwróciło ale się zwróciło :roll:

Karta splittera nic nie zdziała jeśli w splitterze nie będzie siedział aktywny oryginał karty C+.

Zasady w tym względzie dla DVB-T są identyczne jak dla satelitarnych: nie masz abonamentu- nie oglądasz nic na naszym tunerze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odbiornik w tzw. "wieczystej dzierżawie" tzn. jak go brałem zapłaciłem 290zł i miesięcznie nie płacę. Fakt- dopiero po 20 miesiącach się zwróciło ale się zwróciło :roll:

Karta splittera nic nie zdziała jeśli w splitterze nie będzie siedział aktywny oryginał karty C+.

Zasady w tym względzie dla DVB-T są identyczne jak dla satelitarnych: nie masz abonamentu- nie oglądasz nic na naszym tunerze :wink:

 

Gorsze są dla naziemnych bo satelitarne FTA można oglądać bez abonamentu posiadając jakąś starą kartę lub coś na PICu.

Oczywiście karta kliencka uniwersalna sama nic nie zrobi, chodziło mi o to czy karta oryginalna C+ odblokuje DVB-T poprzez splitter i kartę uniwersalną w czytniku tunera. Myślę że tak ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg- ja używam na stałe splittera - nie widzę żadnych problemów z naziemną. :smile:

a to chyba sie juz nadaje do Urzedu ochrony konsumentow....

A to czemu? DVB-T oferowane przez C+ to na razie extra gratisowy dodatek ale "do testowania cyfrowej telewizji naziemnej", jako dodatek do ich oferty abonamentowej. Słowo "testowania" daje im furtkę do tego, że nie gwarantują nawet, że to będzie w ogóle sprawnie działać a co dopiero działać bez karty.

Tym bardziej jeśli chodzi o tunery, których nie da się kupić- (PVR) a więc dla tych, którzy są aktywnymi abonentami. :?

Tzn.że mając Multipakiet nie zabączę kanałów naziemnych?.

A dlaczego nie? :roll: Jakikolwiek pakiet byle był aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy kartą chip a modułem cam? Jeżeli jest stosowana do terminali HD (DSR/PVR) to dlaczego ja nie otrzymałem od CYFRY+ owego modułu?

Jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie? :crazy: Na stronie platformy informacja na temat modułu cam w zasadzie niczego nie wyjaśnia... :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta chip :arrow:216_small.jpg; moduł CAM :arrow:652.jpg

Różnica między kartą, a modułem jest taka, że samą kartę możesz włożyć bezpośrednio do wejścia dekodera (od C+, lub własnego) lub też do modułu, a moduł do dekodera (własnego) ze slotem CI - natomiast modułu nie włożysz do każdego dekodera. Oczywiście moduł bez karty nic nie da :] A odnośnie pytania czemu nie otrzymałeś od C+ modułu... A do czego ci ten moduł w przypadku Philipsa HD PVR :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, kiedy i czy w ogóle będzie taka możliwość w przyszłości (chciałbym rzec niedalekiej przyszłości) wykupu Philipsa HD PVR na własność? Czy kiedykolwiek była już o tym mowa ze strony Cyfry? Może ktoś się nieco w tej kwestii orientuje? Ponieważ płacenie 20 zł/mies. uważam za zbyt wygórowane... Mimo, że uważam tego Philipsa jakby nie patrzeć jednak za konkretny sprzęt ;-) Szkoda, że póki co jest jedynie możliwość wzięcia go w wynajem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby była taka możliwość. sprawa z dekoderami z dyskiem w C+ wygląda tak jak wygląda. związane jest to z tym, że platforma ma dostęp do "Twojego" dysku na potrzeby VOD. niby masz możliwość zapełnienia całego dysku, ale jak VOD wchodziło w C+ to bez pytania kasowali tak by filmy z ich biblioteki się zmieściły. więc dzierżawa tylko pozostaje. tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak mi wyjaśniłeś o co biega z tym to tak myślę, zastanawiam sie tylko po co one właściwie są...

Moduły... Oj, zapewne przydają się :wink: Nie wszystkie dekodery na rynku (te nie od C+) umożliwiają odbiór oferty C+ przy użyciu samej karty, ale mają wejście na moduł, no i wtedy takowy moduł się przydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...