Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jestem nowy. Dekoder philipsa mam ok rok (teraz kończy mi się umowa i nie wiem co dalej robić), i właśnie to badziewie zmusiło mnie do poszperania w necie i tak trafiłem do Was.

Mam nadzieje że mi pomożecie.

 

Mam dekoder philips 7201/91 i nie działa tak jakbym chciał ponieważ :

 

- często nie działa obraz HD jak ruszę kablem w dekoderze to zaskoczy.

- dekoder raz się szybko włącza a raz wolno

- nieraz nie reaguje na pilot (dopiero za którymś kliknięciem przełączy ten kanał (a widać że dochodzi sygnał bo dioda mruga)

- teraz bardzo często krzaczy się obraz (dźwięk leci a obraz się zawiesza, miesza niewiele pomaga przełączanie kanałów (dopiero za jakiś czas zaskoczy głównie w hbo i i te bliskie kanały polskie, na filboxie rzadko (nie pomaga aktualizacja)

- często pisze brak sygnału a jest na 4.5 według skali.

- niekiedy program chodzi a wskakuje brak sygnału i tak zostaje

 

Mieliście takie problemy jak to wyeliminować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, chciałem się spytać czy ktoś ma na tym dekoderze problem z przechodzeniem z 16:9 na 4:3 i odwrotnie i ew na jakich markach tv (zanik obrazu, ponowne przełączanie sie na tryb HDMI). Niestety na Pace PVR w połączeniu z moim LCD Funai mam problemy, które zaczęły sie od któregoś softu i każdy kolejny nie poprawia tej pracy po HDMI z moim tv. Zastanawiam się nad zamianą na tego Philipsa bo na dłużą metę to lekko wkurzające zaczyna się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oficjalne procedury logistyczne mówią że wymieniamy 250 na 250, natomiast jeśli nie mamy 250 dajemy 500 :D Więc jesli dystrybutor nie stosuje się do procedur albo po prostu nie ma 250 to dostajesz bez problemu 500 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos miesiaca mialem problemy z funkcja "PROGRAM". Brak bylo mozliwosci przegladania programu, wyskakiwal w najdziwniejszych miejscach. Obecnie dekoder nawalil, bo brak pewnych kanalow, podejrzewam brak sygnalu do wysterowywania konwertera. Konwerter i antena sa OK, bo starenki Philips lapie te wsytkie kanaly bezproblemowo. No, z wyjatkiem tych HD :-) .

Dekoder bede mogl wymienic dopiero w polowie lutego :-(

Mam nadzieje, ze wtedy nie bedzie problemem ze stanami magazynowymi i wymiana bedzie mozliwa od reki.

Jest mi obojetne czy dostane 250 czy 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a dystrybutor otrzymuje karę (o ile naprawdę nie ma 250) :)

 

kolejna bzdura. od kwietnia jak się pokazały regularnie te dekodery (przynajmniej u nas) i ab jak sobie zażyczył wymianę dek na 500, to ją dostał, nawet jak mamy dek 250, i żadnych kar od tamtej pory niebyło, a że infolinia wie zawsze "najlepiej" to już inna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos miesiaca mialem problemy z funkcja "PROGRAM". Brak bylo mozliwosci przegladania programu, wyskakiwal w najdziwniejszych miejscach. Obecnie dekoder nawalil, bo brak pewnych kanalow, podejrzewam brak sygnalu do wysterowywania konwertera. Konwerter i antena sa OK, bo starenki Philips lapie te wsytkie kanaly bezproblemowo. No, z wyjatkiem tych HD :-) .

Dekoder bede mogl wymienic dopiero w polowie lutego :-(

Mam nadzieje, ze wtedy nie bedzie problemem ze stanami magazynowymi i wymiana bedzie mozliwa od reki.

Jest mi obojetne czy dostane 250 czy 500.

 

Dekoder juz odbiera wszystkie kanaly.

Pomogla:

Reaktywacja karty

Wysukiwanie programow.

 

Zainteresowalo mnie to, ze kiedy wszedlem w VOD to zaktualizowal oferte, wiec jakies dane musial dostawac. Dla proby zamowilem darmowy film (Jak zamowic film dla doroslych, myslalem, ze mnie malzonka zje na kolacje :-) ), zadzialao.

Za niedlugo sie przeprowadzam, na nowym domku wywiesze antene 90cm (czeka w garazu), teraz mam eliptyczna 60cm.

 

Ale i tak dalej mam klopoty z funkcja PROGRAM.

Nie sposob ja uruchomic, czy ktos tez ma takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyła mi się umowa z C+, przedłużyłem, ale pani uparła się, żeby zwrócić dekoder jej i dała mi nowy (różnicy nie widać bo zamiana była Philipsa HD PVR na takiego samego). Wróciłem do domu, podłączyłem i ok. Są kanały, soft aktualny tylko pojawił się problem z nagrywaniem:

- po wciśnięciu rec pokazuje się komunikat, ale lampka zapala się po chwili. kiedy wcisnę później stop (nagrywałem przez 7 minut) pokazuje się komunikat, ale lampka gaśnie też po chwili.

- jak nagrywam coś zaplanowanego to raz jest światełko, a raz nie nagrywa wcale

w obu przypadkach po nagrywaniu nie ma nic w bibliotece

 

spakowałem dekoder i pojechałem dzisiaj wymienić. dostałem też philipsa hd pvr, podłączyłem i... problem powrócił.

 

Zresetowałem go odłączając od prądu - nic

Konwerter ustawiony na TWIN

 

Jakieś pomysły?

Jeszcze kilka dni temu na tym pierwszym i wysłużonym pvr wszystko pięknie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter ustawiony na TWIN i faktycznie korzystasz z konwertera TWIN ?

Mój Phil tez czasami lubi sobie czegoś zaprogramowanego nie nagrać lub wyłączyć nagrywanie w trakcie tej czynności.Po prostu gaśnie dioda i po nagrywaniu.Szmelc i tyle.Współczuje tym którzy płacą dzierżawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, jak wyłączyć dysk ? Moj problem polega na tym, że gdy dekoder wyłącze to jego dysk nadal pracuje i strasznie to hałasuje nie patrząc. Parę razy jakoś udało mi się zrobić tak, że ten dysk poprostu wyłączył się czy jakoś tak tzn. przestał wydawać głośny dźwięk. Jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...