Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lukas_wrocek, spróbuj zmieniać rozdziałkę nie wychodząc z menu ustawień terminala 1080i -> 720p, 720p -> 1080i, 1080i -> 720p. "Pomigaj" tak trochę obrazem i za którymś razem wyjdź z menu przy 720p i zobacz czy działa. Aha i zmieniaj rozdziałkę na jakimś kanale SD, na kanałach HD często nic to nie daje.

 

I wbrew pozorom to nie są farmazony bo mi zawsze pomaga i idzie później elegancko.

 

Aha, zawiesza się nie wiedzieć czemu najczęściej na arte HD. Na ARD HD i ZDF HD, które są teraz najważniejsze idzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem... Otóż miałem nagrane ok. 25 filmów, dzisiaj włączam moje nagrania a tu puff.. wszystkie nagrania usunięte!

Czy macie pomysł jak to się stało??

Zniknęły????

 

A tak na poważnie to też tak kiedyś miałem, ale po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka na parę chwil i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to co polecacie 720p czy 1080i?

Mnie się wydaje że w przypadku piłki nożnej troszke lepiej wyglada 720p, lecz to może tylko złudzenie

 

Zależy w jakim standardzie jest nadawane.

 

ARD i ZDF transmitują w 720p, więc w dekoderze powinieneś ustawić 720p.

 

Cała reszta kanałów HD nadaje w 1080i, więc lepiej nastawić 1080i.

 

Ustawienie 720p, gdy program nadawany jest w 1080i chyba lekko pogarsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam też problem z moim Philipsem. Od jakiegoś czasu na TV4 nie działała funkcja PILOT, można się było modlić nad dekoderem, ale nic z tego. Dziś włączam dekoder i chciałem włączyć nagrany mecz Argentyna - Nigeria, ale nagrywanie się nie włączyło. Ok, włączyłem na TVP HD, żeby obejrzeć końcówkę i nacisnąłem PILOT i tutaj przycisk także nie działa, podobnie jak na wszystkich innych kanałach TVP. Na TVNie funkcje tą da się włączyć, ale wyświetla się tylko grafika, EPG samo w sobie nie działa, przy przełączeniu kanału z włączoną funkcją PILOT nie przełącza się tylko grafika na kolejny kanał tylko PILOT się wyłącza i włącza się następny kanał. Radio także nie działa, jak naciskam + to wyświetla mi się tylko wybór języka i napisów, ale cokolwiek by nie wybrać, bo na 171 będzie zawsze RMF, a na 172 zawsze Tok FM.

 

Dekoder jest u mnie pół roku. Czy bez problemu wymienią mi go w Centrum Cyfry czy co teraz mam zrobić z tym dziadostwem? Na Pace'a pewnie nie da się wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej pisząc brak funkcji Pilot jest spowodowany tym, iż Cyfra używana innego systemu EPG od konkurencji. TV4 jest nadawany z transpondera Polsatu, który używa innego systemu i przez to funkcja Pilot nie działa. Podobnie jest np. na kanałach Universal lub SCI FI Channel , które są nadawane z tr. N-ki lub Discovery Travel & Living i Investigation Discovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz śmiga, akurat na mecz Argentyny musiało się zepsuć :[ a jaka jest przyczyna braku funkcji Pilot na TV4?

 

Żeby nie było niejasności. EPG dla TV4 jest nadawane. Wystarczy np. włączyć TVN7, następnie funkcję pilot i strzałkę ^ :) Nie ma tylko możliwości bezpośredniego wejścia w funkcję Pilot z tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o funkcję Pilot to jest ona uzależniona od dobrej woli nadawcy i określonego sposobu nadawania tych informacji (czytaj MHW). Kanały które są pobierane z transponderów innych nadawców np. AXN z Polsatu czy TVN z N mają funkcję pilot. Więc wszystko zależy od nadawcy określonych kanałów. Jeśli ktoś ma Pace PVR to ma dostęp do funkcji Pilot na TV4, czy Travel Channel bo ten tuner oprócz MHW obsługuje EPG także w standardzie DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja napisze cos z inne beczki. Czesto slucham na Astrze francuskie radiostacje z pakietu Canalsat. Wlaczajac na dekoderze pozycje programowa 867 i 868 na liscie kanalow radiowych z Astry istniej mozliwosc wejscia w menu Canalsat Radios. Umozliwia to oprogramowanie Mediahighway, ktore dzialalo juz nawet na najstarszych Mediasatach. Trzeba wlaczyc dany kanal i poczekac okolo minuty-dwoch i pojawia sie biala plansza Canalsat Radios, ktora instruuje aby nacisnac przycisk "SERW" (mozna go wreszcie raz uzyc). Wtedy to dostajemy sie do menu ze stacjami radiowymi z paczki. Bardzo fajna zabawka, jezeli ktos ma drugi konwerter na Astre i jeszcze nie probowal, to radze sprobowac... Ukazuja sie loga stacji i istnieje mozliwosc przelaczania cursorem. W sumie bardzo fajny bajerek, ktory mi sie juz od wczesnych lat na Mediasatach bardzo podobal! :brawo: Takie cos powinna Cyfra Plus wlasnie Polskimi radiostacjami zrobic. Niestety na Phipsie HD PVR wyglada to tak, ze sie ciagle zacina. Biala plansza zostaje pozniej na kanalach, dlugo sie loguje... Ten dekoder jest nic nie warty. Co gorsze, to to, ze mialem Pace 500HD i na nim wogole MHW nie chodzil. I to maja byc dekodery nowej generacji??? Ciekawe, jak dzialaja te dekodery Nki??? Bo HBO Digital, to tez wielka poraszka na C+. Mozna poczytac w temacie... Szrot! :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio przytrafiło mi się coś takiego, przy bezchmurnej pogodzie i tylko wtedy nie odbierałem kilkunastu programów min. HBO( całą opcję) HALLMARK,MOVIES24, CZY MINIMINI) oraz funkcji program. Poszedłem z dekoderem do punktu Cyfry gdzie wszystko wróciło do normy, wszystko odbierało OK. Po ponownym podłączeniu w domu nadal nie mogłem odbierać w/w programów oraz co dziwne funkcje twardego dysku wyszarzyły się w opcjach i nie mam do nich dostępu. Próbowałem coś odtworzyć ale dekoder zawieszał się i musiałem resetować. Dodam że wszystkie pozostałe programy mogę oglądać. Ale dekoder stał się bardzo gorący ( na zewnątrz nie chłodniej), macie jakies pomysły?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczęły mi się pokazywać białe poziome skaczące paski. Gdy włączę funkcję pilot lub listę programów pasy znikają ale po chwili się pojawiają. Kurde chyba czeka mnie wymiana dekodera. Miał ktoś z nim podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...