Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)czyżby do nagrania miałbym za każdym razem zmieniać na pojedynczy i zmieniać także gniazdo? Nie ukrywam, ze czekałem na aktualizację jedynie po to by ta funkcja zaczęła działać. Po kilku dniach oczekiwania i Waszej pomocy w końcu ją mam, jednak problem jest nadal. Czy ktoś coś potrafi pomóc? Pozdrawiam.
POWTARZAM

...bo tu o ilość kabli bardziej się rozchodzi niż o typ konwertera.

Musisz mieć podłączone DWA KABLE...

...Przy prawidłowej konfiguracji możliwe jest nawet nagrywanie dwóch różnych kanałów jednocześnie i oglądania czegoś z dysku w tym samym czasie!

 

p.s. coś mi się zdaje, że może i wątek czytałeś, ale czy od deski do deski... to już mam wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR mam podłączongeo przez EURO i HDMI.Jeśli wybiorę typ telewizora 720p lub 1080i to nie przełącza się automatycznie w tryb AV tylko trzeba wybrać AV1 albo HDMI.

Przy wyborze typu telewizora SD przełącza się autoamatycznie w tryb AV.Czy można zrobić tak żeby przy 720p lub 1080i również przełączało się w tryb AV.

Wersja softu 96

nie wiem jakiego tv dotyczy to pytanie ale podaje rozwiązanie dla plazmy panasonica:

1. nacisnąć V/- na tv

2. 3x av na pilocie

3.ustawić hotel mode na on

4.initial input ustawić na HDMI (zgodnie z podłączeniem do dkodera u mnie hdmi2)

5. można jeszcze ustawić poziom głośności -initial VOL level

po tym zabiegu problem przełączania przestał istnieć - zawsze przełącza się automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały problem z nagrywaniem planowanym na kanale ID Ivestigation Discovery. Otóż, gdy nagrywam "z palca" wszystko jest ok, ale juz z zaplanowaniem mam gorzej. Kanału ID w aplikacji PROGRAM nie ma, więc tamtędy nie zaplanuje, a jak wpisze recznie godziony nafrywania w MENU - 1 to gdy juz wszystko wprowadze i wcisne A i wróce do MENU to zaplanowane nagranie sie kasuje. W czym jest problem? Z góry dzieki za pomoc :D:D

A czy wcisnąłeś OK/Zatwierdź

 

Wcisnąłem, wcisnąłem :D

 

edit: już rozwiązałem problem, udało sie jak wpisałem tytuł :D do tej pory pomijałem to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR mam podłączongeo przez EURO i HDMI.Jeśli wybiorę typ telewizora 720p lub 1080i to nie przełącza się automatycznie w tryb AV tylko trzeba wybrać AV1 albo HDMI.

Przy wyborze typu telewizora SD przełącza się autoamatycznie w tryb AV.Czy można zrobić tak żeby przy 720p lub 1080i również przełączało się w tryb AV.

Wersja softu 96

nie wiem jakiego tv dotyczy to pytanie ale podaje rozwiązanie dla plazmy panasonica:

1. nacisnąć V/- na tv

2. 3x av na pilocie

3.ustawić hotel mode na on

4.initial input ustawić na HDMI (zgodnie z podłączeniem do dkodera u mnie hdmi2)

5. można jeszcze ustawić poziom głośności -initial VOL level

po tym zabiegu problem przełączania przestał istnieć - zawsze przełącza się automatycznie

 

Dziękuję ale dotyczy to LG LH3000.Pewno tak muszę jakoś się dostać do menu serwisowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego Philipsa (Pace) PVR HD DSR 7201/91 nigdy go nie wymieniałem i posiadam go rok. Problemów z regulacją głośności u mnie też nie było nigdy i nie ma do tej pory. Mój dekoder chodzi na pakiecie PrestiżowymHD+ z instalacją anteny 80, konwerterem TWIN i dwoma przewodami. Problemów z jego pracą nie było i nie ma. Uruchamia sie długo i ma stare nie na czasie oprogramowanie ale poza tym jest ok.

Dysk 250 GB to nie jest dużo ale nie jest też mało. Nagrania trzymać długo na dysku i tak nie ma większego sensu bo pewnie i tak obejrzymy je jakieś może dwa razy a ten drugi raz w towarzystwie jakiegoś naszego gościa zaproszonego na kawe.

Jest on moim zdaniem najlepszym obecnie w platformie dekoderem HD PVR wizualnie jest też ładny. A te nowe Pace to żadna rewelacja. Większy dysk i nic poza tym. Wygląda nie jak dekoder tylko jak pudło z ptasim mleczkiem i zawiechy ma co jakiś czas.

To oprogramowanie jest w sumie takie samo tylko kolorki nieco inne i jakieś tapety w HBO DIGITAL i CYFRA+VOD. Ogólnie myślałem że to jakaś rewolucja będzie z tym dekoderem a okazuje sie że dno.... Ja tam jestem zadowolony ze swojego PVRa. Myślałem że naprawde dobry dekoder to będzie z nowoczesnym oprogramowaniem i to mnie pewnie przekona do przedłużenia umowy. Wole ten z dyskiem 250 GB ale z Cyfry narazie rezygnuje bo mam ważniejsze teraz wydatki.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder powinien odpalać telewizor i automatycznie też włączyć na odpowiedni sygnał. Nigdy nie robił tego i nie robi niestety.

Mój telewizor to LG 32' FULL HD a dekoder pod wejściem HDMI 3.

 

Urządzenia podłączane po HDMI nie przełączają się tak jak to było z EURO.

Wyjątkiem są urządzenia, które wspierają i mają włączone CEC. Ten PVR raczej tego nie wpiera.

http://en.wikipedia.org/wiki/CEC_%28con ... rol%29#CEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało powiedziane, że nie wspiera. On całkowicie chrzani działanie CEC (przynajmniej tak było rok temu). Mam go podłączonego przez HDMI do zestawu kino domowe/TV Panasonic'a i od samego początku uniemożliwiał pracę VieraLink (Panasonicowa nazwa CEC :) ). Dopiero jak pogrzebałem na forach angielskich, gdzie mieli identyczny problem z dekoderem SkyHD i zaizolowałem jedno wyprowadzenie w złączu HDMI (od CEC właśnie) VieraLink zaczął działać. Od tego czasu nie sprawdzałem czy było to zwarcie sprzętowe, czy programowe (i ew. poprawione w kolejnych wersjach firmware'u) - trudno było precyzyjnie odizolować pojedynczy pin we wtyczce HDMI więc wolę nie ryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś patent aby VieraLink z tym pvr po hdmi działało - może ktoś to rozgryzł?

No, przecież wyżej masz patent. KF2008 pisze, że VieraLink to może działać między kinem i tv. Nie będzie współpracował z Cyfrą.

Ja osobiście wyłączyłem CEC, bo kino Sony'ego gasiło mi TV Philipsa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR mam podłączongeo przez EURO i HDMI.Jeśli wybiorę typ telewizora 720p lub 1080i to nie przełącza się automatycznie w tryb AV tylko trzeba wybrać AV1 albo HDMI.

Przy wyborze typu telewizora SD przełącza się autoamatycznie w tryb AV.Czy można zrobić tak żeby przy 720p lub 1080i również przełączało się w tryb AV.

Wersja softu 96

nie wiem jakiego tv dotyczy to pytanie ale podaje rozwiązanie dla plazmy panasonica:

1. nacisnąć V/- na tv

2. 3x av na pilocie

3.ustawić hotel mode na on

4.initial input ustawić na HDMI (zgodnie z podłączeniem do dkodera u mnie hdmi2)

5. można jeszcze ustawić poziom głośności -initial VOL level

po tym zabiegu problem przełączania przestał istnieć - zawsze przełącza się automatycznie

 

sposob na plazmy Panasonica dziala.Wlasnie sprawdzalem bylo troche uciazliwe a tak teraz wszystko super a i pvr po tej aktualizacji jakby lepiej dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i sie zastanawiam czy cyfra ma jakakolwiek weryfikacje softu przed instlacja. Wyglada na to, ze jesli soft sie podesle z bledami to potem nie ma zmiluj - wyskakuja rozne bugi podczas pracy dekodera.

Chyba, ze macie jakies inne wytlumaczenie (po za tym, ze to zlom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mialem PACE 500 wiec nie wiem.

Ale mozliwe, ze niezasluzenie dekoder nazwalem zlomem, moze to tylko problem z DYSTRYBUCJA oprogramowania. Bo dlaczego po uaktualnieniu pojawiaja sie bledy, ktore zanikaja po nastepnych aktualizacjach i dzieje sie to tylko w niektorych przypadkach? Czyzby az takie roznice w samym sprzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauwazylem roznice - dotychczas dekoder dzialal bez problemu a teraz

co okolo 1,5h restartuje sie. Ktos juz mial taki problem?

 

Od wczoraj "tylko raz" mi się zrestartował za to ja musiałem go restarować jeszcze dwa razy ponieważ miał zanik sygnału na wystkich kanałach. Raz gdy nagrywałem na Canal Plus i przełączyłem na Filmbox HD, drugi raz w nocy gdy chciałem nagrać jeszcze raz ten sam film na Canal + HD (nie wyłączałem dekodera) rano gdy sprawdzałem i komunikat brak sygnału i oczywiście film się nie nagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...