Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Epg można pewnie byłoby i zrobić take samo jak w Pace PVR 500GB. Tylko czy technikom z Cyfry się chce. To co można wycisnąć z tunerów Cyfry pokazały osoby które robiły alternatywny soft do poczciwych Pionierów. I to kilkunastoletnie tunery mają przeźroczyste EPG o menu i sortowaniu oraz dodawaniu kanałów nie wspomnę. Czyli jeżeli tak stare tunery mają to co nowy PVR Cyfry to tylko aby taki soft zagościł również w Philipsie zależy wyłączenie od dobrych chęci Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Totalnie jestem tu po raz pierwszy, ale ostatnie kilak stron przeczytałem od deski do deski i podobni, jak kilku z Was czekałem na dzisiejszy poranek. jestem posiadaczem PVR HD, oczywiście pierwsze co zrobiłem to chęć sprawdzenia nagrywania. Wyszła jedna wielka lipa. U dystrybutora (mój znajomy nomen omen) wyjasniło się ze mam wersję 76 i dlatego tak sie dzieje. trzeba czekac na nowy soft. Pczekałem do dziś i co? I wyszło to, że aż tu pisze :roll:

Zaczeło się bardzo dobrze, znaczy sie zapytanie ze jest nowa aktualizacja, potwierdzenie, mrugajaca dioda. Z tego co czytałem w Waszych postach - klasyk. Jednakże ten klasyk skończył się zaraz po ponownym uruchomieniu PVR, ponowne zapytanie o aktualizację :shock: pominalem, sprawdzam ...76 :?

jak to piszą małolaty: WTF? Zrobiłem już tak kilka razy - zero reakcji. mam multi room, ale drugi dekoder jest inny. Naprawdę , nie wiem o co biega, problem jest wręcz banalny, ale wkurzający, dlatego piszę. Ma ktoś jakiś pomysł? I czy tu w ogóle da się coś zamieszać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz jeden kabel antenowy podpięty pod wejście SAT2 i typ konwertera w parametrach dekodera ustawiony na TWIN,

albo masz dwa kable antenowe, a typ konwertera ustawiony na pojedynczy.

[EDIT]

...no i jeszcze jedna możliwość - satelita ustawiony na "INNY" z częstotliwością ustawioną na inną niż 10892H.

Wystarczy, że zmienisz na "HOTBIRD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Totalnie jestem tu po raz pierwszy, ale ostatnie kilak stron przeczytałem od deski do deski i podobni, jak kilku z Was czekałem na dzisiejszy poranek. jestem posiadaczem PVR HD, oczywiście pierwsze co zrobiłem to chęć sprawdzenia nagrywania. Wyszła jedna wielka lipa. U dystrybutora (mój znajomy nomen omen) wyjasniło się ze mam wersję 76 i dlatego tak sie dzieje. trzeba czekac na nowy soft. Pczekałem do dziś i co? I wyszło to, że aż tu pisze :roll:

Zaczeło się bardzo dobrze, znaczy sie zapytanie ze jest nowa aktualizacja, potwierdzenie, mrugajaca dioda. Z tego co czytałem w Waszych postach - klasyk. Jednakże ten klasyk skończył się zaraz po ponownym uruchomieniu PVR, ponowne zapytanie o aktualizację :shock: pominalem, sprawdzam ...76 :?

jak to piszą małolaty: WTF? Zrobiłem już tak kilka razy - zero reakcji. mam multi room, ale drugi dekoder jest inny. Naprawdę , nie wiem o co biega, problem jest wręcz banalny, ale wkurzający, dlatego piszę. Ma ktoś jakiś pomysł? I czy tu w ogóle da się coś zamieszać? Pozdrawiam.

Nie jesteś sam :lol2: Cyfra+ sobie jaja robi. Ileż to było "nowych" aktualizacji. I co? Nic. A czasami nawet gorzej.

Bywało gorzej ale z czasem polubiłem tego Philipsa DSR 7201/91 PVR HD. Powiem szczerze, że nawet mi odpowiada.

Jeśli chodzi o Pace HD PVR 500GB, to mało kto ma. Nawet "ekskluzywne" APS Cyfry+ nie widziały go na oczy. I jeśli będzie miał coś więcej, jak tylko dysk 500GB, to go szybko zdobędę na własność. Legalnie, żeby nie było, że jest trefny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie. Co wprowadziła aktualizacja oprogramowania dla tunera HD PVR 250gb? Włącza się tak długo jak wcześniej (40-50 sekund). Zmian w menu nie widzę. W działaniu biblioteki również. Kanały HD z Astry szatkują jak szatkowały. Tzn nie szatkuje tylko Servus TV i Astra HD demo, ale one wcześniej też działały poprawnie.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące dekodera HD PVR 500gb. On jest już gdzieś dostępny ? Bo C+ uparcie informuje, że nie ma go jeszcze w ofercie.

 

Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ugradzie softem 92 myślałem, że ten tuner przez okno wyrzucę - w porównaniu z poprzednim (czyli 90, na którym wszystko działało w miarę dobrze) tuner nie potrafił odtworzyć żadnego kanału HD dłużej niż 10 minut, potem totalny 'brak sygnału, sprawdź antenę' na wszystkich kanałach i wtyczka z gniazdka, żeby coś z powrotem zobaczyć. Do tego doszło blokowanie się pilota na kanałach, na które nie mam uprawnień i brak możliwości regulacji głośności z tunera na HDMI. Opisywane wcześniej na forum awarie przy time-shifcie i brak w nagraniach alternatywnych audio i napisów na szczęście mnie ominęły.

 

Dzisiaj wszedł soft 96 i radykalna poprawa.

1. Kanały HD w końcu się nie wykrzaczają po 10 min. Nawet przy faktycznym braku sygnału tuner grzecznie powraca do działania i nie częstuje mnie koniecznością machania wtyczką

2. Wróciła możliwość regulacji głośności z tunera na HDMI

 

Niestety dalej nie mogę wyskoczyć z kanału bez uprawnień - trudno. Wyczaiłem tylko, że na brak reakcji na pilota w takich razach ma wpływ wcale nie obecność czujki oświetlenia w TV (nie pomaga ani zaklejanie, ani wyłączenie systemu) a podłączenie kablem HDMI do telewizora !!!! Po odłączeniu kabla lub wyłączeniu telewizora funkcje pilota czarodziejsko wracają.

 

Jeszcze jedno - może to cud, ale ci z C**Y chyba zaczynają reagować na reklamacje - ten upgrade pokazał się może 2 tygodnie po poprzednim. Wcześniej były półroczne przerwy. Może jednak namolne telefony i wieszanie psów mailem coś daje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz jeden kabel antenowy podpięty pod wejście SAT2 i typ konwertera w parametrach dekodera ustawiony na TWIN,

albo masz dwa kable antenowe, a typ konwertera ustawiony na pojedynczy.

[EDIT]

...no i jeszcze jedna możliwość - satelita ustawiony na "INNY" z częstotliwością ustawioną na inną niż 10892H.

Wystarczy, że zmienisz na "HOTBIRD"

Wielkie dzięki pepe za szybką odpowiedź. To się ceni. Nie mam niestety dobrych wiadomości. Typ konwetera mam Twin, ustawione- twin. Satelita ustawiony na HOTBIRD i taka sama częstotliwość taka jaką podałeś. [beep]a, co jest? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryształ

wypnij kabel z gniazda sat2 ustaw typ konwentera na pojedynczy wyjdz z menu, ustaw na tvp1 wylacz dekoder z zasilanaia wlacz ponownie powinno pojsc.

Jesli komunikat sam nie wyskoczy o aktualizacji, ustaw dekoder na tvp1 wejdz w menu --> 8 aktualizacja oprogramowania i powinno byc ok napisz czy podzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy. Mam pvr hd Philips od roku. Na początku wszystko ok podaczony do tv lg 32lg2000. Po pierwszwj zmianie softu chyba z 72 na 76 brak gosu na wyjsciu hdmi. Po nastepnej zmianie softu problem nie zniknol doszed jeszcze brak regulacji glośnosci na pilocie z cyfry.Aż do dzisiaj na sofcie 96 wrócila możliwosc regulacji glosu na pilocie cyfry niestety gosu jak nie bylo tak niema. Aha tv sprawny jak podlacze kazdy inny tuner hd glos jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pepe za szybką odpowiedź. To się ceni. Nie mam niestety dobrych wiadomości. Typ konwetera mam Twin, ustawione- twin. Satelita ustawiony na HOTBIRD i taka sama częstotliwość taka jaką podałeś. [beep]a, co jest? :(

A czy kable z tego Twina masz dwa puszczone do dekodera?

...bo tu o ilość kabli bardziej się rozchodzi niż o typ konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryształ

wypnij kabel z gniazda sat2 ustaw typ konwentera na pojedynczy wyjdz z menu, ustaw na tvp1 wylacz dekoder z zasilanaia wlacz ponownie powinno pojsc.

Jesli komunikat sam nie wyskoczy o aktualizacji, ustaw dekoder na tvp1 wejdz w menu --> 8 aktualizacja oprogramowania i powinno byc ok napisz czy podzialalo

Bingo! :brawo: 96/DTT jak sie patrzy, tylko ta TVP1 mnie poklepałeś, bo leci teatr telewizji, coś na miarę "Sami swoi" :D I aż chwile obejrzałem. Ale co do dekodera, to, uruchamia sie faktycznie szybciej, głos mam na pilocie, wiec nic nie zniknęło, nagrywa w końcu jak się ustawi, programy HD bez problemu. Dla mnie zatem same plusy. Minus taki, że najprawdopodobniej, będę musiał takie cyrki co aktualizację robić, prawda? tak, czy siak dzieki za podpowiedź. Zadziałało. :brawo:

Sorry, ale lekko się pospieszyłem. Z tym nagrywaniem na ustawienia głównie. O ile nei maproblemu z bezpośrednim nagrywaniem, to jeśli ustawie coś do nagrania w przyszłości, wiem ajk jest u mojej dziewczyny, gdy jest to poprawnie -oglądam MTV , mam ustawiony mecz do nagrania, przychodzi czas i godzina, szary ekran - Sorry ale nagrywam kanał 23 i nie ma oglądania. Wiele bym dał by i u mnie tak było, ale coś mi sie wydaje, ze tu podobnie jak do aktualizacji, dużo do gadania ma ten TWIN :? Gdyż u mnie jak ustawię, jedyny pozytywny ruch dekodera, to fakt że załącza się kontrolka RECORD, ale MTV leci sobie nadal i oczywiście po chwili kontrolka gaśnie (nie dawałem więcej niż 5 min do nagrania, wiec czasowo chyba gasła prawidłowo), ale kompletnie nic nie nagrywa :( czyżby do nagrania miałbym za każdym razem zmieniać na pojedynczy i zmieniać także gniazdo? Nie ukrywam, ze czekałem na aktualizację jedynie po to by ta funkcja zaczęła działać. Po kilku dniach oczekiwania i Waszej pomocy w końcu ją mam, jednak problem jest nadal. Czy ktoś coś potrafi pomóc? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR mam podłączongeo przez EURO i HDMI.Jeśli wybiorę typ telewizora 720p lub 1080i to nie przełącza się automatycznie w tryb AV tylko trzeba wybrać AV1 albo HDMI.

Przy wyborze typu telewizora SD przełącza się autoamatycznie w tryb AV.Czy można zrobić tak żeby przy 720p lub 1080i również przełączało się w tryb AV.

Wersja softu 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały problem z nagrywaniem planowanym na kanale ID Ivestigation Discovery. Otóż, gdy nagrywam "z palca" wszystko jest ok, ale juz z zaplanowaniem mam gorzej. Kanału ID w aplikacji PROGRAM nie ma, więc tamtędy nie zaplanuje, a jak wpisze recznie godziony nafrywania w MENU - 1 to gdy juz wszystko wprowadze i wcisne A i wróce do MENU to zaplanowane nagranie sie kasuje. W czym jest problem? Z góry dzieki za pomoc :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krysztal

z philips pvr jest tak jesli masz tylko jeden kabel ant wpiety do dekodera powinien byc w gniezdzie sat1 i typ konwentera musisz miec ustawiony na pojedynczy wtedy bedziesz mogl nagrywac aktualnie ogladane programy, jesli chodzi o programowanie nagrania tez powinno dzialac przy pojedynczym kablu ant nie bedziesz mogl w tej samej chwili ogladac jednego kanalu a odbierac drugiego na dobra sprawe wejscie sat2 sluzy tylko do nagrywania innej audycji w trakcie rownoczesnego ogladania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały problem z nagrywaniem planowanym na kanale ID Ivestigation Discovery. Otóż, gdy nagrywam "z palca" wszystko jest ok, ale juz z zaplanowaniem mam gorzej. Kanału ID w aplikacji PROGRAM nie ma, więc tamtędy nie zaplanuje, a jak wpisze recznie godziony nafrywania w MENU - 1 to gdy juz wszystko wprowadze i wcisne A i wróce do MENU to zaplanowane nagranie sie kasuje. W czym jest problem? Z góry dzieki za pomoc :D:D

A czy wcisnąłeś OK/Zatwierdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krysztal

z philips pvr jest tak jesli masz tylko jeden kabel ant wpiety do dekodera powinien byc w gniezdzie sat1 i typ konwentera musisz miec ustawiony na pojedynczy wtedy bedziesz mogl nagrywac aktualnie ogladane programy, jesli chodzi o programowanie nagrania tez powinno dzialac przy pojedynczym kablu ant nie bedziesz mogl w tej samej chwili ogladac jednego kanalu a odbierac drugiego na dobra sprawe wejscie sat2 sluzy tylko do nagrywania innej audycji w trakcie rownoczesnego ogladania

Wielkie, wielkie dzięki! Myśalłem , że jak mam TWINA to MUSZE miec ustawione twin, zmieniłęm na pojedynczy i wszystko cyka i nagrywa. Zatem misja zakończona powodzeniem! :jupi: jeszcze raz dziękuję. teraz tylko czeka na ten TV , może na wiosnę się doczekam.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...