Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Pewnie dlatego, że Philips takie włożył do tych tunerów, albo dla obniżenia kosztów. Większy dysk=wyższa cena... Przy kilkunastu tysiącach sztuk to robi wielką różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wygląd menu nie jest wcale jego wadą. Proste ale czytelne, no i zgodne z innymi tunerami Cyfry. Osoby starsze i mniej wprawne technicznie nie mają problemów z jego obsługą. Najważniejsze jest jednak aby oprogramowanie nie ograniczało jakości obrazu i dźwięku oraz funkcji tunera, do których został zaprojektowany. A więc niech sobie pozostaną na zawsze przy takiej grafice ale niech tuner działa jak powinien: ma być dobrze widać, świetnie słychać, ma nagrywać HD i odtwarzać bez problemów. To już będzie dużo... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cyfrę+ i wymieniłem dekoder na philipsa HD z możliwościa nagrywania na twardy dysk. W związku z tym wymieniłem, a właściwie to dołożylem nową wieksza antenę z dwoma konwerterami do hot birda ( zgodnie z zaleceniami cyfry) i chodzi to sobie ok. Pozostała mi stara antena, 65 cm, ktora chcę też podłączyc do tunera ale chciałbym by dbierala astrę. jak to zrobic, myśle o zastosowaniu tzw. dajseka ktory połaczy sygnal z hot birda (jeden konwerter) i z astry, czyli z dwóch anten. Niezależnie będzie dochodzil sygnal z drugiego konwertera hot birda do nagrywania ( w tunerze są dwa wejścia antenowe, jedno do nagrywania, drugie do oglądania ). Czy to będzie chodzlo? A poza tym jak mam dostroić tuner aby lapał i hot birda i astrę? mam nadzieje że o co napisałem jest czytelne i otrzymam fachową poradę pozdrawiam tobuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Przy tunerach Cyfry+ wystarczy tylko przyłączyć dobrze ustawioną na Astrę i Hot Birda, i wszystkie kanały działają... Zaznaczam, że mówię o tunerach HD. Z przełącznikiem nie powinno być problemów... wzasadzie każdy pracuje z Philipsami HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytania do użytkowników tego recordera.

Czy w waszym sprzęcie po wyłączeniu pilotem, dekoder wyłącza sie by po kilku sekundach włączyć się na nowo swiecąc przy tym diodą ( tą ktora informuje o podwyższonej temperaturze dysku) następnie włącza się wiatraczek , dekoder zamiera na moment i przechodzi w stand by wyświetlając bieżący czas?

Czy TV Sony Bravia u was też nie rozpoznaje rekordera jako sprzęt Hdmi, czyli nie ma możliwości uruchomienia obu urządzeń jednocześnie włączawszy tylko jedno?

Czy można coś zrobic by dysk nie był aż tak słyszalny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. tak też zrobiłem. Czy słychać efekt tej modyfikacji? Chyba tak, ale gorzej na pewno nie jest.

 

A teraz pytanie . PVR mam podłączony przez HDMI do telewizora i przez SCART do nagrywarki. Ostanio chciałem skopiować film nagrany na dysku na płytę i tu pojawił sie problem. O ile podczas odtwarzania z PVR jest ok: obraz 16/9, zajmujący cały ekran , o tyle po skopiowaniu na dysk nagrywarki pojawiają się dwa podłużne pasy na dole i na górze a obraz jest poszerzny. O ile modyfikując sposób wyświetlania w TV można zlikwidować pasy to obraz i tak pozostaje zniekształcony. Zauważyłem też, że takie samo zjawisko występuje przy podłączeniu PVR scartem do TV. Czy wy też tak macie?

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytania do użytkowników tego recordera.

Czy w waszym sprzęcie po wyłączeniu pilotem, dekoder wyłącza sie by po kilku sekundach włączyć się na nowo swiecąc przy tym diodą ( tą ktora informuje o podwyższonej temperaturze dysku) następnie włącza się wiatraczek , dekoder zamiera na moment i przechodzi w stand by wyświetlając bieżący czas?

Czy TV Sony Bravia u was też nie rozpoznaje rekordera jako sprzęt Hdmi, czyli nie ma możliwości uruchomienia obu urządzeń jednocześnie włączawszy tylko jedno?

Czy można coś zrobic by dysk nie był aż tak słyszalny?

 

Pozdrawiam

 

Ja zaprogramowałem sobie pilota od dekodera pod Tv. Masz opis w instrukcji. I wtedy chowasz pilota od TV do szuflady i używasz tylko jeden. Włączasz power, pozniej przycisk tv i znowu power. Ja mam TV Samsung i świetnie pilot współpracuje ( też nie wykrywa po HDMI włączonego urządzenia tzn. nie przełaczy sie sam jak odpali tuner, musze przełaczyc tv na dany kanał) ale rozwiązałem to synchronizując pilota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są lepsze ale do piracenia albo w innych wzglądach, ja wiem jedno, fajna sprawa, wchodze epg i ustawiam co nagrać, nie dość ze oglądam to co chce to kiedy chce. do tego jest HBO Digital VOD usługa.

Póki co super. Nie zamienił bym na ferdka w życiu. Bo musiałbym nagrywarke kupowac a do tego nie miałbym HBO Digital.

Katherin ? wiesz co ty mówisz ? moze to i super tuner bo jest na linuksie, ale wiesz ile trzeba sie nagimnastykowac zeby odpalic cokolwiek na nim ? To nie jest tuner dla tych co chcą włożyc wtycze do prądu i tylko oglądać, to tuner dla tych co lubią testowac, bawić sie wiczenie, wgrywać, zmieniać itp. dla tzw. maniaków, zresztą oprogramowanie do niego dopiero powstaje i nie jest dopracowane, napewno wiele nerwów stracisz, wiem cos o tym bo mam relooka - on nigdy nei dorówna dreamboxowi - który juz od ponad chyba 7 lat ma ulepszane softy, katherin ma od niedawna wiec mozna sobie reszte dopowiedziec, jak chcesz siedziec przy nim i kombionowac jak to odpalić, wgrywac wieczne poprawki, to kup katherin, bo ja przychodze po robocie i tuner właczam przyciskiem z pilota i wszystko ma działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...