Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy Skórzewa koło Poznania mamy z DVB-T:TVP 1, TVP 2, TVP Info Poznań,-TVN (16:9),Polsat,TV 4,Puls, w MPEG 2 - TVN, Polsat i TV 4.

 

Wczoraj po ponownym wyszukaniu zostały TVP 1, TVP 2, TVP Info Poznań,Polsat,Puls.Brakuje TVN, TV4.Gdzie się podziały??

A w ogóle to kanały naziemne działają tylko z obecną kartą Cyfry.Z "szachownicą" działają kanały FTA ale naziemne niestety nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wyjasnienie. Krok po kroku bo sie pogubilem.

 

 

1. Podlaczamy do WEJSCIA antene naziemna.

2. Podlaczamy cos KONIECZNIE do WYJSCIA? Czy tez to jest dodatkowo? Jezeli tak to jakim kablem.

3. KONIECZNIE trzeba miec przy wyszukiwaniu podpieta antene satelitarna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawił się dziwny problem. Po aktualizacji oprogramowania 2 dni temu tuner wyszukał mi 7 kanałów tv nadawanych z nadajnika Warszawa/Raszyn. Obiór tego dnia był ok. Natomiast wczoraj pojawiła mi się informacja o braku sygnalu. Czy nastąpiła może jakaś przerwa w nadawaniu?

Dodam, ze dziś rano również pojawił mi się taki komunikat. Antenę sprawdziłem jest ok tzn. telewizja analogowa działa. Kabel jest też poprawnie podłączony do tunera. Próbowałem ponownie wyszukać kanały ale niestety przez 20 minut nic się nie dzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odbieram z Raszyna . Wczoraj do wieczora znajdowało mi 7 kanałów , a później jak włączyłem tuner to była aktualizacja kanałów satelitarnych . Wyszukałem też naziemne jeszcze raz i znalazło tylko 5 i tak jest do dzisiaj . A jeśli chodzi o tracenie sygnału to czasem na Polsacie pokazuje sie na chwile brak sygnału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu wszystko jest ok tylko mam problem z kanałami naziemnymi kanały odbieram z Krakowa na każdym kanale robi się co chwilkę szachownica.dekoder mam podłączony przez kabel HDMI i przez Euro i cały czas to samo telewizor mam Samsung model 32a656 antena siatkowa tylko niema w niej płytki wzmacniającej poziom sygnału jest na telewizorze 52% jak podepnę antenę pod telewizor.Kanały z satelity są idealne nic się nie ścinają nawet HD tylko na naziemnych robi się szachownica co może być przyczyną.

 

Potwierdzam, w Krakowie co chwilę pikseloza! Na tej samej antenie sygnał analogowy idealny. Żadnych odbić, szumów, śnieżeń. Panowie technicy jeszcze daleka droga przed wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszcie mi, nie ma u Was problemu z dzwiękiem? Ja od początku mam tylko obraz na TVP Info Gorzów (DVB-T)? Na pozostałych kanałach jest OK.

 

Witam

U Mnie tez niestety niema foni na tym kanale takze wina po stronie nadawcy (niestety) mam nadzieje ze wkrótce poprawia ten blad :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV kineskopowy SD, połączony tylko przez Eurozłącze, sygnał RGB (nie composite).

 

Czy porada:

 

Gdyby pojawił się problem z nieprzełączaniem się telewizora na właściwy tryb AV a dekoder jest połączony z telewizorem tylko za pomocą euro złącza wybierz:

MENU - 4 (USTAWIENIA TERMINALA) - 2 (PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU) i następnie ustaw (za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu TYP TELEWIZORA albo HD 720p albo HD1080i

 

rozwiązuje ten problem permanentnie?

 

Jak zachowuje się TV kineskopowy SD 4:3 RGB po ustawieniu HD720p?

 

Widać w ogóle obraz?

 

Przełącza się sam na AV?

 

Nie chciałbym sobie ta aktualizacją jeszcze bardziej zepsuć tego całego wynalazku pod nazwą PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu występują problemy z telewizorem crt,tuner nie zapamiętuje ustawień TV SD RGB i po ponownym wł.nie ma obrazu bo tuner przełącza na HD.Natomiast przy ustawieniu na HD i po wył.i wł.dekodera pojawia się sygnał PAL.Przed aktualizacją softu bylo 100% lepiej,ale jestem wnerwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...