Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Philips DSR 7201 HD i nie mogę się dostać do Moich Nagrań. Za każdym razem jak chce wejść to robi się czarny ekran i nie zostaje nic innego jak wyjęcie wtyczki z gniazdka. Do Cyfra+VOD mogę wejść bez problemu i odtwarzają się zapowiedzi. Time Shift też działa. Co jeszcze mogę zrobić? Czy zostaje już tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury piszecie z tym ARD. Sprawa ma się zupełnie inaczej. Otóż transponder z Hot Bird'a (11.604 H) z którego jest emitowany ARD jest ostatnio zakłócany po to aby utrudnić dosył innego kanału DW TV do satelity Nilesat, który nadaje m.in. na obszar Iranu. W zeszłym roku podobne problemy miały kanały BBC Arabic, VoA Persian. Poczytajcie satkuriera a nie jakieś "spam.org"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zbulwersowałem.Ustawiłem nagrywanie na noc na Polsacie walke Adamka.Rano wchodze w moje nagrania a po walce ani śladu.Myślałem że ten pvr wyrzuce przez okno.

 

Mam identyczne doświadczenia.

Mam prośbę - zadzwoń do działu technicznego i zgłoś to. Ja juz to zrobiłem ale podobno jestem pierwszą osobą która to zgłosiła.

 

Zauważyłem, że często w przypadku nagrywania z DVB-T zaprogramowanych pozycji (wiadomo, że chodzi o Polsat) tuner nie kończy nagrywania. Jeśli nastawię od 12:00 do 13:00 to mam nagrane od 12:00 do 12:17. Czasami jakimś cudem nagra całą zaprogramowaną pozycję. Częściej jednak przestaje z niewiadomych przyczyn nagrywać.

 

Czy ktoś zauważył podobny problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Polsat z DVB-t chodzi wam bezbłędnie? Tzn. bez żadnych zacięć? Ten PVR ma taką urodę, że jeśli na którymkolwiek kanale (nawet na satelitarnym) pojawią się większe błędy w przekazie to PVR po prostu przerywa nagrywanie. Jakieś minimalne zacięcia czasami przechodzą a czasami nie. Grubsze natychmiast kończą się przerwaniem nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D

 

Zauważyłem, że często w przypadku nagrywania z DVB-T zaprogramowanych pozycji (wiadomo, że chodzi o Polsat) tuner nie kończy nagrywania. Jeśli nastawię od 12:00 do 13:00 to mam nagrane od 12:00 do 12:17. Czasami jakimś cudem nagra całą zaprogramowaną pozycję. Częściej jednak przestaje z niewiadomych przyczyn nagrywać.

 

Czy ktoś zauważył podobny problem???

 

u mnie jest tak samo ale na EUROSPORCIE 2 (nagrywam zawsze cztery mecze BUNDESLIGI w sobotę i niedziele) i już dwa razy jeden z nich nie nagrał się do końca

 

ps. dopiero teraz przeczytałem post DiscoLED-a więc już wiem dlaczego tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Polsat z DVB-t chodzi wam bezbłędnie? Tzn. bez żadnych zacięć? Ten PVR ma taką urodę, że jeśli na którymkolwiek kanale (nawet na satelitarnym) pojawią się większe błędy w przekazie to PVR po prostu przerywa nagrywanie. Jakieś minimalne zacięcia czasami przechodzą a czasami nie. Grubsze natychmiast kończą się przerwaniem nagrywania.

 

Nie mam najmniejszych problemów z nagrywaniem z satelity. Natomiast z DVB-T jest tak jak opisałem. Sygnał DVB-t mam bez zastrzeżeń.

 

Ostatnio zrobiłem następujący test. Zamiast zaprogramować jedną pozycję np. od 12:00 do 13:00, podzieliłem to na 6 części. Tj.: Od 12:00 do 12:10; Od 12:10 do 12:20; 12:20 do 12:30... itd. Nagrało się bez problemu.

 

Wcześniej ustawiane jako godzinna pozycja prawie zawsze nie kończyło nagrania.

 

Gdyby były problemy z zanikiem sygnału to któraś z tych sześciu części nie nagrałaby się do końca. Problem musi być gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,widzę że wątek na temat dekodera szeroko rozwinięty już jest .Osobiście posiadam pace 250Gb i z ostatnim nowym softem 96 jestem w 90% zadowolony z funkcjonalności,jednak zauważyłem że pozostał jeden błąd w obrazie przy programach z tunera DVB-T.Mianowicie skalowanie obrazu jest w obecnej chwili tak samo zepsute,jak wcześniej to miało miejsce przy sofcie 76 na kanałach cyfry+ SD ,czyli zwykłej rozdzielczości.Teraz przy nowym oprogramowaniu tą wadę z kanałów cyfry+ usunięto,a została jeszcze przy programach z anteny naziemnej,chodzi mi o skalowanie obrazu który jest z rozmytymi liniami przy właśnie kanałach z tunera naziemnego,można to łatwo zauważyć przy znaczkach logo TVP1 i TVP2.Linie poziome tego loga są wyraźnie rozmyte,co naturalnie przekłada się również na gorszą jakość obrazu całego,choć na pierwszy rzut niezauważalne...jednak jak przełączymy na jedynkę z kanałów satelitarnych widzimy zaraz różnicę w lepszej jakości skalowania na rzecz jedynki z cyfry+.Zdaje sobie sprawę że może mało kto to dostrzegł,ale przy moim dużym LCD wysokiej klasy widać to ewidentnie.Mam pytanie,czy ten problem już był poruszany na tym szacownym forum i czy jest jakaś możliwość zgłoszenia tego niedomagania u programistów którzy tworzą softy do w/w dekodera PVR.? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Polsacie oraz regionalnej TVP3 jakość mam na tyle przyzwoitą że nie mam zastrzeżeń. Jakość reszty kanałów DVB-T nie ma dla mnie znaczenia - przecież mam to wszystko w pakiecie więc po co nawet oglądać przez DVB-T.

Co do tego że chcesz zgłosić np że TVP1 masz w nieco gorszej jakości w DVB-T niż w ofercie to jak najbardziej możesz to zrobić. Zgłaszać można przecież wszystko ale w tej kwestii nie wiem czy cokolwiek zrobią w tej sprawie.

Należy pamiętać że DVB-T to nie jest część oferty platformy, nie płacimy za to. Po prostu dekoder ten ma możliwość odbioru tą drogą kanałów.

W związku z tym operator może poprawić jakość odbioru tych kanałów ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo u mnie jest dokładnie odwrotnie.W trybie 720p widać delikatne drgania czego nie ma w 1080i.

 

Również posiadam telewizor HD Ready tyle że plazmowy.

 

Też to zauważyłem - i teoretycznie natywna ilość linii w 720p daje gorszą jakość obrazu, niż "przeliczany" przez TV 1080i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym znalazlem zastosowanie dla portu USB umieszczonego w dekoderze.

Poniewaz nie mieszkam w zasiegu nadawnia PR3, ktorego to namietnie slucha moja zona, kiedy pracuje w domu.

Dotychczas mielismy radyjko internetowe, ktore ta sprawe zalatwialo, ale od kiedy PR zmienilo kodowanie transmisji na ACC to sprzecik sie wyklada, a a ostatni update firmawre jest z data 2008 (czyli stary). Poniewaz nowe radia internetowe kosztuja kupe szmalu + VAT (np taka slicznotka jak Pure Sensia) to trzeba bylo pomyslec o czyms innym. Jako ze sluchanie przez PCeta jest mozliwe ale utrudnione/niewskazane, a TV jest oddalony nieco od gabinetu wymyslilem uzycie transmitera FM firmy Belkin, ktorego zasilanie pociagnalem wlasnie z portu USB, a na wejscie podalem sygnal z Audio Out.

Sygnal jest nadawany do malutkiego radyjka TEAC SL-D 910 (prawdziwe cudo), i dzwiek jest lepszy niz mielismy do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z nagrywaniem na tym tunerze,

ustawiam sobie nagrywanie po skończonym czasie chcąc sprawdzić wciskam B następnie "moje nagrania" i jest tam pusto,

Nie nagrywa obojętnie jak go zaprogramuje czy z poziomu EPG czy ręcznie, pojawia się wpis w "moje zaplanowane nagrania" ale nie nagrywa, zarówno jak tuner wyłączę, jak i pozostawię go włączonym na stacji którą ma nagrywać.

Dodam tylko że nagrywanie programu nażywo działa bo moge się cofać wstecz.

Tuner jest prawie nowy wersja oprogramowanie 96/DTT. Nie wiem czy to może zależy od stacji jaką chce nagrać? Chce nagrać Eurosport HD.

Prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobne przejscia z tym dekoderem, wymienialam go 3 razy, w pierwszych dwoch przypadkach dekoder szwankowal identycznie. Czy ten podłączony jest na jednym czy dwoch kablach? Jesli w ustawieniach jest wszystko ok, to proponuje isc sprawdzic sprzet u dystrybutora i zglosic do wymiany jesli stwierdzi faktycznie jego wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowiam pytanie, bo widzę że część osób zaśmieca temat jakimiś głupotami o ARD, jakby nie było do tego odpowiednich tematów :evil:

 

Mam Philips DSR 7201 HD i nie mogę się dostać do Moich Nagrań. Za każdym razem jak chce wejść to robi się czarny ekran i nie zostaje nic innego jak wyjęcie wtyczki z gniazdka. Do Cyfra+VOD mogę wejść bez problemu i odtwarzają się zapowiedzi. Time Shift też działa. Co jeszcze mogę zrobić? Czy zostaje już tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Co to może być jeżeli dekoder co półtora godziny samoistnie się resetuje ? Nic nie mogę przez to nagrać ani obejrzeć

 

Mam to w swoim i zadzwoniłem do Cyfry.Powiedziano mi że to nie jest wina oprogramowania tylko dekoder szwankuje i nadaje się do wymiany.We wtorek jadę go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jak chcę zmienić program strzałkami to mi zmienia program na 1 lub 4. Co jest grane ??

 

Masz wybrana "liste kanalow" i tam sa wybrane jedynie 1 i 4.

 

Nalezy wejsc do Menu i wyczyscic swoje ustawienia kanalow.

 

Krótkie pytanie do expertów.

Jaki kabel najlepiej kupić aby podłączyć dekoder do kina domowego.

 

Trudno cos poradzic, kiedy nie wiadomo jakie masz wejscia w kinie domowym.

Pomysl troszke, zanim cos napiszesz. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...