Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to ze nic nie zrobiłem. Dekoder po prostu już nie wyświetla komunikatu "brak sygnału, sprawdź antenę".

Możliwe jednak ze ma to jakiś związek z przerwą w dostawie prądu z powodu jakichś modernizacji, która miała miejsce wczoraj między 8:00 a 14:30.

Nie wiem jednak czy faktycznie ma to coś z tym wspólnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka dni temu była burza, więc dekoder przez ok godzinę miałem wyłączony z prądu i od tego czasu nie mam już problemów z brakiem sygnału.

 

Ciekawi mnie tylko, czy to normalne, że w EPG (PROG) po naciśnięciu "+" na jakiejś pozycji programowej, trzeba czekać ok 20 sekund na załadowanie się szczegółowego opisu? Natomiast jeśli w trakcie ładowania przycisnę strzałkę w górę lub dół, to tuner się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z nagrywaniem . Kilka razy gdy chciałem nagrać film , który trwa około 2 godziny . Według programu trwa już około 2 minuty , naciskam nagrywanie i po około 2 -3 minutach czerwona lampka gaśnie i przestaje nagrywać . Gdy cofnę do początku i włączę nagrywanie jeszcze raz wtedy film nagrywa się do końca .Miałem takie coś chyba 3 razy , nagrywałem z Canal + i Hbo HD . Mieliście kiedyś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy to normalne, że w EPG (PROG) po naciśnięciu "+" na jakiejś pozycji programowej, trzeba czekać ok 20 sekund na załadowanie się szczegółowego opisu? Natomiast jeśli w trakcie ładowania przycisnę strzałkę w górę lub dół, to tuner się resetuje.

 

I niech choćby ten post świadczy o tym jaki nieudolny jest ten HD PVR, bo nie umie poradzić sobie z głupim EPG. Miałem kiedyś C+ przez 4 lata, ale nawet na archaicznym Pioneerze 1530 nie było problemów z ładowaniem opisu programu czy EGP. Cyfra strzela sobie w stopę wypuszczając taki szrot. Mają ciekawą ofertę, ale sprzętowo leżą na maxa. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, bo ktoś może pisać, że u niego jest OK. Jak już pisałem - jestem całą sytuacją niepocieszony, bo chciałem wziąć teraz C+. Pozostaje mi jednak tylko czekać aż może wprowadzą coś lepszego. Kupno własnego boxa odpada.

 

Oczywiście użytkowałem osobiście ten HD PVR, stąd też moja opinia - a nie tylko z lektury Internetu. Co by dużo mówić, to do recordera n trochę mu brakuje i niech tu ktoś nie pisze, że nboxy są mało funkcjonalne czy nieprzyjazne użytkownikowi. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy to normalne, że w EPG (PROG) po naciśnięciu "+" na jakiejś pozycji programowej, trzeba czekać ok 20 sekund na załadowanie się szczegółowego opisu? Natomiast jeśli w trakcie ładowania przycisnę strzałkę w górę lub dół, to tuner się resetuje.

 

Przed chwilą sprawdzałem u mnie jest tak samo, powiem Wam koledzy że ten sprzęt coraz bardziej mnie irytuje i wkurza, jeszcze 2tyg temu miałem nboxa i tam naprawdę nie było się do czego przyczepić, a tutaj bez przerwy coś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy próbował ktoś odbierać programy DVB-T przy pomocy nie aktywnej karty np szachownicy? Na aktywnej karcie ściągnąłem cyfrówkę naziemną i wszystko chodzi. Z ciekawości spróbowałem na starej szachownicy i chodzą tylko nie kodowane satelitarne a naziemne niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na starej karcie (używanej przed zmianą systemu kodowania sygnału Cyfry+), jak to określiłeś "szachownicy" nie da sie oglądać DVB-T.

Choć nie powinien to dekoder jest niestety tak ustawiony by programy DVB-T były dostępne tylko wtedy gdy posiadamy abonament chociażby na pakiet Podstawowy+ a tylko będąc abonentem nasza karta jest w pełni aktywna. Tylko z taką właśnie kartą (aktywną) działa odbiór DVB-T.

Co do EPG to u mnie też tak jest z czekaniem na opis audycji. Kazdy ten PVR ma takie bloki.

Oprogramowanie z Pioneerów Mediasat jest za słabe do takiego sprzętu jak dekoder PVR jaki nam dali teraz a w sumie już jakiś czas temu tylko programiści naszej platformy najwyraźniej jeszcze w to niedowierzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była mowa o dekoderach z większym dyskiem, na razie cisza - może rozważają jakiś nowy model PVR:?: Ciekawe ile sprowadzili/zamówili obecnych PVR??

U mnie niestety także dużo dziwnych zachowań dekodera, a myślałem że go "oswoiłem". Do tego modelu trzeba podchodzić z ogromną cierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder jest do D U P Y jeśli traktujecie , że normalne jest , żeby codziennie wyszukiwać kanały bo je gubi dekoder to nie jest to sprawne działanie dekodera za , który ma się jeszcze płacić 20PLN , w N-ce też były problemy ale klienci otrzymywali jakieś rabaty z uwagi na niewłaściwe działanie Nbox-ów a cyfra co ? , płacisz to wymagasz towar nie działa i co mi z tego , że mogę sobie nagrać film i zaprogramować go na jakiś dzień jak może być brak tego kanały co za [beep]o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak problem sprzętowy? Mam najnowsze oprogramowanie i żadnych problemów z kanałami czy nagrywaniem i czymkolwiek innym. Jedyny właściwie to słabo działający niekiedy pilot, ale PVR u mnie stoi bardzo blisko LCD, więc może to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio "brak sygnału" i gubią się kanały. Już sam nie wiem czy to wina softu, czy może ustawień anteny - wcześniej wszystko chodziło ... :/

 

winny soft wyszukaj ponownie kanały i będzie OK może z 24h :lol2:

Osobiście sam sobie ustawiałem antenę i jest "strzała" CP z tego samego quad-a chodzi idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy euro złącze działa czy nie działa. Nigdy tego nie sprawdzałem bo w zasadzie nie miałem po co.

Ja mam od Pace i co by nie powiedzieć ze chodzi bardzo dobrze to powiem ze chodzi poprawnie. Pomijając fakt ze dekoder dośc często zastanawia się czy wykonać polecenie z pilota to jest ok. Na obecnym oprogramowaniu chodzi szybciej a ponadto od piątku nie zdarza mu sie wymyślać ze nie ma sygnału co zmuszało i mnie do ładowania na nowo kanałów.

Ktoś pisał ze na HD ma jakość SD, u mnie wszystko jest ok. Najbardziej możemy zauważyć High Definition na kanale National Geographic HD gdzie pokazywane sceny często są z pięknych miejsc :D

W zasadzie to nie mam większych zastrzeżeń do dekodera poza tym pilotem właśnie i oczywiście szata graficzna. No to akurat nie ma związku z pracą sprzętu no ale porządne rozbudowane menu w 16/9 by nas wszystkich bardzo mile zaskoczyło jak sądze.

Posiadacze PVRów od Pace, niepowinni miec z dekoderami problemów.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam PVR od firmy Pace. Niestety szykuje się u mnie chyba 5 już wymiana :( Ostatni raz wymieniałem pvr bodajże 21 maja bieżącego roku. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania chodził raczej ok aż do ostatniego tygodnia. Chociaż ok to nie jest dobre słowo. Po aktualizacji i uruchomieniu tunera dvb-t okazało się, że obraz z kanałów naziemnych często się rozsypuje (mam tuner dvb-t mpeg4 w moim tv i nie ma żadnych problemów z odbiorem). Po jakimś czasie ten problem zniknął ale pojawił się następny. Przy używaniu funkcji timeshifting albo przewijaniu nagrań z dvb-t dźwięk przez kilkadziesiąt sekund jest szatkowany (przy używaniu tych funkcji przy programach satelitarnych ten problem nie występuje). Dodatkowo tuner cyfry nie wyszukuje Programu 3 Polskiego Radia, który jest nadawany w dvb-t, ale zapewne to wina Cyfry gdyż jak wiadomo lista programów dvb-t jest pobierana z satelity (swoją drogą [beep]ne rozwiązanie).

 

Główne grzechy mojego pvr (i jego poprzedników):

- w bibliotece nagrań na liście mam tak: 1, 2, brak pozycji ale można wejść w nagranie, jest również widoczna info o nagraniu oraz podgląd, 4, 5, 6 itd).

- przy nagrywaniu "z ręki" dekoder nie zawsze zapisuje info z epg i często gęsto nagrywa 2h programu zamiast wg tego co jest w epg (piszę oczywiście tylko o kanałach posiadających pełne epg)

- dekoder często wyświetla info o braku uprawnień, mimo, że karta była wymieniana 2 razy,

- w menu wyświetlają się jakieś bzdurne wartości w pozycji "pozycje zabezpieczone"

- przy przewijaniu szybkim nagrań lub programu "na żywo" bardzo rzadko udaje się zatrzymać przewijanie przy użyciu klawisza play, najczęściej pomaga naciśnięcie klawisza przewijania w przeciwnym kierunku niż ten, w którym aktualnie przewijamy program,

- po naciśnięciu klawisza "pilot" rzadko działa przycisk +, pomaga użycie strzałek i przesunięcie opisu na następną audycję wciśnięcie + i powrót do opisu aktualnej pozycji,

- mam podłączony dekoder po hdmi oraz scart, po ostatniej aktualizacji dekoder przy włączaniu często przełącza tv na wejście scart - wcześniej tego nie było!

 

W związku z powyższym mam pytanie do znawców: czy część wymienionych wad (praca dysku i karty) może wiązać się z tym, że używam splittera Smart Wii? Aczkolwiek do tej pory nie było żadnych problemów. Druga sklonowana karta pracuje w dekoderze C+ Philips HD.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, bo powoli dochodzę do przekonania, że jedyne wyjście to wymiana pvra co 2-3 miesiące. :(

 

Edit: dodam jeszcze, że na pewno nie jest to wina anteny bo z tej samej instalacji 2x octopus korzysta też nbox hdtv recorder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitter nie ma raczej nic do rzeczy gdyby coś było z nim nie tak to nie nie miał byś aktualizowanych uprawnień na karcie lub na tunerach było by info o niewłaściwej lub uszkodzonej karcie. A co do softu to poczytaj poprzednie posty, ewidentna wina softu plus niektóre "dodatki" zależne od egzemplarza tunera ale do czasu aż nie znikną (już w to nie wierzę od czasu jak miernoty wsadzili łapy do softu) bugi z softu to i tak nie trafisz na idelany egzemplarz albo będzie idealny do czasu następnej aktualizacji softu :lol2::lol2::lol2:

Czyli masz 3 wyjścia - męczyć się dalej z wymianami co parę tygodni ale myślę że nie długo taka częsta wymiana bez sprawadzania sprzętu u operatora lub dystrybutora nie będzie możliwa albo drugie wyjście - postawić swój tuner a tamten oddać tylko wtedy możesz mieć kłopot jeśli z VOD korzystasz a jak tylko z funkcji pvr to kup sobie tuner z dyskiem albo z dołączanym zewnętrznym no i trzecie wyjście - dać sobie na luz i zmienić operatora :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spn to co napisałeś o problemach z tunerem to jest w większości tych tunerów norma . Obraz rozsypuje się czasem ale tylko przy przełączaniu programów , trwa to sekundę a później jest dobrze ( mi to aż tak nie przeszkadza ).Problemy z przewijaniem to też norma bo tuner po aktualizacji niby lepiej współpracuje z pilotem , ale przyciski cofania i zatrzymywania mogłyby chodzić lepiej , pozostałe chodzą zadowalająco . Ja żeby przestać cofać naciskam dwa razy play i zazwyczaj wraca do normalnej prędkości , a poza tym staraj się być na wprost tunera , pod skosem trochę słabiej łapie . Jeśli występuje u ciebie błąd z brakiem uprawnień do oglądania danego kanału przy używaniu splittera to wyjmij z niego oryginalną kartę cyfry , włóż ją do tunera , wejdź na ica i zgodnie z instrukcją zrób reaktywację karty . U mnie to pomogło i do dzisiaj wszystkie kanały chodzą znakomicie . Może splittery nie mogą pobierać same wszystkich uprawnień tak jak piszą w instrukcjach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...