Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu... jeśli wszystko pójdzie OK to soft pojawi się około weekendu 8)

 

P.S. Chyba że coś pójdzie nie tak... wszyscy żyli bez DVB-T tyle lat to tydzień chyba nikomu róznicy nie zrobi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo DVB-T teraz nie robi mi roznicy bo i tak nic nie zobacze. Bardziej chodzi mi o poprawienie dzialania tego cudu techniki. Nbox wlacza sie 1-2 sekundy ( jedynie problemy z komunikatem HDCP sie zdarzaja ) , PVR z cyfry o zgrozo 30-60 sekund.

 

BINGO - tutaj odpisze zeby kolejnego postu nie dodawac. Mi w kolekcji VOD brakuje tylko jednego filmu. Przez dwa dni mialem podlaczone dwa kabelki do pvr ostatnio jednak odlaczylem jeden bo nie moglem korzystac z nBoxa i mimo wszystko pozostalosci sie pobraly i jeszcze do HBO Digital kilka pozycji. (Nawiasem mowiac 6 zl w promocji moge za to placic wiecej w zyciu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "wszyscy", to nadużycie... :)

Dekoder w niegdysiejszych czasach faktycznie sprawował się problematycznie. Obecnie obsługiwany przez stabilne oprogramowanie, gwarantuje możliwość spokojnej pracy i obsługi wszystkich dostępnych funkcji- PVR. Zaś na dniach, po przesłaniu ulepszonego softu, powinien chodzić jeszcze lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wg. mnie wcale nie jest tak różowo. Np, mnie grudniowa aktualizacja dodająca VOD jednocześnie pozbawiła ważnej funkcjonalności a mianowicie możliwości zapisywania filmów HD z napisami. Oczywiście filmy zapisać i odtworzyć można ale w zapisanych "rozjeżdża" się synchronizacja. Dla mnie PVR HD to właśnie cyfrowa nagrywarka materiału HD a tutaj jestem zmuszony do oglądania albo live albo w wersji z lektorem. Niestety wg cyfry to tylko drobna uciążliwość która ma być (ponoć) wkrótce usunięta. To wkrótce trwa już piąty miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi dekoderami..bo wszysscy na nie narzekaja...są az tak złe?

Było tak - jak go nie było - to były achy, ochy i westchnienia. Kiedy się pojawił okazało się, że to tak, jak z zwiastunami filmowymi - są OK. Zaś jako całość, to już do luftu :lol2:

Ma swoje wady i koniecznie trzeba być wyrozumiałym, wtedy da się z tym żyć. Ujmując inaczej - zapowiadano coś nowoczesnego, najnowocześniejszego, a wyszło jak wyszło. Tak bardzo nowoczesne, to poprostu nie jest. Cóż philips? Albo takie zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, do PVR trzeba się przyzwyczaić, po jakimś czasie działa jakby lepiej - pytanie czy to my się przyzwyczajamy, czy też dekoder lepiej chodzi ...

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to niestety ma wiele niedoróbek, mogliby też poprawić bardziej menu - to dekoder HD - powinien wykorzystywać możliwości technologii.

Ponawiam pytanie - co z dekoderami z większymi dyskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie działa taki banał jak blokada rodzicielska. Koresponduję z pomoca techniczną. Staraja się być mili, wiele więcej nie potrafią. Wgląda na to, że Cyfra+ po prostu nie wykupiła w firmie, która pisze ten software odpowiedniej ilości godzin usług i robią tylko to co ich zdaniem może napędzać nowych klientów (np. VOD). Mankamenty, zwieszki, resety, niedziałające funkcjonalności wychodza dopiero po podpisaniu umowy i większość klientów nie ma nerwów, żeby się wykłócać, a poza tym wstyd przed żoną, że przyszedł monter, wyrył dziury w ścianach, powiesił "piękny" talerz na elewacji, żona się nawet obsługi pilota nauczyła (A, B ,C, D, E) i teraz niby to wszystko do zwrotu...

Łapiemy się jak [beep]zy na ten produkt dekoderopodobny...

 

[beep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozdrawiam wszystkich... mam duży problem z PVR HD , którego niedawno wypożyczyłem z Cyfry+ . Kupiłem cały zestaw do rozdzielenia sygnału cyfry

( SmartWi , konwerter quad, 2 tunery SD + PVR HD ). Domyślam się że już często był poruszany temat połączenia SmartWi z PVR'em , ale niestety nie wszystko

potrafiłem znaleźć. Rozdzielając sygnał na 3 telewizory, oczywiście bez problemu śmigają dekodery SD, a z PVR rodzą się problemy. Często zanika sygnał

ze Splittera ( napis: "Karta uszkodzona lub nieprawidłowa" czy "Brak uprawnień dla odbioru tego kanału" . Najczęściej znikające programy to Discovery, Eurosport,

Extrime Sport... mój soft to 85 ( chyba najnowszy ). Jest na to jakaś rada?? Mógłby mi ktoś pomóc, bo niestety pomysły już mi się skończyły... pleeeeeease!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowalem sobie dzisiaj nagranie "W dolinie Elah". Po meczu sprawdzam biblioteke, a tam nagrania nie ma. W dodatku nie dziala funkcja nagrywania. Wlaczylem dekoder ponownie, wchodze do biblioteki, a tam jest nagrany film, dziala tez funkcja nagrywania. Jest tylko jeden, zniknely wszystkie pozostale nagrania, a bylo ich sporo. Dysk przed nagraniem tego filmu mialem zapelniony w 86%. Czy takie niespodzianki to normalka w tych dekoderach, bo uzytkuje go juz pol roku i takie cos przezywam po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się spodziewać takich "numerów" częściej. Mam ten dekoder od początku jego debiutu.

 

Notabene, kiedyś było chyba pod tym względem gorzej. Ja miałem do tej pory trzy takie przypadki gdy „wymiotło” mi zawartość całego dysku. Trudno nawet stwierdzić dlaczego. Zgłoś do reklamacji-działu technicznego. Zapewne odpiszą ci, że nie musisz korzytać z ich tunera i możesz korzystać z samej karty. Bezczelność bez granic! Ciekawe tylko jak się mogą czuć oszukani abonenci którzy zostali "złapani" na mega promocje świąteczną i dla nich PVR miał byc jedną z głównych atrakcji.

 

P.S. Jestem w Cyfrze tylko dla ich oferty Canal plus. Jednocześnie mam w N-ce N-box recordera. Nie chcę powtarzać (bo pewnie takie opinie już były wyrażane) ale N-box recorder przy Philipsie PVR to jak Mercedes przy Polonezie. Szkoda tylko, że oferta N-ki (filmowa, sportowa) jest zdecydowanie bardziej uboższa niż Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie niespodzianki to normalka w tych dekoderach, bo uzytkuje go juz pol roku i takie cos przezywam po raz pierwszy.

Chodzą słuchy, że takie cuda zdarzaja sie najczęściej przy automatycznym zarządzaniu dyskiem. Ja używam ręcznego. Pracowicie kasuję to co obejrzane, żeby zrobic miejsca na następne nagrania. Siara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci odpowiem tak jak już wiele razy tu pisałem mój PVR takich rzeczy nie robi ale jest to tylko urządzenie techniczne i ma prawo coś zmalować, inna sprawa że jedne mogą to robić częściej inne rzadziej. A Cyfra raczej CI nie odpisze że nie musisz korzystać z ich tunera tylko raczej zaproponuje wymianę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, chodzi mi o to, ze przed utrata wszystkich nagranych programow z dysku, mialem wszystkie pozycje z VOD dostepne i moglem zamawiac co tylko chcialem. A po tym jak zniknely mi nagrania, wszystkie pozycje w VOD zmienily status na dostepne wkrótce. Chociaz przez noc kilka pozycji doszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz coś takiego i przyznam szczerze, że wkurzyłem się bardzo. Postanowiłem jednak zrestartować dekoder i po restarcie wszystko wróciło do normy. Dodam, że w tej chwili dysk mam zapchany na maksa (podczas nagrywania świeci mi się lampka informująca o braku miejsca na dysku) i nic mi nie znika. Mam włączone ręczne zarządzanie dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft sie robi:-) tylko pewnie po uruchomieniu głowicy DVB i dodaniu kilku opcji do jej obsługi - biedny procesor w PVR już się wcale nie wyrabia. Żartuje, nie będzie tak źle, w piatek po 18 tej mam nadzieję coś nowego zaciągnąć z nieba:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...