Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy mający wiedzę i doświadczenie - prośba !

A więc tak: nabyłem kartę : TBS5580 Multi-standard Uniwersal TV Tuner CI USB Box.

--tutaj pytanie o opinię użytkowników kart o powyższej..

I tak na początek ; za jasną [beep]ę nie mogę zainstalować sterownika,ani na PC z win7,ani na laptop z win10 - a sterowniki pobrane ze strony TBS.

Ciągle - "nieznane urządzenie". Aby cokolwiek dalej...to nie mogę "przebić się" poprzez instalację tego

sterownika.

Szanowni..pomóżcie !! Moja osoba "raczkująca" w tej tematyce satelitarnej,acz pełna determinacji do dalszej nauki..

Wszystkim wyrażającym chęć pomocy - SERDECZNE PODZIĘKOWANIA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ręcznie. Odinstaluj sterownik, jeśli go instalowałeś przez instalator i dalej:

Ściągnij i wypakuj do jakiegoś katalogu: https://www.tbsiptv.com/download/tbs5580/TBS5580_release_V1.0.0.1.zip

Wejdź w Menedżer urządzeń w systemie (w Windows 10 prawym przyciskiem myszy na Ten komputer, Właściwości i tam w oknie po lewej jest Menedżer urządzeń).

 

W Menedżerze urządzeń znajdź kartę, kliknij prawym, wybierz Aktualizuj sterownik. Wybierz "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika". Wskaż ścieżkę do wypakowanego sterownika, system powinien sam dojść co pasuje i zainstalować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

W menadzerze urządzeń pod pozycją : Kontrolery dzwięku,wideo i gier - znalazłem kartę TBS5580 DVB BDA.

Czy jest to właściwa lokalizacja , czy wszystkie sterowniki potrzebne zainstalowały się.

Jaki program powinienem zainstalować do sterowania anteną,aby wprowadzić swoje dane lokalizacyjne i przeszukać orbitę? - /posiadam instalację z obrotnicą/.

To są moje początki z kartą..a więc pytania moje dla doświadczonych użytkowników mogą wydawać się dyletanckie.

Będę miał ich więcej i liczę na pomoc Szanownych Forumowiczów.

Pozdrawiam wszystkich.!

PS. aby "spolszczyć" program SmartDVB - nie znalazłem w głównym katalogu folderu "Language" ..

PS2. już sobie poradziłem ze "spolszczeniem"...

Edytowane przez ryszard_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 CrazyScan v.1.0.2.148 zainstalowany - win10.
1. własne koordynaty ustawione właściwie
2. informacje o satelicie - ustawione
3. urządzenie - TBS5580
4. LNB - 9750/10600
5. zakres wyszukiwania : 10700 - 12750 krok- 3,0MHz
Brak możliwości - / "wyszarzone" przyciski / pozycji : skanuj,blindScan,dźwięk,transpondery.
Przy uruchamianiu programu pojawia się komunikat : "RFScan nie wspierany"

Program SmartDVB
-Koordynaty ustawione / dzięki za wskazówkę @loocas /
i komunikat : "błąd wstrajania transpondera"...nie wyszukuje kanałów.

Gdzie są moje błędy?
Proszę o pomoc..

Edytowane przez Barti
Pisząc post, jego treści nie zamieszczamy jako cytowanie. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista wspieranych urządzeń w CrazyScan: https://sourceforge.net/p/crazyscan/wiki/Info/

Twojego modelu na razie tam nie ma. Nie wiem jaki jest stan i jak szybko pojawi się ewentualne wsparcie - czy to kwestia tylko poprawki po stronie StreamReader, czy dopiero TBS musi przygotować nowe sterowniki.

Do czasu dodania wsparcia BlindScan nie będzie dostępny na tej karcie w żadnej aplikacji, bo albo opierają się one na StreamReader, który najwyraźniej 5580 nie obsługuje albo na silniku TBS, ale TBS nie wydał (i raczej nie zamierza) swojego programu dla serii kart multistandard, tj. 6522/6528/6590/5520/5580.

 

SmartDVB - za mało szczegółów. Przy uruchamianiu SmartDVB wybiera się urządzenie. Zalecany jest Florian BDA. Mając to - może być potrzeba zajrzenia w Ustawienia urządzenia i np. zmiana sposobu wstrojenia ze Standard na Direct. Trochę trzeba będzie działać w ciemno, bo karta jest nowa i może potrzebować jakichś konkretnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania za zainteresowanie tematem.

W desperacji zwróciłem kartę sprzedawcy i oczekuję na wymianę na TBS 5520 SE USB.

A więc będą dalsze pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony - może się pośpieszyłeś, bo pewnie powoli byśmy doszli ;) Z drugiej strony 5520SE jest o tyle dobra, że jest mniej-więcej sprawdzona i w razie czego chyba powinienem być w stanie podpiąć taką kartę u siebie, tylko bez obrotu - żeby coś na szybko sprawdzić. 5580 nie mam.

 

Bardzo istotna uwaga - gdy przyjdzie 5520SE i podłączysz ją - sterowniki mogą zainstalować się same. Ale nie polegaj na tym! Microsoft ma w swojej bazie starszą wersję, trzeba ją koniecznie zaktualizować do 1.0.0.5, pobierz to: https://www.tbsiptv.com/download/tbs5520se/TBS5520se_windows_driver_v1.0.0.5.zip

Wypakuj, następnie znajdziesz kartę w Kontrolerach wideo, dźwięku i gier, prawym ją kliekniesz, wybierzesz Aktualizuj oprogramowanie sterownika i wskażesz wersję 1.0.0.5.

 

Jeśli będziesz testował na wersji innej niż 1.0.0.5 - na pewno wpadniesz na kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi.Być może masz rację,że pospieszyłem się.

Ale byłem mocno rozczarowany - a tym bardziej jako zupełny nowicjusz w tym temacie napotkałem problemy, z którymi nie mogłem sobie poradzić. Podstawowe problemy, o których powyżej.

A jak zapewne wiesz,nie jest łatwo uzyskać pomoc.Pozostaję w nadziei,że TBS5520SE nie sprawi tyle kłopotów co poprzednia.

Pytanie do Ciebie : ona ma zasilanie z USB /kabel z 2-ma wtykami USB/ - czy to wystarczy do zasilenia obrotnicy do obrotu?

Czy mając np. 1 gniazdo USB i korzystając z hub-a , zasilanie karty będzie wystarczające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty DVB wymagają cierpliwości, a też niestety ja z uwagi na dużą ilość pracy nie jestem w stanie reagować zbyt szybko.

 

Z obrotnicą to dobre pytanie - niestety mam obawy, wszystkie karty multistandard mają generalnie niską wydajność prądową. TBS się nie chwali, ale wątpię, aby karta była w stanie dostarczyć więcej niż 350 mA. Co gorsze - nie wiadomo, czy jest w ogóle jakiekolwiek zabezpieczenie przeciw przeciążeniu. Wskazany jest konwerter na antenie o możliwie najniższym poborze prądu - najlepiej single, nie twiny/quady. Zryw silnika obrotnicy zwykle jest obciążający, w sumie być może byłoby dobrze zmierzyć ile ciągnie zestaw przy zrywie z wpiętym konwerterem (o ile masz taką możliwość i urządzenia). Jeśli byłoby to powyżej 350 mA - nie ryzykowałbym podłączania TBS do tego zestawu. Zachodzi obawa uszkodzenia karty.

 

Nie mam możliwości sprawdzenia tego z obrotnicą. Zresztą nawet gdyby to niewiele by to dało, bo liczy się suma z konkretnym LNB.

 

Ja korzystam z obrotu na kartach TBS, ale sterując anteną z siłownikiem przez zewnętrzny pozycjoner. To zdejmuje wszelkie obciążenie z karty.

 

Jeśli hub - koniecznie z własnym zasilaniem - absolutnie nie ma szans skorzystać z huba bez zasilania rozdzielając tylko dostępny port USB, bo TBS 5520SE ma po to 2 USB, żeby dociągnąć zasilanie. Z jednego portu nie wydusisz tyle, możesz uwalić port USB w komputerze.

 

Dodatkowo - chyba to tu nie padło - zgodnie z moją aktualną wiedzą w temacie - wszystkie kart DVB od TBS wymagają USB 2.0. Przy 5520SE testowałem dane USB 2.0, a zasilanie USB 3.0 i to działało. Samo USB 3.0 może nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając poprzedni model /TBS5580/ , nie zauważyłem problemów z poruszeniem obrotnicy,a więc prąd był wystarczający.Wprawdzie miała ona oddzielne zasilanie.

Trochę odbiegnę od tematu i prosiłbym Cię o opinię.Otóż aktualna moja instalacja to : konwerter single - obrotnica.Chciałbym ją lekko zmodernizować.

Więc może przedstawię to obrazowo dla lepszego zrozumienia.

Zamierzam między obrotnicę a odbiornik sat. wstawić jakiś DiseqC /usals/,a od diseq-a dać 2-3 kable do oddzielnych odbiorników.

I tutaj pytanie : czy taki układ będzie pracował?..a więc czy każdy odbiornik autonomiczny potrafi przesłać sygnał do obrotnicy aby ją przestawić.

Czy ewentualne straty na diseq-u będą duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiSEqC nie działa w tą stronę, nie pozwoli przełączać dostęp do jednego LNB kilku tunerom, on może pozwolić jednemu tunerowi korzystać z kilku LNB. Co więcej - trzeba pamiętać, że odbiorniki puszczają zasilanie na LNB, więc nie można tego też połączyć na jakimś prostym rozgałęźniku - zaowocuje to w najlepszym przypadku zwarciem. Może bezpieczne byłoby połączenie w szereg przelotkami LNB (o ile tunery je mają, np. TBS jej nie ma) z założeniem, że w danej chwili pracuje tylko jedno z urządzeń. Albo może przełącznik ręczny...

 

Jakiegoś takiego zautomatyzowanego sposobu, że wpinasz wszystko na raz i masz wszystko włączone - nie kojarzę, bo w końcu skąd ma taki sprzęt wiedzieć z której linii brać zasilanie LNB (a od tego zależy wybór polaryzacji, więc jak coś da 18V, to wytnie wszystkim innym polaryzację pionową) ani też który sygnał DiSEqC premiować, czy też jak reagować na 22 kHz na każdym z wejść.

 

Alternatywą jest zmiana konwertera na np. quad, ale wtedy sterowanie obrotnicą będzie mieć tylko jedno z urządzeń, reszta będzie wpięta prosto w LNB, ale przynajmniej nie będzie żadnego ryzyka uszkodzenia poszczególnych urządzeń i będą miały one pełną dowolność w wyborze pasma i polaryzacji na tej pozycji, na której akurat zatrzyma się antena sterowana przez odbiornik wpięty do obrotnicy. Poza tym uczulam, że quad = większy pobór prądu, a 5520SE nie ma zewnętrznego zasilania i już w tej sytuacji dając mu obrotnicę prosto do niego ryzykujesz. Hub obowiązkowo z zasilaniem,

 

Ew. jak ktoś ma inny pomysł, to można się podzielić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego : Przełącznik ręczny Signal..? z firmy hollex..

Jeden kabel z obrotnicy do przełącznika - którym ręcznie przełączę na każdy z odbiorników..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to na 2 odbiorniki i po przełączeniu - sygnał ma tylko jeden wybrany, nie wszystkie na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w praktyce taki przełącznik rzeczywiście zdaje egzamin?..nie ma dużych strat sygnału..?

Może nie w pełni dobrze to opisałem powyżej..
Cyt. "Jakiegoś takiego zautomatyzowanego,że wpinasz wszystko naraz i masz wszystko włączone - nie kojarzę"......nie ! - chodzi mi tylko ,że BĘDZIE WŁĄCZONY TYLKO JEDEN ODBIORNIK.

Przepraszam za zamieszanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thanks :D Currently I have no access to 5580, @ryszard_k also returned his 5580, but when I'll get one, I will check this ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes, thans Mr. @crazycat.

I returned TBS 5580,because support is very bad.

I was disappointed. Now I'm waiting for TBS 5520SE.

Best regards...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firtst-time always bad :) 5520SE have same story, but after driver fixing all OK. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście miałeś rację,że karty DVB wymagają cierpliwości :crazy:

A ja nie mogę sobie poradzić na pierwszym progu - ciągle komunikat

"błąd wstrojenia transpondera" :sciana: :sciana: .

Kabel antenowy przełożony z tunera sat...a na karcie brak sygnału - zielony lock nie świeci się.

Widzę,że czeka mnie daleka droga.... :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak szczegółów, więc trudno mi się coś odnieść. Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to podziel całą konfigurację na etapy - nie rób wszystkiego na raz, tj. obracania anteną, konfiguracji USALS/DiSEqC. Najlepiej zacząć od najprostszej sytuacji bez kręcenia, wszystko wyłączone poza podstawą, żeby tylko uzyskać lock, najlepiej na czymś najbardziej podstawowym jak Hot Bird.

 

Niezmiennie przypominam: jeśli podpięte przez hub - musi mieć zasilanie. Jeśli są różne porty USB - zalecany 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc 1-szy etap-jak napisałeś :crazy:

Laptop : win10 - kabel przełożony z sat. tunera -hot bird.

CrazyScan - po konfiguracji /według  z mojej skromnej wiedzy ..POKAZUJE PEŁNY SKAN. :beer:

SmartDVB - przeskanował i zapisał orbitę z HotBirda - ODTWARZANIE KANAŁÓW OK. !

Na PC z win7 jakieś problemy z uruchomieniem  :sciana:  /a więc będą pytania do Ciebie .....

Narazie nie ruszam obrotnicy anteny z pozycji karty..

Dziękuję Ci za wszystkie wskazówki ! :beer:  - na innych forach bardzo trudno je uzyskać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również stałem się posiadaczem tej karty. Wszystko niby działa, ale jak zawsze nie do końca. Mógłby, któryś z doświadczonych użytkowników kart DVB podpowiedzieć co zrobić, aby oglądać kanały kodowane? Karta DVB to wspomniany TBS5580 CI USB, moduł Conax Teleste SMIT, karta Smart HD+. Niestety, wszystkie testowane programy: DVB Viewer, TBS viewer, czy DVB Sream nie widzą modułu. To samo tyczy się TBS MCECITool. Sterowniki zainstalowane najnowsze ze strony producenta 1.0.0.1. W menedżerze urządzeń karta widnieje jako TBS5580 DVB BDA oraz jako nieznane urządzenie. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ostatnimi czasy ucichł, czy pojawiły się może jakieś nowe poprawki, softy aby karta płynniej działała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal brak sterowników pod windowsa, aby działał moduł CAM. Programator phoenix i wtyczka acamd częściowo rozwiązuje problem dla użytkowników oferty smartHD+. Z nie znanych mi przyczyn w takiej konfiguracji niektóre kanały nie są odtwarzane płynnie. Dotyczy się to w szczególności TV Puls HD. Również nie wiem, czy uprawnienia są przekazywane przez wtyczkę. Jakiś czas temu napisałem zapytanie do supportu TBS o sterowniki pod windowsa z obsługą modułu CAM. Dostałem odpowiedź, żeby zainteresować się linuxem. Po kilku nieudanych próbach udało się zainstalować sterowniki. Wszystko działa pod kontrolą Linux Mint 18.3 64-bit. Co najważniejsze działa obsługa modułów CAM. Do oglądania używam sprawdzony duet Kodi i tvheadend. Potwierdzam również poprawną współpracę z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Wszystkie kanały odtwarzane są płynnie, dotyczy się to również tych w wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arturo1980 czy dobrze zrozumiałem, że uruchomiłeś moduł CI+ Cyfrowego Polsatu w tvheadend? Czy epg pobierasz z satelity i na ile dni masz dane egp?

Edytowane przez gonzales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×