Skocz do zawartości

Startuje POT


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Srednio 5Mb/s w MPEG2 oznacza nawet max. 7Mb/s co daje wystarczajaco dobra jakosc trudnej transmisji, w AVC nikt nie bedzie nadawal 80% tego (5,6Mb/s) co wymagalyby trudne transmisje wiec bedzie tylko gorzej.

 

"Mamy przerabane" dlatego ze nie mamy oferty dla mas, dla biednych, patrzycie przez swoj pryzmat, chcecie HDTV na ziemi bo byloby milo zeby byla bezplatna a placic za platforme satelitarna nie chcecie... Stac was na STB i telewizor plazmowy wiec zaplaccie za full oferte platformy satelitarnej i TV naziemnej nie bedziecie potrzebowac, zostawcie ja biednym. Biedni nie beda miec i nawet nie chca HDTV, jak ktos zyje z 200zl miesiecznie to go nie stac na porzadny telewizor a jakies wiadomosci musi miec, internetu i telefonu z reguly nie ma. O takich ludziach nie chcecie myslec a szkoda. Pozniej bedziecie biadolic ze biedota opoznia rozwoj i nie chce kupowac "rewelacyjnych tunerow AVC".

 

Czesi beda mieli oferte dla wszystkich: takze dla biednych: prostą i tania oferte w MPEG2, bogatsza (MPEG2+AVC) dla zainteresowanych i zamozniejszych. U nas prostej oferty nie bedzie nie bedzie "dzieki" czemu do 2015 bedziemy wozic sie z analogiem i 7 programami przy marnej jakosci w 3Mb AVC... Czech jak mu wystarczy podstawowa oferta 2 multipleksow nic nie bedzie musial kupowac, tuner MPEG2 bedzie mial wbudowany w telewizor. Jeszcze wielu podziekuje "jasnie oswieconym" za wprowadzenie AVC w Polsce i beda jeczec ze nie wylacza sie analogu i nie ma kolejnych multipleksow z powodu tego ze ludzie nie kupuja odbiornikow...

 

BTW odnosnie uwagi @arsenala jestem wstrzaniety - czegos tak absurdalnego jeszcze w zyciu nie slyszalem ?! :shock: ze Czechow jest mniej to potrzebuja mniej programow, rozumiem ze Luxemburg potrzebuje jeszcze mniej programow a Chiczycy najwiecej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż naprawdę nie chce się tego czytać viperx1...

 

Zauważ że nawet Ci biedni za 5-10 lat (a ta cyfryzacja dużo wcześniej nie będzie) i tak będą musieli zmienić telewizor a wtedy już baniek nie będzie tylko LCD HDready na wymarciu i same Full HD lub coś lepszego więc wtedy i jak to mówisz biedni będą się cieszyć z HD. Po drugie może jednak idźmy do przodu a nie stójmy dalej w tym PAL-u którego początki jak przez mgłę pamięta moja prababcia. Już nie mówiąc że sytułacja społeczeństwa się polepsza (może temu że dużo wyjechało nie ważne) ale nie ma tak że 50% to ludzie którzy żyją za 200zł no nie przesadzaj poczytaj sobie statystyki na temat sprzedaży LCD w Polsce albo ile gospodarstw w Polsce ma Internet lub telefon komórkowy a szybko zrozumiesz że z tymi 200zł to przesadziłeś. Już nie mówiąc że coś słyszałem że państwo dla tych najbiedniejszych się dołoży do cyfrowych odbiorników.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej bedziecie biadolic ze biedota opoznia rozwoj
to jak inni żyją to już nie nasz problem, w pewnym sensie, bo zazwyczaj jest tak, że nie mają odpowiedniego wykształcenia i nie mogą znaleźć pracy, nie znają języków obcych itd. To, ze ktoś mieszka na wsi to nie znaczy, że nie może się uczyć. Przecież może wyjechać od miasta i poszukać tam pracy, kumam to nie jest łatwe, ale dla chcącego nic trudnego. A poza tym nikt nie żyje za 200 zł :!: zawsze są jakieś dofinansowania ze strony gmin czy jakiś organizacji. Odszedłem od tematu. Przepraszam. Teraz ludzią żyje się coraz lepiej, może nie wszystkim, ale większości i będzie jeszcze lepiej. Dziwnie by było gdyby nadawali jakąś część kanałów w MPEG2 a kilka w MPEG4 po co tak :?: Najlepiej nadawać wszystko w MPEG4 i będzie gites. I po co mieliby wymieniać za jakiś czas odbiornik na nowszy jakby wycofano MPEG2 :?: Drożej by ich to koszowało niż kupienie od razu odbiornika w MPEG4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio 5Mb/s w MPEG2 oznacza nawet max. 7Mb/s co daje wystarczajaco dobra jakosc trudnej transmisji

 

Zestaw pytań retorycznych:

- czy gdy jeden kanał w MPEG-2 poleci do 7Mbit/s to ile będą miały pozostałe i czy będzie się je dało oglądać?

- jak trafią się dwie trudne transmisje to czy jakikolwiek z całej czwórki będzie mieć sensowną jakość?

 

(oczywiście odpowiedź na obydwa brzmi "nie", tylko MPEG-4 ratuje w tym wypadku sytuację, a na trudną transmisję 5,6 MBit/s w AVC to przesada, powtarzam: N-ka dla kanałów z 11,258H daje średnio 3MBit/s)

 

czemu nie do Poznania? u nas tez jest Emitel z TVP i POT :) Jedni w MPEG4 drudzy w MPEG2 :)

 

Za daleko :P A poza tym Warszawa przebiła Poznań w liczbie kanałów MPEG-4 AVC (przynajmniej na chwilę obecną ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita - Twoje teorie odnosnie wyzszasci AVC 3Mb/s nad MPEG2 6Mb/s max 5Mb/s srednio sa sprzeczne z badaniami swiatowymi, jesli transmisja jest trudna to 6Mb/s max MPEG2 jest lepsze od 4Mb/s AVC nie mowiac o 3Mb/s AVC. Kazdy bedzie mogl zweryfikowac w praktyce te Twoje teorie ogladajac np. testy a pozniej emisje POT, jestem pewny ze przy trudnych transmisjach AVC 3Mb/s bedzie dawalo slabsza jakosc niz porzadny MPEG2 6Mb/s max i pojawia sie narzekania.

 

Co do biednych - to nie pomylilem sie, wielu ma takie klapki na oczach i tak nie zna rzeczywistosci w Polsce, ze nie zdaje sobie nawet sprawy w jakich warunkach zyja ludzie - ze maja 200zl zasilku z pomocy spolecznej i musza za to przezyc caly miesiac. Ze Internet (stale lacze) ma w polsce 1/3 spoleczenstwa, ze polowa gospodarstw nie ma ani Internetu ani komputera. Ze wielu ludzi zwlaszcza na wsiach nie ma i w ogole nie chce miec w przyszlosci komputera a telewizor ma i chce miec. Jak sie zyje w warszawce to wydaje sie ze poza nia swiat nie istnieje? Wtedy latwo krzyczec o drogie rozwiazania dla wszystkich..

 

Powtarzam raz jeszcze ze wprowadzenie AVC w pierwszym multipleksie w Polsce oznacza 7 programow w DVB-T i nic wiecej przez wiele lat az do ostatecznego wylaczenia analogu (2014-2015) w kraju bo ludzie zwlaszcza biedni nie beda miec odbiornikow wiec wladza bedzie sie bala wylaczyc wczesniej analog i otworzyc miejsce dla kolejnych multipleksow (co zreszta bedzie podobac sie nadawacom i tez to beda popierac). Tymczasem w Czechach kolo 2011 bedzie 10 programow w 2 multipleksach MPEG2 plus zapewne dodatkowe kilkadzisiat programow w AVC (tez HDTV) a analogu nie bedzie wcale. W Polsce wowczas zaczna sie lamenty dlaczego u nas tak malo programow, dlaczego nie wylacza sie analogu itd. Bedziemy miec mniej programow niz Czesi i slabe jakosciowo - bo 3Mb/s w AVC nie zagwarantuja swietnej jakosci. Ale wielu "jasnie oswieconych" tutaj wlasnie o to zabiega, pol biedy jezeli tylko z checi zarobienia na AVC gorzej jesli z wiary w magiczna moc AVC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że chłopaki się rozkręciły i już prawie jasnowidzenie uprawiają .Nawet polski mr. guru. orbita wbrew zapowiedz. i dotychczasowym postępowaniem, tematu nie zamyka i postów niewygodnych nie umieszcza w kuble.,Nawet wręcz przeciwnie nakręca się z dnia na dzień z tym mpeg4.Fajnie zobaczymy za kilka lat kto miał lepsze przepowiednie.

 

Hmm pozwólcie że sie włonczę i pomoge trochę prywatnie koledze MATEO.

 

Mateo opisałeś swoje problemy z odbiorem emisji na kanale 23 paczki polsat, tvn ,tv4. nadawanej w mpeg 2 .Ciekawi mnie w jakiej części miasta mieszkasz i jaką masz antene ?Czy jakiś budynek przesłania ci widok na maszt w Górze k Śremu. efekt jaki oglądałem na filmiku opublikowanym przez ciebie jest prawdopodobnie spowodowany nieprecyzyjnym ustawieniem anteny, lub efektem wielodrogowości sygnału. U mnie w Luboniu pod Poznaniem sygnał z kanału 23 mimo słabej mocy sygnału jest ok.Żadna sieczka nie występuje i obraz jest bardzo przyjemny bez zakłceń na wszystkich 3 programach nadawanych na tym kanale. Grzebią jedynie cosik z przepływnościa bo jakość jest o wiele gorsza niż w pierwszych dniach emisji.Swoją drogą ciekawe czy POT również w Poznaniu potestuje równoległą transmisję w mpeg 4 avc i hd swoich kanałów ? Może admin forum nam odpowie ??.

 

Próbowałem podłączyć antenę yagi i wystawiłem ją przez okno na wprost masztu .Muszę powiedzieć że taka czkawka jak u ciebie występuje już gdy antenę odchylam o 30 stopni od głównej wiązki promieniowania z masztu .Także radzę skoryguj ustawienie anteny .Może pomoże. Ten sam eksperyment przeprowadziłem ponad miesiąc temu na sygnale z kanału 39 w mpeg 4 co prawda sygnał pewnie był słabszy niz na kanale 23 (informacji z emitela nie mam ) lecz wskażnik sygnału w Bravi pokazywał mniejszy pasek (nie zapisałem wtedy ber.) No i stwierdzam że emisja w mpeg4 będzie wymagała jeszcze bardziej precyzyjnego ustawienia anteny bo czkawka w obrazie następowała już przy niewielkim odchyleniu anteny od kierunku promieniowania. Prognozuję wielkie problemy z odbiorem mpeg 4 AVC w mocno zurbanizowanych obszarach.

 

Natomiast teraz , nie wiem co się dzieje z sygnałem na kanale 39 programów TVP w mpeg 4, bo od miesiąca nie można zastroić z niego żadnych serwisów nie wiem czy to nie jest kwestia jakiegoś parametru, funkcji ,który musi być emitowana z sygnałem?. Mój sony + moduł neotion odbierał w pierwszym miesiącu transmisji ,i stroił bez problemu.Natomiast teraz cisza nic nie wykrywa na tym kanale. Może ktoś z was ma również taki problem.? Proszę o informacje. Jedno jest pewne napewno na obu częstotliwościach Poznańskich ERP sygnału nie wynosi 50 KW .Poniewaz 23 km w lini prostej od nadajnika przy bezpośredniej widoczności anteny YAGI i masztu nadawczego (od podstawy) w Górze /k Śremu ,z dachu mojego domku na tym kanale bardzo słaby sygnał. Podejrzewam także choć nie jestem tego pewien że emisja w mpeg 4 będzie wymagała o wiele więcej nadajników mniejszej mocy by pokryć sygnałem obszar podobny do tego który załatwił by jeden w mpeg 2.(modulacje).

Zapraszam w tym miejscu testerów z okolic Poznania do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami z [beep]n EMITELA.

 

Prywatnie życzę mr orbicie aby może jednak ruszył się z królewskiego grodu w świat i pojechal kawałek do Warszawy ocenić jakośc swoimi oczętami [beep]n POTU I EMITELA w MPEG 4 AVC w multipleksie DVB-T. Jeśli wróci i będzie twierdził nadal że obraz w AVC jest przyjemniejszy dla oka niż mpeg 2, bedę się już poważnie niepokoił o inne testy i opisy w sat kurierze.

 

Osobiście również nie mam nic przeciwko nowszym standardom kompresji ,niech nawet mpeg 6 lub mpeg 8 stosują i wdrażaja w polszy (jeśli takie opracują) . Byle tylko kurka nie było to kosztem jakości. Bo na lcd widać róznicę między 2 a 4. Na kineskopie trochę mniej. No moze poprawi sie POTOWI jak juz bendą produkowac kanały od razu w mpeg 4 kto wie.˛

A tak na marginesie życzył bym sobie wiecej glosów ludzi ,ktorzy te testy ogladaja i jestem ciekaw ich odczuc. organoleptycznych. A nie dywagacje i przeżucanie sie reklamowymi papierkami organizacji tworzącej mpeg.

 

spostrzenie ..-- Nikt i nic mnie nie przekona ze wieksza kompresja da taka sama lub lepszą . JAKOŚĆ. Tak było z magnetofonami DAT I MINI DYSKAMI w ATRACU ,gdzie dżwiek był idealny i nadal stosuje się je dla potrzeb studyjnych. Potem przyszedł mp3 i inne badziewne standardy typu aac ,ipody i inne cyfrowe g.wna. kompresją zniszczyły muzykę .. i skończyła sie jakość. Teraz wraz z cyfryzacją obrazu nadawcy znów chcą władować więcej kanałów by forsę zaoszczędzić .Ja nie wierzę w ten mpeg4 ,uważam go za standard do zastosowań dla HDTV i to tylko z satelity. z ziemi będzie z tym kupa problemów w miastach MOCNO ZURBANIZOWANYCH i wiele potu się wyleje by bez sieczki odbierać przekazy w mpeg 4 AVC. na całym obszarze kraju. Miedzy innymi z powodów technicznych dyfuzji sygnału w Niemczech nikt się nawet nie zająknie o mpegu 4 z ziemi nadawanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita - Twoje teorie odnosnie wyzszasci AVC 3Mb/s nad MPEG2 6Mb/s max 5Mb/s srednio sa sprzeczne z badaniami swiatowymi, jesli transmisja jest trudna to 6Mb/s max MPEG2 jest lepsze od 4Mb/s AVC nie mowiac o 3Mb/s AVC. Kazdy bedzie mogl zweryfikowac w praktyce te Twoje teorie ogladajac np. testy a pozniej emisje POT, jestem pewny ze przy trudnych transmisjach AVC 3Mb/s bedzie dawalo slabsza jakosc niz porzadny MPEG2 6Mb/s max i pojawia sie narzekania.

 

Nadal nie ma odpowiedzi na poprzednio postawione pytanie: ile dostanie reszta kanałów i jak będzie wyglądać jak jeden z nich (lub nawet dwa) dostaną jednocześnie po 6 MBit/s? Będzie dało się je oglądać? Multipleksowanie statystyczne tak wszystko ładnie wyrówna, na wszystkich obraz będzie badziewny, bo zabraknie na "trudną transmisję", a na pozostałych na zwykły przekaz.

 

Inna sprawa - ile to "trudnych przekazów" dziennie leci na TVP, Polsacie i TVN-ie?

 

I trzecia sprawa - piszesz "światowe badania" - proszę w takim razie o ich wyniki - link, skan. Bo póki co są to puste słowa - ja już podawałem linki, podpierane faktami (przekaz na platformie n, który gołym okiem jest lepszy jakościowo od pozostałych platform, mimo mniejszego bitrate)

 

Co do biednych - to nie pomylilem sie, wielu ma takie klapki na oczach i tak nie zna rzeczywistosci w Polsce, ze nie zdaje sobie nawet sprawy w jakich warunkach zyja ludzie - ze maja 200zl zasilku z pomocy spolecznej i musza za to przezyc caly miesiac.

 

To będzie ich stać na TV z MPEG-2, albo nawet tuner z MPEG-2 - też nie. Zapewne nie płacą abonamentu RTV nawet i często nie mają TV w ogóle. Jeśli ktoś z takimi dochodami ma, to na żaden dodatkowy wydatek (ani TV, ani nawet super tani tuner) nie będzie go stać. Zostańmy więc z analogiem, to obejdzie się bez wydatków i wszyscy będą szczęśliwi.

 

Powtarzam raz jeszcze ze wprowadzenie AVC w pierwszym multipleksie w Polsce oznacza 7 programow w DVB-T i nic wiecej przez wiele lat az do ostatecznego wylaczenia analogu (2014-2015) w kraju bo ludzie zwlaszcza biedni nie beda miec odbiornikow wiec wladza bedzie sie bala wylaczyc wczesniej analog i otworzyc miejsce dla kolejnych multipleksow (co zreszta bedzie podobac sie nadawacom i tez to beda popierac).

 

Przypominam, że strategia zakłada dwa multipleksy, także w wypadku AVC, czyli nie 7, a nawet do 14 kanałów, jednak nawet gdyby uruchomiono jeden, to i tak umożliwi to wyłączenie analogu. W MPEG-2 bez dwóch multipleksów się nie obejdzie, a i tak mało kto będzie zainteresowany przejściem z analogu do cyfry, bo po co, jak analog działa - nie zależnie od ceny odbiorników będzie opór i z wyłączeniem analogu choćby cyfra była w MPEG-2 będzie ból. Tym bardziej, że przekaz cyfrowy nie będzie w stanie zaoferować nic więcej ponad analog, bo nawet w optymistycznym wypadku dwóch multiplektów MPEG-2 8 kanałów jest w wielu miastach. Możliwe maksimum 14 MPEG-4 daje już poważniejszą zachętę do ew. przejścia (ale tylko zakładając, że zamiast 2x MPEG-2 weszłyby 2x MPEG-4)

 

W Polsce wowczas zaczna sie lamenty dlaczego u nas tak malo programow, dlaczego nie wylacza sie analogu itd

 

Lamenty będą w wypadku MPEG-2, bo (już kiedyś o tym pisałem) nawet po tylu latach od startu cyfryzacji w Niemczech nie uruchomiono wszystkich multipleksów wszędzie i brakuje miejsca. Muszą dzielić czas antenowy między kanały.

 

Dla @RAPIOTR-a odpowiedź będzie krótka:

 

Znasz różnicę między pojęciami "emisja testowa", a "przekaz regularny"?

 

Do tego trudno, żeby AVC był w tym momencie dobry jakościowo, jeśli jednocześnie emitowane są trzy kanały w MPEG-2 wymagające dużego bitrate (przykład z Warszawy). Zauważyłem już, że rozdzielczość testów jest zaniżona i jest to właśnie efekt upchania 3 MPEG-2 + 3 AVC.

Pomijam już fakt, że nie odbierasz przekazu bezpośrednio, a jest on transkodowany przez moduł Neotiona (a transkodowanie to proces stratny).

 

Póki co emisja w MPEG-4 jest zgniatana przez MPEG-2.

 

Nikt i nic mnie nie przekona ze wieksza kompresja da taka sama lub lepszą . JAKOŚĆ

 

Nie większa, bo to nie jest większa kompresja, a lepsza (bardziej wydajna). Kompresja zawsze jest stratna, ale dzięki jej unowocześnieniu udało się uzyskać zbliżony procent strat przy możliwości zastosowania mniejszej szerokości strumienia.

 

Jest prosty sposób, żeby nie było strat - wróćmy do analogu - obraz będzie prawie jak HD. Żadnej kompresji, żadnych strat - czyż nie wspaniale @RAPIOTR?

 

PS: Za wyjazdy z "mr. guru" pożegnasz się z kontem - póki co tylko ostrzegam. Jakoś @viperx1 umie kulturalnie prowadzić dyskusję, jeśli nie posiadasz takiej zdolności - zmień forum.

 

Temat pozostaje otwarty, ale ostatnia wypowiedź @RAPIOTR-a dowodzi, że gdy wyczerpują się argumenty (w tym wypadku brak nawet elementarnej wiedzy - porównanie opiera się na popatrzeniu na obraz i stwierdzeniu, że MPEG-2 jest lepszy bez wnikania w parametry techniczne obydwu transmisji, oraz fakt obciążenia multipleksu testowego innymi przekazami), zaczynają się wjazdy osobiste i skończy się jak w pozostałych tematach o MPEG-2 vs. MPEG-4.

 

Skończy się tak, że na złość zacznę popierać MPEG-2 i za kilka lat, gdy okaże się, że z cudownych siedmiu multipleksów zasięg ogólnopolski mają może ze dwa (proszę porównać z przykładem z Niemiec ile multipleksów ma pełny zasięg), jakość i tak kuleje, mimo pakowania tylko po 4 TV i zaczyna brakować miejsca na (przykładowo) kanały tematyczne TVP - wtedy będą gorzkie łzy i żale czemu to ohydna TVP nie spełnia swojej misji i nie daje kanałów naziemnie, a na MPEG-4 przechodzić już nikt nie będzie chciał, bo to kolejny wypadek, choć można było to załatwić raz, a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji z POT obecna faza testów ma na celu ustalenie rzeczywistej przepływności, przy której przekaz kodowany kodekiem MPEG-4 AVC będzie miał taką samą jakość, jak przekaz kodowany algorytmem MPEG-2.

 

I ten fragment powinien ostatecznie uspokoić malkontentów - to są testy, nie regularna emisja, zapewne prowadzone będą dalsze eksperymenty i zmiany, aby uzyskać najlepsze efekty. W wypadku MPEG-2 jest obecnie ponad 4,5 MBit/s na kanał, a w MPEG-4 zaledwie 2,1 MBit/s na kanał, czyli więcej niż 50%, a różnica skuteczności MPEG-2 vs. MPEG-4 jest oceniana na jakieś 40%, więc póki co jest gorzej.

 

Pragnę też zauważyć, że obydwa multipleksy zgodnie z informacjami z tekstu są emitowane statystycznie (także ten w MPEG-4), więc argument o braku możliwości wykorzystywania tego typu sposobu przekazu w MPEG-4 zostaje ostatecznie obalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zejść na ziemię i bez emocji zacząc opisywać swoje spostrzeżenia więc

Wiem mr orbita że to tylko testy lecz jeśli piszesz że te 3 programy w mpeg2 psują całą sprawę w mieście syrenki i robią z AVC dno ,to co powiesz jak zaczną nadawac zamiast tych 3 kanałów w mpeg2 -- te prognozowane przez ciebie 14 w samym mpeg4 w myśl strategi?.

Podejrzewam że będzie jeszcze bardziej smutno już nawet przy dziesięciu kanałach w mpeg 4 niż teraz z 3 w mpeg2 i 3 w avc.

 

Oczywiście nie użyłem w swoim poście powyżej pisząc większa kompresja słów bardziej wydajna ,bo akurat nie przyszły mi one do głowy.Choć tak własnie powinno sie ten proces opisywać Masz więc rację pisząc o tym że mpeg 4 jest bardziej wydajny choć oglądając przekazy NKI na tunku u kolegi ,oboje mamy wrażenie że obraz mimo mniejszej pikselozy niż na cyfrze i polsacie jest jednak dużo mniej kontrastowy,a przy szybkich scenach ta pikseloza daje znać o sobie bardziej niż w mpeg2. Nie pisz mi więc ciągle o transkodowaniu ,ponieważ swoich opini nie opieram tylko na oglądaniu testów emitela za pomocą modułu.

Nie wiem dlaczego wkładasz mi w usta że chciałbym powrotu do analogu?. To ewidentne nadużycie, sam dobrze wiesz co sądzę o pomysłach smutnych pań i panów w 4 Republice jeśli chodzi o analog naziemny.Nie miałem natomiast nigdy nic do jakości analogu z satelity astra.Zawsze dysponowałem duzymi czaszami w granicach 2 m ,i dropienie nigdy mnie nie spotykało.Nawet podczas silnych opadów śniegu. Teraz posiadam 1,5m offset Gilbertini sygnowaną przez hirschmana i z przyjemnościa oglądam czasami obrazy w czystym palu. Ba mniej się przy tym denerwuję niż oglądając nawet HD W ENCE(brak pikseli).

Wolał bym raczej zobaczyć jakieś przekazy w czystym mpegmove vx . lub DV. Tak to by mnie satysfakcjonowało.

Szkoda także że cię wkurzyło stwierdzenie (mr guru orbita) , wszak przecież sam podpisujesz swoje teksty słowami że w Niemczech jest Dr Disch , a w Polsce jest Mr Orbita. Dowodzi to rzeczywiście dużego mniemania o swoich osiągnięciach i stawia cię ponad zwykłymi użytkownikami forum.Stąd właśnie chcąc uchonorowć twoje osiągnięcia użyłem słowa guru. Jeśli zrobiłem to nie zasłużenie to wybacz nie będę cię już nazywał guru.Choć czytając niektórych moderatorów czasami można odnieśc wrażenie że faktycznie jesteś w pewnym sensie takim przewodnikiem duchowym , kimś w rodzaju przywódcy tzn guru.

. Tak naprawdę jeśli pomoże ci to w utrzymaniu równowagi psychicznej to skasuj moje konto .Nie zapłaczę nawet . Choć zawsze myślałem że forum to miejsce wymiany doświadczeń. Niestety nigdy z twojej strony nie uzyskałem nawet najmniejszej pomocy lub próby wyjaśnienia moich wątpliwości.Nawet teraz gdy w poprzednim poście poruszyłem ważną kwestię pokrycia sygnałem mpeg4 miasta mocno zurbanizowanego ,ty do tego nie odniosłes się w żaden sposób . A to problem bardzo poważny rzutujący na komfort odbioru w mieście i moim zdaniem będzie gwożdziem do trumny naziemnego mpeg4..No ale co ty możesz o tym wiedzieć wszak przecież nie testujesz przekazów w DVB-T., a mimo to wypowiadasz się tutaj jako wszystko wiedząca wyrocznia . Przyczepiłeś się słów wyższa kompresja i słówka guru. Zawsze tylko wkraczałeś z grożbami :że punkty karne , że ostrzegasz i że skasujesz mi konto.Człowieku przestań straszyć bo nie działa to na mnie. Jeśli musisz to zrób to.

 

A Niemcy adminie wyłączyli własnie w landach graniczących z POLSZĄ wszystkie nadajniki analogowe. więc znajdzie się miejsce na wieksze zasięgi DVB-T.W tym kraju, tak więc twoje boleści są nieuzasadnione .Zdanie o jakości kanałów w mpeg2 w Niemczech jest tylko twoją imaginacją .Jeżdże do Berlina raz w tygodniu i czasami odwiedzam różne sklepy. Zapewniam cię że gdybyś zobaczył jakość ich dvb-t to wyśmiałbyś wysoką rozdzielczość w ENCE. I jeszcze argument że w mpeg4 daje nam takie wspaniałe mozliwości co do ilości kanałów - wspaniale ale czy napewno potrzebne sa nam takie pojemności w telewizji naziemnej ? Dla hdtv jeśli ktoś chciałby ją w Polsce z ziemi uruchomić to zgadzam sie tylko mpeg4 w osobnym multipleksie. Ale dla tych paru kanałów o rozsądnym poziomie merytorycznym które mamy w Polsce ?? czy to rzeeczywiście potrzebne mpeg4??. Przecież sam wiesz napewno że żadna z platform satelitarnych nie dopuści do nadmiernego wzbogacania DVB-T dlatego aby nie stracić klientów z talerzami. No chyba że będą rozpowszechniać durne kanały telezakupowe lub panienki zachęcające do wykręcania numerków.w Dvb-t.. Tak więc stojąc przed wyborem standardu kompresji w telewizji naziemnej powinni wypowiedzieć się inżynierowie Emitela i znawcy tematu z Politechniki Wrocławskiej. którzy jedynie mogą ocenić wrażliwość sygnału w poszczególnych modulacjach i kompresjach . Nadawcy i Politycy zaś powinni słuchać fachowców. My szaraczki powinniśmy wołaś o jakość nie o ilość. Jeśli zobaczymy fajną jakość w mpeg4 że to nam odpowiada to ok niech będzie mpeg 4. Boję się jednak pomyśleć jak za dwa lata ogłoszą że mpeg 6 jest już na ukończeniu i że można by jego wdrożyć . i co znów będziemy czekać na pojawienie sie tunerków i telewizorów w tym standardzie ???

 

pozdrawiam forumowiczów. Może po raz ostatni RAPIOTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mr orbita że to tylko testy lecz jeśli piszesz że te 3 programy w mpeg2 psują całą sprawę w mieście syrenki i robią z AVC dno ,to co powiesz jak zaczną nadawac zamiast tych 3 kanałów w mpeg2 -- te prognozowane przez ciebie 14 w samym mpeg4 w myśl strategi?.

Podejrzewam że będzie jeszcze bardziej smutno już nawet przy dziesięciu kanałach w mpeg 4 niż teraz z 3 w mpeg2 i 3 w avc.

 

RAPIOTR, co ty pi......sz!

Skąd wiesz, że POT nadaje dno w AVC, nikt jeszcze nie powiedział jak to wygląda? Bo ty tego nie widzisz. Jedynym raportem o AVC w POT był post Sadownika, ale on to widział jeszcze przed właczeniem statystyki (był wtedy jeden kanał w AVC z ustawionym na sztywno debitem video 2,1Mbps).

 

Jeśli Mr. Orbita da ci bana, to właśnie za wypisywanie takich głupot, czyli pisania dno o jakości niewidzianego kanału.

 

A teraz co do Twojego ostatniego zacytowanego przeze mnie Twojego zdania. Otóż mylisz się, jakość 10 kanałów w AVC byłaby dokładnie taka, jak dziś 3 w MPEG-2 i 3 w AVC. Wynika to z prostego przeliczenia, weź kalkulator do ręki i policz, 10x2,1 = 21 Mbps, czyli prawie tyle ile teraz POT używa (14,3 +6,3). Na dodatek multiplekser pracuje tym lepiej, im więcej kanałów ma w statystyce, przy 10 kanałach w AVC w 20,6Mbps jakośc byłaby o wiele lepsza niż przy 3 w 6,3Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Masz więc rację pisząc o tym że mpeg 4 jest bardziej wydajny choć oglądając przekazy NKI na tunku u kolegi ,oboje mamy wrażenie że obraz mimo mniejszej pikselozy niż na cyfrze i polsacie jest jednak dużo mniej kontrastowy,a przy szybkich scenach ta pikseloza daje znać o sobie bardziej niż w mpeg2.(...)

"U kolegi widziałem"-standardowy tekst na temat. jakości N czy Canal+HD. Zapraszam do mnie. Poszukamy pikselozy na prawidłowo wykonanej instalacji antenowej, prawidłowo podłączonym tunerze z telewizorem i co najważniejsze prawidłowo skalibrowanym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAPIOTR - tylko ostrzegłem, nie lubię, gdy ktoś zamiast do meritum sprawy stosuje złośliwości - ale to dla odmiany nie działa na mnie, ponowi się taki numer, to po prostu będę punktować. Podpis ma charakter żartobliwy - mamy podobne nicki, nic poza tym.

 

Nie można porównywać 14 do 4, bo miałem na myśli 14, ale na dwa multipleksy, czyli po 7 (w MPEG-2 4 x 2, czyli 8 ). Czyli porównanie 4 na 7 lub 8 na 14 ma sens. 10 w jednym multipleksie MPEG-4 to przesada (nie mówiąc nawet o 14 - jaki bitrate musiałyby mieć, żeby się pomieścić, to nawet nie chcę myśleć). Zresztą chyba nie myślałeś, że 14 kanałów na jeden multipleks AVC, bo w takim wypadku faktycznie uznam, że opierasz się tylko na doznaniach wzrokowych, bez wnikania w naturę techniczną przekazu (14 jest po prostu nierealne w ramach jednego multipleksu).

 

Wyłączenie analogu w Niemczech, a włączenie kolejnych multipleksów to daleka droga. Polecam tabelę z http://de.wikipedia.org/wiki/DVB-T - choć wikipedia źródłem rewelacyjnym nie jest, to akurat w tym wypadku ładnie widać ile landów zostało faktycznie zcyfryzowanych, ile częściowo, a ile nie po 4 latach. Start DVB-T to nie jest ot pstryk.

 

Pojemności są więc potrzebne, bo szczerze powątpiewam, aby po wyłączeniu analogu nagle jak grzyby po deszczu wyrastały nam multipleksy. W dużych miastach to ruszy, a poza obszarami miejskimi będzie jak w Niemczech: 3 albo 2 przez długi okres (po wyłączeniu analogu rzecz jasna)...

 

MPEG-6 nie będzie. MPEG-4 został ukończony, a trwają prace nad MPEG-21, ale nie będzie mieć zastosowania do przekazu TV. W związku z tym nic więcej nie wyskoczy (poza DVB-T2, ale to za daleka przyszłość). Można śmiało wejść w MPEG-4, wtedy właściwie nie będzie potrzeby późniejszego rozważania DVB-T2, bo na Polskę DVB-T/MPEG-4 będzie wystarczać na długo, w przeciwieństwie do MPEG-2 z którego wyjść w końcu trzeba będzie i znowu dyskusja czy DVB-T/MPEG-4, który będzie wtedy przestarzały, czy DVB-T2/MPEG-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tak że 7 mpeg4 ma być w lepszej jakości niż 4 w mpeg2 to zapewniam cię adminie że w Polsce zamiast 7 kanałów mpeg4 ,władują 10 i tego własnie sie obawiam. obniżenia lotów . Nie należy również zapominać o zasięgach.

 

Arsenal nie obraż się ale piksele widać nawet na discovery HD w ence . Jeśli uważasz że to co piszę to standardowy tekst to jesteś w błędzie . Będąc u sąsiada który ma N ,jak i chodząc po różnych sklepach nie dla idiotów i tym podobnych ,gdzie te cuda techniki są wystawione za każdym razem widzę to samo -blady obraz i pikselozę na szybkich scenach.(nie szatkowanie). w N.ce Nawet zastanawiałem sie nad przejściem z CYFRY+ - mojej ulubionej platformy!+ na Nke , ale gdy dowiedziałem sie że jak korzystam z wyjścia HDMI to nie ma sygnału na złączu euro RGB to zrezygnowałem.Ponieważ moja nagrywarka z HD,która ma tylko wejścia euro była by wtedy bezużyteczna.

 

TSTONE jeśli myślisz że obraz 2 Mbps to nie dno to nie mam nic więcej do powiedzenia.

 

Jeśli już tak dajecie wszyscy głowę za ten mpeg4, to ok niech będzie mpeg4 tylko błagam nalegajcie aby zamiast 7 kanałów dali jeden mniej ,aby korzyśc dla widza była w przyjemniejszym oglądaniu.

 

No i do mr orbity: Czekam aż w sklepie pojawi się sprzęt do mpeg4.bo narazie słyszę jakieś bajania o homecascie. A gdzie to kupić??? Loewe także w sferze pragnień w Polsce jest.Jak już będe mógł znów chodzić bez kul to sprawdze ten sprzęt w RZESZY.

No i żeby pojawiło sie coś w porządnej aluminiowej srebrnej obudowie.

 

pozdrawiam .wszystkich nawet miłośników tele 5 i poloni 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm pozwólcie że sie włonczę i pomoge trochę prywatnie koledze MATEO.

 

Mateo opisałeś swoje problemy z odbiorem emisji na kanale 23 paczki polsat, tvn ,tv4. nadawanej w mpeg 2 .Ciekawi mnie w jakiej części miasta mieszkasz i jaką masz antene ?Czy jakiś budynek przesłania ci widok na maszt w Górze k Śremu. efekt jaki oglądałem na filmiku opublikowanym przez ciebie jest prawdopodobnie spowodowany nieprecyzyjnym ustawieniem anteny, lub efektem wielodrogowości sygnału. U mnie w Luboniu pod Poznaniem sygnał z kanału 23 mimo słabej mocy sygnału jest ok.Żadna sieczka nie występuje i obraz jest bardzo przyjemny bez zakłceń na wszystkich 3 programach nadawanych na tym kanale. Grzebią jedynie cosik z przepływnościa bo jakość jest o wiele gorsza niż w pierwszych dniach emisji.Swoją drogą ciekawe czy POT również w Poznaniu potestuje równoległą transmisję w mpeg 4 avc i hd swoich kanałów ? Może admin forum nam odpowie ??.

 

Próbowałem podłączyć antenę yagi i wystawiłem ją przez okno na wprost masztu .Muszę powiedzieć że taka czkawka jak u ciebie występuje już gdy antenę odchylam o 30 stopni od głównej wiązki promieniowania z masztu .Także radzę skoryguj ustawienie anteny .Może pomoże. Ten sam eksperyment przeprowadziłem ponad miesiąc temu na sygnale z kanału 39 w mpeg 4 co prawda sygnał pewnie był słabszy niz na kanale 23 (informacji z emitela nie mam ) lecz wskażnik sygnału w Bravi pokazywał mniejszy pasek (nie zapisałem wtedy ber.) No i stwierdzam że emisja w mpeg4 będzie wymagała jeszcze bardziej precyzyjnego ustawienia anteny bo czkawka w obrazie następowała już przy niewielkim odchyleniu anteny od kierunku promieniowania. Prognozuję wielkie problemy z odbiorem mpeg 4 AVC w mocno zurbanizowanych obszarach.

 

Natomiast teraz , nie wiem co się dzieje z sygnałem na kanale 39 programów TVP w mpeg 4, bo od miesiąca nie można zastroić z niego żadnych serwisów nie wiem czy to nie jest kwestia jakiegoś parametru, funkcji ,który musi być emitowana z sygnałem?. Mój sony + moduł neotion odbierał w pierwszym miesiącu transmisji ,i stroił bez problemu.Natomiast teraz cisza nic nie wykrywa na tym kanale. Może ktoś z was ma również taki problem.? Proszę o informacje. Jedno jest pewne napewno na obu częstotliwościach Poznańskich ERP sygnału nie wynosi 50 KW .Poniewaz 23 km w lini prostej od nadajnika przy bezpośredniej widoczności anteny YAGI i masztu nadawczego (od podstawy) w Górze /k Śremu ,z dachu mojego domku na tym kanale bardzo słaby sygnał. Podejrzewam także choć nie jestem tego pewien że emisja w mpeg 4 będzie wymagała o wiele więcej nadajników mniejszej mocy by pokryć sygnałem obszar podobny do tego który załatwił by jeden w mpeg 2.(modulacje).

Zapraszam w tym miejscu testerów z okolic Poznania do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami z [beep]n EMITELA.

 

Prywatnie życzę mr orbicie aby może jednak ruszył się z królewskiego grodu w świat i pojechal kawałek do Warszawy ocenić jakośc swoimi oczętami [beep]n POTU I EMITELA w MPEG 4 AVC w multipleksie DVB-T. Jeśli wróci i będzie twierdził nadal że obraz w AVC jest przyjemniejszy dla oka niż mpeg 2, bedę się już poważnie niepokoił o inne testy i opisy w sat kurierze.

 

Osobiście również nie mam nic przeciwko nowszym standardom kompresji ,niech nawet mpeg 6 lub mpeg 8 stosują i wdrażaja w polszy (jeśli takie opracują) . Byle tylko kurka nie było to kosztem jakości. Bo na lcd widać róznicę między 2 a 4. Na kineskopie trochę mniej. No moze poprawi sie POTOWI jak juz bendą produkowac kanały od razu w mpeg 4 kto wie.˛

A tak na marginesie życzył bym sobie wiecej glosów ludzi ,ktorzy te testy ogladaja i jestem ciekaw ich odczuc. organoleptycznych. A nie dywagacje i przeżucanie sie reklamowymi papierkami organizacji tworzącej mpeg.

 

spostrzenie ..-- Nikt i nic mnie nie przekona ze wieksza kompresja da taka sama lub lepszą . JAKOŚĆ. Tak było z magnetofonami DAT I MINI DYSKAMI w ATRACU ,gdzie dżwiek był idealny i nadal stosuje się je dla potrzeb studyjnych. Potem przyszedł mp3 i inne badziewne standardy typu aac ,ipody i inne cyfrowe g.wna. kompresją zniszczyły muzykę .. i skończyła sie jakość. Teraz wraz z cyfryzacją obrazu nadawcy znów chcą władować więcej kanałów by forsę zaoszczędzić .Ja nie wierzę w ten mpeg4 ,uważam go za standard do zastosowań dla HDTV i to tylko z satelity. z ziemi będzie z tym kupa problemów w miastach MOCNO ZURBANIZOWANYCH i wiele potu się wyleje by bez sieczki odbierać przekazy w mpeg 4 AVC. na całym obszarze kraju. Miedzy innymi z powodów technicznych dyfuzji sygnału w Niemczech nikt się nawet nie zająknie o mpegu 4 z ziemi nadawanym.

 

mieszkam na ogrodach / jezyce. antena siatkowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Mateo na siatce w środku miasta nic nie wyjdzie .Musisz kupić jakąś dobrą antenę kierunkową typu YAGI -UDA najlepiej renomowanej firmy np TELKOM TELMOR o dużym zysku najlepiej na kanały od 21 do 41 .dobry symetryzator i kabel z pominięciemm zwrotnic. wszystko dostaniesz w delcie :

 

http://www.delta.poznan.pl/index.php

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi zakłóceniami to też tak myślałem przed tym jak zaczeli nadawać.Wiele sobie obiecywałem po nowej emisji Ale jak poćwiczyłem odchylanie anteny od środka wiązki promieniowanej przez maszt ,to zbladłem .Obraz przy odchyleniu o 30 stopni momentalnie zaczyna szatkować .Dodam że widzę maszt od podstawy ze swojego okna bez żadnych przeszkód terenowych Poza tym weż pod uwagę że nie nadaja z mocą 50 kW teraz. No i anteny nadawcze nie sa umieszczone na szczycie masztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tak że 7 mpeg4 ma być w lepszej jakości niż 4 w mpeg2 to zapewniam cię adminie że w Polsce zamiast 7 kanałów mpeg4 ,władują 10 i tego własnie sie obawiam. obniżenia lotów . Nie należy również zapominać o zasięgach.

 

A zapewnisz mnie, że MPEG-2 nie władują więcej niż 4? Mogą dać 6 i co wtedy? Takiej gwarancji nie da nikt i zależy to od nadawców. Większe możliwości manewru są tu w MPEG-4, bo w MPEG-2 przy pięciu kanałach już za wesoło nie będzie.

 

No i do mr orbity: Czekam aż w sklepie pojawi się sprzęt do mpeg4.bo narazie słyszę jakieś bajania o homecascie. A gdzie to kupić??? Loewe także w sferze pragnień w Polsce jest.Jak już będe mógł znów chodzić bez kul to sprawdze ten sprzęt w RZESZY.

No i żeby pojawiło sie coś w porządnej aluminiowej srebrnej obudowie.

 

Aktualnie są trzy odbiorniki (pomijając Loewe):

- Homecast HT5101CI (sprawdzony w bojach i działa - w Warszawie potwierdzono, że radzi sobie z polskim AVC, tak więc nie bajania, a fakty)

- General Satellite TE-8310 MP4 (jutro czekają go testy, dziś bawiłem się nim z sygnałem z Wisły, ale tam nie ma MPEG-4. Wykorzystywany w Rosji, BTW: W Rosji bieda, a jakoś MPEG-4 się nie boją)

- ADB 3800T (nie testowany, podobno działa - spróbujemy to sprawdzić, gdy jakiś ADB 3800T wpadnie nam w ręce :P ). Gdyby ktoś nie skojarzył, to ADB są producentami nboxów, czyli można spodziewać się pożądnego sprzętu, o ile nie przytną jego możliwości poprzez oprogramowanie ;)

 

Pierwsze dwa można bez problemu ściągnąć już teraz, ale z uwagi na testy i brak jednoznacznej decyzji (MPEG-2 czy MPEG-4) nie ma to większego sensu. Gdy DVB-T ruszy oficjalnie, na rynku pojawią się konstrukcje, których ceny będą dość szybko spadać (nie ważne czy MPEG-2, czy MPEG-4 - mam na myśli obydwa)

 

Co do zasięgu MPEG-2 vs. MPEG-4 - przypominam, że cały czas mówimy o DVB-T, nie o DVB-T2. Czy gdy włączono MPEG-4 osłabł Ci sygnał? Nie, ponieważ nadal jest to DVB-T. Można w jednym multipleksie używać jednocześnie MPEG-2 i MPEG-4. Bardziej podatny na zakłócenia podobnie jak na satelicie DVB-S2 będzie DVB-T2, ale to nas nie dotyczy. Tak więc miasto mocno zurbanizowane będzie pokryte takim samym sygnałem, MPEG-4 wymaga jedynie nieznacznie lepszej korekcji błędów, ale kolosalnego wpływu na zasięg mieć to nie będzie (jak ktoś mieszka na granicy odbioru może porównać MPEG-2 i MPEG-4 czy ten drugi bardziej nawala - nie powinien zauważyć różnicy). W Niemczech nie dlatego weszli w MPEG-2, bo daje lepszy zasięg, ale dlatetgo, że gdy kilka lat temu zaczynali, to MPEG-4 było zbyt odległą perspektywą.

 

Zgadzam się z jednym z Tobą @RAPIOTR - najlepiej zostawić wszystko w rękach specjalistów. POT i Emitel testują stale konfigurację i możliwości multiplekserów, nadajników i całego powiązanego z tym osprzętu. Pozostaje liczyć, że wyniki tych badań wskażą najlepszą drogę dla DVB-T w Polsce. Jeśli uznają, że najlepsze jest MPEG-2 - niech wdrażają. Byleby się nie okazało. że później i tak nikt nie będzie chciał przechodzić z analogu na cyfrę, a nadawcy szybko postawią zamiast na jakość to na ilość i z tego rewelacyjnego MPEG-2 zostanie burza pikseli na ekranie. Nawet najlepiej opracowana strategia nie pomoże, jeśli zacznie się upychanie kanałów, a do tego szybciej może dojść w MPEG-2.

 

Co do odbioru Śremu - wiele zależy od mocy - testy przekazu cyfrowego są dużo słabsze niż analog (w końcu to tylko testy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem megalomanii POT, ktorzy beda ustalac przy jakiej przeplywnosci jakosc AVC odpowiada MPEG2 ustalenie bedzie dotyczyc zapewne jedynie slusznego telewizora LOEWE z kombajnem MPEG2/AVC/IPTV i programu TVN :) Niewatpliwie powala swiat naukowy na kolana swoimi odkryciami, kilkadzisiat laboratoriow prowadzacych PROFESJONALNIE takie testy tez bedzie pod duzym wrazeniem :D

 

Pytal o to tez Mr.Orbita wiec daje namiary: wyniki testow KILKUDZIESIECIU laboratoriow dotyczacych AVC i MPEG2, obrobione statystycznie i podsumowane sa w Raporcie MPEG, ktory sobie mozna sciagnac z http://www.chiariglione.org/mpeg/working_documents/mpeg-04/avc/avc_vt.zip Tam mozna zobaczyc np. jaka jest redukcja przy jakich sekwenkcjach i przy bardzo trudnej transmisji (mecz) redukcja jest stosunkowo nieduza (20-30%) czyli jesli w MPEG2 potrzebne jest wtedy 7Mb/s to w AVC bedzie potrzebne 5,6Mb/s, statystyczne multipleksowanie moze troche to zmniejszy ale do 3Mb/s sie nie zejdzie. W Polsce bedzie zas 3Mb/s bo tyle mozna dac przy 7 programach. A to oznacza ze jakosc bedzie po prostu srednio dobra zadnych rewelacji a przy transmisjach sportowych lepiej bedzie ogladac analog...Mozna upchnac 10 programow jak chcialby T.Stone ale wowczas bedzie jakosc "satelitarna" co moze wiekszosci spoleczenstwa w sumie nie przeszkadzac choc zapewne nikogo nie zacheci do cyfryzacji. W Polsce nie bedzie 2 multipleksow bo wladza chce 1 a reszte co zostanie da sie Pulsowi na analog. 7 programow AVC bedzie wiec na dlugo, ludzie po tunery sie nie rzuca (zreszta nie ma sie gdzie rzucic :) wiec tym bardziej sprzedaz bedzie mizerna) i bedziemy sie wozic z cyfryzacja do 2015 bo nikt nie podejmie decyzji o wylaczeniach. Nadawcy beda szczesliwi, platformy satelitarne wniebowziete, kablarze usatysfakcjonowani, wlasciciele Hollexa zarobia swoje na STB, ADB tez swoje skasuje a narod bedzie ogladal jedynie slusznych kilka programow w analogu lub 7 w DVB-T jak wyda kilkaset zl na STB. Nie ma to jak cyfryzacja "po polsku". Za granica wylacza analog i beda przecierac oczy ze zdumienia co tez u nas sie wyprawia i czemu ciagle jestemy z tylu. A wszystko to dzieki "oswieconym" blaskiem AVC ktorzy agituja od dawna za tym standardem. Moze rzeczywiscie niech redakcja SK wybierze sie do stolicy, obejrzec testy AVC w koncu ujrzy ten "wspanialy i cudowny" AVC w rzeczywistej akcji i troche pomysli nad swoim zaangazowaniem w promowanie AVC w DVB-T w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie pisząc o bajaniach nie miałem na myśli że nie wiem o istnieniu Homecast HT5101CI bo yerry opisywał go już dawno na emitelu, tylko to że nie można go nabyć w Polsce. Jeśli jest to proszę o informacje gdzie go można nabyć .

Co do zasięgu zmienisz zdanie po szczegółowych testach .ja już to sprawdziłem i opisałem kilka postów powyżej..Mało tego teraz nawet nie mogę oglądać mpeg4 ponieważ tv nie wczytuje serwisów.a jak działało miesiąc temu to niewielkie odchylenie anteny yagi od kierunku masztu już powodowało zacieńcia sygnału (sieczkarnie) A już napewno nie wyobrażam sobie odbioru w mieście gdzie budynki przesłaniaja anteny odbiorców.

A co do mocy to rzeczywiście nadają teraz dla bydełka pasącego się na około masztu w Górze k/Śremu niestety nie mogę wyciągnąc zadnych informacji od emitela. jaka to jest w tej chwili moc ?kiedy będą nadawać ze szczytu? i kiedy będzie 50 kW podane ? Może wy macie jakieś kontakty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie jeden multipleks jak powiadasz, to już widzę te tłumy po odbiorniki MPEG-2 z czterema kanałami w multipleksie, jak w analogu będzie więcej - nikt normalny nie przesiądzie się na DVB-T i jest to kolejny argument za AVC - chociaż oferta będzie zbliżona do tego co jest w analogu, jeśli zostanie tylko jeden multipleks.

 

Co do trudnych transmisji - jak często masz takie na antenie TVP, Polsatu i TVN-u? Pomijając to MPEG-4 i tak wypada o te 26% (wg. tych badań) lepiej od MPEG-2. A że w MPEG-2 będą 4 kanały na multipleks mi nie zagwarantujesz - będzie 5 i rewelacyjne efekty stosowania MPEG-2, które jest "zaledwie" o 1/4 gorsze diabli wezmą.

 

PS: @viperx1 - zadałeś sobie tyle trudu, aby przeczytać podany z poprzedniej strony tekst http://digital-tv.pl/index.php?option=c ... &Itemid=32

Trudno, żeby teraz w testach MPEG-4 wypadało lepiej niż MPEG-2 jeśli MPEG-4 jest każdy kanał jest średnio o 56% mocniej ściśnięty niż odpowiednik w MPEG-2, tak więc nie oceniaj, jeśli nie poznałeś wszystkich możliwości. Zjadą do 40% to sytuacja zacznie się odwracać - i wtedy porównanie będzie zasadne.

 

@RAPIOTR - nie ma sensu ich ściągć, jak nie ma decyzji, ale zakupić i ściągnąć obydwa można już teraz. Gdy chociaż więcej testów w MPEG-4 ruszy, to będzie sens ich sprowadzenia i rozpoczęcia sprzedaży. Jeśli zapadną konkretne decyzje (wchodzimy w MPEG-4), wtedy ruszy dystrybucja. Teraz nie ma potrzeby (bo niech wejdzie MPEG-2, to kto zakupi wyskoczy z pretensjami, że go naciągnęliśmy na dodatkowy wydatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...