Skocz do zawartości

Startuje POT


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sprawdzilem w docu Aquosa, to ja mam juz wbudowany DVB-T z MPEG-2. Wiec widmo kolejnego pudla do AVC raczej mnie przeraza. A jezeli poki co na rynku do AVC sa tylko topowe Sony to chyba cos jest nie tak.

 

No coz na razie i tak ogladam glownie SAT, a ta cyfrowa naziemna to byl tylko dodatek (chociaz TVP Sport akurat mnie zaciekawil).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, obecnie zakup lcd to troche porażka, modelów z mpeg4 praktycznie niema.

To samo z radiem, dab prawie nie występuje w oferowanych modelach.

 

Już z rok czy 2 lata temu urzędnicy powinni powiedzieć tak będzie mpeg2 czy mpeg4, wtedy można by wywrzeć presje na sprzedawców niekompatybilnego sprzętu a tak, jeśli nie chcesz dodatkowej skrzyneczki do dvb-t to może kupisz kombo DVB-S DVB-T AVC.

Za pół roku, gdy takie szerzej się pojawią i troche stanieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za "promocje" GI-T/S870 CRCI, ale nie skorzystam.

 

Chodzi mi raczej o rozwiazanie light czyli karta CI do telewizora niz kolejne pudlo.

 

Tuner TV SAT to juz mam. Zreszta tez firmy GI (GI 9000 PVR) i niestety jest to totalna porazka :( . Jak tuner SAT pewnie jest swietny (tez czytalem o wszystkich nagrodach GI) ale funkcja PVR jest do bani i w zasadzie moznaby powiedziec, ze nie spelnia funkcji, ktorych uzytkownik sie spodziewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponarzekam. Ww. GI + Neotion to ok. 770-780 zł. I to wszystko po to by odebrać to samo co jest na satelicie, nie licząc TVP Sport który chyba nie jest aż tak ciekawym kanałem. No ale OK, niech to będzie inwestycja na przyszłość. Tylko co będzie jeśli komuś genialnemu przyjdzie do głowy kodowanie? Następny moduł? Karta? Jak to wszystko będzie ze sobą współpracowało?

Nie lepiej poczekać z pół roku? Wtedy powinno się wszystko wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za "promocje" GI-T/S870 CRCI, ale nie skorzystam.

 

Chodzi mi raczej o rozwiazanie light czyli karta CI do telewizora niz kolejne pudlo.

 

Tuner TV SAT to juz mam. Zreszta tez firmy GI (GI 9000 PVR) i niestety jest to totalna porazka :( . Jak tuner SAT pewnie jest swietny (tez czytalem o wszystkich nagrodach GI) ale funkcja PVR jest do bani i w zasadzie moznaby powiedziec, ze nie spelnia funkcji, ktorych uzytkownik sie spodziewa.

 

Jeśli uznałeś mój post za reklamę dekodera to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No moja Bravia ma DVB-T tylko w formacie mpeg-2. Do tej pory sklepy internetowe sprzedające moduły Neotiony które mpeg4 konwertowały z powrotem do mpeg2 wyraźnie informowały o tym, że pracują tylko w formacie SD.

Teraz pojawiła się przy niektórych wzmianka o HDTV, ale nie znam niemieckiego. :?

http://www.dvbshop.net/product_info.php/info/p273_Viaccess-NP4-MPEG2-MPEG4--HDTV----Pocket---CAM.html

Czy te moduły to to samo co sprzedaje Hollex czyli Viaccess Extra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to są zwykłe Viaccess, bez Extra (u nas je wycofaliśmy, bo na jedno wychodzi, a na Extra jest dodatkowo SexView XXX z satelity :) Ze zwykłych zostawiliśmy sobie Conax). Dopisek HDTV pochodzi raczej z niewiedzy sprzedającego. Neotion nie wypuścił nowszej wersji oprogramowania dla niego, a cena wskazuje tym bardziej, że z HD moduł nic wspólnego nie ma (zresztą nie specjalnie wyobrażam sobie zasadę jego działania, bo poza transkodowaniem musiałby przeprowadzać obróbkę obrazu - zaniżenie rozdzielczości do max. 720x576, a nawet mniej, bo przecież ma być 16:9 i obcięcie bitrate, bo i tak odbiornik SD nie byłby w stanie przepuścić obrazu HD, tak jak nie jest w stanie w wypadku MPEG-2/HDTV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...