Skocz do zawartości

Karta TV (Medion - Philips - SAA7134)


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem sobie kartę tv naziemnej z tunerem philips 7134. Po długim szukaniu sterowników i odpowiedniego programu znalazłem odpowiednie stery i program do oglądanie (christv i DScaler). Tylko jest problem. Gdy podłącze np. PS2, DVD czy inne urządzenie pod wejścia chinch jest ok, ale gdy podepnę antenę to sygnał jest znikomy, widać jedynie zarysy tvp2. Gdy pod tą samą antenę podłącze zwykły telewizor to odbiera w miarę dobrze. Głos w przeciwieństwie do ww. problemów mam... już.

Tak więc może znajdzie sie ktoś, kto będzie potrafił pomóc.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :D zakupilem sobie jakies 2 miesiace temu karte tv

 

71085_f.jpg

 

dokladnie taka, Mam maly problem z ustawieniem dzwieku, uzywam programu DScaler. Wszystko dziala dobrze do czasu gdy nie ogladam tvn-u po krotkiej chwili jeden glosnik zaczyna szumiec po chwili przestaje i tak caly czas.. Na innych programach (tvp1 itd) wszystko dziala dobrze, zmienialem juz nawet glosniki na inne ale problem jest ten sam.Czytajac to forum zmienialem program wlasnie na DScaler wczesniej uzywalem Globetv ale bylo to samo.. prosze o wypowiedz na ten temat.. pozdrawiam!!

 

chcialem sie poprawic bo dzwiek slychac tylko szumi na wszystkich kanalach.. :(

 

Edycja Mr. Orbita: Linków do Allegro nie podajemy - wstawiłem fotkę. To karta Medion na chipsetach Philips SAA6752HS/102 i SAA7134HL

Edycja RafiX: Połączyłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W temacie: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=110676#110676 pisałem jaką posiadałem kartę.

Chciałbym podłączyć dekoder polsatu do komputera przez kartę TV

 

(zamiast oglądać na telewizorze chciałbym polsat oglądać na komputerze przy okazji móc zgrywać np. teledyski)

 

Rozkręć wtyczkę Scart i sprawdź czy kabelki są podczepione do odpowiednich pinów. Pomocny temat :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2893

Muszą być wyprowadzenia z Video Out i Audio Out (oba kanały).

Oczywiście do karty TV łączysz trzema wtyczkami "czincz".

 

Kupiłem kabel:

 

p1000997hn5.jpg

 

Niestety dalej nie mogę oglądać Polsatu.

 

Co muszę mieć oprócz programu DScaler, kabla i karty ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie obsługującym kartę wybierasz wejście sygnału, screen z DScaler:

composit2xi2.jpg

 

Kolejna sprawa, to czy sterowniki są poprawne i czy karta dobrze działa. U mnie trochę inaczej to wygląda:

menagertz4.jpg

Zerknij jeszcze do wtyczki Scart czy aby na pewno kable są dobrze podpięte.

 

Nie pamiętam jakie sterowniki instalowałem, ale sprawdź te jakby coś nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok coś się ruszyło :wink:

 

jednak to ta sama karta:

 

oknopt4.jpg

 

Sterowniki działają ale cały czas nie działa polsat

 

Hmm może to wina ustawienia programu ?????

 

Muszą być jakieś specyficzne ustawienia (nie wiem trzeba wyszukiwać kanałów czy coś) czy powinno się samo wykryć po włączeniu Composite ????

 

EDIT: kabel ma być IN czy OUT ?????? I czy to ma jakieś znaczenie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ruszyło - wreszcie coś zaświeciło :D

 

teraz jest problem innego typu:

 

tv2007122716344900bf9.png

 

jakością niestety nie poraża - co może być przyczyną takiej jakości obrazu ???? Chodzi mi o te paski (tak jakby małe śnieżenie)

 

Żeby dobre zobaczyć najlepiej ściągnąć obrazek na kompa i powiększyć do całej wielkości monitora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się jeszcze ustawieniami Video:

videostdef4.jpg

 

Ewentualnie mogą to być jakieś zakłócenia z zewnątrz (monitor, komputer) i trzeba będzie inaczej "puścić" kable albo wymienić na inne (ale też nie ma gwarancji, że to coś da).

 

A jak Audio? Działa? Nie trzeszczy czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak obraz mogę ustawić w 2 konfiguracjach:

 

Pierwsza:

 

10070567ek4.jpg

 

Jest dźwięk w wersji mono - obraz taki jak wcześniej na screenie (lekkie spowolnienia)

 

Druga:

 

47841942rs0.jpg

 

Minimalnie lepsza jakość obrazu (brak spowolnienia) - brak dźwięku ;/

Heh sam już nie wiem - a może nie idzie na tej karcie odebrać w 100% takiej jakości jak nadaje cyfrowa telewizja ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jestem nowy, poczytałem sobie tu na forum o tej karcie. Mam taką i też miałem problem z dźwiękiem, ale sobie poradziłem. Też używam programu Dscaler. Teraz mam inny problem. Nie wiem jak nagrywać programy telewizyjne. Znaczy niby się nagrywają, ale przy odtwarzaniu obraz jest bardzo zwężony a głos strasznie kiepski. Jeszcze jedna sprawa: kilkanaście sekund nagrania zajmuje około 100MB. Aż strach pomyśleć ile zajmie cały film. Można to jakoś skompresować podczas nagrywania? No i jeszcze jedna sprawa: jak podłączyć do tej karty kamerkę analogową albo magnetowid i coś przegrać? Jak to poustawiać? Pomóżcie. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyłączam się do tematu. Kupiłem kartę Medion - Philips - SAA7134 (gniazdo audio-out na karcie tv jest troszkę za małe). Problem polega na tym, że obraz wykrywa super a dźwięku natomiast zero.Mam zintegrowaną kartę dźwiękową - płyta głowna ABIT NF7-SL ( nie ma na niej gniazda AUX więc kabelek łączący kartę TV z kartą dźwiękową podłączyłem do gniazda CD na płycie głównej - nie wiem czy dobrze. Korzystam z programu DScaler. Proszę o pomoc. Wszystkie suwaki w regulacji głośności są ok. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(gniazdo audio-out na karcie tv jest troszkę za małe).
Są dwa "standardy" tych gniazd, musisz mieć kabelek z dwoma rozmiarami "wtyczek".

 

a dźwięku natomiast zero.Mam zintegrowaną kartę dźwiękową - płyta głowna ABIT NF7-SL ( nie ma na niej gniazda AUX więc kabelek łączący kartę TV z kartą dźwiękową podłączyłem do gniazda CD na płycie
Musisz wejść w DScaler w "Settings", wybrać "audio mixer settings" i wskazać źródło dźwięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemka.

Jestem nowy :P

Mam taką kartę jak wy :)

do karty miałem program PVR Plus ale w tym programiku nie miałem dźwieku (podłączyłem kabelek) wiec zainstalowałem tego Dscaler'a odpalam włączył mi sie kanał z poprzedniego programu TVN wszystko OK tylko teraz jak dodać ten program do listy kanałów? robie tak

Channels-Setup-Full Frequency Scan- From 49.2500 To 855.2500 Steps Of 62500 HZ (zaznaczone) Use AFC ale ni klikam scan

Name daje TVN EPG Name też i w Frewuency wpisuję częstotliwość wziąta z tego PVR dla TVN'u jest to 583.0000 Channel daje 1 zaznaczam Active Format daje PAL-D daje Set i lipa czarny obraz :/

Proszę o pomoc w wyszukiwaniu programów i zapisaniu ich do listy bo jedynym sposobem na zmiane kanału jest, odpalanie PVR'a wybranie kanału zamkniecie go odpalenie DScaler'a i ogladanie.

Albo jezeli ktoś miał doczynienia z tym PVR'em niech mi powie jak tam włączyć dźwiek xD obra z PVR jest lepszy i jest fajny bajer (ustawienie obrazu TV jako tapete :D mozna oglada i robic jeszcez kilka innych rezczy :P )

mam jeszcze drugi problem z pilocikiem co byl do tunera ale to pozniej jak rozwiążemy ten :)

Z góry wielkie THC znaczy THX :P

PS. sorry za bledy ale spiacy jestem i zadko kiedy uzywam alt xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w: channels - setup. Zobaczysz takie okno:

chscanap9.th.jpg

 

Jak widzisz u mnie jest na górnej liście rozwijanej jest lista częstotliwości stosowanych w Polsce. Standardowo to jej nie ma. Jak ją stworzyć - odszukaj mój post na drugiej podstronie tego tematu.

 

Na dole (Channel) z listy rozwijanej możesz wybrać dowolny kanał (na którym "coś nadaje"), wpisać jego nazwę i kliknąć OK. Kanał zostanie zapisany.

Możesz tez właczyć "skanowanie" obok tej górnej list rozwijanej, zapisze to co znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista - zestawienie wszystkich częstotliwości, a wartość, którą podajesz "489250000" czyli 489,25 MHz wydaje się nie być poprawna. Wygląda mi to na kanał 23, czyli częstotliwość 487,25 MHz.

Podaj może wykaz kanałów (numer kanału i nazwa stacji), które odbierasz w swoim miejscu zamieszkania, spróbuję zrobić "gotowca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...