Skocz do zawartości

Karta TV (Medion - Philips - SAA7134)


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karta TV (Medion - Philips - SAA7134) najlepszy program Power Cinema 4. ... taki program otrzymałem na allegro z kartą, idealnie pracuje z XP i starszymi systemami, ale już z Vistą zniekształca obraz. do tego potrzebny jest program power cinema 5.0 a taki jest tylko darmowy na 30 dnia a koszt prog. to 99 USD może ktoś jest w posiadaniu takiego programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dzisiaj zniknął mi obraz w DScalerze. Czarna plansza. Dźwięk jest, teletekst działa. Sygnał z kablówki, na telewizorze śmiga obraz, a tutaj zonk. Nawet gdy wyjmę kabel, to nie mam tych "mrówek", tylko wciąż czarna plansza. Nie ta taka "brązowa", tylko zwykła czerń. Obrazu z PS2 przez composite też nie mam, sam dźwięk. Próbowałem różnorakich ustawień karty w menu "Ustawienia Karty/Tunera", ale za każdym razem efekt ten sam. Dźwięk jest, obrazu nie ma. W menedżerze urządzeń karta jest wykrywana poprawnie. Macie jakiś pomysł na naprawienie tej usterki?

Dodam jeszcze, że gdy zrobię zrzut ekranu do pliku, to w nim normalnie jest obraz, czyli pewnie coś mam namieszane w filtrach albo co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie na czarny ekran pomogła zmiana w menu USTAWIENIA > REGULACJA WIDEO > Domyślne i OK. Czasami wartość JASNOŚĆ jest ustawiona na 0, a potrafi się sama przestawić. Mam problem z nagrywaniem - nagranie wychodzi mi w 16:9 mimo ustawienia na 4:3. Czy ktoś zna może rozwiązanie tej zagadki?

Jak zgrywać w wyższej rozdzielczości niż 320x240? Korzystam z kodeka huffyuv i wszystko jest OK za wyjątkiem rozciągniętego obrazu do 16:9 i niskiej rozdzielczości. Może ktoś poradzi jak zmienić rozdzielczość na większą, bo wszelkie próby kończą się komunikatem błędu: "Ten format nie jest aktualnie dostępny". Zmiana jakiejkolwiek opcji w tym oknie powoduje wyświetlenie tego błędu. Mam obecnie DScaler w wersji 4.1.17

 

44_1234070483.jpg

 

 

 

Moja konfiguracja DScaler dla PAL DK / Stereo Nicam kablówka UPC (może się komuś przyda). Ruszyło na sterownikach: http://www.creatix.de/support/download/ ... 344_tv.zip Tuner 7134 fax/modem CTX918 SAA7134HL wykrywany jako MEDION TV-Tuner 7134 MK2/3

90_1234040708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitter jesteś wielki ustawiłem w programie tak jak ty i znalazło mi wszystkie programy :jupi: tylko jeszcze na razie nie ma głosu ale poczytam wcześniejsze posty pokombinuje jak dalej nie będzie to napisze posta jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI

 

EDIT jednak sam sobie nie poradzę wiem że trzeba podłaczyc tuner z wejściem na płycie głównej kabelkiem którego ja nie mam i chciałem się zapyta czy to jest taki kabelek bo mam mozliwośc taki kupic na allegro

 

2bc658f1644e6726.gif

 

Jak mogę znaleść taki kabelek na allegro bo nie znalazłem. Albo jak się on nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej kupiłem niedawno karte , i mam problem . Otóż na chris mam dzwiek tylko na polsacie na pozostałych jest szum . Na Scalarze hmm mam dzwięk na 2 kanałach na pozostałych takze są sumy. Dodam że na wszytskich kanałach na Scalarze obraz jest czarno biały , doradzcie cos jesli mozecie. Wielkie dzieki za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej mam pytanie do Pittera. Podawałeś na wcześniejszej stronie liste kanałów rozdzielonych na pasmo TV i kablówkę. Czy jest możliwość, że obydwie listy można wkleić i będzie wyłapywać programy z obu list? Bo ja mam tak, że jak wkleję TV to mam tvp1, tvp2, polsat i tvp info a jak wkleję tą listę z kablówki to mam tvn i parę innych ale za to brakuje tvp1 i tvp2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy istnieje możliwość odbierania przez ten tuner transmisji DVB-T2? Wielu sprzedawców na Allegro deklaruje, że tak - tuner odbiera sygnał, natomiast jego dekodowanie odbywa się poprzez wykorzystanie dodatkowego softu obsługującego H.264/AVC. Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten tuner nie pozwala na odbiór DVB-T (w żadnej wersji), żadne kodeki tutaj nie pomogą.

Jednak istnieje kilka "odmian" tego tworu, różniącego się głowicami i elektroniką, możliwe, że mylisz tą kartę z podobną.

Jeśli szukasz czegoś pod DVB-T, znajdź coś lepszego niż Medion. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem kartę Medion SAA7134. Udało mi się ja zamontować do komputera, wgrałem sterowniki ściągnąłem program DScaler. Niestety nie znalazłem nigdzie opisu jak skonfigurować ten program. Głównie chodzi mi o ustawienia bo nie znam angielskiego. Nie mam wizji ani dźwięku. Proszę poratujcie informacjami bo jestem zielony w tym temacie. Proszę o dokładny opis. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitter

 

Nie, ten tuner nie pozwala na odbiór DVB-T (w żadnej wersji), żadne kodeki tutaj nie pomogą.

Jednak istnieje kilka "odmian" tego tworu, różniącego się głowicami i elektroniką, możliwe, że mylisz tą kartę z podobną.

Jeśli szukasz czegoś pod DVB-T, znajdź coś lepszego niż Medion. :)

 

PROSZENIE WPROWADZAĆ LUDZI W BŁĄD!!!

 

Na tym tunerze DVB-T działa bez problemów, posiadam najtańszą jego wersje CTX 918 TV (proszę nie sugerować się ostatnim oznaczeniem). Różne wersje tej karty różnią się tylko dołączonymi sterownikami.

Na każdej z kart CTX 918 XXX instalowane są:

Chip: SAA713x - w każdej wersji jest przystosowany do odbioru DVB (nie tylko T)

Tuner: FM1216ME - to hybryda PAL/SECAM/FM/DVB-T

Jako że tuner nie wspiera żadnej sprzętowej dekomrpesji/kompresji wszystko jest robione przez oprogramowanie, dlatego też musimy posiadać cały zestaw kodeków (TSDemux, CoreAVC, AC3, itp.)

 

Oczywiście nie łatwo go zmusić do pracy, ale jest to możliwe u mnie działa bardzo ładnie na ProgDVBPro , DVBViewer i VLC Media Player (Wymaga kodeka TS Demux Cyberlink nawet z wersji trial PowerCinema)

 

Aaa jeszcze jedno. Tunery z SAA713x nie wymagają kabelka audio (dźwięk można przesyłać po PCI) Niestety ta opcja działa tylko na sterownikach Windows BDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem, jest kilka "odmian" tej karty. To nie tylko CTX918, jest ich znacznie więcej.

Zerknij sobie na stronę Creatix.

Omawiana tutaj karta nie obsługuje DVB-T ani żadnej innej transmisji cyfrowej.

 

Może przedstawisz nam opis jak uruchomić DVB-T na każdej z tej rodziny kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam bardzo dużą prośbę. Chodzi mi o to czy ktoś nie mógłby mi wytłumaczyć wszystko po kolei jak ustawić ten tuner. Model tunera to CTX918 V.2. Karta dźwiękowa to SB X-Fi Xtreme Audio. Korzystam z kablówki. W menedżerze urządzeń karta wykrywana jest pod nazwą Medion SAA7134 Hybrid Capture Device.

1. Jak ustawić tuner żeby był obraz i dźwięk?

2. Czy trzeba podłączyć kabelek pod tuner i karte SB X-Fi (i pod jaki wtyk czerwony czy biały)?

3. Co mam ustawić żebym mógł wyszukać i oglądać kanały z kablówki (ok 55 kanałów)?

4. Co mam ustawić w razie jakby były szumy zamiast normalnego dźwięku?

 

Prosiłbym o opis albo zdjęcia. Program DScaler. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat. Szukam innego programu niż Dscaler i Fly, pozwalającego na obsługę tej karty (philips saa713x) poprzez dołączonego do niej pilota. Kartę kupiłem ze znanego portalu aukcyjnego, i programu do niej nie dostałem. Obecnie obsługuję ją przez Hyper Media Center, lecz nie pozwala on na obsługę pilotem. Pozdrawiam, Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Posiadam w/w kartę TV i zanim zainstalowałem nijaki program Chris TV Lite wszystko działało jak należy. Niestety po uruchomieniu tego felernego programu, zanikł mi odbiór także i w Dscalerze. Po wybraniu opcji odtwarzania ze źródła "BDA Analog Capture (DShow)" i ustawieniu dowolnego kanału tv odbieram tylko sam dźwięk, a zamiast obrazu mam na ekranie szarą pustą planszę. Co może być tego powodem? Mimo to, że odinstalowałem program Chris TV, problem nadal występuje. Próbowałem też zmieniać ustawienia odbioru w Dscalerze, jednak i to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...