Jump to content
SatExpert

Kanały Mediaset

Recommended Posts

W tym wątku zajmiemy się kanałami należącymi do koncernu Mediaset, oraz ich ofertą programową. :)

==============================

Koncern Mediaset kupił od TBS stację Retecapri TV. Stacja wkrótce zyska nową nazwę, oraz co bardzo prawdopodobne wróci na satelitę! :)

Tu trochę więcej można o tym poczytać. ⬇ :)

http://www.engage.it/media/mediaset-lancia-la-piattaforma-play-pubblicita-2-nel-1-semestre/114559#vFbCWqHkjrz6ikZw.97

Edited by SatExpert

Można powiedzieć że to dość rewolucyjna zmiana, jak dotąd wszystkie poprzednie mundiale szły w publicznej RAI (przy czym chyba był też przypadek gdy niektóre spotkania pokazywała Tele Monte Carlo, bodajże to był 1990 rok, ale musiałbym to sobie przypomnieć). Możliwe że uznano, iż skoro Włochów i tak nie będzie,to publiczna nie będzie mieć parcia na pokazanie, dlatego też stawka była niższa niż to co Mediaset proponował (według spekulacji). Włosi i tak nic nie tracą bo wszystko pójdzie w kanałach ogólnodostępnych.

Edited by Kirk

Na pewno przez wzgląd, że Włochów nie będzie, to prawa mogły być nieco tańsze.

Muszą być kodowane, bo większość audycji jest z licencją tylko na Włochy (w tym Champions League). ;)

Noo, to prawda. Moim zdaniem brzydkie i zbyt duże w stosunku do wielkości logotypów. :roll:

Rzuciłem teraz okiem na kanały Mediaset z multistream i brakuje przekazu Rete 4 HD, tzn. jest, ale pod tą nazwą nadaje w SD.

Zawsze był i nadawał w HD, ale dzisiaj jest w SD.

Może to tymczasowy problem, ale Italia 1 oraz Canale 5 nadają cały czas w HD.

Aha :shock:  teraz dopiero zwróciłem uwagę ,że kanał Rete 4 nadaje cały czas w SD mimo nazwy "Rete4 HD".

Może dlatego, że bardzo mało oglądałem ten kanał, zawsze zatrzymywałem się na nim na kilka sekund.

Canale 20 rusza już 3 kwietnia - tylko na nim będzie przeprowadzona transmisja z pierwszego ćwierćfinału LM: Juventus Turyn - Real Madryt. :) Edited by SatExpert

Zauważyłem dzisiaj na TGCom24 spot promocyjny z racji emisji MŚ w piłce nożnej na wyłączność w kanałach Mediasetu, podkreśla się że wszystkie mecze będą na kanałach specjalnych. Przypominają też w tym spocie o Mundialito 1981, czyli rozgrywki pomiędzy dotychczasowymi zwycięzcami MŚ, zorganizowanymi z racji 50 rocznicy pierwszych mistrzostw. Była to pierwsza impreza sportowa, do której Mediaset (a w zasadzie to wtedy tylko Canale 5) miał wyłączne prawa na Włochy.